Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κι εγώ τις κάνω που είμαι έγκυος 

Κορίτσια μ σας στελνω με επικόλληση τι εγραψα σε μια κοπέλα αλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια μ σας στελνω με επικόλληση τι εγραψα σε μια κοπέλα αλλη.

Δεν έστειλες κάτι!!! Τι σου είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Γιατί θα σε ζουλαγαν;;; 

Με τον υπέρηχο, δεν είναι τπτ φοβερό, αλλά επειδή πονούσα στις ωοθήκες δεν ήθελα να το ρισκάρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια μ σας στελνω με επικόλληση τι εγραψα σε μια κοπέλα αλλη.

Φιλη κ γω τις προλουτεξ οπως λε νε τα κοριτσια τσιμπαω δερματακι τρυπαω!στην αρχη κ μενα με ετσουζε λιγο κ ηταν λιγο κοκκινη η περιοχη!αυτο για πεντε μερες!τωρα δν καταλαβαινω τιποτα!θελουν κ λιγο γρηγορα να γινονται το τρυπημα οχι αργα αλλα το φαρμακο αργα θα το ριχνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κι εγώ τις κάνω 

@sofiefin1982 και @Ευακι-1980 χτες ξεκίνησα τις prolutex με ενεση ινσουλινης παχος 27G το γραφει απο τη συσκευασια της βελονας. Πρωτα βέβαια τραβαω το φαρμακο με πιο χοντρή βελονα. Αφου λοιπόν πηγα να την κανω δεν μπορουσα τσιμπιομουν κ πονουσα. Με τα πολλα την έκανα να μια μελανια. Λεω αποκλείεται καθε μερα να τραβαω αυτο. Παει ο αντρας μ βρισκει την πιο λεπτη βελονα 30 G παχος.Α!,κ ελαχιστα πιο κοντή. Λεω τέλεια. Παω να την κανω δεν ποναω καθόλου!ουτε σημαδι μετα. Ελα ομως που οταν τραβηξα την βελονα ειδα οτι ειχε μείνει λιγο.φαρμακο μεσα στην βελονά!κ δευτερον απο εκεινη την ωρα ποναω πολύ στο σημείο εκει.δεν μπορω να το αγγίξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Με τον υπέρηχο, δεν είναι τπτ φοβερό, αλλά επειδή πονούσα στις ωοθήκες δεν ήθελα να το ρισκάρω. 

Ααααα κατάλαβα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Φιλη κ γω τις προλουτεξ οπως λε νε τα κοριτσια τσιμπαω δερματακι τρυπαω!στην αρχη κ μενα με ετσουζε λιγο κ ηταν λιγο κοκκινη η περιοχη!αυτο για πεντε μερες!τωρα δν καταλαβαινω τιποτα!θελουν κ λιγο γρηγορα να γινονται το τρυπημα οχι αργα αλλα το φαρμακο αργα θα το ριχνεις

Τι βελόνα χρησιμοποιεις?δες λιγο τι.εγραψα στα κοριτσια. Μπας κ.με φωτισεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ροζ είπε:

Τι βελόνα χρησιμοποιεις?δες λιγο τι.εγραψα στα κοριτσια. Μπας κ.με φωτισεις!?

Ρουφαω το υγρο με 2.5 αρα κ τρυπιεμαι με ινσουλινης 27g  του 1ml!θα σου πω πρωτη μου ενεση ηθελε να την κανει ο αντρας μου ο οποιος προσεξε φιβαται τις βελονες!λεω αντε καντη μου!κ με τρυπησε λες κ με τρυπουσαν με βελακι!λεω αστο!εκει ειχε μαζεψει σαν αιματακι κ ειχε γινει σαν κουνουπι για μερες!πιστετω την εκανες αργουτσικα!αλλα σου λεω πιθανον κ το φαρμακο γτ κ μενα για καποιες ωρες ετσουζε οπως ο ανταγωνιστης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Τι βελόνα χρησιμοποιεις?δες λιγο τι.εγραψα στα κοριτσια. Μπας κ.με φωτισεις!?

Εγώ τις τραβάω με χοντρή βελόνα κ μετά τις κάνω με λεπτή βελόνα 27G!!!Εμενα αυτές δεν με πονάνε με πονάνε οι clexane 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ρουφαω το υγρο με 2.5 αρα κ τρυπιεμαι με ινσουλινης 27g  του 1ml!θα σου πω πρωτη μου ενεση ηθελε να την κανει ο αντρας μου ο οποιος προσεξε φιβαται τις βελονες!λεω αντε καντη μου!κ με τρυπησε λες κ με τρυπουσαν με βελακι!λεω αστο!εκει ειχε μαζεψει σαν αιματακι κ ειχε γινει σαν κουνουπι για μερες!πιστετω την εκανες αργουτσικα!αλλα σου λεω πιθανον κ το φαρμακο γτ κ μενα για καποιες ωρες ετσουζε οπως ο ανταγωνιστης!

?πλάκα είχε αυτο που ειπες με τον αντρα σου!κ εμενα χτες εβγαλε αιμα.κ μετα σαν αιμάτωμα-μελανια μικρη το.οποίο παραμένει!αν ειδες ομως που εγραψα κ στα κοριτσια παραπανω σήμερα που πηρα πιο λεπτή βελονα κ λιγο πιο κοντή ναι μεν δεν εχω σημαδι αλλα έμεινε λιγο φαρμακο μπροστα στο πλαστικό. Λες να φταιει το μέγεθος της βελονας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγώ τις τραβάω με χοντρή βελόνα κ μετά τις κάνω με λεπτή βελόνα 27G!!!Εμενα αυτές δεν με πονάνε με πονάνε οι clexane 

Αρα απο οτι βλέπω ολες κανετε με 27 g. Παντως η 30 G ειναι πολυ πιο λεπτή κ δεν πονάει καθόλου εκείνη την ώρα. Απλώς με αγχωσε το οτι.έμεινε λίγο φάρμακο στο πλαστικο σημείο της βελόνας.κ οτι με επιασε πόνος τσούξιμο στην περιοχή που δε ξέρω αν ειναι.λογω φαρμακου ή βελόνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

?πλάκα είχε αυτο που ειπες με τον αντρα σου!κ εμενα χτες εβγαλε αιμα.κ μετα σαν αιμάτωμα-μελανια μικρη το.οποίο παραμένει!αν ειδες ομως που εγραψα κ στα κοριτσια παραπανω σήμερα που πηρα πιο λεπτή βελονα κ λιγο πιο κοντή ναι μεν δεν εχω σημαδι αλλα έμεινε λιγο φαρμακο μπροστα στο πλαστικό. Λες να φταιει το μέγεθος της βελονας?

Χαχαχαχα τι να τον κανωωω!ναι δν πειραζει!απλα οταν την κανεις θα την κανεις αργα να φευγει ολο το υγρο!κ λογικο καποια σταγονιτσα να μενει στην βελονα!εμενα μου τυχε σε αντιπηλτικη να αφησω λιγο φαρμακο!εεε απο βιασυνη καμια φορα!αλλα σταγονιτσα θα μεινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγώ τις τραβάω με χοντρή βελόνα κ μετά τις κάνω με λεπτή βελόνα 27G!!!Εμενα αυτές δεν με πονάνε με πονάνε οι clexane 

Να σου πω τι με βοηθησε να τις κανω!εγω τις διεργεσης δν τις εκανα μονη!οποτε καταλαβαινεις μολις μου ειπαν θα κανεις καθε μερα μια αντιπηκτικη κ την προλουτεξ λεω τωρα τα πιασαμε τα λεφτα μας!ετσι καθομουν μονη στον καναπε μου εβαζα τραγουδακια χαμηλα κ επερνα τον χρονο μου να τα ετοιμασω κ να τα κανω!τωρα τις κανω ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Χαχαχαχα τι να τον κανωωω!ναι δν πειραζει!απλα οταν την κανεις θα την κανεις αργα να φευγει ολο το υγρο!κ λογικο καποια σταγονιτσα να μενει στην βελονα!εμενα μου τυχε σε αντιπηλτικη να αφησω λιγο φαρμακο!εεε απο βιασυνη καμια φορα!αλλα σταγονιτσα θα μεινει

Αργά την εκανα κ την πήγα μεχρι τέλους κ μετα μολις την έβγαλα απο το δέρμα τράβηξα το εμβολο πισω κ δε φαινόταν οτι είχε. Κ τελικα πετάχτηκε υγρό. Δεν ηταν σταγονιτσα ειχε μείνει το άτιμο μεσα στο πλαστικο της βελονας εκεί μπροστά μπροστά. Πάντως σε ευχαριστώ που βοηθας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Αργά την εκανα κ την πήγα μεχρι τέλους κ μετα μολις την έβγαλα απο το δέρμα τράβηξα το εμβολο πισω κ δε φαινόταν οτι είχε. Κ τελικα πετάχτηκε υγρό. Δεν ηταν σταγονιτσα ειχε μείνει το άτιμο μεσα στο πλαστικο της βελονας εκεί μπροστά μπροστά. Πάντως σε ευχαριστώ που βοηθας!

Θα το μελετησω κ γω αυριο καλα κ θα σου πω!νομιζω φυσιολογικο θα ειναι!γτ σκεψου οσο να ειναι φευγει κ λιγο υγρο στην αρχη που βγαζουμε τον αερα λιγο μετα!παρατηρησε το κ αυριο!εγω δυο μερες επαθα το εξης με την αντιπηκτικη!την κανω ολα καλα κ μολις βγαζω την ενεση βλεπω αιμα μες στην συρριγγα!ρωτησα τημ μαια μου λεει δν πειραζει αλλα κατι εκανες λαθος!εεε σημερα την εκανα σωστα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Θα το μελετησω κ γω αυριο καλα κ θα σου πω!νομιζω φυσιολογικο θα ειναι!γτ σκεψου οσο να ειναι φευγει κ λιγο υγρο στην αρχη που βγαζουμε τον αερα λιγο μετα!παρατηρησε το κ αυριο!εγω δυο μερες επαθα το εξης με την αντιπηκτικη!την κανω ολα καλα κ μολις βγαζω την ενεση βλεπω αιμα μες στην συρριγγα!ρωτησα τημ μαια μου λεει δν πειραζει αλλα κατι εκανες λαθος!εεε σημερα την εκανα σωστα!

 

Αν τραβάς το έμβολο πριν την βγαλεις τη σύριγγα απο το δερμα μπορεί να τραβηξεις αιμα. Δηλαδη σκέψου εγω όταν παταω το εμβολο.κ.φεύγει το φάρμακο μετά δε βγαζω το δάκτυλο μ απο πανω του μεχρι να την βγαλω απο το δέρμα γιατί διαφορετικά αυτο με την πιεση παει λιγο πισω κ παίρνει αιμα. Κατάλαβες τι εννοώ?δεν ξερω αν εκανες κάτι τέτοιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Αν τραβάς το έμβολο πριν την βγαλεις τη σύριγγα απο το δερμα μπορεί να τραβηξεις αιμα. Δηλαδη σκέψου εγω όταν παταω το εμβολο.κ.φεύγει το φάρμακο μετά δε βγαζω το δάκτυλο μ απο πανω του μεχρι να την βγαλω απο το δέρμα γιατί διαφορετικά αυτο με την πιεση παει λιγο πισω κ παίρνει αιμα. Κατάλαβες τι εννοώ?δεν ξερω αν εκανες κάτι τέτοιο. 

Καταλαβα τι εννοεις τωρα αν το εκανα ασυναισθητα μπορει!ευτυχως σημερα την πετυχα παλι!η αντιπηκτικη ειναι πιο σπαστικη!μου φαινεται ειναι πιο χοντρη η βελονα κατι λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για την αντιπηκτικη, 1.βγάζετε αέρα, 2.την βάζετε τη βελόνα σε γωνία 45 μοιρών, 3.τραβάτε δύο χιλιοστά πριν την εκχυση, αν βγει αίμα πετύχατε φλέβα οπότε δεν κάνετε εκχυση εκεί αλλά τρυπατε αλλού. Πριν την εκχυση 4.κρατάτε τη βελόνα στη βάση με τα δύο δάχτυλα, και εκχυετε πολύ αργά... Μετα με το βαμβάκι 5.πιέζετε το σημείο για 30-40 δευτερόλεπτα! Είμαι στον 8ο με κοιλιά τούρλα και δεν κάνω μελανιές απλά επειδή ακολουθώ αυτά τα πέντε βηματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καταλαβα τι εννοεις τωρα αν το εκανα ασυναισθητα μπορει!ευτυχως σημερα την πετυχα παλι!η αντιπηκτικη ειναι πιο σπαστικη!μου φαινεται ειναι πιο χοντρη η βελονα κατι λιγο!

Δε μπορείς να βάλεις πιο λεπτή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Δε μπορείς να βάλεις πιο λεπτή?

Οχι ειναι ετοιμες προγεμισμενες!κ κανουν κ μελανιες οι ατιμες!το φαρμακο!εκανα κατι βαρβατες μωβ ευτυχως τωρα εφυγαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια για την αντιπηκτικη, 1.βγάζετε αέρα, 2.την βάζετε τη βελόνα σε γωνία 45 μοιρών, 3.τραβάτε δύο χιλιοστά πριν την εκχυση, αν βγει αίμα πετύχατε φλέβα οπότε δεν κάνετε εκχυση εκεί αλλά τρυπατε αλλού. Πριν την εκχυση 4.κρατάτε τη βελόνα στη βάση με τα δύο δάχτυλα, και εκχυετε πολύ αργά... Μετα με το βαμβάκι 5.πιέζετε το σημείο για 30-40 δευτερόλεπτα! Είμαι στον 8ο με κοιλιά τούρλα και δεν κάνω μελανιές απλά επειδή ακολουθώ αυτά τα πέντε βηματα! 

Εγω κανω προγεστερόνη δεν ξερω αν ισχύει το ίδιο.επισης το βημα 4 δεν το κατάλαβα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια για την αντιπηκτικη, 1.βγάζετε αέρα, 2.την βάζετε τη βελόνα σε γωνία 45 μοιρών, 3.τραβάτε δύο χιλιοστά πριν την εκχυση, αν βγει αίμα πετύχατε φλέβα οπότε δεν κάνετε εκχυση εκεί αλλά τρυπατε αλλού. Πριν την εκχυση 4.κρατάτε τη βελόνα στη βάση με τα δύο δάχτυλα, και εκχυετε πολύ αργά... Μετα με το βαμβάκι 5.πιέζετε το σημείο για 30-40 δευτερόλεπτα! Είμαι στον 8ο με κοιλιά τούρλα και δεν κάνω μελανιές απλά επειδή ακολουθώ αυτά τα πέντε βηματα! 

Στην αρχη δν τον εβγαζα τον αερα!λες γι αυτο να μελανιασα?τωρα τον βγαζω!σ ευχαριστουμε για τα tips

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Οχι ειναι ετοιμες προγεμισμενες!κ κανουν κ μελανιες οι ατιμες!το φαρμακο!εκανα κατι βαρβατες μωβ ευτυχως τωρα εφυγαν!

Ααα κατάλαβα κρίμα!Έχει γράψει μια κοπέλα Οδηγίες για αντιπηκτικες μολις τωρα!μηπως βοηθηθεις!γιατι δε λεει να πονάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Ααα κατάλαβα κρίμα!Έχει γραφτεί μια κοπέλα Οδηγίες για αντιπηκτικες μολις τωρα!μηπως βοηθηθεις!γιατι δε λεει να πονάς!

Ευτυχως δν πονανε αλλα ψυχολογικα δν τις θελω!ενω η προλουτεξ μου φαινεται πουπουλο χαχαχα!βεβαια μειωσα κ μοναδες γτ οι αντιπηκτικες εχουν μοναδες αναλογως τις αναγκες!εκανα μια εξεταση αιματολογικη κ φανηκε οτι επρεπε να μειωσουμε οποτε κ απο κει καταλαβα διαφορα!αντε πτυχιο θα παρουμε κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...