Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

@Tokyo περιμένω να περάσω επιτροπή πρώτα έχω ακόμη... εσύ το κάνεις που βρίσκεσαι; έχω χάσει νέα σου

Καλά είμαι! Συνήθισα επιτέλους κ το glucophage γιατι τις πρώτες μέρες με έκανε χάλια!!!  Την επιτροπή τη χρειάζεσαι ως εγκριση για να σου επιτραπεί εξωσωματική ή ειναι για να καλύψουν κάποιο κόστος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλά είμαι! Συνήθισα επιτέλους κ το glucophage γιατι τις πρώτες μέρες με έκανε χάλια!!!  Την επιτροπή τη χρειάζεσαι ως εγκριση για να σου επιτραπεί εξωσωματική ή ειναι για να καλύψουν κάποιο κόστος;

Είναι για τα φαμρκα να μην πληρώσω το κόστος που έχουν μιας και είναι πανάκριβα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

δεν είσαι μόνη και εγώ τα ιδια

σήμερα πηγα στον γυναικολόγο μου μαζί με τον άντρα μου για να μιλήσουμε για την επίσκεψη στον Παντο. Μίλησε με τον ίδιο γιατί τον ξέρει και θα πάμε την επόμενη εβδομάδα.  Εγώ γενικά ήμουν χάλια ψυχολογικά έχω όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω,  (μη μου πει καμία ότι είναι ίδια με της εγκυμοσύνης) τσακώθηκα με τον άντρα μου γιατί το ραντεβού θα είναι 8 το πρωί και δεν ξέρει αν θα προλάβει και τσαντιστηκα μόνο που το σκέφτηκε, το μάζεψε αμέσως αλλά....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

σήμερα πηγα στον γυναικολόγο μου μαζί με τον άντρα μου για να μιλήσουμε για την επίσκεψη στον Παντο. Μίλησε με τον ίδιο γιατί τον ξέρει και θα πάμε την επόμενη εβδομάδα.  Εγώ γενικά ήμουν χάλια ψυχολογικά έχω όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω,  (μη μου πει καμία ότι είναι ίδια με της εγκυμοσύνης) τσακώθηκα με τον άντρα μου γιατί το ραντεβού θα είναι 8 το πρωί και δεν ξέρει αν θα προλάβει και τσαντιστηκα μόνο που το σκέφτηκε, το μάζεψε αμέσως αλλά....??

Προσπαθησε να μνμ τσαντιζεσαι να σκεφτεσαι  τον στοχο...γενικα οι αντρες σκεφτονται διαφορετικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

σήμερα πηγα στον γυναικολόγο μου μαζί με τον άντρα μου για να μιλήσουμε για την επίσκεψη στον Παντο. Μίλησε με τον ίδιο γιατί τον ξέρει και θα πάμε την επόμενη εβδομάδα.  Εγώ γενικά ήμουν χάλια ψυχολογικά έχω όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω,  (μη μου πει καμία ότι είναι ίδια με της εγκυμοσύνης) τσακώθηκα με τον άντρα μου γιατί το ραντεβού θα είναι 8 το πρωί και δεν ξέρει αν θα προλάβει και τσαντιστηκα μόνο που το σκέφτηκε, το μάζεψε αμέσως αλλά....??

Αν επιτρέπεται γιατί θα πας στον παντο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Κύνθια μακάρι! Άντε να δούμε κ κανένα θετικό το Μάη!!! Οι πολυκυστικες ειναι περιεργο πράγμα... φιλη με πολυ μεγαλο θεμα προσπαθούσε χρόνο και βαλε κ οταν πια έχασε καθε ελπιδα έμεινε... κ μαλιστα ηταν τοσο σίγουρη οτι εχει ανωμαλια κυκλου κ όχι εγκυμοσύνη που ανακάλυψε οτι ειναι εγκυος οταν επρεπε πια να κανει αυχενική!!! Οπότε κατσε κ θα δεις :-)

@Soulful μίλησες με το γιατρό σου όλα οκ;;;

@Niki94 τι κάνεις κοριτσάκι;;; ξεκινησες ή ακόμα; πόσο καιρό παίρνει η διαδικασία; ευχομαι συντομα να δεις επιτέλους το θετικό!!!

 

Μίλησα με τον γιατρό,μου μίλησε για ορμονικούς παράγοντες, προγεστερόνη κοινώς κ γενικά μου είπε ότι οι ορμόνες ακόμα κ μέσα σ' έναν κύκλο δεν είναι στατικές.Μπορει να οφείλεται η ανωμαλία κ από την κύστη.Ολα εικασίες είναι βεβαια γιατί τώρα πια δε μπορούμε να ξέρουμε.Αυριο θα πάω στη δικη μου την γιατρό εδώ στην πόλη μου.Θα κάνω υπέρηχο να με δει κ να μου δώσει χάπια κλομιφαινη.Θα δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια σας δείχνω τα τεστακια που έκανα από το Σάββατο μεχρι και σημερα από πάνω ξεκινάει της Παρασκευής σ επαφή ήρθα Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί.  

20190506_224216.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

@lactaki

@Σταυρι

@Γιάννα 36

Και τα αλλα κοριτσια μηπως ειδατε το μνμ μου???? @Jesabell

Υπάρχουν ελπίδες να είσαι έγκυος λοιπόν γι αυτό σου είπε  για χοριακη .. στο ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Λοιπόν κορίτσια σας δείχνω τα τεστακια που έκανα από το Σάββατο μεχρι και σημερα από πάνω ξεκινάει της Παρασκευής σ επαφή ήρθα Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί.  

20190506_224216.jpg

Τα δύο πάνω φαίνονται θετικά.Εχεις κ τελειες επαφές! Έχεις πολλές πιθανότητες αυτό το μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Τα δύο πάνω φαίνονται θετικά.Εχεις κ τελειες επαφές! Έχεις πολλές πιθανότητες αυτό το μήνα!

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Λοιπόν κορίτσια σας δείχνω τα τεστακια που έκανα από το Σάββατο μεχρι και σημερα από πάνω ξεκινάει της Παρασκευής σ επαφή ήρθα Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί.  

20190506_224216.jpg

Εκανες επαφες με θετικα τεστ!!! Μια χαρα μακαρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

 

Εκανες επαφες με θετικα τεστ!!! Μια χαρα μακαρι!!!

Ειχα ναι αλλα πολυ κοντά η μια με την αλλη. Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί και μετά Δευτέρα βράδυ.. είναι λίγο ότι να ναι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ειχα ναι αλλα πολυ κοντά η μια με την αλλη. Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί και μετά Δευτέρα βράδυ.. είναι λίγο ότι να ναι

 

Κορίτσια μου είναι εύκολο να μου πείτε πως χρησιμοποιείται τα τεστ ωορρηξίας???? Παρήγγειλα κ θα μου έρθουν αύριο κ δεν έχω ιδέα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κορίτσια μου είναι εύκολο να μου πείτε πως χρησιμοποιείται τα τεστ ωορρηξίας???? Παρήγγειλα κ θα μου έρθουν αύριο κ δεν έχω ιδέα ?

Ποια πήρες!;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Γύρισε ο άντρας μου και είχα και πριν λίγο με κυνηγούσε του ελεγα ασε με ασε με αυτός εκεί???????

Κανε δουλίτσα ειπαμε ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Αχ δε τα ξερω αυτα.. πηρα clear blue 

Δεν πειραζει κοπελα μου ευχαριστώ πάντως... Να ρωτήσω δεν λειτουργούν όλα το ίδιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Ποια πήρες!;;;;

@Ελενακι12Αυτά που έχω εγώ ειναι οι ταινίες .. οι ταινίες προσδιορίζουν τις δυο πιο γόνιμες μέρες που ειναι πριν την οωρηξια οποτε θετικο θα βλέπεις  πιο νωρίς από την οωρηξια σου . Εγώ τα ξεκινάω γύρω στη 10η μερα κάνω ένα κάθε μεσημέρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Λοιπόν κορίτσια σας δείχνω τα τεστακια που έκανα από το Σάββατο μεχρι και σημερα από πάνω ξεκινάει της Παρασκευής σ επαφή ήρθα Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί.  

20190506_224216.jpg

Το δεύτερο είναι θετικοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Προσπαθησε να μνμ τσαντιζεσαι να σκεφτεσαι  τον στοχο...γενικα οι αντρες σκεφτονται διαφορετικα..

Καλημερα @Κύνθια πραγματικα όμως εντελως διαφορετικά ισως βεβαια εμεις να ειμαστε πιο πολυοπλοκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Αν επιτρέπεται γιατί θα πας στον παντο;

@Niki94 θα παω πρωτον γιατι γνωριζει προσωπικα τον γιατρο μου και ηταν και συνεργαστε παλια και θα παμε ως πολυ γνωστοι, επισης απο οτι έχω ψαξει και εγω το ΓΕΝΕΣΙΣ ειναι η κορυφαια κλινικη στα Βαλκανια αν οχι στην Ευρωπη, ερχονται απο παντού... Επισης πολυ σημαντικο σε αυτες τις περιπτωσεις που οταν βλεπουν νεα ζευγαρια τα κοιτανε πρωτα στη τσεπη ειναι να πηγαινεις συστημενος και οχι απο μονος σου. 

Εχεις καποια αληη αποψη ή εχεις ακουσει κατι για τον συγκεκριμενο. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

σήμερα πηγα στον γυναικολόγο μου μαζί με τον άντρα μου για να μιλήσουμε για την επίσκεψη στον Παντο. Μίλησε με τον ίδιο γιατί τον ξέρει και θα πάμε την επόμενη εβδομάδα.  Εγώ γενικά ήμουν χάλια ψυχολογικά έχω όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω,  (μη μου πει καμία ότι είναι ίδια με της εγκυμοσύνης) τσακώθηκα με τον άντρα μου γιατί το ραντεβού θα είναι 8 το πρωί και δεν ξέρει αν θα προλάβει και τσαντιστηκα μόνο που το σκέφτηκε, το μάζεψε αμέσως αλλά....??

Καλημερα!Πες μου εμπειριες με το γιατρο οταν εχεις νεα.Κι εγω εκει θα απευθυνθω σε πολυ λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...