Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δωρεά ωαρίων


solena

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

καλή δύναμη και καλή τύχη σε όλες !!!

Έχει καμιά εμπειρία ή γνωρίζει τι επιτυχία έχει η εξωσωματική με δωρεά ωαρίων; Είχα μέχρι πρόσφατα αδιάγνωστο διάφραγμα στη μήτρα (που μου λέγαν ως τα 44 μου ότι ήταν μικρό και άνευ σημασίας ινομύωμα-ευτυχώς αποφάσισα και λαπαροσκοπικά το έβγαλα και το ινομύωμα και σε άλλη επέμβαση κι αυτό, αντίθετα απ ότι έλεγε ο γιατρός  και μάλιστα κέντρου με φήμη από τα καλύτερα), ενδομητρίωση, θρομβοφιλία (που ανακάλυψα μόνη μου), 3 αποτυχημένες εξωσωματικές κι έτσι τώρα η δωρεά είναι μονόδρομος αφού η αμη μου έχει φτάσει σχεδόν μηδέν. Έκανα ήδη μία προσπάθεια με δανεικά (4η στη σειρά) ανεπιτυχή.

 

ΥΓ Τρισδιάστατο υπερηχογράφημα μήτρας, 150 ευρώ αλλά απλός υπέρηχος που δείχνει εσωτερική κατάσταση της μήτρας έδειξε σε μένα το διάφραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω προσωπική εμπειρία φίλη μου. Ξέρω όμως ότι εφόσον χρησιμοποιείς ωαρια νέας γυναίκας έχεις πιθανότητες επιτυχίας σα να ήσουν εσύ σε αυτή την ηλικία. Επίσης έχω υπόψη μου μια κοπέλα που έπιασε με την πρώτη δίδυμα μάλιστα τα οποία είναι απόλυτα υγιει και χαρούμενα μωράκια σήμερα. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία από την καρδιά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν έχω προσωπική εμπειρία φίλη μου. Ξέρω όμως ότι εφόσον χρησιμοποιείς ωαρια νέας γυναίκας έχεις πιθανότητες επιτυχίας σα να ήσουν εσύ σε αυτή την ηλικία. Επίσης έχω υπόψη μου μια κοπέλα που έπιασε με την πρώτη δίδυμα μάλιστα τα οποία είναι απόλυτα υγιει και χαρούμενα μωράκια σήμερα. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία από την καρδιά μου. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Όμως, έχω ουρεόπλασμα που δεν υποχωρεί, χρόνια παίρνουμε αντιβιώσεις και τίποτα... επίσης, φοβάμαι μήπως ο οργανισμός επιτίθεται στα ξένα κύτταρα κι έτσι δεν γίνει εμφύτευση...ποτέ . Εν ολίγοις, φοβάμαι ότι πάλι δεν κάναμε όλα όσα έπρεπε και διαβάζω εκ των υστέρων για ΝΚ, ανοσολογικό έλεγχο, ιστό περιόδου κλπ Με 45% επιτυχία που με είπε ο γιατρός, είχα β χοριακή 0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η solena είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Όμως, έχω ουρεόπλασμα που δεν υποχωρεί, χρόνια παίρνουμε αντιβιώσεις και τίποτα... επίσης, φοβάμαι μήπως ο οργανισμός επιτίθεται στα ξένα κύτταρα κι έτσι δεν γίνει εμφύτευση...ποτέ . Εν ολίγοις, φοβάμαι ότι πάλι δεν κάναμε όλα όσα έπρεπε και διαβάζω εκ των υστέρων για ΝΚ, ανοσολογικό έλεγχο, ιστό περιόδου κλπ Με 45% επιτυχία που με είπε ο γιατρός, είχα β χοριακή 0

Από όσο γνωρίζω το ουρεοπλασμα δεν επηρεάζει τόσο τη σύλληψη αλλά υπάρχει αυξημένος κίνδυνος κάποιων επιπλοκών. Αντιμετωπίζεται φαρμακευτικά και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. 

Όσο για τα νκ υπάρχουν τρόποι όπως η λήψη κορτιζόνης και ορού intralipids από όσο ξέρω. 

Μην είσαι απαισιόδοξη κορίτσι μου. Εμένα ο γιατρός μου πάντως λέει ότι το παν είναι το έμβρυο. Το ενδομήτριο φτιάχνεται εκτός από πολύ σπάνιες περιπτώσεις. 

Εγώ σου εύχομαι να πετύχεις. Και πιστεύω ότι θα γίνει σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@solenaΚαλησπέρα,

επειδή δεν κατάλαβα καλά, έχει πάρει ωάρια από άλλη κοπέλα 4 φορές και απέτυχαν και οι 4 προσπαθειες?

Συγγνώμη που είμαι τόσο αδιάκριτη....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

δεν κατάλαβες τι είπα, 3 προσπάθειες με δικά μου ωάρια αποτυχημένες, μετά 3 μ δανεικά, τώρα είμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...