Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ώπα φιλενάδα.. 28 είμαι χαχαχαχαα κλαίω δε μπορώ.. δύο χρονακια είναι αυτά πρέπει να τα αναφέρω.. ακόμα δε 30αρησα.. χαχα..όχι δε θα σε χαστουκησουμε να κάνεις κ άλλο άσε που τα δεύτερα πιάνονται κ με τον αέρα συνήθως δε ξέρω γιατί χαχαα

 χαχαχαχα λες μετα να παρω φορα;

Για τα 28 εχεις δικιο! απλα με καποια αλλη σε μπερδεψα! Εισαι πολυ μπροστα για την ηλικια σου εγω στα 28 ξεκιναγα μεταπτυχιακο χαχαχαχαχα Δεν ξερω δεν ειχα καθολου στο μυαλο μου οικογενεια κ τετοια τωρα το θυμηθηκα κ με εχει πιασει το εδω κ τωρα οπως σε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια μίλησα με την ενδοκρινολόγο η οποία μου έδωσε D κ επίσης όμως μου έδωσε ένα χάπι για τη ρύθμιση της ινσουλίνης (clucofage ή κάπως έτσι) κ φυσικά Τ4 για το θυρεοειδή... μικρά πράγματα που μπορεί να κάνουν τη διαφορά... μου συνέστησε να χάσω οπωσδήποτε αυτά τα 5 κιλά που λιβανίζω εδώ κ καιρό κ πρόγραμμα διατροφής με γευματα ανα 3 ωρες (αυτο επηρεαζει την ινσουλίνη κ με τη σειρα της τις ωοθήκες). Κοινώς τόσο καιρό είχα ψάξει όλα τα περίπλοκα ενώ έπρεπε απλά να είχα πάει από το Νοέμβρη που μου το είχε πει... Μου είπε ότι κάνοντας αυτά θα πρέπει να δω αποτέλεσμα μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες αν όχι τότε πρέπει να το δω διαφορετικά... Σας τα γράφω όλα αυτά γιατί μπορεί να βοηθήσουν και κάποια άλλη να ψαχτεί προς τη σωστή κατεύθυνση... 

Μπράβο κορίτσι μου!!Ετσι φίλη μου έμεινε εγκυούλα μετά απο 1 χρόνο προσπαθειών!!Ηπιε 3 μήνες τα gluco γτ είχε θέμα με την ινσουλίνι κ της είχε πει ο γιατρός ότι καμιά φορά είναι σκληρά τα ωάρια απ αυτό κ δν μπορουν τα τρυπήσουν τα ζωάρια!!Εμένα μου τα έδωσε ο γυναικολόγος μου χωρίς να έχω θέμα αλλά δν την πάλεψα λόγω διαρροιών γτ γενικά στις περισσότερες κοπέλες στην αρχή κάνουν διάρροιες!!Αλλά συνηθίζεται!!Με το καλό σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!Ετσι φίλη μου έμεινε εγκυούλα μετά απο 1 χρόνο προσπαθειών!!Ηπιε 3 μήνες τα gluco γτ είχε θέμα με την ινσουλίνι κ της είχε πει ο γιατρός ότι καμιά φορά είναι σκληρά τα ωάρια απ αυτό κ δν μπορουν τα τρυπήσουν τα ζωάρια!!Εμένα μου τα έδωσε ο γυναικολόγος μου χωρίς να έχω θέμα αλλά δν την πάλεψα λόγω διαρροιών γτ γενικά στις περισσότερες κοπέλες στην αρχή κάνουν διάρροιες!!Αλλά συνηθίζεται!!Με το καλό σου εύχομαι!!!

κ μενα μου ειπε οτι ισως εχω θεμα με το στομαχι... βεβαια ετσι μου ειπαν κ για το σιδηρο κ με το που το πηρα ρυθμιστηκε το εντερο μου σαν ρολοι! χαχαχαχα αμα εισαι αναποδος ανθρωπος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Καλά σε θυμάμαι κορίτσι μου. Κάνατε σπερμοδιάγραμμα και δε βγήκε καλό? Συγνώμη που ρωτάω αλλά η μια με την άλλη εδώ μέσα ψάχνουμε να βρούμε τι φταίει για να μας έρθει πιο σύντομα το σποράκι. Κάναμε κ εμείς σπερμοδιάγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο ανδρικής γονιμοποίησης γιατί μας είπαν οτι σε μικροβιολογικά τα αποτελέσματα δεν ειναι αξιόπιστα.

Εννοείται ρωτά ότι θες!!Ναι κάναμε σπερμοδιαγραμα σε εξειδικευμένο κάναμε και εμείς γιατί την είχαμε πατήσει έχουνε θέμα και με την ποσότητα και με την κίνηση τώρα την άλλη εβδομάδα θα ξανακάνουμε!Λέω μέχρι και το καλοκαίρι να το παλέψουμε μόνοι μας και άμα δεν γίνει κάτι θα δούμε!!!ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κ μενα μου ειπε οτι ισως εχω θεμα με το στομαχι... βεβαια ετσι μου ειπαν κ για το σιδηρο κ με το που το πηρα ρυθμιστηκε το εντερο μου σαν ρολοι! χαχαχαχα αμα εισαι αναποδος ανθρωπος...

χαχαχαχχαχ!!!Καλύτερα!!Είναι κ το σίδηρο άτιμο!!Εμένα μου φέρνει δυσκοιλιότητα!!Αλλά τώρα πίνω φιαλίδια κ είμαι μια χαρά!!Πόσα χάπια να πιούμε ακόμα!!Αλλά χαλάλι γτ πιάνουν τόπο!!Τι τιμές είχατε στις καμπύλες?Αν δν σε κουράζω να γράφεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ώπα φιλενάδα.. 28 είμαι χαχαχαχαα κλαίω δε μπορώ.. δύο χρονακια είναι αυτά πρέπει να τα αναφέρω.. ακόμα δε 30αρησα.. χαχα..όχι δε θα σε χαστουκησουμε να κάνεις κ άλλο άσε που τα δεύτερα πιάνονται κ με τον αέρα συνήθως δε ξέρω γιατί χαχαα

Γτ εχεις ενα παιδακι και δν εχεις αγχος για το ποτε θα πιασεις το δευτερο...!!!εχεις αλλα στο μυαλο σου...εμας μας εφαγε το αγχος μια η ηλικια μια οι εξετασεις μια αν φταιει αυτο μια αν φταιει το αλλο μια οι γυρω μας...και παει λεγοντας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχαχαχχαχ!!!Καλύτερα!!Είναι κ το σίδηρο άτιμο!!Εμένα μου φέρνει δυσκοιλιότητα!!Αλλά τώρα πίνω φιαλίδια κ είμαι μια χαρά!!Πόσα χάπια να πιούμε ακόμα!!Αλλά χαλάλι γτ πιάνουν τόπο!!Τι τιμές είχατε στις καμπύλες?Αν δν σε κουράζω να γράφεις

μου ειπε οτι το θεμα ηταν η ινσουλινη που εφτανε τη 2η ωρα 97 ενω το ζαχαρο μονο 96, κατι οτι δεν ταιριαζουν μεταξυ τους οι τιμες αυτες. Δεν τις βλεπεις δλδ ξεχωριστα οποτε μονο γιατρος μπορει να στις διαβασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εννοείται ρωτά ότι θες!!Ναι κάναμε σπερμοδιαγραμα σε εξειδικευμένο κάναμε και εμείς γιατί την είχαμε πατήσει έχουνε θέμα και με την ποσότητα και με την κίνηση τώρα την άλλη εβδομάδα θα ξανακάνουμε!Λέω μέχρι και το καλοκαίρι να το παλέψουμε μόνοι μας και άμα δεν γίνει κάτι θα δούμε!!!ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος!

Ολα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Αμα ο γιατρός είναι αισιόδοξος..αυτός κάτι ξέρει παραπάνω!!! Εδώ σήμερα άκουσα μια κυρία που μου είπε ότι η κόρη της έμεινε έγκυος 35 χρονών ενώ έχει μια σάλπιγγα κλειστή και την άλλη κατά 25% μόνο ανοιχτή. Που θα πάει θα έρθει και η σειρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

μου ειπε οτι το θεμα ηταν η ινσουλινη που εφτανε τη 2η ωρα 97 ενω το ζαχαρο μονο 96, κατι οτι δεν ταιριαζουν μεταξυ τους οι τιμες αυτες. Δεν τις βλεπεις δλδ ξεχωριστα οποτε μονο γιατρος μπορει να στις διαβασει

Σωστά είπες στην ισνουλίνη υπήρχε θεματάκι!!Εγώ όταν είχα πάει στον γιατρό μου μαζί με τις ορμονολογικές καταλάθος είχα μαζί κ το ετήσιο τσεκ απ μου!!Είδε σάκχαρο νηστείας 110!!Δν του άρεσε σαν τιμή(καλά ούτε στην απθολόγο πολύ άρεσε μου λέει να το πας κάτω απο 100)!!Ετσι με έβαλε για καμπύλες κ βγήκαν καλές!!Αλλά μου έδωσε πα΄λι το γκλουκο γτ μου είπε ότι φτιάχνει την ποιότητα των ωαρίων!!Ομως δν την παλέψα κ το σταμάτησα!!Επινα μόνο τα ινοφερτ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!για δώστε μου λιγάκι τα φώτα σας καθ ότι λιγάκι άσχετη... Αδιαθετησα 4 του μήνα,με σταθεροτατο κύκλο και σήμερα βάση της εφαρμογής πρέπει να χω ωορυξια,εκανα όμως το τεστακι της clearblue,τα οποία τα ξεκίνησα απ τις 11 του μήνα,και βγήκε αυτό το "χαριτωμένο"αρνητικό κυκλακι.εγω όμως νιώθω τα σημάδια της ωορυξιας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Gwgouli32 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!για δώστε μου λιγάκι τα φώτα σας καθ ότι λιγάκι άσχετη... Αδιαθετησα 4 του μήνα,με σταθεροτατο κύκλο και σήμερα βάση της εφαρμογής πρέπει να χω ωορυξια,εκανα όμως το τεστακι της clearblue,τα οποία τα ξεκίνησα απ τις 11 του μήνα,και βγήκε αυτό το "χαριτωμένο"αρνητικό κυκλακι.εγω όμως νιώθω τα σημάδια της ωορυξιας...

Κ εγω θελω βοήθεια σε αυτο! Ακριβως το ιδιο ειχα κ εγω τον μηνα αυτο... ?ας βοηθήσει οποια ξερει! 

Αλλα απο οτι μ ειπαν τα κοριτσια θελει καθε μερα κ 2τεστακια τη μερα ολες τις πιθανες μερες ωορρυξιας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Gwgouli32 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!για δώστε μου λιγάκι τα φώτα σας καθ ότι λιγάκι άσχετη... Αδιαθετησα 4 του μήνα,με σταθεροτατο κύκλο και σήμερα βάση της εφαρμογής πρέπει να χω ωορυξια,εκανα όμως το τεστακι της clearblue,τα οποία τα ξεκίνησα απ τις 11 του μήνα,και βγήκε αυτό το "χαριτωμένο"αρνητικό κυκλακι.εγω όμως νιώθω τα σημάδια της ωορυξιας... 

Με τα clear δε ξέρω πως γίνεται δε τα έχω χρησιμοποιήσει.  Απ' τις 11 του μήνα δλδ κάνεις τεστ κ δεν χαμογελα?? Κάνε εσύ τις επαφές σου κ συνέχισε τα τεστακια ..επίσης δε ξέρω με της hometest, σίγουρα εγώ ήθελα δύο την ημέρα για να την εντοπίσω.. είναι ακριβά αλλά ίσως πιο κατανοητά σου δειχνει τις δύο πιο γόνιμες αν δε κάνω λάθος όταν χαμογελάσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Gwgouli32 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!για δώστε μου λιγάκι τα φώτα σας καθ ότι λιγάκι άσχετη... Αδιαθετησα 4 του μήνα,με σταθεροτατο κύκλο και σήμερα βάση της εφαρμογής πρέπει να χω ωορυξια,εκανα όμως το τεστακι της clearblue,τα οποία τα ξεκίνησα απ τις 11 του μήνα,και βγήκε αυτό το "χαριτωμένο"αρνητικό κυκλακι.εγω όμως νιώθω τα σημάδια της ωορυξιας...

Καλησπέρα.κ γω έπαιρνα αυτά τα τεστ...τα μωβ ή τα ροζ πήρες?τα έκανες με πρωινά ούρα?αν ναι τότε κάνε ένα κ το απόγευμα... μπορεί το απόγευμα να σου βγάλει το χαμόγελακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλησπέρα.κ γω έπαιρνα αυτά τα τεστ...τα μωβ ή τα ροζ πήρες?τα έκανες με πρωινά ούρα?αν ναι τότε κάνε ένα κ το απόγευμα... μπορεί το απόγευμα να σου βγάλει το χαμόγελακι

τι διαφορά έχουν τα μωβ από τα ροζ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με τα clear δε ξέρω πως γίνεται δε τα έχω χρησιμοποιήσει.  Απ' τις 11 του μήνα δλδ κάνεις τεστ κ δεν χαμογελα?? Κάνε εσύ τις επαφές σου κ συνέχισε τα τεστακια ..επίσης δε ξέρω με της hometest, σίγουρα εγώ ήθελα δύο την ημέρα για να την εντοπίσω.. είναι ακριβά αλλά ίσως πιο κατανοητά σου δειχνει τις δύο πιο γόνιμες αν δε κάνω λάθος όταν χαμογελάσει?

Ναι το άτιμο,δε χαμογελάει!!ακριβώς σου χαμογελάει τις δυο πιο γόνιμες...θα κάνω και το βράδυ, το τελευταίο και θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλησπέρα.κ γω έπαιρνα αυτά τα τεστ...τα μωβ ή τα ροζ πήρες?τα έκανες με πρωινά ούρα?αν ναι τότε κάνε ένα κ το απόγευμα... μπορεί το απόγευμα να σου βγάλει το χαμόγελακι

Τα ροζ πήρα... Αλήθεια τι διαφορά έχουν? Θα κάνω το τελευταίο το βράδυ γιατί το βρήκα παιχνίδι και ξέμεινα από τεστακια και θα δούμε..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Τα μωβ δείχνουν τις 4 γόνιμες μέρες κ τα ροζ τις 2

Ααα τότε τα επόμενα θα ναι τα μωβ...αν κι εύχομαι να μη τα χρειαστώ... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Τα μωβ δείχνουν τις 4 γόνιμες μέρες κ τα ροζ τις 2

κ ποιο θεωρείται πιο καλό? να δείχνει τις 2 ή τις 4?

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Τα μωβ δείχνουν τις 4 γόνιμες μέρες κ τα ροζ τις 2

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κ ποιο θεωρείται πιο καλό? να δείχνει τις 2 ή τις 4?

 

Θα σου πω.τα μωβ είναι πιο ευαίσθητα.εγω προτιμώ τα ροζ(αν κ πάντα μωβ αγορά σας).τα μωβ όταν αρχίζουν να ανοβοσβηνουν σημαίνει ότι πλησιάζει .... συνήθως αναβοσβηνει 2-3 μέρες πρίν ενώ τα ροζ δείχνουν μια μέρα τις 2 πιο γόνιμες.. απλά θέλει πρωί απόγευμα ώστε να υπολογίσεις πότε να ξεκινήσεις τις επαφές κ να είσαι σίγουρη για το πότε θα γίνει η ωορρηξία.βεβαια μια φορά μου έμεινε τη 14 σταθερό το χαμόγελο κ η γιατρός δεν μπορούσε να μου πει με σιγουριά ότι έκανα κ πότε...δλδ μόνο η ορμόνη της ανεβαίνε κ ωάριο μάλλον δεν έπεσε...το λέω γιατί κάποιες φορές μπορεί να έχουμε θετικό τεστ χωρίς αποτέλεσμα (εγώ είμαι μια από αυτές)η παρακολούθηση της ωορρηξία είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Θα σου πω.τα μωβ είναι πιο ευαίσθητα.εγω προτιμώ τα ροζ(αν κ πάντα μωβ αγορά σας).τα μωβ όταν αρχίζουν να ανοβοσβηνουν σημαίνει ότι πλησιάζει .... συνήθως αναβοσβηνει 2-3 μέρες πρίν ενώ τα ροζ δείχνουν μια μέρα τις 2 πιο γόνιμες.. απλά θέλει πρωί απόγευμα ώστε να υπολογίσεις πότε να ξεκινήσεις τις επαφές κ να είσαι σίγουρη για το πότε θα γίνει η ωορρηξία.βεβαια μια φορά μου έμεινε τη 14 σταθερό το χαμόγελο κ η γιατρός δεν μπορούσε να μου πει με σιγουριά ότι έκανα κ πότε...δλδ μόνο η ορμόνη της ανεβαίνε κ ωάριο μάλλον δεν έπεσε...το λέω γιατί κάποιες φορές μπορεί να έχουμε θετικό τεστ χωρίς αποτέλεσμα (εγώ είμαι μια από αυτές)η παρακολούθηση της ωορρηξία είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος

κ πόσα έχει το κάθε πακέτο?? γιατί της hometest τα είχα ψωμοτύρι αλλά αυτά είναι πιο ακριβά..χαχχ..ελπίζω να έχει καμιά δεκαριά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κ πόσα έχει το κάθε πακέτο?? γιατί της hometest τα είχα ψωμοτύρι αλλά αυτά είναι πιο ακριβά..χαχχ..ελπίζω να έχει καμιά δεκαριά .

Δεν ξέρω πόσο έχει στην Ελλάδα.εγω παίρνω το ένα πακέτο με 10 ΤΕΜ 20, ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι έχεις κ συ θέμα με ινσουλίνη; ναι μου είπε οδηγίες διατροφής κ άσκησης κ πότε να το παίρνω κλπ. Δεν έχω ιδιαίτερα κιλά για χάσιμο, οκ ιδανικά θα έχανα 6-7 οκ μου είπε κ με 5 είναι οκ! Μωρέ εντάξει απλά από τη μία λέω οκ καλά που βρήκα αυτό από την άλλη σκέφτομαι ότι έκανα τόσες εξετάσεις κ δεν είχα πάει από το Νοέμβρη που επρεπε γιατι εμπλεξα με ολα τα αλλα! καλα που μου εκοψε να παω τωρα! βαρεθηκα κοριτσια... θα μου πεις τοσο γρηγορα; αλλα ναι το ομολογω, βαρεθηκα να ασχολουμαι με τα ιδια κ τα ιδια, καλυτερα ημουν παλια που το θεμα παιδι δεν με ενοιαζε απλα!

Τελοσπαντων κοριτσι μου ξερω οτι ειμαι αχαριστη να μιλαω ετσι οταν εσυ εχεις μπροστα σου τοσο δύσκολο δρόμο... να σε ρωτήσω πόσο καιρό πρέπει να πάρεις φάρμακα πριν μπορεις να προχωρήσεις σε οωληψία;

Ξέρεις πόσες φορές έχω πει εγώ βαρέθηκα και τα παρατάω..;; πάρα πολλές φορές όμως ήταν το κάτι που με έκανε να θέλω να συνεχίσω..!!! Και όμως αν με ρωτήσεις δεν ξέρω τη είναι αυτο που με έκανε να συνεχίσω μάλλον είναι και πιστεύω ότι είναι αυτο το ότι θέλω πολύ να γίνω μανούλα να ζήσω όλο αυτό το θαύμα να μεγαλώνει κάτι μέσα μου...!!!!! Και είναι νωρίς να πεις βαρέθηκα...!!! Στην ουσία τώρα ξεκίνησες..!! Να ξέρεις ότι η ινσουλίνη και το ζάχαρο αν δεν είναι σωστα ευθύνονται για πολλά..!!! Οπότε τώρα μπορείς να πεις ότι ξεκινάς σωστα επαφές..

Ναι κι εγώ έχω θέμα το ξέρω χρόνια το θέμα με την ινσουλίνη. Λόγο σπω.. φάρμακα πέρνεις σε ένα κύκλο μαζί και η ολιψια και η ευριομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ξέρεις πόσες φορές έχω πει εγώ βαρέθηκα και τα παρατάω..;; πάρα πολλές φορές όμως ήταν το κάτι που με έκανε να θέλω να συνεχίσω..!!! Και όμως αν με ρωτήσεις δεν ξέρω τη είναι αυτο που με έκανε να συνεχίσω μάλλον είναι και πιστεύω ότι είναι αυτο το ότι θέλω πολύ να γίνω μανούλα να ζήσω όλο αυτό το θαύμα να μεγαλώνει κάτι μέσα μου...!!!!! Και είναι νωρίς να πεις βαρέθηκα...!!! Στην ουσία τώρα ξεκίνησες..!! Να ξέρεις ότι η ινσουλίνη και το ζάχαρο αν δεν είναι σωστα ευθύνονται για πολλά..!!! Οπότε τώρα μπορείς να πεις ότι ξεκινάς σωστα επαφές..

Ναι κι εγώ έχω θέμα το ξέρω χρόνια το θέμα με την ινσουλίνη. Λόγο σπω.. φάρμακα πέρνεις σε ένα κύκλο μαζί και η ολιψια και η ευριομεταφορα.

Αχ βρε κοπέλα μου τώρα αυτό πήγαινα να γράψω. ..το πρώτο σκέλος όμως μόνο. ... δλδ το ότι διαβάζω για τόσες εξετάσεις κ πελαγώνω....οκ εγω θυρεοειδή δεν έχω ούτε θέμα με το ζάχαρο,   την άτιμη την D όμως δεν την ήξερα και διαβάζοντας τα σκέφτομαι όλες οι γυναίκες ανά τον κόσμο που συλλαμβανουν έχουν όλες τις τιμές τους τέλειες? Έχουν ιδανικό βάρος?  Κάνουν σωστή διατροφή? Ειλικρινά δεν νομίζω. Πόσες ναρκομανεις, αλκοολικες κλπ ακούμε κάθε λίγο και λιγάκι να γεννάνε κ να τα παρατάνε. ...μη μου πείτε ότι οι δικές τους τιμές ήταν άψογες. ..

απλά έχουμε φτάσει να διυλιζουμε τον κωνωπα,να θέλουμε όλες τις εξετασεις άριστες μήπως έρθει το πολυποθητο.Διορθωνουμε κάτι κ τσουπ εμφανίζεται κάτι αλλο.Δεν ξέρω πραγματικά ίσως είναι μόνο θέμα τύχης η σύλληψη τελικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nancaki88 είπε:

Καλώς μας ήρθες κορίτσι γλυκό! Ολες εδω μέσα όσο να ναι επειδή παλεύουμε για το μικρό σποράκι πότε είμαστε καλά και πότε όχι αλλά ας μη το βάζουμε κάτω! Θετική σκέψη και αισιοδοξία και θα φουσκώσει και η δική μας κοιλίτσα που θα παει? Σε θέλω δυνατή! Πες μου λίγο αν θες..την ενδομητρίωση πως την ανακάλυψες?

Κοριτσι μου! Ναι ποτε ετσι ποτε αλλιως! Ειχα παει για εναν ελενχο στο χρονο δηλαδη υπερυχο κ παπ. Μ ειπε ο γιατρος τοτε οτι υπαρχει μια κυστη η οποια ειναι ενδομητριωση και μπορει να χρειαστει αφαιρεσει κ να παω για εξωσωματικη! Ακουστηκαν στο μυαλο μτοσο αποτομα! Κ διαβαζα και τα συμπτωμα της ενδομητριωσεης κ δεν μ κολλουσαν! Ωσπου αλλαξα γιατρο πηγα σε εναν αλλο κ μ ελεγε οτι ειναι μια απλη κυστη π δεν χρειαζεται να την πειραξω οτι προσπαθουμε κ ολα καλα! Περασαν αλλη 8 μηνες χωρις αποτελεσμα! Κ ξανα αλλαξα γιατρο! Ο οποιος μ ειπε ότι δεν χρειάζεται να εχεις τα συμπτώματα που γραφουν κ πτι οντως εχω κυστη ενδομητρίωσης! Προσπαθησαμε 3 μηνες με σερπαφαρ χωρις αποτέλεσμα κ ετσι μπηκα για χειρουργείο! Στην βιοψια της κυστης επιβαιβεωθηκε η ενδομητριωση κ γενικα η κατασταση στην κοιλιακη χωρα απο τι μ ειπε ο γιατρος χαλια! Πλεον εχουν καθαρισει τα παντα ανοιχτες σάλπιγγες με την μια να κραταει υγρο οπως ειδαν κ το ειδα κ εγω στο βιντεο π μ εδωσαν! Απο τον Νοέμβριο π χειρουργηθηκα προσπαθουμε ακομα χωρις αποτελεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Raf123 ποτε θα μας αποκαλύψεις το φύλο;;;; Ποτε θα κρυφοκοιτάξεις το χαρτάκι;;;;;
    • Καλά έχω κοιλιά που είχα στην πρώτη στον 6 μήνα. Αλλά και στον δεύτερο είχα γενικά πολύ μεγαλύτερη κοιλιά απ το πρώτο.  Ευτυχως λόγω διατροφής για τον διαβήτη δεν έχω πάρει κιλά μόνο τούρλωσα 🤣🤣🤣🤣 Γύρω στις 18 με 20 εβδομάδες θυμάμαι κι εγώ αλλά ανυπομονώ… μου αρέσει αυτή η αίσθηση!!!!!
    • Εμένα έχει κόψει γεύματα με γάλα.. πίνει τη μισή ποσότητα πλέον απ' ότι έπινε πριν. Πάει πολύ καλά το blw! Τρώει τα πάντα μόνος του και δε κάνει gagging αλλά εννοείται ότι κάθε φορά γίνεται σα λαδοποντικας 🤣 γιατί τρίβει τα μαλλιά του στα λάδια 🤯 οπότε σχεδόν μετά το μεσημεριανό κάνει μπάνιο 🤣  Πέρασε όντως ο καιρός.... Κι ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το ζω και δεν είναι όνειρο.... 💙  Δεν είμαστε σίγουροι αν θέλουμε 2ο παιδί, ίσως μετά από 3-4 χρόνια.... Ήταν πολλά τα χρόνια που κάναμε εξωσωματική οπότε θέλουμε λίγο να ηρεμήσουμε και να ευχαριστηθουμε αυτό που ζούμε τώρα! Να ξεπεταχτεί ο μικρός και βλέπουμε...   
    • καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω θα έλεγα να παρεις αυτήν που σου άρεσε και αν είναι και η πιο οικονομική ακόμα καλύτερα 😊
    • Κι εμένα! Τούρλα! Κι επειδή δεν είχα εμετούς, τα χω πάρει τα 3.5 kg μου. Δε θέλω να ξέρω πόσο θα πάει αυτό το τρίμηνο με τους ρυθμούς που τα παίρνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...