Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

@Tokyo αν μπορείς ξαναμπές την Παρασκευή ????? 

καλημερα κορίτσια!! Σήμερα στα Χανιά έχει ήλιο επιτελους!!

E ma ναι βρε κορίτσι πήγες υπερβολικά νωρίς... την παρασκευή θα έχει περάσει και 100% η επίδραση της ένεσης οπότε θα δεις. Εδώ στη μανταρίνι που ηταν εγκυος κ δεν εδειχνε τπτ μια βδομαδα πριν!!! 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Απ'οτι βλέπω πάμε καλά,δεν έχουμε καμία άλλη να αδιαθετησε μετά από μένα!Εγώ σήμερα το πρωί πήγα για ορμονολογικες.Η κοπέλα που μου πήρε αίμα,με πιλατευε πόση ώρα κ αγχώθηκα λίγο.Νομιζω η προλακτίνη θα έχει ανέβει στον Θεό!

Καλημερα κορίτσι.., έχεις θέμα και εσυ με την προλακτινη;; Εγώ νόμιζα πως την είχα ρυθμίσει αλλά τελικά οχιιιι.... άρα δεν ελπίζω .,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Φυσικα! Εμείς κοριτσια προσπαθουμε 19 μηνες! Στην αρχη χαλαρα μετα ηρθαν οι πρωτες εξετασεις ορμονολογικες.. Μετα η πιο συγκεκριμενες σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα! Μετα ηρθε κ εμα χειρουργείο για ενδομητρίωση! 4 κυκλοι με δερπαφαρ ovitrelle! Kαι τωρα απλα παρακολουθηση οωρρηξιας! Η ψυχολογία μου δυστυχως στο πατωμα! 

Καλώς μας ήρθες κορίτσι γλυκό! Ολες εδω μέσα όσο να ναι επειδή παλεύουμε για το μικρό σποράκι πότε είμαστε καλά και πότε όχι αλλά ας μη το βάζουμε κάτω! Θετική σκέψη και αισιοδοξία και θα φουσκώσει και η δική μας κοιλίτσα που θα παει? Σε θέλω δυνατή! Πες μου λίγο αν θες..την ενδομητρίωση πως την ανακάλυψες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια.. και αυτός καθησυχαστικός ήταν.. απλά μου είπε να μην πάρω ακόμα βιταμίνη.. μάλλον λόγω  α τριμήνου υποθέτω.. 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι! Ολα θα πάνε μια χαρά! Θα μεγαλώνει το σποράκι μέρα με τη μέρα!!! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Καλημερα κορίτσι.., έχεις θέμα και εσυ με την προλακτινη;; Εγώ νόμιζα πως την είχα ρυθμίσει αλλά τελικά οχιιιι.... άρα δεν ελπίζω .,, 

Είχα κάνει άλλες δύο φορές εξέταση.Την μία ήταν 32(!) κ την αλλη,μια επαναληπτική 23.Τωρα αυτή την φορά,θα δείξει.Εσυ παίρνεις χαπακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Είχα κάνει άλλες δύο φορές εξέταση.Την μία ήταν 32(!) κ την αλλη,μια επαναληπτική 23.Τωρα αυτή την φορά,θα δείξει.Εσυ παίρνεις χαπακι;

Εμένα ήταν 87‼️ Την πρώτη φορά και μετά από 2 μήνες έπεσε και ήταν 22 και τώρα ήταν πάλι 34... παίρνω ναι το dostinex εσυ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγω αδιαθέτισα( το περίμενα γιατι δεν υπηρχαν επαφες μονο 1) τρέχουμε αυτη την περίοδο ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ  αλλα πηρα τον γυναικολόγο κ μ ειπε να προχωρήσω στη σαλπιγγογραφια με ντεπον ως αναλγητικο.. αλλα θα παω τον αλλο μήνα γιατι τωρα εχω ΤΟΣΟ Αγχος με τη δουλειά π ΔΕ μπορω να βάλω ακομη ενα στη ζωη μ! Τον αλλο μήνα π θα ειμαι πιο χαλαρη να εστιάσω σε μένα! 

Εύχομαι σε όσες περιμένουν να τους ξαναερθει σε 9 μήνες! 

Στις υπολοιπες παμε δυνατα κοριτσια!!!!? Καλημέραααααα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα! Εγω αδιαθέτισα( το περίμενα γιατι δεν υπηρχαν επαφες μονο 1) τρέχουμε αυτη την περίοδο ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ  αλλα πηρα τον γυναικολόγο κ μ ειπε να προχωρήσω στη σαλπιγγογραφια με ντεπον ως αναλγητικο.. αλλα θα παω τον αλλο μήνα γιατι τωρα εχω ΤΟΣΟ Αγχος με τη δουλειά π ΔΕ μπορω να βάλω ακομη ενα στη ζωη μ! Τον αλλο μήνα π θα ειμαι πιο χαλαρη να εστιάσω σε μένα! 

Εύχομαι σε όσες περιμένουν να τους ξαναερθει σε 9 μήνες! 

Στις υπολοιπες παμε δυνατα κοριτσια!!!!? Καλημέραααααα???

Καλά θα το κανείς @Jesabell! Ένα διαλειμμα από γιατρούς κι εξετάσεις δεν κάνει κακό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μίλησα με την ενδοκρινολόγο η οποία μου έδωσε D κ επίσης όμως μου έδωσε ένα χάπι για τη ρύθμιση της ινσουλίνης (clucofage ή κάπως έτσι) κ φυσικά Τ4 για το θυρεοειδή... μικρά πράγματα που μπορεί να κάνουν τη διαφορά... μου συνέστησε να χάσω οπωσδήποτε αυτά τα 5 κιλά που λιβανίζω εδώ κ καιρό κ πρόγραμμα διατροφής με γευματα ανα 3 ωρες (αυτο επηρεαζει την ινσουλίνη κ με τη σειρα της τις ωοθήκες). Κοινώς τόσο καιρό είχα ψάξει όλα τα περίπλοκα ενώ έπρεπε απλά να είχα πάει από το Νοέμβρη που μου το είχε πει... Μου είπε ότι κάνοντας αυτά θα πρέπει να δω αποτέλεσμα μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες αν όχι τότε πρέπει να το δω διαφορετικά... Σας τα γράφω όλα αυτά γιατί μπορεί να βοηθήσουν και κάποια άλλη να ψαχτεί προς τη σωστή κατεύθυνση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια μίλησα με την ενδοκρινολόγο η οποία μου έδωσε D κ επίσης όμως μου έδωσε ένα χάπι για τη ρύθμιση της ινσουλίνης (clucofage ή κάπως έτσι) κ φυσικά Τ4 για το θυρεοειδή... μικρά πράγματα που μπορεί να κάνουν τη διαφορά... μου συνέστησε να χάσω οπωσδήποτε αυτά τα 5 κιλά που λιβανίζω εδώ κ καιρό κ πρόγραμμα διατροφής με γευματα ανα 3 ωρες (αυτο επηρεαζει την ινσουλίνη κ με τη σειρα της τις ωοθήκες). Κοινώς τόσο καιρό είχα ψάξει όλα τα περίπλοκα ενώ έπρεπε απλά να είχα πάει από το Νοέμβρη που μου το είχε πει... Μου είπε ότι κάνοντας αυτά θα πρέπει να δω αποτέλεσμα μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες αν όχι τότε πρέπει να το δω διαφορετικά... Σας τα γράφω όλα αυτά γιατί μπορεί να βοηθήσουν και κάποια άλλη να ψαχτεί προς τη σωστή κατεύθυνση... 

Όλα καλά θα πάνε ευτυχώς αυτά είναι πράγματα που εύκολα διορθώνονται!χάπι για την Ινσουλίνη γιατί σου έδωσε; Έκανες καμπύλη σακχάρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια μίλησα με την ενδοκρινολόγο η οποία μου έδωσε D κ επίσης όμως μου έδωσε ένα χάπι για τη ρύθμιση της ινσουλίνης (clucofage ή κάπως έτσι) κ φυσικά Τ4 για το θυρεοειδή... μικρά πράγματα που μπορεί να κάνουν τη διαφορά... μου συνέστησε να χάσω οπωσδήποτε αυτά τα 5 κιλά που λιβανίζω εδώ κ καιρό κ πρόγραμμα διατροφής με γευματα ανα 3 ωρες (αυτο επηρεαζει την ινσουλίνη κ με τη σειρα της τις ωοθήκες). Κοινώς τόσο καιρό είχα ψάξει όλα τα περίπλοκα ενώ έπρεπε απλά να είχα πάει από το Νοέμβρη που μου το είχε πει... Μου είπε ότι κάνοντας αυτά θα πρέπει να δω αποτέλεσμα μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες αν όχι τότε πρέπει να το δω διαφορετικά... Σας τα γράφω όλα αυτά γιατί μπορεί να βοηθήσουν και κάποια άλλη να ψαχτεί προς τη σωστή κατεύθυνση... 

Κορίτσι μου γλυκό τα ίδια μου έχει πει και μένα ο ενδοκρινολόγος. Εχω και εγώ θέμα με το θυροειδή και το ρυθμίζω με χάπι και επίσης το θέμα της διατροφής παίζει μεγάλο ρόλο! Οπότε τα ακολουθούμε πιστα και πάμε για μαγιάτικα μπεμπακια!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Όλα καλά θα πάνε ευτυχώς αυτά είναι πράγματα που εύκολα διορθώνονται!χάπι για την Ινσουλίνη γιατί σου έδωσε; Έκανες καμπύλη σακχάρου;

ναι εκανα! δεν μπορεις να το βρεις αλλιως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια μίλησα με την ενδοκρινολόγο η οποία μου έδωσε D κ επίσης όμως μου έδωσε ένα χάπι για τη ρύθμιση της ινσουλίνης (clucofage ή κάπως έτσι) κ φυσικά Τ4 για το θυρεοειδή... μικρά πράγματα που μπορεί να κάνουν τη διαφορά... μου συνέστησε να χάσω οπωσδήποτε αυτά τα 5 κιλά που λιβανίζω εδώ κ καιρό κ πρόγραμμα διατροφής με γευματα ανα 3 ωρες (αυτο επηρεαζει την ινσουλίνη κ με τη σειρα της τις ωοθήκες). Κοινώς τόσο καιρό είχα ψάξει όλα τα περίπλοκα ενώ έπρεπε απλά να είχα πάει από το Νοέμβρη που μου το είχε πει... Μου είπε ότι κάνοντας αυτά θα πρέπει να δω αποτέλεσμα μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες αν όχι τότε πρέπει να το δω διαφορετικά... Σας τα γράφω όλα αυτά γιατί μπορεί να βοηθήσουν και κάποια άλλη να ψαχτεί προς τη σωστή κατεύθυνση... 

Glucophage.. το γνωστό χάπι... πιστεύω να σου έδωσε οδηγίες πως να το ξεκινήσεις.. επθσης θα σε βοηθισει πολυ να χασεις κιλακια.. Αυτο περνώ κι εγώ μαζί με το τ4 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι εκανα! δεν μπορεις να το βρεις αλλιως...

Και μένα μου είπε ο γιατρός αλλά ακόμα δεν έχω κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Και μένα μου είπε ο γιατρός αλλά ακόμα δεν έχω κάνει!

Κορίτσι μου βοήθησε με λίγο..καμπύλη ζαχάρου γιατί κάνουμε? εγώ αυτο το ήξερα κάπου στον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης. Υπάρχει υψηλό ζάχαρο στις αιματολογικές και σου ζήτησε να κάνεις αυτή την εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Glucophage.. το γνωστό χάπι... πιστεύω να σου έδωσε οδηγίες πως να το ξεκινήσεις.. επθσης θα σε βοηθισει πολυ να χασεις κιλακια.. Αυτο περνώ κι εγώ μαζί με το τ4 

κορίτσι έχεις κ συ θέμα με ινσουλίνη; ναι μου είπε οδηγίες διατροφής κ άσκησης κ πότε να το παίρνω κλπ. Δεν έχω ιδιαίτερα κιλά για χάσιμο, οκ ιδανικά θα έχανα 6-7 οκ μου είπε κ με 5 είναι οκ! Μωρέ εντάξει απλά από τη μία λέω οκ καλά που βρήκα αυτό από την άλλη σκέφτομαι ότι έκανα τόσες εξετάσεις κ δεν είχα πάει από το Νοέμβρη που επρεπε γιατι εμπλεξα με ολα τα αλλα! καλα που μου εκοψε να παω τωρα! βαρεθηκα κοριτσια... θα μου πεις τοσο γρηγορα; αλλα ναι το ομολογω, βαρεθηκα να ασχολουμαι με τα ιδια κ τα ιδια, καλυτερα ημουν παλια που το θεμα παιδι δεν με ενοιαζε απλα!

Τελοσπαντων κοριτσι μου ξερω οτι ειμαι αχαριστη να μιλαω ετσι οταν εσυ εχεις μπροστα σου τοσο δύσκολο δρόμο... να σε ρωτήσω πόσο καιρό πρέπει να πάρεις φάρμακα πριν μπορεις να προχωρήσεις σε οωληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσι μου βοήθησε με λίγο..καμπύλη ζαχάρου γιατί κάνουμε? εγώ αυτο το ήξερα κάπου στον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης. Υπάρχει υψηλό ζάχαρο στις αιματολογικές και σου ζήτησε να κάνεις αυτή την εξέταση?

Όχι προληπτικά επειδή προσπαθούμε πολύ καιρό αν έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη δυσκολεύει την σύλληψη.η απλή εξέταση σακχάρου δεν δείχνει! Βέβαια μετά ανακαλύψαμε τι φταίει οπότε το άφησα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Όχι προληπτικά επειδή προσπαθούμε πολύ καιρό αν έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη δυσκολεύει την σύλληψη.η απλή εξέταση σακχάρου δεν δείχνει! Βέβαια μετά ανακαλύψαμε τι φταίει οπότε το άφησα!!

Α οκ με κατατόπισες. Αν θυμάμαι καλά εσύ δεν είχες πάει για σαλπιγγογραφία αρχές του μήνα και ήταν καθαρή? Βρήκες κάτι άλλο τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Α οκ με κατατόπισες. Αν θυμάμαι καλά εσύ δεν είχες πάει για σαλπιγγογραφία αρχές του μήνα και ήταν καθαρή? Βρήκες κάτι άλλο τώρα?

Μη Μ βγάζετε κ άλλες εξετάσεις δεν αντέχω χαχαχαχααααα... Κάθε μέρα μαθαίνω κ για άλλες ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μη Μ βγάζετε κ άλλες εξετάσεις δεν αντέχω χαχαχαχααααα... Κάθε μέρα μαθαίνω κ για άλλες ???

χαχαχαχα οχι μωρε απλά σε μενα που βγηκαν ολα τα αλλα καθαρα ψαχνουμε τωρα κ αυτα κ τα ρυθμίζω. Κοίτα αν ημουν 30 οπως εσυ δεν θα ανησυχουσα αυτο το 37 ειναι που πιεζει να γινουν ολα γρηγορα. Κοριτσια ετσι κ μεινω εγκυος κ κανω με το καλο παιδακι ετσι κ με ακουσετε να μιλαω για δευτερο χαστουκιστε με... δεν μπορω αλλο απλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Α οκ με κατατόπισες. Αν θυμάμαι καλά εσύ δεν είχες πάει για σαλπιγγογραφία αρχές του μήνα και ήταν καθαρή? Βρήκες κάτι άλλο τώρα?

Ναι εγώ είμαι!!!εγώ προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι άλλο ότι εξετάσεις έχουμε κάνει είναι καλές ανακαλύψαμε ένα πρόβλημα με το σπέρμα οπότε μας πάει λίγο πίσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Ναι εγώ είμαι!!!εγώ προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι άλλο ότι εξετάσεις έχουμε κάνει είναι καλές ανακαλύψαμε ένα πρόβλημα με το σπέρμα οπότε μας πάει λίγο πίσω

Καλά σε θυμάμαι κορίτσι μου. Κάνατε σπερμοδιάγραμμα και δε βγήκε καλό? Συγνώμη που ρωτάω αλλά η μια με την άλλη εδώ μέσα ψάχνουμε να βρούμε τι φταίει για να μας έρθει πιο σύντομα το σποράκι. Κάναμε κ εμείς σπερμοδιάγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο ανδρικής γονιμοποίησης γιατί μας είπαν οτι σε μικροβιολογικά τα αποτελέσματα δεν ειναι αξιόπιστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

χαχαχαχα οχι μωρε απλά σε μενα που βγηκαν ολα τα αλλα καθαρα ψαχνουμε τωρα κ αυτα κ τα ρυθμίζω. Κοίτα αν ημουν 30 οπως εσυ δεν θα ανησυχουσα αυτο το 37 ειναι που πιεζει να γινουν ολα γρηγορα. Κοριτσια ετσι κ μεινω εγκυος κ κανω με το καλο παιδακι ετσι κ με ακουσετε να μιλαω για δευτερο χαστουκιστε με... δεν μπορω αλλο απλα...

Ώπα φιλενάδα.. 28 είμαι χαχαχαχαα κλαίω δε μπορώ.. δύο χρονακια είναι αυτά πρέπει να τα αναφέρω.. ακόμα δε 30αρησα.. χαχα..όχι δε θα σε χαστουκησουμε να κάνεις κ άλλο άσε που τα δεύτερα πιάνονται κ με τον αέρα συνήθως δε ξέρω γιατί χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...