Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Μια χαρά τότε είσαι σίγουρη  ότι είχε επαφή την σωστή μέρα!!!!μια μέρα αρκεί!!!!??? 

Αχ αυτή η ελπίδα πεθαινει πάντα τελευταία..  Πω πω ρε κορίτσια έχουμε τρελαθει πραγματικά... αφου πεφτω για ύπνο και σκέφτομαι: πω πω θα το πω στη φίλη μου ότι είναι εγκυος και εγω ( καλα ότι να ναι) και θα χαρεί γιατί είναι και αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αχ αυτή η ελπίδα πεθαινει πάντα τελευταία..  Πω πω ρε κορίτσια έχουμε τρελαθει πραγματικά... αφου πεφτω για ύπνο και σκέφτομαι: πω πω θα το πω στη φίλη μου ότι είναι εγκυος και εγω ( καλα ότι να ναι) και θα χαρεί γιατί είναι και αυτή.

Δεν είναι τρέλα αυτό φίλη μου! Είναι ελπίδα χαρά ανυπομονησία! Είναι ζωή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω τρελαθεί!! Δε μπορώ με τπτ να περιμένω μέχρι την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου!! Σήμερα 21η και πήγα κι έκανα ένα τεστ self clear που δείχνει και καλά 5 μέρες μετά τη σύλληψη!! Φυσικά ήταν αρνητικό!!! Στην αρχή είδα μια άχνη γραμμή, μετά από 7 λεπτά που το ξαναείδα είχε σκουρύνει λίγο και μετά συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν παράλληλη με τη γραμμή ελέγχου αλλά ήταν οριζόντια!!! (Η γραμμή ελέγχου ήταν κάθετη) δλδ πραγματικά σκεφτόμουν ο, τι ήθελα!! Φυσικά έφαγα τα μούτρα μου!! Είχα πριν 2 μέρες κάτι πονάκια μέσα στη μέρα, εντονότερα από άλλες φορές και μου έχει κάνει εντύπωση ότι το στήθος μου δεν είναι καθόλου ευαίσθητο ενώ άλλες φορές 21η μέρα είναι ηδη ευαίσθητο! Επίσης έχω την εντύπωση ότι με πονάει ανεπαίσθητα η μέση μου! Όποτε για αυτό αυτή η τρέλα... κατά φαντασία έγκυος μάλλον πάλι!! Ευτυχώς έχω παρέα στην «τρέλα»!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Κι εγώ έχω τρελαθεί!! Δε μπορώ με τπτ να περιμένω μέχρι την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου!! Σήμερα 21η και πήγα κι έκανα ένα τεστ self clear που δείχνει και καλά 5 μέρες μετά τη σύλληψη!! Φυσικά ήταν αρνητικό!!! Στην αρχή είδα μια άχνη γραμμή, μετά από 7 λεπτά που το ξαναείδα είχε σκουρύνει λίγο και μετά συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν παράλληλη με τη γραμμή ελέγχου αλλά ήταν οριζόντια!!! (Η γραμμή ελέγχου ήταν κάθετη) δλδ πραγματικά σκεφτόμουν ο, τι ήθελα!! Φυσικά έφαγα τα μούτρα μου!! Είχα πριν 2 μέρες κάτι πονάκια μέσα στη μέρα, εντονότερα από άλλες φορές και μου έχει κάνει εντύπωση ότι το στήθος μου δεν είναι καθόλου ευαίσθητο ενώ άλλες φορές 21η μέρα είναι ηδη ευαίσθητο! Επίσης έχω την εντύπωση ότι με πονάει ανεπαίσθητα η μέση μου! Όποτε για αυτό αυτή η τρέλα... κατά φαντασία έγκυος μάλλον πάλι!! Ευτυχώς έχω παρέα στην «τρέλα»!

Μάλλον μόνο εγώ δεν κάνω τεστ!! αν θα έχω μια μέρα καθυστέρηση θα κάνω αλλιώς νωρίτερα δεν θα κάνω...Βέβαια συμπτώματα ''βλέπω'' και εγώ χαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παίρνω όλα πίσω. Μόλις είχα κάτι άσπρα υγρακια που έχω πάντα μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Πάω να βγάλω το άχτι μου σε pancakes!! Μπράβο, μην κανεις τεστ! Κάνει κακό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Τα παίρνω όλα πίσω. Μόλις είχα κάτι άσπρα υγρακια που έχω πάντα μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Πάω να βγάλω το άχτι μου σε pancakes!! Μπράβο, μην κανεις τεστ! Κάνει κακό!!

Δεν στο είπα για κακό απλά δεν θέλω να αγχώνομαι προκαταβολικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται, δεν είπα πως μου το είπες για κακό αλλά επειδή μπορεί να βγει αρνητικό και στην πραγματικότητα να είσαι έγκυος, δεν έχει νόημα. Επίσης τώρα καθώς ετοιμάζομαι για τη βόλτα μου συνειδητοποίησα πως ξεκίνησε και το στήθος με τα συμπτώματα του πριν την περίοδο. Παράνοια!!! Φιλάκια κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κοριτσάκια και καλο ΣΚ? να εχουμε.. ολα καλα?? Βρε κοριτσια μου να σας πω κατι είμαι στην 23η μέρα και ειμαι συνέχεια σαν κατουρημενη συγνωμη κιολας.. ειμαι γεμάτη υγρά συνεχώς.. Έχει καμία,καμία ιδέα??

Πολλές καλησπέρες απο τη βροχερή Αθήνα!  @Σταυρι κ εγω το ιδιο εχω τους τελευταιους μήνες 21η και 22η κ 23η ημερα με συνήθως κυκλο 29 ημερών δε ξερω ομως... νομίζω( εμένα τουλάχιστον) προετοιμάζει το σώμα μου για την ακατανόμαστη?

Σας φιλώ όλες να εχετε ενα τελειο Σάββατο! @Mantarini μου πως είσαι;;;;;;;;;    Ξεκίνησε να κάνει την παρουσία του αισθητή το φασολάκι σας;;;;;;;;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Μάλλον μόνο εγώ δεν κάνω τεστ!! αν θα έχω μια μέρα καθυστέρηση θα κάνω αλλιώς νωρίτερα δεν θα κάνω...Βέβαια συμπτώματα ''βλέπω'' και εγώ χαχαχ!!!

Έχω κακη προϊστορία με τα τεστ πριν την καθυστέρηση... Ευτυχώς κι εγώ το σταμάτησα από τον προηγούμενο μήνα. Να σκεφτείς γράφει μία μέρα καθυστέρηση το ημερολόγιο και δεν πρόκειται να πάρω τεστ πριν περάσουν τουλάχιστον 3 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Και απ τα δυο νιώθω συνεχώς υγρή.. 

Χιχι υπομονή μήπως εχεις πασχαλινό αυγουλακι τοτε γλυκια μου και στο εύχομαι τοσο ως τοτε οχι αγχος οχι χουφτωμα τα μεμε και ηρεμιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έχω κακη προϊστορία με τα τεστ πριν την καθυστέρηση... Ευτυχώς κι εγώ το σταμάτησα από τον προηγούμενο μήνα. Να σκεφτείς γράφει μία μέρα καθυστέρηση το ημερολόγιο και δεν πρόκειται να πάρω τεστ πριν περάσουν τουλάχιστον 3 μέρες! 

Γιάννα μου και εγώ αυτό σκέφτομαι, βέβαια εγώ έχω και πολυκυστικές ( που τώρα έχω καταφέρει και έχω  ρυθμίσει τον κύκλο μου στις 29 ημέρες ) και σε τόσο μικρή καθυστέρηση σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι από αυτό. Καλό είναι να μην φορτώνουμε τον εαυτό μας περιττό αγχος που έτσι κι αλλιώς έχουμε αρκετό νομίζω χαχχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Πολλές καλησπέρες απο τη βροχερή Αθήνα!  @Σταυρι κ εγω το ιδιο εχω τους τελευταιους μήνες 21η και 22η κ 23η ημερα με συνήθως κυκλο 29 ημερών δε ξερω ομως... νομίζω( εμένα τουλάχιστον) προετοιμάζει το σώμα μου για την ακατανόμαστη?

Σας φιλώ όλες να εχετε ενα τελειο Σάββατο! @Mantarini μου πως είσαι;;;;;;;;;    Ξεκίνησε να κάνει την παρουσία του αισθητή το φασολάκι σας;;;;;;;;;?

Καλά είμαι κορίτσι μου... Τη Δευτέρα θα πάμε να δούμε το φασόλι μας, να δούμε θα ακούσουμε καρδούλα ή μόνο σάκο για αρχή;; Πάντως από συμπτώματα τίποτα ακόμα... Μόνο οι γνωστοί πόνοι περιόδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου... Τη Δευτέρα θα πάμε να δούμε το φασόλι μας, να δούμε θα ακούσουμε καρδούλα ή μόνο σάκο για αρχή;; Πάντως από συμπτώματα τίποτα ακόμα... Μόνο οι γνωστοί πόνοι περιόδου..

Εγώ κορίτσια είμαι 1000% σιγουρη για τη περιοδο που θα μου έρθει εμ πως να μην έρθει δλδ με μόνο δυο προσπαθει ες?? Όλα καλα θα έρθει και για μας δεν μπορεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου... Τη Δευτέρα θα πάμε να δούμε το φασόλι μας, να δούμε θα ακούσουμε καρδούλα ή μόνο σάκο για αρχή;; Πάντως από συμπτώματα τίποτα ακόμα... Μόνο οι γνωστοί πόνοι περιόδου..

ποσο εβδομαδων θα είσαι την Δεύτερα αγάπη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι 1000% σιγουρη για τη περιοδο που θα μου έρθει εμ πως να μην έρθει δλδ με μόνο δυο προσπαθει ες?? Όλα καλα θα έρθει και για μας δεν μπορεί.. 

Εγώ πιστεύω ότι στις προσπάθειες είσαι πολύ καλά εμένα ο γιατρός μου είπε όπως δύο μέρες είναι ότι είναι να κάνεις την ημέρα  πριν την ωορρηξία και την ημέρα αυτής!!!όσο καλό να είναι ένα σπέρμα τρεις μέρες δύσκολα να αντέξει και να είναι δυνατό!!για να γονιμοποίηση!!!αυτό που λένε ότι οσο περισσότερες επαφές εχεις και περισσότερες πιθανότητες είναι μύθος!το καλό είναι ξέρεις ποτέ έχεις ωορρηξία και να στοχεύεις εκείνες τις μέρες.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ πιστεύω ότι στις προσπάθειες είσαι πολύ καλά εμένα ο γιατρός μου είπε όπως δύο μέρες είναι ότι είναι να κάνεις την ημέρα  πριν την ωορρηξία και την ημέρα αυτής!!!όσο καλό να είναι ένα σπέρμα τρεις μέρες δύσκολα να αντέξει και να είναι δυνατό!!για να γονιμοποίηση!!!αυτό που λένε ότι οσο περισσότερες επαφές εχεις και περισσότερες πιθανότητες είναι μύθος!το καλό είναι ξέρεις ποτέ έχεις ωορρηξία και να στοχεύεις εκείνες τις μέρες.???

Από το στόμα σου και στου θεούλη το αυτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! 

Εγω εχω περασει σε άλλη φάση,  δεν ελπίζω τιποτα,δεν περιμένω τίποτα ?

Είμαι 24η μέρα και λογικά θα αδιαθετησω στις 33.Δεν πρέπει με τίποτα να περάσω την τλτ εβδομαδα πριν την περίοδο ψάχνοντας σαν τρελή συμπτώματα. Εξάλλου με τόσο αδύναμο σπέρμα μόνο σε θαύμα μπορώ να ελπίζω.

 

@Γιάννα 36 Εσύ πάντως είσαι σε καλό δρομο,πάρε και μια θερμοκρασία αύριο πρωί πρωί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

Εγω εχω περασει σε άλλη φάση,  δεν ελπίζω τιποτα,δεν περιμένω τίποτα ?

Είμαι 24η μέρα και λογικά θα αδιαθετησω στις 33.Δεν πρέπει με τίποτα να περάσω την τλτ εβδομαδα πριν την περίοδο ψάχνοντας σαν τρελή συμπτώματα. Εξάλλου με τόσο αδύναμο σπέρμα μόνο σε θαύμα μπορώ να ελπίζω.

 

@Γιάννα 36 Εσύ πάντως είσαι σε καλό δρομο,πάρε και μια θερμοκρασία αύριο πρωί πρωί. 

Μόνο αν δεν υπάρχει σπέρμα δεν ελπίζει κανείς... Όσο υπάρχει γονιμοποίηση μπορεί να γίνει και την πιο άσχετη στιγμή! 

Ναι, είμαι σε καλό δρόμο, τουλάχιστον από θέμα ψυχολογίας και αντιμετώπισης! Θα την πάρω κι αύριο, εννοείται! Αν δεν πέσει μέχρι Δευτέρα, θα αρχίζω να χαίρομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μόνο αν δεν υπάρχει σπέρμα δεν ελπίζει κανείς... Όσο υπάρχει γονιμοποίηση μπορεί να γίνει και την πιο άσχετη στιγμή! 

Ναι, είμαι σε καλό δρόμο, τουλάχιστον από θέμα ψυχολογίας και αντιμετώπισης! Θα την πάρω κι αύριο, εννοείται! Αν δεν πέσει μέχρι Δευτέρα, θα αρχίζω να χαίρομαι ?

Στο εύχομαι!!! είσαι πολύ κοντά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ πιστεύω ότι στις προσπάθειες είσαι πολύ καλά εμένα ο γιατρός μου είπε όπως δύο μέρες είναι ότι είναι να κάνεις την ημέρα  πριν την ωορρηξία και την ημέρα αυτής!!!όσο καλό να είναι ένα σπέρμα τρεις μέρες δύσκολα να αντέξει και να είναι δυνατό!!για να γονιμοποίηση!!!αυτό που λένε ότι οσο περισσότερες επαφές εχεις και περισσότερες πιθανότητες είναι μύθος!το καλό είναι ξέρεις ποτέ έχεις ωορρηξία και να στοχεύεις εκείνες τις μέρες.???

Συμφωνώ!!! Μια και καλή είναι υπεραρκετή. @Σταυρι από επαφές θεωρώ ότι είσαι μια χαρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Στο εύχομαι!!! είσαι πολύ κοντά.. 

Ευχαριστώ μπουμπούκι μου! Περιμένουμε τα νέα σου από τον γιατρό τη Δευτέρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ευχαριστώ μπουμπούκι μου! Περιμένουμε τα νέα σου από τον γιατρό τη Δευτέρα ❤️

πρωί πρωί θα πάω οπότε θα τα πούμε.. @Γιάννα 36 τυπικά πόσες μέρες καθυστέρησης έχεις; άσχετα ποτέ είχες ωορρηξία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

πρωί πρωί θα πάω οπότε θα τα πούμε.. @Γιάννα 36 τυπικά πόσες μέρες καθυστέρησης έχεις; άσχετα ποτέ είχες ωορρηξία.. 

Στο ημερολόγιο έχω τον μέσο όρο του τελευταίου τριμήνου, που μου βγάζει κύκλο 32 ημερών άρα έχω μόλις μία ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...