Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

Άσχετο τελείως αλλά βλέπω το @LOULOUdaki! Το είπε κ το έκανε ε?? Δεν ξανά έγραψε... τι να την συντάραξε τόσο πολύ αραγε .. αν κ κάτι Μ λέει πως θα μας διαβάζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ τις έπαιρνα τώρα θα ξανά παραγγείλω.. δε παρατήρησα κάτι αφού πρόκειται για βιταμίνες.. το μόνο που παρατήρησα μπορεί να είναι κ άσχετο τελείως είναι πως δεν αρρώστησα όλο το χειμώνα. Ούτε συνάχι δε μπουκωσα.. λέω να δεις κρατά τον οργανισμό μου γερό.. τώρα που θα ξανά μπω στο παιχνίδι θα σ πω χαχα .. 

Τελειαααα σε ευχαριστώ κοπελα μου θα δω και γω με τα τεστακια αν κανω νωριτερα θα σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

Τελειαααα σε ευχαριστώ κοπελα μου θα δω και γω με τα τεστακια αν κανω νωριτερα θα σου πω...

Ναι αμέ.. κ εγώ θα ξεκινήσω τεστακια αρχικά αυτό το μήνα σκέφτηκα μόνο κ μόνο να δω ότι σκουραίνει.. κ από τον επόμενο πιο δυναμικά σκέφτηκα να πάρω της clear ... Που είναι λίγο πιο συγκεκριμένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι αμέ.. κ εγώ θα ξεκινήσω τεστακια αρχικά αυτό το μήνα σκέφτηκα μόνο κ μόνο να δω ότι σκουραίνει.. κ από τον επόμενο πιο δυναμικά σκέφτηκα να πάρω της clear ... Που είναι λίγο πιο συγκεκριμένα..

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα κάνω μόνο κ μόνο για να ξέρω πότε θα έρθει η περίοδος...Έτσι ώστε να μην αγωνιώ τζάμπα έχω δεν έχω καθυστέρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα κάνω μόνο κ μόνο για να ξέρω πότε θα έρθει η περίοδος...Έτσι ώστε να μην αγωνιώ τζάμπα έχω δεν έχω καθυστέρηση...

Πράγματι.. γιατί άμα τα χρησιμοποιήσεις κάνα δυο φορές μετά ξέρεις τον κύκλο σου κ καταλαβαίνεις δεν χρειάζονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Άσχετο τελείως αλλά βλέπω το @LOULOUdaki! Το είπε κ το έκανε ε?? Δεν ξανά έγραψε... τι να την συντάραξε τόσο πολύ αραγε .. αν κ κάτι Μ λέει πως θα μας διαβάζει..

την ίδια σκέψη είχαμε... και η @Tokyo έχει να μπει κανα δύο μέρες..  ας ελπίσουμε ότι ειναι καλά τα κορίτσια και παίρνουν το χρόνο τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

@Mantarini  ετσι ημουν την περασμενη βδομαδα μολις αδιαθετησα..Μολις ειδα το μνμ σου χθες σε ενιωσα απολυτα! Σημερα ομως ειναι μια καινουρια μερα!!! 

Εγω μολις γυρισα απο γιατρο..ελεγχω το αυτοανοσο..πηγα με μια χαρα οτι ημουν πολυ καλυτερα κ θα σταματησω την αγωγη αλλα μπαααα..

Κι εγω με αυτοάνοσο που για την ωρα μ απαγορεύει τη σαλπιγγογραφία... και οι προσπάθειες ειναι 7μήνες παμε για 8ο... και θελω οσο Τιποτα τιποτα ενα μωρο! Και θελω να κανω ολες τις εξετάσεις.. μα δε γίνεται τωρα.... οχι οσο παίρνω τα φάρμακα για το αυτοάνοσο που εδω και 1,5 χρόνο με καθυστερούν απο το μωρό που θέλω να ερθει... και ειμαι 35.... κ ανυπομονώ να ερθει ο Ιούλιο να με δει ο γιατρος να μου πει.... προχώρα με τη σαλπιγγογραφια,παρε παυσιπονα, παρε αντιβιπωση μπορεις!!!!! 

Υ.Γ αν μείνω εγκυος κανονικα ο ρευματολογος μου ειναι οκ, με συνεργασια του γυναικολογου ομως..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Jesabell γιατί σου απαγορεύει την σαλπιγγογραφία λόγω αυτοάνοσου;

Σε ρωτάω γιατί έχω και εγώ αυτοάνοσο. Δεν μου έχει ζητήσει σαλπιγγογραφία ακόμα ο γυναικολόγος και για αυτό μάλλον δεν το ξέρω ότι απαγορεύεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@Jesabell γιατί σου απαγορεύει την σαλπιγγογραφία λόγω αυτοάνοσου;

Σε ρωτάω γιατί έχω και εγώ αυτοάνοσο. Δεν μου έχει ζητήσει σαλπιγγογραφία ακόμα ο γυναικολόγος και για αυτό μάλλον δεν το ξέρω ότι απαγορεύεται.

Γιατί τα παυσίπονα που παίρνεις πριν τη σαλπιγγογραφία και η αντιβιωση που χρειάζεσαι μετα κάνουν αντιπδραση με τα φάρμακα που παίρνω.. γι αυτο και μονο..στη δική μου περίπτωση με τα φάρμακα που εγω παιρνω.. δε ξερω γενικά σε αλλες περιπτωσεις.. @Natacha

Επεξεργάστηκε από Jesabell
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Άσχετο τελείως αλλά βλέπω το @LOULOUdaki! Το είπε κ το έκανε ε?? Δεν ξανά έγραψε... τι να την συντάραξε τόσο πολύ αραγε .. αν κ κάτι Μ λέει πως θα μας διαβάζει..

Κι εγώ την σκεφτόμουν. Μακάρι να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Jesabell @Natacha Ούτε εγώ έχω προχωρήσει σε εξετάσεις κ έτσι δεν ξέρω αν επιτρέπεται ή όχι..πάντως είμαι λίγο προσεκτική με τα φάρμακα γενικότερα από τότε που ξεκίνησα αγωγή...ακόμη και για αντιπυρετικό τον είχα πάρει τηλ!! Σας έχει πει κ σας ότι ενδεχομένως αυτό να καθυστερήσει την σύλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

@Jesabell @Natacha Ούτε εγώ έχω προχωρήσει σε εξετάσεις κ έτσι δεν ξέρω αν επιτρέπεται ή όχι..πάντως είμαι λίγο προσεκτική με τα φάρμακα γενικότερα από τότε που ξεκίνησα αγωγή...ακόμη και για αντιπυρετικό τον είχα πάρει τηλ!! Σας έχει πει κ σας ότι ενδεχομένως αυτό να καθυστερήσει την σύλληψη;

Εμένα δε μου έχει πει κάτι... αν καθυστερεί η σύλληψη πχ... και δε μπορω να τον ρωτάω κ πολλά ΓΙΑΤΙ είναι παρα παρα παρα πολυ αυστηρός☹️.. οσο πχ ημουν σε έξαρση 1,5 χρόνο δλδ μου το ειχε απαγορεύσει ρητώς... απο τον ιούλιο του 2018 μου είπε ξεκίνα... και να’μαι 8μήνες μετα... χωρίς ομως αποτέλεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulita? εμενα δεν μου εχει πει πως το αυτοανοσο επηρεαζει τη συλληψη. Ηταν μαλιστα και θετικος ο ρευματολογος μου στο να μεινω εγκυος μιας και εχω ενα χρονο τωρα που ειμαι χωρις αγωγη καθως πηγαινα καλα! Τωρα όμως μου προεκυψε η κυστη και φανταζομαι αυτο με εχει επηρεασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Εμένα δε μου έχει πει κάτι... αν καθυστερεί η σύλληψη πχ... και δε μπορω να τον ρωτάω κ πολλά ΓΙΑΤΙ είναι παρα παρα παρα πολυ αυστηρός☹️.. οσο πχ ημουν σε έξαρση 1,5 χρόνο δλδ μου το ειχε απαγορεύσει ρητώς... απο τον ιούλιο του 2018 μου είπε ξεκίνα... και να’μαι 8μήνες μετα... χωρίς ομως αποτέλεσμα..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natacha είπε:

@Maroulita? εμενα δεν μου εχει πει πως το αυτοανοσο επηρεαζει τη συλληψη. Ηταν μαλιστα και θετικος ο ρευματολογος μου στο να μεινω εγκυος μιας και εχω ενα χρονο τωρα που ειμαι χωρις αγωγη καθως πηγαινα καλα! Τωρα όμως μου προεκυψε η κυστη και φανταζομαι αυτο με εχει επηρεασει...


Εμένα ρε κορίτσια στην αρχή μου τα παρουσίασε πολύ τραγικά τα πραγματα..με είχε ρίξει πολύ ψυχολογικά..Μου λέει πρέπει να ξεκινήσεις αγωγή αλλά πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το αν θες να κάνεις παιδιά άμεσα ή όχι για να ξέρουμε πως θα κινηθούμε..Που στην τελική λύσεις υπήρχαν και με τα φάρμακα που παίρνω δεν απαγορεύει εγκυμοσύνη αλλά καταλαβαίνετε στην αρχή ενα σοκ το έπαθα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω φυσικα στην αρχη που διαγνώστηκα είχα πάθει μεγάλο σοκ και δυσκολεύτηκα πολυ να το δεχτώ το πρόβλημά μου! Η πρώτη ερώτηση που του ειχα κανει θυμαμαι είναι εαν θα μπορω να κάνω παιδί. Απο την αρχη ήταν πολυ καθησυχαστικος σε αυτο το θεμα και μου ελεγε πως αρκει να μην ειμαστε σε κριση και δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα! Οτι φάρμακα είχα παρει κ εγω ηταν ολα συμβατα! Και μαλιστα φιλη μου με το ιδιο αυτοανοσο με μενα και με πολυκυστικες, εμεινε εγκυος ενω ηταν σε κριση κ ολας και ολα πανε πολυ καλα! Τι να σας πω βρε κοριτσια; Μονο εμεις εχουμε μπλοκαρει;

 

Πιθανον αυτο που σε ρωτησε αν θες να κανεις παιδια αμεσα, ειναι για ενα συγκεκριμενο φαρμακο το οποιο απαγορευεται η εγκυμοσυνη για οσο το παιρνεις κ 6 μηνες μετα! Γιατι μαλλον για το ιδιο αυτοανοσο μιλαμε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

 


Εμένα ρε κορίτσια στην αρχή μου τα παρουσίασε πολύ τραγικά τα πραγματα..με είχε ρίξει πολύ ψυχολογικά..Μου λέει πρέπει να ξεκινήσεις αγωγή αλλά πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το αν θες να κάνεις παιδιά άμεσα ή όχι για να ξέρουμε πως θα κινηθούμε..Που στην τελική λύσεις υπήρχαν και με τα φάρμακα που παίρνω δεν απαγορεύει εγκυμοσύνη αλλά καταλαβαίνετε στην αρχή ενα σοκ το έπαθα.. 

Ζητώ συγγνώμη αν φανώ αδιάκριτη(αν θελεις δεν απαντας εννοείται) τι αυτοάνοσο εχεις; Πχ. Το δικό μου ειναι παρα πολυ σοβαρο, συγγενικό με λύκο και ρευματοειδη αρθροιτιδα και φαντασου ημουν παράλυτη απο λαιμο και κατω για 4 μερες... εφτασε στην καρδια κ παρολιγο να πεθάνω... σώθηκα στ παραπέντε κυριολεκτικά... οσο ειναι σε έξαρση δε με άφηνε να μείνω έγκυος. Τωρα που αισθάνομαι καλύτερα, μου ειπε ναι... κανονικά με παρακολούθηση ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Πίστευα πως το ταξίδι μέχρι να δούμε θετικό αποτέλεσμα θα είναι εύκολο.. Φτάνει να είχαμε ολοκληρωμένες επαφές και thats it! Αμ δε.. ένας μήνας ακόμα χαμένος.. είχα υπολογίσει και πητ... 13/12, ήμουν τόσο σίγουρη ότι αυτό το μήνα θα το έχουμε πετύχει.. αλλά δυστυχώς ένα ακόμα τεστάκι ήρθε να μου επιβεβαιώσει ή να μου βγάλει τη γλώσσα... ότι δεν... πάλι θα αιμορραγήσω... ψυχικά και σωματικά.. Ναι είναι λίγος ο καιρός που προσπαθούμε.. αλλά δεν με παρηγορεί καθόλου αυτό... ούτε ότι ειμαι μόλις 31 με παρηγορεί.. Το έχω ονειρευτεί αυτό το μωρό.. το έχω κρατήσει αγκαλιά.. το έχω φιλήσει.. τώρα θέλω να το μυρίσω.. Σκέψεις.. περνάνε απο το μυαλό μου... μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. μήπως πρέπει να ψαχτούμε τώρα που είμαστε στην αρχή ακόμα.. Και μη μου μιλήσει καμία για άγχος.. γιατί όχι δεν ειμαι αγχωμένη.. ούτε έχω μπλοκάρει τον εαυτό μου.. είμαι απόλυτα συνηδητοποιημένη και ήρεμη για αυτό που θέλω να μου συμβεί..  Ανυπόμονη? Ναι  από αυτό είμαι. Απο το απόγευμα προσπαθώ να μην δείξω στον άντρα μου ότι ειμαι χάλια.. αλλά τώρα ξέσπασα.. με πήρε απο κάτω..  Καλό βράδυ κορίτσια! Καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες.. Εύχομαι να έχετε όλες θετικά αποτελέσματα!! 

@Mantarini μου όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο και σίγουρα ο Θεός ξέρει καλύτερα γιατί δε σας έστειλε θαυματάκι αυτό το μήνα!

Και εμείς είμαστε στην αρχή παρόλα αυτά όμως ανυπομονώ τόσο πολύ να ξεκινήσω αυτό το ταξίδι για το σημαντικότερο ρόλο της ζωής μας! 

Να μην απογοήτευσε! Όμως αν το κάνεις να είναι μόνο για λίγο, για να δίωξης το παράπονο! Και μετά να πέρνεις δυνάμει, γιατί το πλασματάκι που τόσο αγαπάς πριν καν το γνωρίσεις,και πριν καν χτυπήσει η καρδούλα του αξίζει όλες τις προσπάθειες και την αναμονη του κόσμου.. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ζητώ συγγνώμη αν φανώ αδιάκριτη(αν θελεις δεν απαντας εννοείται) τι αυτοάνοσο εχεις; Πχ. Το δικό μου ειναι παρα πολυ σοβαρο, συγγενικό με λύκο και ρευματοειδη αρθροιτιδα και φαντασου ημουν παράλυτη απο λαιμο και κατω για 4 μερες... εφτασε στην καρδια κ παρολιγο να πεθάνω... σώθηκα στ παραπέντε κυριολεκτικά... οσο ειναι σε έξαρση δε με άφηνε να μείνω έγκυος. Τωρα που αισθάνομαι καλύτερα, μου ειπε ναι... κανονικά με παρακολούθηση ομως..

Ρευματοειδή αρθρίτιδα κ γω σε συνδιασμό με ρεινό!! Το προλάβαμε σχετικά νωρίς απ ότι μου είπε..ήμουν ήδη 3-4 χρόνια με κάποιες περιστασιακές ενοχλήσεις...το χρόνο όμως που αποφάσισα να επισκεφθώ γιατρό υπέφερα στα χέρια κυρίως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita? είπε:

Ρευματοειδή αρθρίτιδα κ γω σε συνδιασμό με ρεινό!! Το προλάβαμε σχετικά νωρίς απ ότι μου είπε..ήμουν ήδη 3-4 χρόνια με κάποιες περιστασιακές ενοχλήσεις...το χρόνο όμως που αποφάσισα να επισκεφθώ γιατρό υπέφερα στα χέρια κυρίως!

ακριβώς το ίδιο έχει η κουμπάρα Μου!! Το έχει τουλάχιστον 4 χρόνια και η διάγνωση έγινε πριν μια βδομάδα... υποφέρει και εκείνη στα χέρια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

@Mantarini μου όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο και σίγουρα ο Θεός ξέρει καλύτερα γιατί δε σας έστειλε θαυματάκι αυτό το μήνα!

Και εμείς είμαστε στην αρχή παρόλα αυτά όμως ανυπομονώ τόσο πολύ να ξεκινήσω αυτό το ταξίδι για το σημαντικότερο ρόλο της ζωής μας! 

Να μην απογοήτευσε! Όμως αν το κάνεις να είναι μόνο για λίγο, για να δίωξης το παράπονο! Και μετά να πέρνεις δυνάμει, γιατί το πλασματάκι που τόσο αγαπάς πριν καν το γνωρίσεις,και πριν καν χτυπήσει η καρδούλα του αξίζει όλες τις προσπάθειες και την αναμονη του κόσμου.. ❤

προσπαθώ σε γενικές γραμμές να είμαι αισιόδοξη... απλά αυτό το μήνα Ίσως να με πείραξε λίγο παραπάνω γιατί το ένιωθα πολύ έντονα ότι το έχουμε πετύχει!! Περίμενα να φύγει ο άντρας μου εχτές για να κάνω το τεστ έτσι ώστε όταν γυρίσει να του κάνω έκπληξη.. το είχα πολύ όμορφα στο μυαλό μου και φυσικά λίγα λεπτά χρειάστηκαν για να αλλάξει η ψυχολογία μου.. δεν βαριέσαι.. Καλά να μαστε.. και οπότε θέλει ας έρθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

προσπαθώ σε γενικές γραμμές να είμαι αισιόδοξη... απλά αυτό το μήνα Ίσως να με πείραξε λίγο παραπάνω γιατί το ένιωθα πολύ έντονα ότι το έχουμε πετύχει!! Περίμενα να φύγει ο άντρας μου εχτές για να κάνω το τεστ έτσι ώστε όταν γυρίσει να του κάνω έκπληξη.. το είχα πολύ όμορφα στο μυαλό μου και φυσικά λίγα λεπτά χρειάστηκαν για να αλλάξει η ψυχολογία μου.. δεν βαριέσαι.. Καλά να μαστε.. και οπότε θέλει ας έρθει.. 

Δεν υπαρχει ουτε μια εδω μεσα που να μη νιωθει ετσι, ειτε προσπαθει χρονια ειτε μολις ενα μηνα.

Και καποιους μηνες πραγματικα εχουμε ενα εντονο συναισθημα/διαισθηση οτι τωρα εγινε....αλλα...

Σημασια εχει να μη σου γινεται αυτοσκοπος,σκεψου πως στο 2019 ειμαστε καταδικασμενες να γινουμε μανες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ακριβώς το ίδιο έχει η κουμπάρα Μου!! Το έχει τουλάχιστον 4 χρόνια και η διάγνωση έγινε πριν μια βδομάδα... υποφέρει και εκείνη στα χέρια.. 

Το δικο μου ευτυχως ειναι πλεον ελεγχομενο με χαπια αλλα παραμενει ενα βαρος..φαρμακα, γιατροι, εξετασεις και ολα αυτα απ το τιποτα..Κ καπως ετσι συνειδητοποιεις ποσο μεγαλη κουβεντα ειναι το Υγεια πανω απ ολα!! Θετικη σκεψη ομως...και τωρα που καλοκαιριαζει κ ειναι σχετικα καλυτερα τα πραγματα προσπαθουμε ακομη περισσοτερο για τον στοχο μας!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

προσπαθώ σε γενικές γραμμές να είμαι αισιόδοξη... απλά αυτό το μήνα Ίσως να με πείραξε λίγο παραπάνω γιατί το ένιωθα πολύ έντονα ότι το έχουμε πετύχει!! Περίμενα να φύγει ο άντρας μου εχτές για να κάνω το τεστ έτσι ώστε όταν γυρίσει να του κάνω έκπληξη.. το είχα πολύ όμορφα στο μυαλό μου και φυσικά λίγα λεπτά χρειάστηκαν για να αλλάξει η ψυχολογία μου.. δεν βαριέσαι.. Καλά να μαστε.. και οπότε θέλει ας έρθει.. 

Καπως ετσι ειμαι κ γω καθε φορα που εχω εστω κ 1 ωρα καθυστερηση..Σκεφτομαι πως θα το πω, πως θα το στησω να ειναι κατι ομορφο..εχω κανει κι εχω κανει σεναρια με το μυαλο μου...!! Τουλαχιστον οταν με το καλο ερθει εκεινη η στιγμη δε θα εχουμε κ αυτα να σκεφτουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...