Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

@lactaki η κύστη ήταν μικρή όντως,1εκ.Εχω διαβάσει την ιστορία σου κορίτσι μου κ σου εύχομαι σύντομα εγκυούλα!Αν είναι κ ο άντρας σου οκ,τότε σίγουρα θα το σκαρωσετε το σπορακι στους επόμενους μήνες.Εσυ έκανες λαπαροσκόπηση αν θυμάμαι καλά;; Είχες κ άλλες εστίες ενδομητρίωσης;

 Μακάρι να πάνε όλα καλά..Βγήκα από το νοσοκομείο το Σάββατο οπότε αναρρωνω ακόμα. Θα σας ακολουθησω αμεσα στις προσπάθειες..  είχα μια κύστη στην αριστερή ωοθηκη αυτή τη μεγάλη που σ είπα κ μια πολύ μικρή δεξιά..μυστικά μορφώματα αμφω γράφει η διάγνωση.. μεσα από τις εξετάσεις που Μ ζήτησε το νοσοκομείο για την επέμβαση βρήκαμε κ θηροειδη hashimoto. Ρυθμίστηκε κ αυτος. Οπότε μια νέα αρχή κάνω ξανά... Ευτυχώς που τα βρήκα γιατί ακόμα θα χτυπιομουν άσκοπα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

 

Το θέμα είναι σε ποιες περιοχές της Ελλάδας είναι εφικτή αυτή η μέθοδος όταν χρειαστεί?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

 Μακάρι να πάνε όλα καλά..Βγήκα από το νοσοκομείο το Σάββατο οπότε αναρρωνω ακόμα. Θα σας ακολουθησω αμεσα στις προσπάθειες..  είχα μια κύστη στην αριστερή ωοθηκη αυτή τη μεγάλη που σ είπα κ μια πολύ μικρή δεξιά..μυστικά μορφώματα αμφω γράφει η διάγνωση.. μεσα από τις εξετάσεις που Μ ζήτησε το νοσοκομείο για την επέμβαση βρήκαμε κ θηροειδη hashimoto. Ρυθμίστηκε κ αυτος. Οπότε μια νέα αρχή κάνω ξανά... Ευτυχώς που τα βρήκα γιατί ακόμα θα χτυπιομουν άσκοπα χαχα

Αχ τι ωραία!Όλα καλά λοιπόν!Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο βρε @lactaki τις κύστες τις εντοπισες μ'εναν απλο υπέρηχο;είχες κάποια συμπτωματα;Τις είχες καιρό;(sorry για τον καταιγισμό!??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Το θέμα είναι σε ποιες περιοχές της Ελλάδας είναι εφικτή αυτή η μέθοδος όταν χρειαστεί?? 

@lactaki δεν έχω ιδέα! Στην Αθήνα λογικά θα υπάρχει αλλά δεν ξέρω σε ποιες περιοχές! Εγώ είμαι Κρήτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Thunder είπε:

@lactaki δεν έχω ιδέα! Στην Αθήνα λογικά θα υπάρχει αλλά δεν ξέρω σε ποιες περιοχές! Εγώ είμαι Κρήτη!

Κοριτσια Καλημέρα ερώτησή για τη κουμπάρα μου αυτή τη φορά, ξεκίνησαν λοιπόν προσπαθει ες τα παιδιά και τις έδωσα όλα τα τεστ οωρηξιας μου λέει: θα κάνω ένα για πλάκα ειναι 13η μέρα και το κάνει λαθος (νομιζε) και το πετάει στο κάδο και πάω μετά από μια ώρα εγώ στη τουαλέτα και το βλέπω θετικό ισχύει η τσαμπα τη ξεσήκωσε??? Γιατί μετά την πήρα τηλ και της είπα βουρ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια Καλημέρα ερώτησή για τη κουμπάρα μου αυτή τη φορά, ξεκίνησαν λοιπόν προσπαθει ες τα παιδιά και τις έδωσα όλα τα τεστ οωρηξιας μου λέει: θα κάνω ένα για πλάκα ειναι 13η μέρα και το κάνει λαθος (νομιζε) και το πετάει στο κάδο και πάω μετά από μια ώρα εγώ στη τουαλέτα και το βλέπω θετικό ισχύει η τσαμπα τη ξεσήκωσε??? Γιατί μετά την πήρα τηλ και της είπα βουρ..

Καλημέρα!!! Λογικά σωστό θα ήταν... 13η μέρα θεωρητικά είναι γόνιμες... τι κύκλο έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κοριτσι μου, δεν σου είπε κανένας γιατρός πως δεν μπορείς να κάνεις παιδί! Απλά είσαι πιο ανυπομονη όπως κι εγώ και σε πιάνει στεναχώρια πιο εύκολα. Θα τα καταφέρουμε να κάνουμε παιδάκια όλες μας. Μην ξεχνάς πως εσύ, αν δεν κάνω λάθος, είχες και σύλληψη στο παρελθόν άρα τώρα θέμα χρόνου είναι. Θα το ρίξουμε στο χαβαλέ περισσότερο για να μην κάνουμε κακό στην υγεία μας! 

Κορίτσια θέλω ηθικό ανεβασμένο μη πέφτουμε! Το πέρασα και εγώ το στάδιο του πάτου το χειμώνα και ξέρω πως είναι! Εχουμε ένα στόχο όλες μας και πρέπει να παραμείνουμε σε αυτόν! Ανοίγει ο καιρός αλλάζουμε διάθεση και θα πάνε όλα καλά για όλες μας! Θετική σκέψη θέλω...!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια θέλω ηθικό ανεβασμένο μη πέφτουμε! Το πέρασα και εγώ το στάδιο του πάτου το χειμώνα και ξέρω πως είναι! Εχουμε ένα στόχο όλες μας και πρέπει να παραμείνουμε σε αυτόν! Ανοίγει ο καιρός αλλάζουμε διάθεση και θα πάνε όλα καλά για όλες μας! Θετική σκέψη θέλω...!?

Φάσεις είναι και περνούν, δόξα τω θεώ λέμε και συνεχίζουμε! 

Κορίτσια χθες βράδυ 4 ώρες φρικτός πόνος στη δεξιά ωοθήκη, μέχρι το στήθος με χτυπούσε. Και σήμερα αλλά λιγότερο έντονος. Ελπίζω να μην έχω κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια Καλημέρα ερώτησή για τη κουμπάρα μου αυτή τη φορά, ξεκίνησαν λοιπόν προσπαθει ες τα παιδιά και τις έδωσα όλα τα τεστ οωρηξιας μου λέει: θα κάνω ένα για πλάκα ειναι 13η μέρα και το κάνει λαθος (νομιζε) και το πετάει στο κάδο και πάω μετά από μια ώρα εγώ στη τουαλέτα και το βλέπω θετικό ισχύει η τσαμπα τη ξεσήκωσε??? Γιατί μετά την πήρα τηλ και της είπα βουρ..

Πες της να κάνει άλλο ένα για σιγουριά και να περιμένει 10 λεπτά αυτή τη φορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Φάσεις είναι και περνούν, δόξα τω θεώ λέμε και συνεχίζουμε! 

Κορίτσια χθες βράδυ 4 ώρες φρικτός πόνος στη δεξιά ωοθήκη, μέχρι το στήθος με χτυπούσε. Και σήμερα αλλά λιγότερο έντονος. Ελπίζω να μην έχω κάτι.. 

Μπορεί να είναι ένα μικρό θαυματακι  που σου δείχνει τα σημάδια του..  ;););) μην πάει το μυαλό σου στο κακό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Το θέμα είναι σε ποιες περιοχές της Ελλάδας είναι εφικτή αυτή η μέθοδος όταν χρειαστεί?? 

Να ενημερώσω αυτή η μέθοδος δεν την δέχονται αν χρειαστεί επιτροπή εξωσωματικής να το ξέρετε κορίτσια μου... που εύχομαι καμία σας να μην χρειαστεί εξωσωματική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Μπορεί να είναι ένα μικρό θαυμαστικό που σου δείχνει τα σημάδια του..  ;););) μην πάει το μυαλό σου στο κακό...

Με πόνο στην ωοθήκη δεν ελπίζω σε θαύμα αλλά είσαι πολύ γλυκιά ?

Κλείσαμε και με τον καλο μου ένα τριήμερο το Πάσχα πριν την επίσκεψη στους γονείς μου για να χαρούμε λιγάκι ανενόχλητοι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Αχ τι ωραία!Όλα καλά λοιπόν!Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο βρε @lactaki τις κύστες τις εντοπισες μ'εναν απλο υπέρηχο;είχες κάποια συμπτωματα;Τις είχες καιρό;(sorry για τον καταιγισμό!??)

Οοοτι θες να με ρωτήσεις.. πήγα στον γιατρό μου την 15η μέρα (δε ξέρω πως μου ήρθε κ δε το ξεκίνησα πιο νωρις) για να δει αν έκανα ωορηξια η θα κάνω.. Μου έκανε υπέρηχο κ μάλιστα από την κοιλιά κ φάνηκε αμέσως .. συμπτώματα στην περίπτωση μου δεν υπήρχαν είχα σταθερό κύκλο, χωρίς έντονους πόνους περιόδου κ κανονική ροή.. παρόλο που ήταν 9,5εκ δεν επηρεάσε κάπου για να Μ χτυπήσει καμπανάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με πόνο στην ωοθήκη δεν ελπίζω σε θαύμα αλλά είσαι πολύ γλυκιά ?

Κλείσαμε και με τον καλο μου ένα τριήμερο το Πάσχα πριν την επίσκεψη στους γονείς μου για να χαρούμε λιγάκι ανενόχλητοι... 

Τέλεια!!! Να πάτε και να περάσετε όμορφα!! Βγάλτα όλα από το μυαλό σου και γέμισε μπαταρίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα!!! Λογικά σωστό θα ήταν... 13η μέρα θεωρητικά είναι γόνιμες... τι κύκλο έχει;

30 ημερών μου είπε και υπολόγιζε πάντα τη 15η..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

30 ημερών μου είπε και υπολόγιζε πάντα τη 15η..

Ναι από 14η έως 16η μπορεί να είναι. Εγώ υποψιάζομαι ότι έκανα 16η τελικά.. η κουμπάρα σου δεν είναι η κοινή μας γνωστη ε?? Άντε πες να βάλουν μπρος κ αυτοίιιιιι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Οοοτι θες να με ρωτήσεις.. πήγα στον γιατρό μου την 15η μέρα (δε ξέρω πως μου ήρθε κ δε το ξεκίνησα πιο νωρις) για να δει αν έκανα ωορηξια η θα κάνω.. Μου έκανε υπέρηχο κ μάλιστα από την κοιλιά κ φάνηκε αμέσως .. συμπτώματα στην περίπτωση μου δεν υπήρχαν είχα σταθερό κύκλο, χωρίς έντονους πόνους περιόδου κ κανονική ροή.. παρόλο που ήταν 9,5εκ δεν επηρεάσε κάπου για να Μ χτυπήσει καμπανάκι..

Κατάλαβα..η πρόληψη σώζει λοιπόν, για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται το γνωστό ρητό! Ωορρηξία έκανες τελικά;  Εμποδίζαν σε κάτι οι κύστες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα... Μια και αναφέρατε τις κύστες να σας πω και εγώ την δική μου πρόσφατη εξέλιξη. Προσπαθούμε με τον σύζυγο για μωράκι. Είμαστε στο 4ο μήνα προσπαθειών (2 μήνες Σεμπτέβρη - Οκτώμβρη και 2 μήνες Φεβρουάριο - Μάρτιο). Πριν 6 μήνες στο τακτικό έλεγχο στο γυναικολόγο μου είχε βρει μια κύστη στην δεξιά ωοθήκη  (3,5 εκ.) και 2 μικρότερες και για αυτό επισκέφτηκα χθες πάλι γιατρό για να δούμε πως πάει. Η έκπληξη ήταν πως η δεξιά ωοθήκη είχε καθαρίσει μόνη της αλλά αυτή τη φορά βρήκε μια κύστη μεγάλη στην αριστερή ωοθήκη 4,6 εκ. Μου είπε πως μπορεί να περιέχει αίμα αλλά δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Φυσικά και στεναχωρήθηκα πολύ και αγχώθηκα επίσης γιατί φοβήθηκα την ενδομητρίωση. Η γνώμη του είναι να το ελέγξουμε πάλι σε 6 μήνες - διάστημα που μου φάνηκε πολύ μεγάλο για το μέγεθος της κύστης, και το διάστημα αυτό να συνεχίσουμε της προσπάθειες. Να συμπληρώσω οτι κάναμε και σπερμοδιάγραμμα το οποίο ήταν πολύ καλό. Σκέφτομαι να πάρω και δεύτερη γνώμη μιας και έχω αγχωθεί πολύ. Κάποια με ανάλογη εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κατάλαβα..η πρόληψη σώζει λοιπόν, για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται το γνωστό ρητό! Ωορρηξία έκανες τελικά;  Εμποδίζαν σε κάτι οι κύστες;

επειδη μολις εβαλε το μηχάνημα είδε την κύστη ασχολήθηκε με αυτό την αφήσαμε την ωορρηξία... μ είπε βέβαια πως φαίνεται να έχει γίνει ωορρηξία αλλά εγώ εκείνο το μήνα είχα κάνει ορμονολογικές και η προγεστερόνη ήταν στα πατώματα.. σίγουρα θα έπαιξε ρόλο το άγχος και η στεναχώρια εκείνων των ημερών συν του θηροειδή που δεν γνώριζα.. βέβαια μόλις ξανα μπώ στην καθημερινότητά μου κ στις προσπάθειες τον άλλο μήνα δλδ θα ξανα κάνω ορμονολογικές... ε δε θέλω να σκεφτώ το ενδεχόμενο πρόβλήματος κ σ αυτό έλεος.. τα τεστάκια μου κοκκίνιζαν κάθε μήνα.. τί να πω.. είδομεν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θετική ενέργεια σε ολα τα κορίτσια στέλνω.... να μη μας παίρνει από κάτω... Εγώ σήμερα έκανα τεστ βγήκε αρνητικό ??μπορεί και να το έκανα νωρίς βέβαια... θα περιμένω τις επόμενες μέρες... Σήμερα είναι η μέρα που την περιμένω για να δούμε...

Πάντος είναι πολύ αγχωτικό το τεστ... πήρα το διπλό... κάνω το πρώτο και το κουτακι που πρέπει να δείξει γραμμή οτι ειναι έγκυρο δεν έβγαλε  τίποτα... κάνω το δεύτερο.... αρνητικό... Μου αρέσει που πήρα το διπλό ώστε αν βγει αρνητικό και δεν έρθει να το κάνω τις επόμενες μέρες...μακάρι να μην έρθει και να πάω για β χοριακη κατευθείαν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κατάλαβα..η πρόληψη σώζει λοιπόν, για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται το γνωστό ρητό! Ωορρηξία έκανες τελικά;  Εμποδίζαν σε κάτι οι κύστες;

πολύ σωστά η πρόληψη... εγώ είχα κάνει το λάθος κ είχα κάνει υπέρηχο πριν 4 χρόνια περίπου κ μετα μόνο τεστ παπ κάθε χρόνο το οποίο ήταν άψογο.. ε ήμουν κ σταθερή χωρίς συμπτώματα οπότε πίστευα ότι όλα κυλούσαν ομαλά.. δεν υποψιάστηκα όλα αυτά... δε πειράζει περαστικά να είναι μ αυτή την ευκαιρία έκανα κ ένα σωστό εξετάσεις που δεν φανταζόμουνα χαχα από κοσκινο με πέρασαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Θετική ενέργεια σε ολα τα κορίτσια στέλνω.... να μη μας παίρνει από κάτω... Εγώ σήμερα έκανα τεστ βγήκε αρνητικό ??μπορεί και να το έκανα νωρίς βέβαια... θα περιμένω τις επόμενες μέρες... Σήμερα είναι η μέρα που την περιμένω για να δούμε...

Πάντος είναι πολύ αγχωτικό το τεστ... πήρα το διπλό... κάνω το πρώτο και το κουτακι που πρέπει να δείξει γραμμή οτι ειναι έγκυρο δεν έβγαλε  τίποτα... κάνω το δεύτερο.... αρνητικό... Μου αρέσει που πήρα το διπλό ώστε αν βγει αρνητικό και δεν έρθει να το κάνω τις επόμενες μέρες...μακάρι να μην έρθει και να πάω για β χοριακη κατευθείαν....

μήπως ήταν ελαττωματική παρτίδα?? εκτός κ αν το έβρεξες πολύ κ γι αυτό να στο ακύρωσε.. δε πειράζει που δεν έχεις τώρα αν είχες θα τρωγόσουνα όλη μέρα χαχαα... άσε να περάσουν κανα δύο μέρούλες κ βουρ για χοριακή..μην αγχώνεσαι όμως γιατί θα καθυστερεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι από 14η έως 16η μπορεί να είναι. Εγώ υποψιάζομαι ότι έκανα 16η τελικά.. η κουμπάρα σου δεν είναι η κοινή μας γνωστη ε?? Άντε πες να βάλουν μπρος κ αυτοίιιιιι...

Έχουν βάλει μπρος εδώ και ένα χρόνο γι αυτό τις έδωσα τά τεστ  μαζί κάνουμε οωρηξια πιστεύω γιατί μαζί έχουμε αδιαθετησει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

μήπως ήταν ελαττωματική παρτίδα?? εκτός κ αν το έβρεξες πολύ κ γι αυτό να στο ακύρωσε.. δε πειράζει που δεν έχεις τώρα αν είχες θα τρωγόσουνα όλη μέρα χαχαα... άσε να περάσουν κανα δύο μέρούλες κ βουρ για χοριακή..μην αγχώνεσαι όμως γιατί θα καθυστερεί

Δεν ξερω αν ήταν  η παρτίδα... μα θα περιμένω.... Θετική ενέργεια... ότι είναι θα το μάθουμε σε λίγες μέρες.... αισιοδοξία μόνο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...