Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κ από εμένα... Μετά από 3 ώρες βγήκα..ακόμα αναρωτιέμαι ποια ήταν η στιγμή που ξεράθηκα χαχα.. είμαι ξαπλωμένη τώρα δεν ποναω παρά πολύ.. κατά τ αλλα είπε ο γιατρός πως με καθάρισε πολύ καλά όλα πήγαν καλά . Το απόγευμα θα μιλήσει κ με τον άντρα μου πιο αναλυτικά στο ιατρείο του..

Καλή ανάρρωση κοπέλα μου να έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

λαμπαροσκοπικά το έκανες??όλα καλά λοιπόν... μολις νιωσεις καλά... βοουυυρρρρ ?

Καλημέρα ναι λαμπαροσκοπικα..βρε κορίτσια όμως κανω συνέχεια εμετό απο χθες. Τίποτα δε βγάζω βέβαια αλλά είναι το χειρότερο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα ναι λαμπαροσκοπικα..βρε κορίτσια όμως κανω συνέχεια εμετό απο χθες. Τίποτα δε βγάζω βέβαια αλλά είναι το χειρότερο μου

Περαστικα κοριτσι μου!Γρηγορη ανάρρωση και υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

@Χρυσάφω @lactaki Περαστικά σας και γρήγορα να επανέλθετε και να σας έρθουν όλα όπως τα επιθυμείτε!

Ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Καλη σου μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax κορίτσια!Δεν ξέρω τι να κάνω μεχρι να ερθει το μεσημερι..Χωρια που δεν πρεπει να φαω και να πιω και με εχει πιασει ηδη μια πεινααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα ναι λαμπαροσκοπικα..βρε κορίτσια όμως κανω συνέχεια εμετό απο χθες. Τίποτα δε βγάζω βέβαια αλλά είναι το χειρότερο μου

κορίτσι μου λαμπαροσκοπικα είχα κάνει αφαίρεση χολής πριν 2 χρόνια... και εμένα με είχε πειράξει η νάρκωση και έκανα εμετό.. Σήμερα θα είσαι καλύτερα!! Με το καλό να πας σπίτι Σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σήμερα μπαίνω κι εγω για υστεροσκόπηση...Αντε να ξεμπερδευουμε.

Καλή επιτυχία @Χρυσάφω Μου!! Όλα καλά να πάνε!! Θα περιμένουμε νέα σου μόλις μπορέσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

Καλή επιτυχία @Χρυσάφω Μου!! Όλα καλά να πάνε!! Θα περιμένουμε νέα σου μόλις μπορέσεις!! 

Το απογευμα προς βραδάκι φανταζομαι!Να εισαι καλα!Σ ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ax κορίτσια!Δεν ξέρω τι να κάνω μεχρι να ερθει το μεσημερι..Χωρια που δεν πρεπει να φαω και να πιω και με εχει πιασει ηδη μια πεινααααα

Αχ αυτή η αναμονή! Με το καλό να ξεμπερδεύεις! Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo @Ginaak @Mellenakiκι όλες οι περίπου συνομήλικες, μια ερώτηση. Κάνατε ορμονικές? Ποια τιμή είχε η fsh σας? (αν επιτρέπεται φυσικά ?). Γιατί μετά από τις βασικές εξετάσεις που έχω κάνει έχω μείνει στο 12 της fsh τον Δεκέμβριο και δεν μπορώ να το ξεπεράσω ενώ οι γιατροί δεν έδωσαν ιδιαίτερη σημασία... Είναι μήπως λόγω ηλικίας η τιμή ανεβασμενη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σήμερα μπαίνω κι εγω για υστεροσκόπηση...Αντε να ξεμπερδευουμε.

Όλα καλά κοπέλα μου να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ax κορίτσια!Δεν ξέρω τι να κάνω μεχρι να ερθει το μεσημερι..Χωρια που δεν πρεπει να φαω και να πιω και με εχει πιασει ηδη μια πεινααααα

@Χρυσάφω Ολα καλά κορίτσι μου!!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Tokyo @Ginaak @Mellenakiκι όλες οι περίπου συνομήλικες, μια ερώτηση. Κάνατε ορμονικές? Ποια τιμή είχε η fsh σας? (αν επιτρέπεται φυσικά ?). Γιατί μετά από τις βασικές εξετάσεις που έχω κάνει έχω μείνει στο 12 της fsh τον Δεκέμβριο και δεν μπορώ να το ξεπεράσω ενώ οι γιατροί δεν έδωσαν ιδιαίτερη σημασία... Είναι μήπως λόγω ηλικίας η τιμή ανεβασμενη? 

Μου αρέσει που ρωτάς αν επιτρέπεται και έχουμε γράψει εδώ μέσα άλλα κ άλλα!!! 

Λοιπόν το έκανα κ εγώ Δεκέμβρη (μιλάμε για συντονισμό) την 2η μέρα του κύκλου ( το αναφέρω γιατί παίζει ρόλο) και είχα 5,95 (6 ουσιαστικά δλδ) με όρια για τη συγκεκριμένη φάση 3-12 στο συγκεκριμένο εργαστήριο. Παλιότερα τα είχα μπερδέψει και είχα πάει 1-2 μέρες πριν την περίοδο (χαιρετίσματα δλδ) και είχα 3.7 αλλά σε εκείνη τη φάση του κύκλου είναι οκ (2-10 όρια βλέπω). Τι είναι το καλύτερο να είναι μεγάλη ή μικρή; μου είπε ο γιατρός ότι είναι καλή και δεν ασχολήθηκα παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μου αρέσει που ρωτάς αν επιτρέπεται και έχουμε γράψει εδώ μέσα άλλα κ άλλα!!! 

Λοιπόν το έκανα κ εγώ Δεκέμβρη (μιλάμε για συντονισμό) την 2η μέρα του κύκλου ( το αναφέρω γιατί παίζει ρόλο) και είχα 5,95 (6 ουσιαστικά δλδ) με όρια για τη συγκεκριμένη φάση 3-12 στο συγκεκριμένο εργαστήριο. Παλιότερα τα είχα μπερδέψει και είχα πάει 1-2 μέρες πριν την περίοδο (χαιρετίσματα δλδ) και είχα 3.7 αλλά σε εκείνη τη φάση του κύκλου είναι οκ (2-10 όρια βλέπω). Τι είναι το καλύτερο να είναι μεγάλη ή μικρή; μου είπε ο γιατρός ότι είναι καλή και δεν ασχολήθηκα παραπάνω...

Ααα πολύ καλή έχεις! Δεν πρέπει να είναι υψηλή, δείχνει κακή ποιότητα ωαρίων. Φυσικά την κοιτουν σε συνάρτηση με τις υπόλοιπες ορμόνες. 

Άντε βρε συντονιστηκαμε σε ορμονικές, σαλπιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα, μας μένει να συλλάβουμε και μαζί τώρα Χαχαχαχα! Καλοκαιράκι μας θέλω εγκυούλες όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ααα πολύ καλή έχεις! Δεν πρέπει να είναι υψηλή, δείχνει κακή ποιότητα ωαρίων. Φυσικά την κοιτουν σε συνάρτηση με τις υπόλοιπες ορμόνες. 

Άντε βρε συντονιστηκαμε σε ορμονικές, σαλπιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα, μας μένει να συλλάβουμε και μαζί τώρα Χαχαχαχα! Καλοκαιράκι μας θέλω εγκυούλες όλες! 

Μακάρι!!! Γενικά ο γιατρός μου είχε πει ότι οι εξετάσεις μου δείχνουν γυναίκα νεότερη από τη βιολογική μου ηλικία και μάλιστα τις έκανα σε 2 διαφορετικά κέντρα (που εκείνος πρότεινε) για να βεβαιωθεί ότι οι τιμές είναι οι σωστές. Μου είπε ότι μοιάζω σαν να είμαι 30 (το οποίο ισχύει και εμφανισιακά γιατί είμαι μικροκαμομένη κ με περνάνε συνήθως για μικρότερη χαχαχαχα) αλλά αποτέλεσμα δεν βλέπω κ με έχει πιάσει απελπισία... δεν ξέρω τι έχω πάθει... αφού δε μπαίνω γιατί λέω θα πάρω κ τις άλλες στη μαυρίλα! Βασικά ξέρω, λέω αφού είναι όλα καλά τι φταίει; η ηλικία άρα το ξερό μου το κεφάλι που δεν το έκανα νωρίτερα... αν είχα βρει τον άντρα μου τώρα θα έλεγα οκ έτσι έτυχε αλλά εμείς το επιλέξαμε κ αυτή η ιδέα δε με αφήνει να ησυχάσω (είμαι κ λίγο ψυχαναγκαστική όπως κατάλαβες) :-(

Κορίτσι εσύ το 12 σε ποια μερα του κυκλου το ειχες; παίζει ρόλο!!! Μακάρι σε 1-2 μήνες να λέμε άλλα!!!

Επίσης κορίτσια το πασχαλινά αυγουλάκια μου φαίνεται πολύ ωραίο για θέμα! το ίδιο ακριβώς είχα σκεφτεί κ γω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μακάρι!!! Γενικά ο γιατρός μου είχε πει ότι οι εξετάσεις μου δείχνουν γυναίκα νεότερη από τη βιολογική μου ηλικία και μάλιστα τις έκανα σε 2 διαφορετικά κέντρα (που εκείνος πρότεινε) για να βεβαιωθεί ότι οι τιμές είναι οι σωστές. Μου είπε ότι μοιάζω σαν να είμαι 30 (το οποίο ισχύει και εμφανισιακά γιατί είμαι μικροκαμομένη κ με περνάνε συνήθως για μικρότερη χαχαχαχα) αλλά αποτέλεσμα δεν βλέπω κ με έχει πιάσει απελπισία... δεν ξέρω τι έχω πάθει... αφού δε μπαίνω γιατί λέω θα πάρω κ τις άλλες στη μαυρίλα! Βασικά ξέρω, λέω αφού είναι όλα καλά τι φταίει; η ηλικία άρα το ξερό μου το κεφάλι που δεν το έκανα νωρίτερα... αν είχα βρει τον άντρα μου τώρα θα έλεγα οκ έτσι έτυχε αλλά εμείς το επιλέξαμε κ αυτή η ιδέα δε με αφήνει να ησυχάσω (είμαι κ λίγο ψυχαναγκαστική όπως κατάλαβες) :-(

Μακάρι σε 1-2 μήνες να λέμε άλλα!!!

Επίσης κορίτσια το πασχαλινά αυγουλάκια μου φαίνεται πολύ ωραίο για θέμα! το ίδιο ακριβώς είχα σκεφτεί κ γω!

Βρε αφού θα γίνει, τι το ζαλίζεις τζάμπα το κεφάλι σου?? 

Κι εγώ μικροδειχνω αλλά μόνο στην εμφάνιση Χαχαχα! 

Πασχαλινά αυγουλακια πάμε δυνατά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Βρε αφού θα γίνει, τι το ζαλίζεις τζάμπα το κεφάλι σου?? 

Κι εγώ μικροδειχνω αλλά μόνο στην εμφάνιση Χαχαχα! 

Πασχαλινά αυγουλακια πάμε δυνατά ???

Το 12 σε ποια μέρα το είχες; παίζει ρόλο! Μπορεί δλδ να είναι μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ax κορίτσια!Δεν ξέρω τι να κάνω μεχρι να ερθει το μεσημερι..Χωρια που δεν πρεπει να φαω και να πιω και με εχει πιασει ηδη μια πεινααααα

Καλή επιτυχία κοπέλα εύχομαι όλα καλά!!!!περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η thalaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ περίμενα χθες αλλά δεν ήρθε. Με κύκλο 28 ημερών (πάντα) κ τεστ αρνητικό Κυριακή βράδυ θα έπρεπε να είχε έρθει. Φυσικά έκανα κ σήμερα τεστ... Αρνητικό. Οπότε το μόνο που φαντάζομαι είναι ότι αλλάζει ο κύκλος μου, που συνήθως στην αλλαγή έχω μέχρι 5 μέρες καθυστέρηση! Τελευταία φορά π άλλαξε ήταν Σεπτέμβριο π αρχίσαμε κ προσπάθειες.  

καλησπερα κοριτσακι κ μενα αυτο το μηνα 4 μερες καθυστερησε ετσι για να μου σπασει τα νευρα ! υπομονη θα ερθει !

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Tokyo @Ginaak @Mellenakiκι όλες οι περίπου συνομήλικες, μια ερώτηση. Κάνατε ορμονικές? Ποια τιμή είχε η fsh σας? (αν επιτρέπεται φυσικά ?). Γιατί μετά από τις βασικές εξετάσεις που έχω κάνει έχω μείνει στο 12 της fsh τον Δεκέμβριο και δεν μπορώ να το ξεπεράσω ενώ οι γιατροί δεν έδωσαν ιδιαίτερη σημασία... Είναι μήπως λόγω ηλικίας η τιμή ανεβασμενη? 

κοριτσι καλησπερα κ απο μενα, δεν εχω κανει καθολου εξετασεις, ελεγα μηπως προσπαθησω μεχρι το καλοκαιρι κ μετα μπω σε αυτη τη διαδικασια, αλλα σκεφτομαι να τις ξεκινησω νωριτερα τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλησπερα κοριτσακι κ μενα αυτο το μηνα 4 μερες καθυστερησε ετσι για να μου σπασει τα νευρα ! υπομονη θα ερθει !

κοριτσι καλησπερα κ απο μενα, δεν εχω κανει καθολου εξετασεις, ελεγα μηπως προσπαθησω μεχρι το καλοκαιρι κ μετα μπω σε αυτη τη διαδικασια, αλλα σκεφτομαι να τις ξεκινησω νωριτερα τελικα...

θα σου δώσω μια συμβουλή ως βετεράνος των εξετάσεων. Τα πιο βαριά τυπου σαλπιγγογραφια αστα για αργοτερα, όμως ορμονικα κ θυρεοειδη κανε τα. Εγω τα ειχα κανει κ πριν καν ξεκινησω, φαντασου πχ να θες ενα χαπι θυρεοειδη ή ενα συμπληρωμα (λεω τυχαια) προλακτίνη ή προγεστερονη κ εσυ τωρα να παιδευεσαι τοσο καιρο τσαμπα με κατι που θα ελυνες με ενα χαπακι... κ ειναι κ πολυ απλες, πας απλα κ δινεις αιμα 5 λεπτα κ τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλησπερα κοριτσακι κ μενα αυτο το μηνα 4 μερες καθυστερησε ετσι για να μου σπασει τα νευρα ! υπομονη θα ερθει !

κοριτσι καλησπερα κ απο μενα, δεν εχω κανει καθολου εξετασεις, ελεγα μηπως προσπαθησω μεχρι το καλοκαιρι κ μετα μπω σε αυτη τη διαδικασια, αλλα σκεφτομαι να τις ξεκινησω νωριτερα τελικα...

@Mellenaki πραγματικά όμως... Ακόμη δεν έχει έρθει! Κ σκέφτομαι αν δεν είχα κάνει τα τεστ θα πετούσα από τη χαρά μου με την καθυστέρηση. Καθυστέρηση για μένα είναι εντελώς σπάνια. Σπάσιμο νεύρων κανονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

@Mellenaki πραγματικά όμως... Ακόμη δεν έχει έρθει! Κ σκέφτομαι αν δεν είχα κάνει τα τεστ θα πετούσα από τη χαρά μου με την καθυστέρηση. Καθυστέρηση για μένα είναι εντελώς σπάνια. Σπάσιμο νεύρων κανονικά. 

βρε μπας και υπάρχει εγκυμοσύνη και δεν το έχει ανιχνεύσει το τεστ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...