Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι έχεις δίκιο... Οπότε καντε το σπέρμα που είναι πανεύκολη εξέταση κ βλέπετε! Αντε με το καλό! Κ μην αγχωνεσαι κ εγω πηγα για εξετάσεις τρέμοντας κ ολα καλά!

Ναι καλέ εγώ δεν έχω θέμα. Προτιμώ να γνωρίζω πάρα να είμαι σε άγνοια. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια... Μόλις βγήκα από το γιατρό. Έσκασε το ωοθυλακιο μου όποτε βρίσκεται κάπου στις σάλπιγγες τώρα... Μου είπε ο γιατρός να περιμένω κάπου στις 19.3..εαν δεν δω να κάνω χοριακη.. Αν δω πρέπει να κάμω εγώ σαλπιγγογραφια και ο άντρας. Μου σπερματοδιαγραμμα... 

Να πάνε όλα καλά κορίτσι Μου!! Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις θετικά αποτελέσματα αυτό το μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κορίτσια μου εγώ σε άλλα νέα.. έκανα τεστακι τελικά γιατί θα έσκαγα... αρνητικό... Όλα καλά.. να ρθει η ακατονομαστη να πάμε παρακάτω... Αυτό θέλω τώρα... δεν μπορώ άλλο αυτό το πρήξιμο...  Καλό τριήμερο εύχομαι σε όλες μας και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια... Μόλις βγήκα από το γιατρό. Έσκασε το ωοθυλακιο μου όποτε βρίσκεται κάπου στις σάλπιγγες τώρα... Μου είπε ο γιατρός να περιμένω κάπου στις 19.3..εαν δεν δω να κάνω χοριακη.. Αν δω πρέπει να κάμω εγώ σαλπιγγογραφια και ο άντρας. Μου σπερματοδιαγραμμα... 

Ενταξει @Starrr μηπως γραφεις εσυ για μενα?

Περιοδο (ξου ξου μακρυα) εως τις 19/3 το πολυ (δεν) περιμενω, αν ερθει τοτε 8η το πολυ 10η μερα σαλπιγγογραφια, την νεα ευτυχως με τον υπερηχο.

3η μερα θα παω για ορμονικες και το αντρακι για σπερμοδιαγραμμα.

 

Οποτε ευχομαι να τις γλυτωσουμε τις εξετασεις..να ρθει το καλο το νεο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

 Κορίτσια μου εγώ σε άλλα νέα.. έκανα τεστακι τελικά γιατί θα έσκαγα... αρνητικό... Όλα καλά.. να ρθει η ακατονομαστη να πάμε παρακάτω... Αυτό θέλω τώρα... δεν μπορώ άλλο αυτό το πρήξιμο...  Καλό τριήμερο εύχομαι σε όλες μας και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν..

Τι ευαισθησία είχε το τεστ;;; Μήπως έπρεπε να κανεις χοριακη;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια μήπως αποτρελαθούμε αν αρχίσουμε και τις θερμοκρασίες;;; Κοριτσάκι άστο καλύτερα, μόνο θα σε αγχώσει νομίζω γιατί πως είσαι σίγουρη ότι αυτό το 0,1 διαφορά δεν θα είναι απλά τυχαίο; κ με ένα παλιό θερμόμετρο υδραργύρου που το διαβάζεις με το μάτι δεν θα είσαι ποτέ σίγουρη. Άσε να περάσουν 2-3 μέρες κ τότε κάνε τεστ :-) εύχομαι να είναι η τυχερή φορά!

Συμφωνω!

 Εχω 3(σημειωστε) θερμομετρα ψηφιακα ακριβειας.Θερμοδιαγραμμα κραταω πανω απο 6 μηνο.

Τα εχω στο κομοδινο μου να φανταστειτε για να ειναι το πρωτο πραγμα που κανω το πρωι.

Βασικη θερμοκρασια 35.8.Τον προηγουμενο μηνα στα υψη μετα την ωορρηξια, το ειχα γραψει κιολας καθε μερα 37.2.Κυριακη 17/2 θερμοκρασια 37,4 και απογευμα τσουπ περιοδος...πρωτη φορα συνηθως πεφτει κατακορυφα.

Οποτε οχι για μενα στοπ και τα θερμομετρα θα αποτρελαθω στο τελος.Οταν με το καλο θα εχω καθυστερηση(μακαρι) θα κανω τρεις μερες υπομονη(πως δεν ξερω) και κατευθειαν χοριακη.

Εχω φαει τοσα ακυρα που δεν αντεχω αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

 Κορίτσια μου εγώ σε άλλα νέα.. έκανα τεστακι τελικά γιατί θα έσκαγα... αρνητικό... Όλα καλά.. να ρθει η ακατονομαστη να πάμε παρακάτω... Αυτό θέλω τώρα... δεν μπορώ άλλο αυτό το πρήξιμο...  Καλό τριήμερο εύχομαι σε όλες μας και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν..

Οσες δεν εχεις περιοδο υπαρχουν ελπιδες.

Τεστακια τις πρωτες μερες καθυστερησης καμμια φορα πεφτουν εξω.

Ειδικα αν με βαση την ωρα που βλεπω το εκανες απογευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ενταξει @Starrr μηπως γραφεις εσυ για μενα?

Περιοδο (ξου ξου μακρυα) εως τις 19/3 το πολυ (δεν) περιμενω, αν ερθει τοτε 8η το πολυ 10η μερα σαλπιγγογραφια, την νεα ευτυχως με τον υπερηχο.

3η μερα θα παω για ορμονικες και το αντρακι για σπερμοδιαγραμμα.

 

Οποτε ευχομαι να τις γλυτωσουμε τις εξετασεις..να ρθει το καλο το νεο!!!

?? Ακριβώς μαζί πάμε!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

?? Ακριβώς μαζί πάμε!!! ??

Και εγω μαζί σας κορίτσια αλλά Εγώ περιμένω κανονικά γιατί είχα θετικό τεστ και μου βγήκε πολύ άγχος  έκανα αγκαλίτσες εκείνη την μέρα αλλά τις επόμενες δύο είπα όχι δεν θέλω εξαναγκάστηκε αγκαλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω μαζί σας κορίτσια αλλά Εγώ περιμένω κανονικά γιατί είχα θετικό τεστ και μου βγήκε πολύ άγχος  έκανα αγκαλίτσες εκείνη την μέρα αλλά τις επόμενες δύο είπα όχι δεν θέλω εξαναγκάστηκε αγκαλιτσες

Σου ειπε κανεις οτι μια επαφη δεν αρκει? Αν ειναι να γινει θα γινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω μαζί σας κορίτσια αλλά Εγώ περιμένω κανονικά γιατί είχα θετικό τεστ και μου βγήκε πολύ άγχος  έκανα αγκαλίτσες εκείνη την μέρα αλλά τις επόμενες δύο είπα όχι δεν θέλω εξαναγκάστηκε αγκαλιτσες

Δεν ξέρεις πότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Οσες δεν εχεις περιοδο υπαρχουν ελπιδες.

Τεστακια τις πρωτες μερες καθυστερησης καμμια φορα πεφτουν εξω.

Ειδικα αν με βαση την ωρα που βλεπω το εκανες απογευμα.

Δεν αντιλέγω αλλά δεν θέλω να μου δώσω άλλες ελπίδες... Θέλω να ηρεμήσω γιατί αυτή την εβδομάδα κόντεψα να τρελαθώ από την αγωνία μου... Νομίζω ότι από το άγχος μου "σαμποταρω" τον οργανισμό μου και δεν μου έρχεται...  Από τον Οκτώβρη έχω σταθερά περίοδο κάθε 8 του μήνα... Πρέπει να ηρεμήσω για να μου ρθει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω μαζί σας κορίτσια αλλά Εγώ περιμένω κανονικά γιατί είχα θετικό τεστ και μου βγήκε πολύ άγχος  έκανα αγκαλίτσες εκείνη την μέρα αλλά τις επόμενες δύο είπα όχι δεν θέλω εξαναγκάστηκε αγκαλιτσες

Καλά έκανες @Σταυρι μου... Αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια επειδή ποτε δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου μέχρι να φανεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia ? είπε:

Τι ευαισθησία είχε το τεστ;;; Μήπως έπρεπε να κανεις χοριακη;;; 

Είναι αυτό το ηλεκτρονικό της clear blue. 99% από την πρώτη μέρα καθυστέρησης γράφει πάνω το κουτί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια μας πολλά κορίτσια μου... Εγώ δυστυχώς αδιαθετησα...οχι απλά ήρθε στην ώρα της, ήρθε και δυο μέρες νωρίτερα...οποτε πάμε για τον επόμενο κύκλο.. Δε πειράζει,τι να κάνουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

μωρέ δίκιο έχεις... να δούμε πως θα εξελιχθεί αυτός ο μήνας... κορίτσια σκέφτομαι να πάω για χοριακη να τελειώνει η αγωνία και το άγχος... Νομίζω θα τρελαθώ αν περιμένω ολόκληρο ΣΚ! Έχω κανονίσει και τη Δευτέρα έξοδο... τουλάχιστον αν δεν είμαι να πιω χωρίς ενοχές τα κρασιά μου..?

Εγώ να σου πω την αλήθεια θα πιω ό,τι κι αν γίνει. Αν έρθει νωρίτερα οκ, αν δεν έρθει το βλέπω από Τρίτη. Δεν νομίζω εξάλλου πως σε τόσο πρώιμο στάδιο θα επηρεάζει το κρασάκι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Είναι αυτό το ηλεκτρονικό της clear blue. 99% από την πρώτη μέρα καθυστέρησης γράφει πάνω το κουτί 

Αρχικά το έκανες απόγευμα .,, όποτε δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα.,, όσο δεν σ έρχεται περίοδος πιστεύω πως υπάρχουν πιθανότητες.,, η 4η εβδομάδα κυησησ Μπορεί να ξεκινάει από 5 και συνήθως τα τεστ ξεκινούν από  10. Σου εύχομαι να έχεις σύντομα θετικό τεστ.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Συμφωνω!

 Εχω 3(σημειωστε) θερμομετρα ψηφιακα ακριβειας.Θερμοδιαγραμμα κραταω πανω απο 6 μηνο.

Τα εχω στο κομοδινο μου να φανταστειτε για να ειναι το πρωτο πραγμα που κανω το πρωι.

Βασικη θερμοκρασια 35.8.Τον προηγουμενο μηνα στα υψη μετα την ωορρηξια, το ειχα γραψει κιολας καθε μερα 37.2.Κυριακη 17/2 θερμοκρασια 37,4 και απογευμα τσουπ περιοδος...πρωτη φορα συνηθως πεφτει κατακορυφα.

Οποτε οχι για μενα στοπ και τα θερμομετρα θα αποτρελαθω στο τελος.Οταν με το καλο θα εχω καθυστερηση(μακαρι) θα κανω τρεις μερες υπομονη(πως δεν ξερω) και κατευθειαν χοριακη.

Εχω φαει τοσα ακυρα που δεν αντεχω αλλο.

Ε σε όλα συμφωνούμε φίλη, ας διαφωνήσουμε και σε κάτι ???ως τώρα κυρία η θερμοκρασία.. Κ η παλιοπεριοδος μετά! Ξου ξου! 

Εν τω μεταξύ τόσα γλυκά κι αλμυρά που έφαγα σήμερα, στάνταρ θα έρθει και νωρίτερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια θα πιω ό,τι κι αν γίνει. Αν έρθει νωρίτερα οκ, αν δεν έρθει το βλέπω από Τρίτη. Δεν νομίζω εξάλλου πως σε τόσο πρώιμο στάδιο θα επηρεάζει το κρασάκι.. 

η αδερφή μου μια μέρα πριν μάθει ότι είναι έγκυος είχε πιει τόσο κρασί και άλλα τόσα τσιγάρα.. δόξα το θεό όλα καλά με τη μικρή μας.. συμφωνώ ότι πιθανόν δεν επηρεάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

η αδερφή μου μια μέρα πριν μάθει ότι είναι έγκυος είχε πιει τόσο κρασί και άλλα τόσα τσιγάρα.. δόξα το θεό όλα καλά με τη μικρή μας.. συμφωνώ ότι πιθανόν δεν επηρεάζει 

Δεν επικροτουμε τις υπερβολές φυσικά, αλλά αν δεν το ξέρει μια κοπέλα τι να κάνει? Όλες όσες ξέρω ζούσαν την καθημερινότητά τους και μόλις έμαθαν πως εγκυμονούν τότε πρόσεχαν φυσικά. 

By the way, παίρνει μια κοπέλα αρνητικό αποτέλεσμα εδώ ή αδιαθετει και ξενερώνω κι εγώ μαζί της... 

Θέλω τόσο να γίνουμε όλες μανούλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν επικροτουμε τις υπερβολές φυσικά, αλλά αν δεν το ξέρει μια κοπέλα τι να κάνει? Όλες όσες ξέρω ζούσαν την καθημερινότητά τους και μόλις έμαθαν πως εγκυμονούν τότε πρόσεχαν φυσικά. 

By the way, παίρνει μια κοπέλα αρνητικό αποτέλεσμα εδώ ή αδιαθετει και ξενερώνω κι εγώ μαζί της... 

Θέλω τόσο να γίνουμε όλες μανούλες!!! 

Όχι βέβαια... Αλλά όπως είπες και ποιο πάνω δεν θα σταματήσουμε να ζούμε μήπως και... Τότε είναι που θα τρελαθούμε τελείως... 

 

και ξέρεις ο νόμος του Μέρφυ χτύπησε και εδώ.. έκανα το τεστ το μεσημέρι μου βγήκε αρνητικό  και το απόγευμα είχα αίμα... αη σηχτηρ λέω... έπρεπε να το ξοδέψω για να μου ρθει... δεν βαριέσαι... Ανυπομονώ για τα δικά σου αποτελέσματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia ? είπε:

Αρχικά το έκανες απόγευμα .,, όποτε δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα.,, όσο δεν σ έρχεται περίοδος πιστεύω πως υπάρχουν πιθανότητες.,, η 4η εβδομάδα κυησησ Μπορεί να ξεκινάει από 5 και συνήθως τα τεστ ξεκινούν από  10. Σου εύχομαι να έχεις σύντομα θετικό τεστ.,, 

Δυστυχώς αδιαθετισσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Όχι βέβαια... Αλλά όπως είπες και ποιο πάνω δεν θα σταματήσουμε να ζούμε μήπως και... Τότε είναι που θα τρελαθούμε τελείως... 

 

και ξέρεις ο νόμος του Μέρφυ χτύπησε και εδώ.. έκανα το τεστ το μεσημέρι μου βγήκε αρνητικό  και το απόγευμα είχα αίμα... αη σηχτηρ λέω... έπρεπε να το ξοδέψω για να μου ρθει... δεν βαριέσαι... Ανυπομονώ για τα δικά σου αποτελέσματα... 

Η αλήθεια είναι πως έτσι γίνεται συνήθως... Λες και ξεμπλοκαρει ο οργανισμός με το τεστ κι έρχεται μετά! 

Θα σας ενημερώσω για τα δικά μου, αλλά όλα τα συμπτώματα είναι όπως κάθε φορά που περιμένω περίοδο! Τέλος πάντων καλά να περάσουμε κι όλα θα γίνουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Συμφωνω!

 Εχω 3(σημειωστε) θερμομετρα ψηφιακα ακριβειας.Θερμοδιαγραμμα κραταω πανω απο 6 μηνο.

Τα εχω στο κομοδινο μου να φανταστειτε για να ειναι το πρωτο πραγμα που κανω το πρωι.

Βασικη θερμοκρασια 35.8.Τον προηγουμενο μηνα στα υψη μετα την ωορρηξια, το ειχα γραψει κιολας καθε μερα 37.2.Κυριακη 17/2 θερμοκρασια 37,4 και απογευμα τσουπ περιοδος...πρωτη φορα συνηθως πεφτει κατακορυφα.

Οποτε οχι για μενα στοπ και τα θερμομετρα θα αποτρελαθω στο τελος.Οταν με το καλο θα εχω καθυστερηση(μακαρι) θα κανω τρεις μερες υπομονη(πως δεν ξερω) και κατευθειαν χοριακη.

Εχω φαει τοσα ακυρα που δεν αντεχω αλλο.

Καλημερα!Σε καταλαβαινω απολυτα!Εμένα ο προηγούμενος μηνας ,ηταν το τοπ της ανυπομονησιας και των τεστ.Με τοσα εξοδα στα τεστ εγκυμοσυνης θα εκανα ωραιότατους υπέρηχους ,να ξέρω και σιγουρα το μου γινεται.Αυτον τον μηνα θα συγκρατηθω...οσο μπορω.Αντι για τεστ ,λεω να ψωνισω ωραια εσωρουχα !Και οταν ερθει η ωρα ,μια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...