Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τι έγινε κοπέλες; Έχουμε καμία έγκυο εδώ; Βέβαια αν έχουμε θα πάει καρφί για Μωράκια Δεκεμβρίου 2019 αλλά επειδή παινέυομαι για γουρλού (τρομάρα μου!) είπα να σκάσω μύτη και σε αυτό το θέμα....

Μακάρι να μας φέρεις τύχη!! Εσύ? Εγκυούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak κ γω ρε γαμωτο έτσι, δεν μπορώ κ αυτό το πραγμα με το ζορι! Θεωρω οτι ετσι δεν πετυχαινει κιόλας... κ άντε καλα εμείς, οι άντρες οι καημένοι τι να πουν;;; που πρέπει να στέκονται στο ύψος των περιστάσεων... εγω του δινω κ καταλαβαίνει ενα τετραημερο, τοσο μπορώ... ευτυχώς εχω σταθερό κύκλο αλλιως δεν ξερω τι θα εκανα! Καμια φορα σκέφτομαι οτι θα καταλήξουμε να σιχαθουμε το σεξ στα καλα καθούμενα με ολα αυτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Ginaak κ γω ρε γαμωτο έτσι, δεν μπορώ κ αυτό το πραγμα με το ζορι! Θεωρω οτι ετσι δεν πετυχαινει κιόλας... κ άντε καλα εμείς, οι άντρες οι καημένοι τι να πουν;;; που πρέπει να στέκονται στο ύψος των περιστάσεων... εγω του δινω κ καταλαβαίνει ενα τετραημερο, τοσο μπορώ... ευτυχώς εχω σταθερό κύκλο αλλιως δεν ξερω τι θα εκανα! Καμια φορα σκέφτομαι οτι θα καταλήξουμε να σιχαθουμε το σεξ στα καλα καθούμενα με ολα αυτα ?

πόσο σε καταλαβαίνω.. τα ίδια σκέφτομαι και συζητάμε και εμείς με τον άντρα μου.. αλλά από την άλλη αν το αφήσουμε στη τύχη του... θα το χάσουμε το κορμί πατριώτη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Μακάρι να μας φέρεις τύχη!! Εσύ? Εγκυούλα?

Εγώ είμαι 16 εβδομάδων σήμερα!!! Με το καλό να είσαστε πολλές έγκυες τον πρώτο μήνα της άνοιξης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo

@Mantarini

Συμπασχω...κι εγω τα ιδια λεω απο την μια δεν ειμαστε ρομποτ, απο την αλλη ομως ουτε εγω θελω να το αφηνω στην τυχη του.Απο αυτο το μηνα ειπα θα εχω συχνοτερες επαφες για να αυξησω τις πιθανοτητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ είμαι 16 εβδομάδων σήμερα!!! Με το καλό να είσαστε πολλές έγκυες τον πρώτο μήνα της άνοιξης!

Συγχαρητηρια! Να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Οσο για την ευχη απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ είμαι 16 εβδομάδων σήμερα!!! Με το καλό να είσαστε πολλές έγκυες τον πρώτο μήνα της άνοιξης!

Τέλεια!!! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! Ευχαριστούμε πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Tokyo

@Mantarini

Συμπασχω...κι εγω τα ιδια λεω απο την μια δεν ειμαστε ρομποτ, απο την αλλη ομως ουτε εγω θελω να το αφηνω στην τυχη του.Απο αυτο το μηνα ειπα θα εχω συχνοτερες επαφες για να αυξησω τις πιθανοτητες.

καλώς ή κακώς έτσι θέλει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έτσι είναι κ γω με το πρόγραμμα παω εννοείται... κ ας μη γκρινιάζω, είμαστε υγιείς κ παμε καλά, αργά ή γρήγορα θα γίνει... Βλέπω τόσο κόσμο που παιδευεται παρα πολυ κ λεω ας μη μιλάω... απλα ορισμενες φορές θα ήθελα να ειναι πιο εύκολο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια έτσι είναι κ γω με το πρόγραμμα παω εννοείται... κ ας μη γκρινιάζω, είμαστε υγιείς κ παμε καλά, αργά ή γρήγορα θα γίνει... Βλέπω τόσο κόσμο που παιδευεται παρα πολυ κ λεω ας μη μιλάω... απλα ορισμενες φορές θα ήθελα να ειναι πιο εύκολο! 

Ποσο καιρο προσπαθειτε? Ισως το χεις ξαναγραψει αλλα δεν θυμαμαι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ποσο καιρο προσπαθειτε? Ισως το χεις ξαναγραψει αλλα δεν θυμαμαι.

 

Ενα εξάμηνο, λιγο λιγότερο βασικα! Απλα στην αρχη ειχα αρυθμιστο θυρεοειδή οπότε ήταν πολύ δύσκολο. Από Οκτώβρη ως Γενάρη προσπαθήσαμε κανονικά κ με ρυθμισμένο θυρεοειδή. Αυτό το μήνα δεν κάναμε προσπάθεια, μου ειπε ο  γιατρός να κάνουμε παύση για τη σαλπιγγογραφια λόγω ακτινοβολίας. Μάλλον υπερβολή ήταν αλλα να πω την αλήθεια το είχα ανάγκη αυτό το διάλειμμα απο το συνεχες άγχος κ τον άκουσα... δεν ξερω ιατρικά αλλα ψυχολογικά μου εκανε πολυ καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ενα εξάμηνο, λιγο λιγότερο βασικα! Απλα στην αρχη ειχα αρυθμιστο θυρεοειδή οπότε ήταν πολύ δύσκολο. Από Οκτώβρη ως Γενάρη προσπαθήσαμε κανονικά κ με ρυθμισμένο θυρεοειδή. Αυτό το μήνα δεν κάναμε προσπάθεια, μου ειπε ο  γιατρός να κάνουμε παύση για τη σαλπιγγογραφια λόγω ακτινοβολίας. Μάλλον υπερβολή ήταν αλλα να πω την αλήθεια το είχα ανάγκη αυτό το διάλειμμα απο το συνεχες άγχος κ τον άκουσα... δεν ξερω ιατρικά αλλα ψυχολογικά μου εκανε πολυ καλό...

Θα ανακτησεις δυναμεις!

Ελπιζω η σαλπιγγογραφια να εκανε το θαυμα της, λενε εως και 3 μηνες μετα αυξανει πολυ τις πιθανοτητες.

Καλη επιτυχια!

Καληνυχτα απο μενα...πολυ πρωινο ξυπνημα αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Θα ανακτησεις δυναμεις!

Ελπιζω η σαλπιγγογραφια να εκανε το θαυμα της, λενε εως και 3 μηνες μετα αυξανει πολυ τις πιθανοτητες.

Καλη επιτυχια!

Καληνυχτα απο μενα...πολυ πρωινο ξυπνημα αυριο.

Ετσι χαχαχα, ανασυνταξη δυνάμεων! Ελπίζω να δω αποτέλεσμα :-) για όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Ετσι χαχαχα, ανασυνταξη δυνάμεων! Ελπίζω να δω αποτέλεσμα :-) για όλες μας! 

καλό θα σου έκανε αυτό το διάλειμμα..  τώρα σε τι φάση είσαι? περιμενεις να αδιαθετήσεις ή ξεκινησε καινούριος κύκλος?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Γενικα δεν εχουμε δει χαιρι....αλλα θα το τσακωσουμε!! Που θα παει!!

Εμενα το απογευματινο εγινε πολυ αχνο...πριν δεν φαινοταν τιποτα.Ελπιζω αυριο να κοκκινησει γιατι εχω αρχισει να ανησυχω.

Παντως καλο ειναι να δοκιμαζουμε οσες περισσοτερες μερες μπορουμε.Το πηρα αποφαση για πιο συχνες επαφες τουλαχιστον το 10ημερο απο 12-22η μερα, οσο κουρασμενη κι αν ειμαι....κι ειμαι γμτ πολυ

Αχ αυτή η κούραση!! Μια από τα ίδια! Για να κάνω 3 επαφές την επιμαχη εβδομάδα πρέπει να οργανώσω εκατό πράγματα! Που να χα και κανένα παιδί σπίτι, απορώ πώς θα προλάβαινα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σε τι φάση σας βρίσκω;

Ξύπνησα σήμερα πριν τις έξι και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ κι έχω κατέβει στο κέντρο από τις επτά! Είμαι κάπως πιεσμένη αυτές τις μέρες με διάφορα θεματάκια, αλλά θα τα ξεπεράσω, που θα πάει! 

Χθες λοιπόν που ήμουν μόνη στο σπίτι και σιδέρωνα, μου τη βάρεσε και ήθελα να "παίξω" με τα τεστ εγκυμοσύνης. Έκανα ένα λοιπόν το απόγευμα το οποίο βγήκε εννοείται αρνητικό. Σκοπεύω μέχρι την Πέμπτη να κάνω άλλο ένα, και μετά θα μου έχει μείνει άλλο ένα. Θα το κάνω κι αυτό κάποια στιγμή και μετά δεν θα έχω να παίζω, επιτέλους! 

Περιμένω περίοδο στις 11/3 (μπορεί και 12/3). Να σας πω κιόλας ότι όταν έμεινα έγκυος στην κόρη μου, η τελευταία περίοδος ήταν 12/3 και η επόμενη που ήταν στις 9/4 δεν ήρθε ποτέ! Λέτε να είναι σημαδιακό; (Καλά, εμένα ποτέ δεν βγαίνουν τέτοια ωραία, αλλά είπα να αισιοδοξήσω!)

Συνειδητοποίησα κιόλας ότι με το ηλεκτρονικό - μούφα - θερμόμετρο έχω 36,7-36,8, όχι ιδιαίτερα υψηλή θερμοκρασία για ωχρινική φάση, θα έπρεπε να είναι έστω 36,9 - 37. Λέτε η ωορρηξία μου να είναι για τα κλάματα; Περιμένω και τα αποτελέσματα των ορμονικών σήμερα... Αυτά από μένα και σόρυ για τη σεντονάρα πρωινιάτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαρτάκια!Βλέπω οι επαφές καλα κρατούν και σε λίγο θα μετραμε μερες ε;;Καλη διατροφή και ξεκούραση ,οσο μπορούμε για να αντέχουμε την κουραση!

@LOULOUdaki! Καλημερα κοριτσι μου!Κι εγω πρωινη ειμαι.Με περιμενουν ενα καρο δουλειες.Ενα τεστακι εχω κι εγω απο τα προηγούμενα και ουτε θα παρω κι αλλα...μεχρι τελικης ευθειας.Κανω απεξαρτηση απο τα τεστακια σ αυτον τον κυκλο!

Σ ευχομαι να ειναι ο δις τυχερος σου μηνας και να ερθει το μπεμπε ,οπως το προηγούμενο λουλουδι σου την Ανοιξη!Ολα καλα να πανε με τις ορμονικες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σε τι φάση σας βρίσκω;

Ξύπνησα σήμερα πριν τις έξι και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ κι έχω κατέβει στο κέντρο από τις επτά! Είμαι κάπως πιεσμένη αυτές τις μέρες με διάφορα θεματάκια, αλλά θα τα ξεπεράσω, που θα πάει! 

Χθες λοιπόν που ήμουν μόνη στο σπίτι και σιδέρωνα, μου τη βάρεσε και ήθελα να "παίξω" με τα τεστ εγκυμοσύνης. Έκανα ένα λοιπόν το απόγευμα το οποίο βγήκε εννοείται αρνητικό. Σκοπεύω μέχρι την Πέμπτη να κάνω άλλο ένα, και μετά θα μου έχει μείνει άλλο ένα. Θα το κάνω κι αυτό κάποια στιγμή και μετά δεν θα έχω να παίζω, επιτέλους! 

Περιμένω περίοδο στις 11/3 (μπορεί και 12/3). Να σας πω κιόλας ότι όταν έμεινα έγκυος στην κόρη μου, η τελευταία περίοδος ήταν 12/3 και η επόμενη που ήταν στις 9/4 δεν ήρθε ποτέ! Λέτε να είναι σημαδιακό; (Καλά, εμένα ποτέ δεν βγαίνουν τέτοια ωραία, αλλά είπα να αισιοδοξήσω!)

Συνειδητοποίησα κιόλας ότι με το ηλεκτρονικό - μούφα - θερμόμετρο έχω 36,7-36,8, όχι ιδιαίτερα υψηλή θερμοκρασία για ωχρινική φάση, θα έπρεπε να είναι έστω 36,9 - 37. Λέτε η ωορρηξία μου να είναι για τα κλάματα; Περιμένω και τα αποτελέσματα των ορμονικών σήμερα... Αυτά από μένα και σόρυ για τη σεντονάρα πρωινιάτικα!

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

@LOULOUdaki! μου αχ είσαι ανυπόμονη και εσύ σαν και μένα!!  Εύχομαι να ήταν νωρίς και το τεστακι σου να μην ανιχνεύσε την ορμόνη!  Υπομονή όλες μαζί για μετά το χαρταετό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλό θα σου έκανε αυτό το διάλειμμα..  τώρα σε τι φάση είσαι? περιμενεις να αδιαθετήσεις ή ξεκινησε καινούριος κύκλος?

 

αδιεθέτησα το Σάββατο, ακριβώς στην ώρα της! Ευτυχώς αυτό είναι το μόνο καλό, η περίοδος μου ήταν πάντα ρολόι... πάλι καλά δηλαδή! Αυτό με έχει σώσει κ δεν κάνω  κ τεστ εγκυμοσύνης γιατί δεν έχω ποτέ καθυστέρηση κ πριν την καθυστέρηση δεν κάνω, οπότε δεν έχω κάνει ποτέ! Ελπίζω να κάνω αυτό το μήνα :-) :-) :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

αδιεθέτησα το Σάββατο, ακριβώς στην ώρα της! Ευτυχώς αυτό είναι το μόνο καλό, η περίοδος μου ήταν πάντα ρολόι... πάλι καλά δηλαδή! Αυτό με έχει σώσει κ δεν κάνω  κ τεστ εγκυμοσύνης γιατί δεν έχω ποτέ καθυστέρηση κ πριν την καθυστέρηση δεν κάνω, οπότε δεν έχω κάνει ποτέ! Ελπίζω να κάνω αυτό το μήνα :-) :-) :-) 

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! Καινούριος κύκλος ξεκινάει.. Όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

@LOULOUdaki! μου αχ είσαι ανυπόμονη και εσύ σαν και μένα!!  Εύχομαι να ήταν νωρίς και το τεστακι σου να μην ανιχνεύσε την ορμόνη!  Υπομονή όλες μαζί για μετά το χαρταετό!! 

Ναι, είμαι ανυπόμονη, χαχα! Πιο πολύ όμως το έκανα για να το ξεφορτωθώ. Τόσο νωρίς ξέρω ότι θα έβγαινε αρνητικό. Σε τρεις μέρες λέω να ξανακάνω αλλά κωλώνω να σου πω την αλήθεια, γιατί σε τρεις ημέρες υπάρχουν πιθανότητες να έχει ξεκινήσει η χοριακή, οπότε αν βγει αρνητικό θα ξενερώσω τη ζωή μου, ενώ τώρα το πήρα χαλαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ναι, είμαι ανυπόμονη, χαχα! Πιο πολύ όμως το έκανα για να το ξεφορτωθώ. Τόσο νωρίς ξέρω ότι θα έβγαινε αρνητικό. Σε τρεις μέρες λέω να ξανακάνω αλλά κωλώνω να σου πω την αλήθεια, γιατί σε τρεις ημέρες υπάρχουν πιθανότητες να έχει ξεκινήσει η χοριακή, οπότε αν βγει αρνητικό θα ξενερώσω τη ζωή μου, ενώ τώρα το πήρα χαλαρά.

Περιμένουμε πολλές 11 Μαρτίου! 

Εγώ είμαι 25η ημέρα με την ίδια θερμοκρασία που λες 36,7 36,8 βαριά. Αλλά με βάση τη βασική σου θερμοκρασία το κοιτάς. 3 4 δέκατα ανεβαίνει μετά την ωορρηξία. 

Πάντως αν θυμάται το σώμα, είσαι στο μήνα σου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ναι, είμαι ανυπόμονη, χαχα! Πιο πολύ όμως το έκανα για να το ξεφορτωθώ. Τόσο νωρίς ξέρω ότι θα έβγαινε αρνητικό. Σε τρεις μέρες λέω να ξανακάνω αλλά κωλώνω να σου πω την αλήθεια, γιατί σε τρεις ημέρες υπάρχουν πιθανότητες να έχει ξεκινήσει η χοριακή, οπότε αν βγει αρνητικό θα ξενερώσω τη ζωή μου, ενώ τώρα το πήρα χαλαρά.

Μακάρι κορίτσια αυτό το μήνα να γίνει το θαύμα κ τον άλλο μήνα να συζητάμε για άλλου είδους εξετάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα πάντως ξύπνησα με τρομερή απογοήτευση κι απαισιοδοξία, γιατί σκέφτομαι αν μια γυναίκα μείνει έγκυος κάτι θα νιώθει δεν μπορεί! Ούτε πρησμένο στήθος έχω ούτε υγρά ούτε τίποτα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...