Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια παει ο Μαρτιος για μενα.

Τριχωμοναδικη κολπιτιδα το αποτελεσμα των εξετασεων.Επτα μερες αντιβιωση και αποχη.Ακριβως πανω στις γονιμες...καθολου δεν με θελει.Απογοητευτηκα...

Έκανες καλλιέργεια; Θα πάρει και ο άντρας σου αντιβίωση; Έλα μη στεναχωριέσαι, αυτό δεν είναι τίποτα. Θα μπεις δυναμικά τον επόμενο μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 @Tokyo @LOULOUdaki! ευχαριστω κοριτσια!

Το ξερω οτι δεν ειναι τιποτα, καμμια ενοχληση δεν ειχα.Αν δεν εκανα το τεστ παπ δεν θα το ειχα καταλαβει καν.

Μιλαω τωρα με τον γιατρο και του εξηγησα οτι πεφτει πανω στις γονιμες.Εν τω μεταξυ απο τον αλλο μηνα αρχιζει επαγγελματικα ταξιδια ο αντρας μου οποτε θα ειναι λιγες μερες σπιτι και δεν θα εχω πολλες ευκαιριες. Ευτυχως ο γιατρος ειχε κατανοηση, ειπε να παρω για 3 μερες οχι  βδομαδα και απο Κυριακη εως Τριτη να εχω επαφες κανονηκα.Και μετα μιλαμε στο τηλ.

Μισο πακετο εχω κανει απο τα νευρα μου...μ αρεσει που ηθελα να το κοψω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Niki94 @Tokyo @LOULOUdaki! ευχαριστω κοριτσια!

Το ξερω οτι δεν ειναι τιποτα, καμμια ενοχληση δεν ειχα.Αν δεν εκανα το τεστ παπ δεν θα το ειχα καταλαβει καν.

Μιλαω τωρα με τον γιατρο και του εξηγησα οτι πεφτει πανω στις γονιμες.Εν τω μεταξυ απο τον αλλο μηνα αρχιζει επαγγελματικα ταξιδια ο αντρας μου οποτε θα ειναι λιγες μερες σπιτι και δεν θα εχω πολλες ευκαιριες. Ευτυχως ο γιατρος ειχε κατανοηση, ειπε να παρω για 3 μερες οχι  βδομαδα και απο Κυριακη εως Τριτη να εχω επαφες κανονηκα.Και μετα μιλαμε στο τηλ.

Μισο πακετο εχω κανει απο τα νευρα μου...μ αρεσει που ηθελα να το κοψω

 

Είναι όντως εκνευριστικό να σε σταματα μια αντιβίωση τις ημέρες που δεν θέλεις.. Και να περιμένεις έναν μήνα. Αλλά αφού σου έδωσε το ok ο γιατρός για κάποιες μέρες θα είσαι εντάξει. Οπότε άσε κάτω τα τσιγάρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το 16% με όριο το 14%. Αν το όριο ήταν το 4%, θα το υπολόγιζαν αλλιώς, θεωρώ. Δεν ξέρω κιόλας. Το 14% είναι πιο αυστηρό κριτήριο. Σύμφωνα με την παλιά οδηγία του Π.Ο.Υ., στα 100 σπερματοζωάρια πρέπει τα 14 να είναι άριστα. Σύμφωνα με την καινούρια οδηγία, αρκεί να είναι άριστα τα 4. Δεν ξέρω γιατί δεν το έχει αλλάξει η Βιοϊατρική, και το 2016 που είχαμε κάνει, πάλι τιμή αναφοράς ήταν το 14%. Πάντως, συγκρίνω τα δύο σπερμοδιαγράμματα, και είναι σχεδόν ίδια. Καλό αυτό, αν συνυπολογίσουμε ότι ο σύζυξ έχει κιρσοκήλη το μαναράκι μου.

Συμπέρασμα: κορίτσια τα ξεψαχνίσαμε όλες και όλα είναι καλά, οπότε είναι θέμα χρόνου να έρθει η εγκυμοσύνη. Βουρρρ! 

Υγ. Περιμένω να δω και τις ορμονικές βέβαια. 

Βρε σούπερ είστε κι οι δύο! Απλά δεν έτυχε ως τώρα! Απλά με τις εξετάσεις που κάνατε έφυγε η παραμικρή ιδέα υποψίας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@Niki94 @Tokyo @LOULOUdaki! ευχαριστω κοριτσια!

Το ξερω οτι δεν ειναι τιποτα, καμμια ενοχληση δεν ειχα.Αν δεν εκανα το τεστ παπ δεν θα το ειχα καταλαβει καν.

Μιλαω τωρα με τον γιατρο και του εξηγησα οτι πεφτει πανω στις γονιμες.Εν τω μεταξυ απο τον αλλο μηνα αρχιζει επαγγελματικα ταξιδια ο αντρας μου οποτε θα ειναι λιγες μερες σπιτι και δεν θα εχω πολλες ευκαιριες. Ευτυχως ο γιατρος ειχε κατανοηση, ειπε να παρω για 3 μερες οχι  βδομαδα και απο Κυριακη εως Τριτη να εχω επαφες κανονηκα.Και μετα μιλαμε στο τηλ.

Μισο πακετο εχω κανει απο τα νευρα μου...μ αρεσει που ηθελα να το κοψω

 

Και εγώ πριν 10 μερες που εκανα το τεστ παπ ζητησα να μου κανουν και καλλιεργια κολπικού υγρού.. βρέθηκα με μικρόβιο e.coli και μύκητες. Ο γιατρός μου έγραψε αντιβίωση και κολπικά υπόθετα συν αντιβίωση ο άντρας μου. Του εξηγησα ότι είμαστε στις προσπάθειες και έμπαινα σε γόνιμες μέρες και μου έδωσε αντίβιωση συμβατή με ενδεχόμενη εγκυμοσύνη. Κανονικά είχαμε επαφές.. Μου φάνηκε και εμενα λίγο τραβηγμένο αλλα τον είδα πολυ cool.. Την Δεύτερα θα παω για επανέλεγχο να δούμε τι έγινε. Μην απελπίζεσαι!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα.... Τι θα γίνει? Ποια θα ανοίξει νέο θεματακι? Αύριο τελευταία μέρα του Φεβρουαρίου.... Μέχρι Κυριακή ποιες περιμένουν?? Έχουμε κάποια? 

Καλησπερα κοριτσι!

Μαλλον εγω θα κλεισω τον μηνα!  (Δεν) περιμενω λοιπον αυριο..Δε νιωθω βεβαια οτι εχω πολλες πιθανοτητες αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Και εγώ πριν 10 μερες που εκανα το τεστ παπ ζητησα να μου κανουν και καλλιεργια κολπικού υγρού.. βρέθηκα με μικρόβιο e.coli και μύκητες. Ο γιατρός μου έγραψε αντιβίωση και κολπικά υπόθετα συν αντιβίωση ο άντρας μου. Του εξηγησα ότι είμαστε στις προσπάθειες και έμπαινα σε γόνιμες μέρες και μου έδωσε αντίβιωση συμβατή με ενδεχόμενη εγκυμοσύνη. Κανονικά είχαμε επαφές.. Μου φάνηκε και εμενα λίγο τραβηγμένο αλλα τον είδα πολυ cool.. Την Δεύτερα θα παω για επανέλεγχο να δούμε τι έγινε. Μην απελπίζεσαι!! 

Καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλα αποτελεσματα!

Καλημερα!Ολα καλα να πάνε απο εκει και έπειτα!Εφόσον δεν είναι κατι σοβαρό ,κάνε την θεραπεία σου και ξεκινάς δυναμικα΄μετα!Είναι μια καλη ευκαρια για ανασύνταξη δυνάμεων.Καλύτερα βεβαια να μην υπήρχε ,αλλα αφού είναι αντιμετωπίσιμο ,μην στενοχωριεσαι! Καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το @lactaki θα κάνει λαπαροσκόπηση. Αύριο είναι;;;

Όχι όχι κοριτσια δεν είμαι εγώ. 27 Μαρτίου θα μπω νοσοκομείο 28 θα κάνω ..  Μάρτη είναι το ραντεβού μου.. όχι Φλεβάρη. Εκτός απ' το ότι είναι κρατικό κ δεν γίνεται τσακ μπαμ το ραντεβού έπρεπε να ρίξω κ την τιμή του θηροειδη για να με κοιμήσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Όχι όχι κοριτσια δεν είμαι εγώ. 27 Μαρτίου θα μπω νοσοκομείο 28 θα κάνω ..  Μάρτη είναι το ραντεβού μου.. όχι Φλεβάρη. Εκτός απ' το ότι είναι κρατικό κ δεν γίνεται τσακ μπαμ το ραντεβού έπρεπε να ρίξω κ την τιμή του θηροειδη για να με κοιμήσουν..

Καλημέρα.. Α Συγνωμη θυμόμουν λάθος κοπέλα μου...!!!!! Που παίζει ρόλο ο θυροιδης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@lactakiκαλά θα κάνεις, η αναισθησία δεν είναι παιχνίδι καλύτερα να τα έχεις όλα ρυθμισμένα! ο θυρεοειδής παίζει πραγματικά σε όλα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τελευταία μέρα του μήνα σήμερα και Τσικνοπέμπτη!! Έχετε κανονίσει κάτι για σήμερα;; Εμείς θα βγούμε το βράδυ με τους κουμπάρους μας για φαγητό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Καλησπερα κοριτσι!

Μαλλον εγω θα κλεισω τον μηνα!  (Δεν) περιμενω λοιπον αυριο..Δε νιωθω βεβαια οτι εχω πολλες πιθανοτητες αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια!!

Καλημέρα!!! Όπως το είπες..  η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.. συμπτώματα περιόδου με εγκυμοσύνης είναι ακριβώς τα ίδια!! Περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα.. Α Συγνωμη θυμόμουν λάθος κοπέλα μου...!!!!! Που παίζει ρόλο ο θυροιδης;

Στην αναισθησία κορίτσι Μ είπανε.. δε θα με κοιμίζουν με μη ρυθμισμένο θηροειδη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Στην αναισθησία κορίτσι Μ είπανε.. δε θα με κοιμίζουν με μη ρυθμισμένο θηροειδη..

Δεν το ήξερα πρώτη φορατο ακουω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Ναι αυτές παίρνουμε οι περισσότερες.. Εμείς είμαστε στο 2ο κουτί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τελευταία μέρα του μήνα σήμερα και Τσικνοπέμπτη!! Έχετε κανονίσει κάτι για σήμερα;; Εμείς θα βγούμε το βράδυ με τους κουμπάρους μας για φαγητό

Εμείς τίποτα γιατί εγώ απόψε νηστεία και προσευχή που λέμε αύριο μπενω για υστεροσκοπηση οπότε 14ώρες πρέπει να είναι νηστικη και να έχω φάει ελαφριά το μεσημέρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα. Ναι, αυτές είναι.

Διάβαζα στο amazon κριτικές πριν λίγο καιρό και οι περισσότερες έμειναν έγκυες μετά από 1-3 μήνες. Τυχαίο; Δεν ξέρω. Εγώ πάντως στη δεύτερη εγκυμοσύνη έπαιρνα τρεις μήνες φυλλικό οξύ και σε τρεις μήνες έμεινα έγκυος. Δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμείς τίποτα γιατί εγώ απόψε νηστεία και προσευχή που λέμε αύριο μπενω για υστεροσκοπηση οπότε 14ώρες πρέπει να είναι νηστικη και να έχω φάει ελαφριά το μεσημέρι..

Καλή επιτυχία!! Θα φας το σαββατοκύριακο εσύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμείς τίποτα γιατί εγώ απόψε νηστεία και προσευχή που λέμε αύριο μπενω για υστεροσκοπηση οπότε 14ώρες πρέπει να είναι νηστικη και να έχω φάει ελαφριά το μεσημέρι..

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, όλα καλά να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμείς τίποτα γιατί εγώ απόψε νηστεία και προσευχή που λέμε αύριο μπενω για υστεροσκοπηση οπότε 14ώρες πρέπει να είναι νηστικη και να έχω φάει ελαφριά το μεσημέρι..

όλα καλά να σου πάνε κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα. Ναι, αυτές είναι.

Διάβαζα στο amazon κριτικές πριν λίγο καιρό και οι περισσότερες έμειναν έγκυες μετά από 1-3 μήνες. Τυχαίο; Δεν ξέρω. Εγώ πάντως στη δεύτερη εγκυμοσύνη έπαιρνα τρεις μήνες φυλλικό οξύ και σε τρεις μήνες έμεινα έγκυος. Δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό. 

πάλι τέλος τα like... ευχαριστώ! φυλλικό παίρνω ήδη γιατί είχα έλλειψη κ το συνέχισα παρόλο που έφτιαξε... ο άντρας μου παίρνει c αλλά όποτε  το θυμάται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμείς τίποτα γιατί εγώ απόψε νηστεία και προσευχή που λέμε αύριο μπενω για υστεροσκοπηση οπότε 14ώρες πρέπει να είναι νηστικη και να έχω φάει ελαφριά το μεσημέρι..

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα καλά να πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...