Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ξέρεις απλά ότι θα κάνεις ωορρηξία με καλό περιεχόμενο. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω... Πήρα 5 μέρες πρωί βράδυ.... Πήγα το Σάββατο δε είδαμε κάτι ενδιαφέρον. Μου είπε ξανά το Σάββατο θα είμαι στη 14η ημέρα... Ελπίζω να δούμε 3 μεγάλα. Για να χω πιθανότητες. ????

Στο ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Τι κάνετε; 

@Starrr πότε ξαναπας για υπέρηχο;

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, θέλω να κάνω εξέταση προγεστερόνης. Όμως, η 21η μέρα πέφτει Κυριακή. Να πάω Σάββατο (20η μέρα) ή Δευτέρα (22η); Τι λέτε;

Πήγαινε Δευτέρα... Κ εγώ σκεφτόμουν να κάνω... Που να δω αν έχω πολύ προγεστερόνη. Προμυνηει κάτι καλό.!!!! Θα ξανά πάω το Σάββατο 14η ημέρα.... Εκτός απροόπτου.... Αν νιώσω πόνο θα πάω Τετάρτη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πήγαινε Δευτέρα... Κ εγώ σκεφτόμουν να κάνω... Που να δω αν έχω πολύ προγεστερόνη. Προμυνηει κάτι καλό.!!!! Θα ξανά πάω το Σάββατο 14η ημέρα.... Εκτός απροόπτου.... Αν νιώσω πόνο θα πάω Τετάρτη... 

Καλή επιτυχία!!! Εύχομαι να έχεις αρκετά μεγάλα αυγουλάκια!

@Χρυσάφω τελείωσε η περίοδός σου τώρα; Ίσως  κάνεις μικρότερο κύκλο. Δεν είναι απόλυτο, απλώς σε μένα παρατήρησα πως όταν η περίοδός μου ήταν λιγότερη ή κρατούσε λιγότερες μέρες, έκανα μικρότερο κύκλο. Οπότε έχε το νου σου μήπως κάνεις νωρίτερα ωορρηξία σ' αυτόν τον κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα... άντε να παίρναν κ οι τελευταίες ημέρες τ Φεβρουαρίου να έρθει επιτέλους ο Μάρτιος...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κ γω αυτό το μήνα δεν έχω κάτι να περιμένω καθώς δεν έκανα ελεύθερες επαφές... είπα να ακούσω το γιατρό κ βλέπουμε! αγρανάπαυση χαχαχαχαχα! Οπότε από Μάρτη και γω αν πρώτα περιμένω τα αποτελέσματα του συζύγου, μάλλον προς Τετάρτη θα είναι έτοιμα κ ελπίζω να μην φάμε καμιά πίκρα από εκεί... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Άντε να έρθει ο καινούριος μήνας!! Κορίτσια όταν ξεκινάει το πρήξιμο στο στήθος και πόνος στη μέση (συμπτώματα δηλαδή ότι θα έρθει η τρισκαταρατη) σημαίνει οωρηξια τέλος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Άντε να έρθει ο καινούριος μήνας!! Κορίτσια όταν ξεκινάει το πρήξιμο στο στήθος και πόνος στη μέση (συμπτώματα δηλαδή ότι θα έρθει η τρισκαταρατη) σημαίνει οωρηξια τέλος; 

Εγώ τους τελευταίους 2 μήνες. Την ημέρα που αυξάνεται το στήθος μου. Κ γίνεται τεράστιο έχω κ ωορρηξια.... Δε ξέρω γιατί γίνεται αυτό..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ τους τελευταίους 2 μήνες. Την ημέρα που αυξάνεται το στήθος μου. Κ γίνεται τεράστιο έχω κ ωορρηξια.... Δε ξέρω γιατί γίνεται αυτό..... 

Εγώ πριν αδιαθετισω  περίπου ένα  δεκαήμερο πριν, αρχίζει και πρηζεται στήθος και πονάει η μέση μου.. Σήμερα ξύπνησα με αυτά τα συμπτώματα..   18 μέρα σε 30 ημερών κύκλου.. ΣΚ δεν είχαμε καθόλου επαφές... αρχίζω και απογοητεύομαι.. μάλλον χάσαμε την ωορρηξία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

Εγώ πριν αδιαθετισω  περίπου ένα  δεκαήμερο πριν, αρχίζει και πρηζεται στήθος και πονάει η μέση μου.. Σήμερα ξύπνησα με αυτά τα συμπτώματα..   18 μέρα σε 30 ημερών κύκλου.. ΣΚ δεν είχαμε καθόλου επαφές... αρχίζω και απογοητεύομαι.. μάλλον χάσαμε την ωορρηξία..

Υγρά δεν είχες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Υγρά δεν είχες? 

είχα τις προηγούμενες μέρες πριν το ΣΚ όπου είχαμε επαφές..  Δεν ξέρω έχω απογοητευτεί τώρα και δεν σκέφτομαι σωστά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

είχα τις προηγούμενες μέρες πριν το ΣΚ όπου είχαμε επαφές..  Δεν ξέρω έχω απογοητευτεί τώρα και δεν σκέφτομαι σωστά.. 

Συνήθως τι μέρα έχεις ωορρηξία? Ε έχετε κ σήμερα μια επαφή εάν γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια καλη εβδομαδα σε ολες, διαβασα τα νεα σας ειδα πως δεν εχουμε κανα συγκλονιστικο νεο! και εγω μια απο τα ιδια αδιαθετησα κανονικα κ ειμαι 5η μερα του κυκλου, αντε σε 3 μερες νεο θεματακι ελπιζω πιο τυχερο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Συνήθως τι μέρα έχεις ωορρηξία? Ε έχετε κ σήμερα μια επαφή εάν γίνεται. 

Δεν ξέρω ακριβώς να σου πω.. Δεν έχω κάνει τεστάκια ωορρηξίας ποτέ για να ξέρω.. Από την 13η μέρα μέχρι 20η περίπου έχω λίγα παραπάνω υγρα και πονακια οπότε καταλαβαίνω ότι είμαι στις γόνιμες συν η έντονη ερωτική επιθυμία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Εγώ πριν αδιαθετισω  περίπου ένα  δεκαήμερο πριν, αρχίζει και πρηζεται στήθος και πονάει η μέση μου.. Σήμερα ξύπνησα με αυτά τα συμπτώματα..   18 μέρα σε 30 ημερών κύκλου.. ΣΚ δεν είχαμε καθόλου επαφές... αρχίζω και απογοητεύομαι.. μάλλον χάσαμε την ωορρηξία..

Εάν έχεις σταθερό κύκλο 30 ημερών, μάλλον ωορρηξία κάνεις 16η μέρα. Οπότε είναι πιθανό να έγινε η ωορρηξία σου. Εμένα πρήζεται το στήθος και με ψιλοπονάει από την ωορρηξία και μετά.

Το πρωί είχα θερμοκρασία 36.7, που είναι η κανονική μου θερμοκρασία. Αυτό τώρα τι σημαίνει, ότι δεν έγινε ακόμη η ωορρηξία; Είμαι στην 15η μέρα σήμερα. Κύκλος 28 ημερών, +-1 ημέρα. Αν κάνω σήμερα ωορρηξία, την κάτσαμε τη βάρκα γιατί δεν προβλέπεται επαφή σήμερα, κι αν έχουμε, θα είναι αργά το βράδυ ☹ Χθες κατά τη διάρκεια της επαφής είδα λευκά υγρά αλλά δεν τα λαμβάνω υπόψη, είναι λόγω της επαφής. Σήμερα το πρωί τα υγρά ήταν κολλώδη, σαν μύξα (sorry!). Πονάκια είχα προχθές και χθες αλλά και σήμερα κάτι αισθάνομαι, αλλά μπορεί να είναι το έντερο. Τα φώτα σας κορίτσια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

Δεν ξέρω ακριβώς να σου πω.. Δεν έχω κάνει τεστάκια ωορρηξίας ποτέ για να ξέρω.. Από την 13η μέρα μέχρι 20η περίπου έχω λίγα παραπάνω υγρα και πονακια οπότε καταλαβαίνω ότι είμαι στις γόνιμες συν η έντονη ερωτική επιθυμία

Ε ωραία. Έχετε κ σήμερα αν είναι κ νομίζω είσαι οκ από επαφές..... Τώρα περιμένεις δηλ κάπου στις 10 Μαρτίου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εάν έχεις σταθερό κύκλο 30 ημερών, μάλλον ωορρηξία κάνεις 16η μέρα. Οπότε είναι πιθανό να έγινε η ωορρηξία σου. Εμένα πρήζεται το στήθος και με ψιλοπονάει από την ωορρηξία και μετά.

Το πρωί είχα θερμοκρασία 36.7, που είναι η κανονική μου θερμοκρασία. Αυτό τώρα τι σημαίνει, ότι δεν έγινε ακόμη η ωορρηξία; Είμαι στην 15η μέρα σήμερα. Κύκλος 28 ημερών, +-1 ημέρα. Αν κάνω σήμερα ωορρηξία, την κάτσαμε τη βάρκα γιατί δεν προβλέπεται επαφή σήμερα, κι αν έχουμε, θα είναι αργά το βράδυ ☹ Χθες κατά τη διάρκεια της επαφής είδα λευκά υγρά αλλά δεν τα λαμβάνω υπόψη, είναι λόγω της επαφής. Σήμερα το πρωί τα υγρά ήταν κολλώδη, σαν μύξα (sorry!). Πονάκια είχα προχθές και χθες αλλά και σήμερα κάτι αισθάνομαι, αλλά μπορεί να είναι το έντερο. Τα φώτα σας κορίτσια ?

Εγώ θεωρώ ότι έσκασε χθες. Γι αυτό έχεις σήμερα τα υγρά. Οπότε είσαι οκ με τη χθεσινή επαφή..... Και αύριο αν μπορείτε. Κ είσαι κ εσύ κομπλέ.... Ααααα τι ωραία.... Μπράβο ο Μάρτιος θα ρθει ετοιμοπελεμος με πολλές  εμφυτευσεις..!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Ολες τον Μαρτη περιμενουμε! 

Εκατσα και υπολογισα προχειρα ποιες ημερομηνιες θα εχω ωορρηξια, πεφτει 16η-17η μερα συνηθως,αλλα θα μου το επιβεβαιωσουν και τα τεστακια.Το θεμα ειναι οτι η αλλη Δευτερα και Τριτη που θα ειναι αυτες οι μερες ο αντρας μου θα λειπει λογω δουλειας....οποτε αν και θα προσπαθησω μια μερα πριν και μια μετα δεν νομιζω να εχω καλες πιθανοτητες.

@Mantarini δεν παρακολουθεις την ωορρηξια σου με καποιο τροπο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλή επιτυχία!!! Εύχομαι να έχεις αρκετά μεγάλα αυγουλάκια!

@Χρυσάφω τελείωσε η περίοδός σου τώρα; Ίσως  κάνεις μικρότερο κύκλο. Δεν είναι απόλυτο, απλώς σε μένα παρατήρησα πως όταν η περίοδός μου ήταν λιγότερη ή κρατούσε λιγότερες μέρες, έκανα μικρότερο κύκλο. Οπότε έχε το νου σου μήπως κάνεις νωρίτερα ωορρηξία σ' αυτόν τον κύκλο.

Σ ευχαριστω πολυ!Για το δικο σου θεμα που ρωτας...δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ωραία. Έχετε κ σήμερα αν είναι κ νομίζω είσαι οκ από επαφές..... Τώρα περιμένεις δηλ κάπου στις 10 Μαρτίου?? 

8/3 περιμένω να αδιαθετισω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εάν έχεις σταθερό κύκλο 30 ημερών, μάλλον ωορρηξία κάνεις 16η μέρα. Οπότε είναι πιθανό να έγινε η ωορρηξία σου. Εμένα πρήζεται το στήθος και με ψιλοπονάει από την ωορρηξία και μετά.

Το πρωί είχα θερμοκρασία 36.7, που είναι η κανονική μου θερμοκρασία. Αυτό τώρα τι σημαίνει, ότι δεν έγινε ακόμη η ωορρηξία; Είμαι στην 15η μέρα σήμερα. Κύκλος 28 ημερών, +-1 ημέρα. Αν κάνω σήμερα ωορρηξία, την κάτσαμε τη βάρκα γιατί δεν προβλέπεται επαφή σήμερα, κι αν έχουμε, θα είναι αργά το βράδυ ☹ Χθες κατά τη διάρκεια της επαφής είδα λευκά υγρά αλλά δεν τα λαμβάνω υπόψη, είναι λόγω της επαφής. Σήμερα το πρωί τα υγρά ήταν κολλώδη, σαν μύξα (sorry!). Πονάκια είχα προχθές και χθες αλλά και σήμερα κάτι αισθάνομαι, αλλά μπορεί να είναι το έντερο. Τα φώτα σας κορίτσια ?

ουφ.. Έχω μπερδευτεί τελείως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Ολες τον Μαρτη περιμενουμε! 

Εκατσα και υπολογισα προχειρα ποιες ημερομηνιες θα εχω ωορρηξια, πεφτει 16η-17η μερα συνηθως,αλλα θα μου το επιβεβαιωσουν και τα τεστακια.Το θεμα ειναι οτι η αλλη Δευτερα και Τριτη που θα ειναι αυτες οι μερες ο αντρας μου θα λειπει λογω δουλειας....οποτε αν και θα προσπαθησω μια μερα πριν και μια μετα δεν νομιζω να εχω καλες πιθανοτητες.

@Mantarini δεν παρακολουθεις την ωορρηξια σου με καποιο τροπο?

Όχι δεν το παρακολουθώ.. Τώρα ξεκινήσαμε προσπάθειες και είπα να το δούμε λίγο πιο χαλαρά για αρχή.. νομίζω ότι θα με αγχωσουν τα τεστάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εάν έχεις σταθερό κύκλο 30 ημερών, μάλλον ωορρηξία κάνεις 16η μέρα. Οπότε είναι πιθανό να έγινε η ωορρηξία σου. Εμένα πρήζεται το στήθος και με ψιλοπονάει από την ωορρηξία και μετά.

Το πρωί είχα θερμοκρασία 36.7, που είναι η κανονική μου θερμοκρασία. Αυτό τώρα τι σημαίνει, ότι δεν έγινε ακόμη η ωορρηξία; Είμαι στην 15η μέρα σήμερα. Κύκλος 28 ημερών, +-1 ημέρα. Αν κάνω σήμερα ωορρηξία, την κάτσαμε τη βάρκα γιατί δεν προβλέπεται επαφή σήμερα, κι αν έχουμε, θα είναι αργά το βράδυ ☹ Χθες κατά τη διάρκεια της επαφής είδα λευκά υγρά αλλά δεν τα λαμβάνω υπόψη, είναι λόγω της επαφής. Σήμερα το πρωί τα υγρά ήταν κολλώδη, σαν μύξα (sorry!). Πονάκια είχα προχθές και χθες αλλά και σήμερα κάτι αισθάνομαι, αλλά μπορεί να είναι το έντερο. Τα φώτα σας κορίτσια ?

Η θερμοκρασια παντως ανεβαινει μετα την ωορρηξια κι οχι απαραιτητα την επομενη μερα δλδ μπορει και δυο μερες μετα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Όχι δεν το παρακολουθώ.. Τώρα ξεκινήσαμε προσπάθειες και είπα να το δούμε λίγο πιο χαλαρά για αρχή.. νομίζω ότι θα με αγχωσουν τα τεστάκια 

Εφοσον δεν θες τεστακια κανε το παλιο κλασσικο που προτειναν

Επαφη μερα παρα περα απο την 10η ως την 20η μερα του κυκλου.Εφοσον οπως λες εχεις σταθερο κυκλο 28-30 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...