Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Thunder σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Λοιπόν να σας πω κι έναν προβληματισμό μου. Όπως ξέρετε, είχα μια παλίνδρομη τον Ιανουάριο 2018 και έκανα απόξεση. Τον Απρίλιο έκανα γυναικολογική εξέταση και υπέρηχο και ο γιατρός μου είπε ότι πιάνει κάτι στον τράχηλο. Μάλλον πολυποδάκι. Μετά μου το άλλαξε και μου είπε ότι μάλλον είναι τραυματισμός από την απόξεση. Χθες ο ακτινολόγος, όπως έβαζε τα διάφορα στον κόλπο, μου το είπε κι αυτός, ότι βλέπει κάτι σαν μικρό πολυποδάκι στον τράχηλο. Διάβασα σε διάφορα ιατρικά σάιτς ότι οι πολύποδες πρέπει να αφαιρούνται γιατί είναι επικίνδυνοι για καρκίνο. Συν του ότι προκαλούν υπογονιμότητα γιατί φράσσουν τον τράχηλο και δεν περνούν τα σεπρματοζωάρια, και προκαλούν και σταγόνες αίματος πριν την περίοδο. Προβληματίζομαι λοιπόν, τι πρέπει να κάνω για να σιγουρευτούμε ότι είναι πολύποδας; Υστεροσκόπηση; Κι αν δεν είναι πολύποδας; Θα κάνω τσάμπα το χειρουργείο;

Όπως καταλαβαίνετε, δεν θα ηρεμήσω ποτέ, όλο κάτι θα σκέφτομαι να κάνω...

Αν είναι όντως πολυποδας στον τράχηλο θα φραζει την είσοδο στο σπέρμα.. Καλό θα ήταν να κάνεις υστεροσκοπηση. Στην σαλπιγγογραφια όμως δεν θα φαινόταν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

ααααα λαπαροσκοπήκα? καλα αποτελεσματα και ολα να πανε καλα κοπελα μου

Ναι ναι λαμπαροσκοπικα. Απ' ότι Μ είπανε θα μπω μια μέρα πριν στο νοσοκομείο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι ναι λαμπαροσκοπικα. Απ' ότι Μ είπανε θα μπω μια μέρα πριν στο νοσοκομείο.. 

Μια χαρά όλα καλά να πςν3 θα περιμένουμε νεα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα! Ειμαι καινουρια κ εγω εδω αν και σας εχω διαβασει λιγο.. ? Αρχισαμε κ εμεις τις δικες μας προσπαθειες για νινακι..Καλη επιτυχια σε αυτες που δεν περιμενουν και σε αυτες που ξαναμπαινουν στο παιχνιδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλημερα κ από εμένα .. οι ω το καφεδάκι μου στην Ερμού σήμερα..κ το βράδυ αναχωρώ για το νησάκι μου.. λοιπόν χθες πήγε Μ έκανε υπέρηχο είδα την κύστη μου σε live μετάδοση ?? πολύ ανατριχιαστικό χαχχ.. μιλήσαμε με τον γιατρό κ όλα καλά.. σήμερα πήγα στο νοσοκομείο τελείωσα πολύ γρήγορα είχα έτοιμες όλες τις εξετάσεις μου κ κλείσαμε ραντεβού. 27 Μαρτίου θα μπω στο νοσοκομείο κ 28 η επέμβαση...

Καλη επιτυχια, ελπιζω να μην πονεσει (ειπε η φυγοπονη)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια κ απο μενα , σημερα ειχα πολυ τρεξιμο στη δουλεια κ τωρα χαλαρωσα λιγο κ ειπα να μπω να σας διαβασω μην εχουμε κανα συγκλονιστικο νεοο κ το εχασα! αλλα απο οτι ειδα συνεχιζει να ειναι τζουφιος αυτος ο μηνας...εγω περιμενω παρασκευη μαλλον, σημερα ειδα ιχνη απο καφετια οταν πηγα να ουρησω...αυτος ο μηνας ρε κοριτσια μου φαινεται δεν περναει καθολου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα διάλειμμα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα διάλειμμα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

Με το καλό να πάνε όλα καλαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα διάλειμμα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

Συγχαρητήρια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα διάλειμμα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

αχ βρε κοριτσι μπραβο με το καλο να πανε ολα κατ'ευχην !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα δειαλημα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα διάλειμμα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

Μπράβο! Η δεύτερη φορά μεσα σε συντομο χρονικό διαστημα,αν θυμαμαι καλα!Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα διάλειμμα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

για πες μας βρε κοριτσι καμια λεπτομερια... ποσο καιρο προσπαθειων, ηλικιες, εκανες τεστακια οωρρηξιας? αλλα παιδακια εχεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα διάλειμμα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

Επιτέλους ένα θετικό νέο αυτό το μήνα!!! 

Δεν έχουμε ξαναμιλήσει καθώς εγώ είμαι εντελώς νέα στο φόρουμ :-)

Σου εύχομαι πραγματικά να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να έχεις το μωράκι σου! 

Μάλλον θα σε ζαλίσουμε όλες με ερωτήσεις... αν επιτρέπεται πόσο καιρό προσπαθούσατε; πάντως χωρίς να γνωριζόμαστε ειλικρινά χαίρομαι!!! Άλλωστε κάθε τέτοιο νέο με κάνει να σκέφτομαι θετικά για όλες μας! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα! Είχα καιρό να μπω να γράψω αλλά είπα να κάνω ένα διάλειμμα και να μην σκέφτομαι το θέμα παιδί και τσουπ ήρθε το Σάββατο έκανα τεστ και βγήκε θετικό?? 

οοοο τέλεια νέα!!! τέτοια θέλουμε να ακούμε για να παίρνουμε σειρά!!!  με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αν είναι όντως πολυποδας στον τράχηλο θα φραζει την είσοδο στο σπέρμα.. Καλό θα ήταν να κάνεις υστεροσκοπηση. Στην σαλπιγγογραφια όμως δεν θα φαινόταν? 

Μου είπε ότι δεν φαίνεται στην σαλπιγγογραφία γιατί είναι εκτός γονιμοποιητικής (κάπως έτσι ?) οδού. Τι να πω. Κι αν δεν είναι πολύποδας και είναι όντως τραύμα;

@earrp συγχαρητήρια κορίτσι, είδες που σε γυρόφερνε και ήρθε για να μείνει τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

αχ βρε κοριτσι μπραβο με το καλο να πανε ολα κατ'ευχην !!

Σε ευχαριστώ πολύ να σε καλά εύχομαι και εσύ σύντομααααα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate89 είπε:

Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη..!

Σε ευχαριστώ πολύ καλός ήρθες στο σαιτ ευχομαι σύντομα εγκύουλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπράβο! Η δεύτερη φορά μεσα σε συντομο χρονικό διαστημα,αν θυμαμαι καλα!Με το καλο!

Σε ευχαριστώ πολύ @Χρυσάφωμου  να σε καλά ευχομαι και εσύ σύντομα και ο καινούριος γιατρός να σε βοηθήσει πολύ? ναι είναι η δεύτερη φορά είχα ξανά μείνει τον Νοέμβριο αλλά ήταν χημική εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Επιτέλους ένα θετικό νέο αυτό το μήνα!!! 

Δεν έχουμε ξαναμιλήσει καθώς εγώ είμαι εντελώς νέα στο φόρουμ :-)

Σου εύχομαι πραγματικά να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να έχεις το μωράκι σου! 

Μάλλον θα σε ζαλίσουμε όλες με ερωτήσεις... αν επιτρέπεται πόσο καιρό προσπαθούσατε; πάντως χωρίς να γνωριζόμαστε ειλικρινά χαίρομαι!!! Άλλωστε κάθε τέτοιο νέο με κάνει να σκέφτομαι θετικά για όλες μας! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι και εσύ σύντομα?? θα γράψω σε λίγο όλες της λεπτομέρειες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

οοοο τέλεια νέα!!! τέτοια θέλουμε να ακούμε για να παίρνουμε σειρά!!!  με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι να πάνε όλα καλά??? εύχομαι και εσύ σύντομα εγκύουλα☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Μου είπε ότι δεν φαίνεται στην σαλπιγγογραφία γιατί είναι εκτός γονιμοποιητικής (κάπως έτσι ?) οδού. Τι να πω. Κι αν δεν είναι πολύποδας και είναι όντως τραύμα;

@earrp συγχαρητήρια κορίτσι, είδες που σε γυρόφερνε και ήρθε για να μείνει τελικά!

Σε ευχαριστώ πολύ οντος τελικά ξανά ήρθε και ελπίζω να πάνε όλα καλά!?? Εύχομαι και εσύ σύντομααααα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και της λεπτομέρειες 

Λοιπόν είμαι 25 αρχίσαμε προσπάθειες Αύγουστο με τεστ οωρρηξιας μόλις χαλάρωσα έμεινα εγκυος τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου αλλά δεν προχώρησε! Μετά είχα άστατο κύκλο και άγχος και τα σχετικά και εκεί τρελάθηκα λίγο και λέω δεν ξανά ασχολουμε με το θέμα δεν θα τρελαθώ είπα! Τελευταία περίοδος 18 Ιανουάριο με 3 μέρες καφέ πριν της 18 και το υπολογίζω και λέω 1 Φεβρουαρίου λογικά θα κάνω οωρρηξια είχα ξεμείνει με 2 τεστ και κάμω ένα 2 μέρες πριν αρνητικό κάνω και την ημέρα που υποτίθεται θα είχα οωρρηξια αρνητικό δεν είχα υγρά οωρρηξια και λέω δεν εκανα οωρρηξια το η την έχασα. Οι προσπάθειες ς κανονικά κάθε μέρα σχεδόν δεν πολύ θυμάμαι και νόμιζα ότι πήγενε στράφι ο μήνας! Από συμπτώματα τίποτα δεν είχα καθόλου υγρά πολύ λιγα σαν νερό ήταν! Αρχίζω με κάτι πονακια 4 μέρες πριν αδιαθετισω και 2 μέρες πριν κάτι λευκά υγρά το στήθος τίποτα και το Σάββατο λέω δεν κάνω ένα τεστ και βγήκε κατακόκκινι η γραμμή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...