Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

@Tokyo σε ευχαριστώ! Καλύπτεται από την ααφάλεια; Δεν το ήξερα. Τις οδηγίες στις έδωσαν από το Ιασώ ή ο γιατρός σου; 

Είμαι 34 οδεύω στα 35 έχω μία κόρη και μία παλίνδρομη στον τρίτο μήνα. Έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ και 10 μήνες χωρίς αποτέλεσμα. Έχουμε κάνει εξετάσεις, είναι καλές, και σκέφτομαι να κάνω κι αυτή μήπως από την απόξεση δημιουργήθηκε κάποιο θέμα. 

Εσείς προσπαθείτε καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια μου... έκανα το τεστάκι μου.. και τώρα ηρεμία.. πάμε για το άλλο μήνα.. να αδιαθετίσω με το καλό!! 

test.jpg

Μα είναι τόσο κρίμα να βλέπεις αυτό το ωραίο τεστάκι και να λέει αυτή την απαίσια λέξη "Not"...! Σκ@τ@.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Tokyo σε ευχαριστώ! Καλύπτεται από την ααφάλεια; Δεν το ήξερα. Τις οδηγίες στις έδωσαν από το Ιασώ ή ο γιατρός σου; 

Είμαι 34 οδεύω στα 35 έχω μία κόρη και μία παλίνδρομη στον τρίτο μήνα. Έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ και 10 μήνες χωρίς αποτέλεσμα. Έχουμε κάνει εξετάσεις, είναι καλές, και σκέφτομαι να κάνω κι αυτή μήπως από την απόξεση δημιουργήθηκε κάποιο θέμα. 

Εσείς προσπαθείτε καιρό; 

κανένα 6μηνο περίπου! Αν και τους πρώτους 3 μήνες είχα αρρύθμιστο θυρεοειδή και αυτό επηρεάζει αρνητικά, οπότε λέω οκ στην πραγματικότητα είναι λίγο λιγότερος καιρός που προσπαθώ αλλά καλύτερα να είμαι σίγουρη όπως είπα κ πριν. Κατά τα άλλα κ γω ό,τι εξέταση έχω κάνει έχει βγει καλή. 

Για την ασφάλεια εξαρτάται... η δική μου την καλύπτει, θεωρώ όμως και ο εοππυ ότι θα καλύπτει σίγουρα, το πρόβλημα είναι τι παίζει με τα παραπεμπτικά κ κατά πόσο το κάθε νοσοκομείο δέχεται τον εοππύ... εγώ δουλεύω σε τράπεζα και το ταμείο μας έχει αυξημένες καλύψεις κ συνεργασία με ιδιωτικά νοσοκομεία, οπότε πρέπει να το ψάξεις. Θα σου έλεγα μην αγχώνεσαι τσάμπα. Μίλα με το γιατρό σου γιατί μπορεί η υπόθεση που κάνεις να μην ισχύει καν και να μην χρειάζεσαι τέτοιου είδους εξέταση. Δώσε αυτούς τους 2 μήνες να κλείσει ο χρόνος κ μετά δες το... κλείσε ένα ραντεβού και συζήτα τις ανησυχίες σου. Επίσης έχεις ήδη ένα παιδί που θεωρώ είναι μια καλή ένδειξη για τη γονιμότητα σας :-) εμείς πάμε κ στα τυφλά :-(

καλά αποτελέσματα!

ΥΓ: λέτε να κλειδωθώ πάλι γιατί και σήμερα ανέβασα αρκετά ποστς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

συγχαρητήρια!!! όλα καλά θα πάνε θα το δεις!

Συγνώμη για το θάρρος, αλλά επειδή είπες για αποβολές, το κυκλοφορικό σου το έχεις κοιτάξει; φίλη μου είχε 3 κ τελικά όταν το βρήκε το πρόβλημα έκανε ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη κ όλα πήγαν τέλεια! Εγώ ξέρω ότι έχω αυτό το θέμα (είχαμε οικογενειακό ιστορικό οπότε εξεταστήκαμε προληπτικά κ το βρήκαμε) κ η αδερφή μου έκανε αυτές τις ενέσεις. 2 εγκυμοσύνες χωρίς κανένα πρόβλημα! κ τις είπε ο γιατρός ότι αν δεν το είχε βρει θα είχε κάνει 2-3 αποβολές μέχρι να το εντοπίσουν... Μπορεί να μην έχει καμιά σχέση με σένα αλλά δεν χάνεις κάτι να το δεις (αν δεν το έχεις δει ήδη). Ειδικός σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αιματολόγος κ φυσικά ο γυναικολόγος σου!

Κ πάλι σου εύχομαι σύντομα να έχεις το μωρό σου αγκαλιά!

Κοριτσάκι μου έχω θρομβοφιλια ναι το βρήκα κάνω ενέσεις παίρνω σαλοσπιρ και κορτιζόνη κάνω θεραπεία καλη μου μην ανησυχεις όλα τα κοιταξα και χωρίς να μου πει κανένας γιατρός γιατί δεν ήθελα να χάσω άλλο μωρο αν και δεν ειχα αποβολές το πρώτο μωρακι είχε μια σοβαρή ανατομική πάθηση στην αυχενική και δεν γινόταν να προχωρήσει και το δεύτερο μωρο αστο πάντως έφυγε άδικα το δεύτερο μωρο δεν μιλάμε καν για αποβολή κορίτσι μου παντως σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου εχω αιματολογο και γιατρούς πολους γιατρούς χαχχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια μου... έκανα το τεστάκι μου.. και τώρα ηρεμία.. πάμε για το άλλο μήνα.. να αδιαθετίσω με το καλό!! 

test.jpg

Ναι να ηρεμήσεις για να έρθει! ? Όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές ο οργανισμος μας κάτι παθαίνει μάλλον κ καθυστερεί η περίοδος. Ε κ λίγο η αγωνία είμαι δεν είμαι. Πάμε για τον επόμενο μήνα δυναμικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κορίτσια μου δεν πτοούμαστε!! ο πρώτος μήνας ηταν εξάλου και εκείνος μισός..  γιατί αργήσαμε να ξεκινήσουμε.. οοολλα καλλααα!! αντε οι επόμενες να μας φέρετε γούρι!! Καλά αποτελέσματα να έχετε όσες είστε στην αναμονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εεε μα, ας έρθει στην ώρα της να τελειώνουμε, τι μου βάζει τζάμπα ιδέες! 

Πόσες φορές μου έχουν μπει τζάμπα ιδέες.... Κατά φαντασίαν έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Να έχει μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Και στα δικά σου! ?

Κοριτσια μου παλι έχασα το Φλεβάρη το θέμα εννοω ππυ ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου παλι έχασα το Φλεβάρη το θέμα εννοω ππυ ειστε?

Εκιε που γράφεις είμαστε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Πόσες φορές μου έχουν μπει τζάμπα ιδέες.... Κατά φαντασίαν έγκυος!!

Κοριτσάκι μου είχα μονο 4 επαφες και αυτές ήτανε 12 13 14 16 του μηνος η ωορρηξια ητανε στις 12 του μηνος και 16 ημερα του κυκλου μου αντι για 14 ημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η thalaki είπε:

Ναι να ηρεμήσεις για να έρθει! ? Όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές ο οργανισμος μας κάτι παθαίνει μάλλον κ καθυστερεί η περίοδος. Ε κ λίγο η αγωνία είμαι δεν είμαι. Πάμε για τον επόμενο μήνα δυναμικά! 

Πόσο σωστό! Στην αρχή κ γω έχασα τα αυγά και τα πασχάλια! Με κύκλο απόλυτα σταθερό ολα τα χρόνια, ξαφνικά αρχισα να εχω καθυστέρηση ή να έρχεται νωρίτερα! Μου πηρε λίγο να ξαναβρω την ισορροπία μου αλλά έλεγα έτυχε! Τώρα βλέπω οτι μάλλον συμβαίνει γενικά... Ίσως το άγχος γιατί ο,τι κ να λέμε ακόμα κ από τον πρώτο μήνα μπαίνει η ιδέα κ μας αναστατώνει :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Κοριτσάκι μου είχα μονο 4 επαφες και αυτές ήτανε 12 13 14 16 του μηνος 12 εντοπισα την άτιμη την ωορρηξία και ήτανε η 16 ημερα που εντοπισα ωορρηξία αντί για 14 ημερα κορίτσια προσοχη στην ωορρηξία είναι ύπουλη εγώ νόμιζα ότι είναι σταθερή αλλά να που κανει παιχνίδια

Εννοείς ότι είχες θετικό τεστ ωορρηξίας 12η μέρα και ωορρηξία έκανες 16η; Πόσο είναι ο κύκλος σου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Κοριτσάκι μου είχα μονο 4 επαφες και αυτές ήτανε 12 13 14 16 του μηνος 12 εντοπισα την άτιμη την ωορρηξία και ήτανε η 16 ημερα που εντοπισα ωορρηξία αντί για 14 ημερα κορίτσια προσοχη στην ωορρηξία είναι ύπουλη εγώ νόμιζα ότι είναι σταθερή αλλά να που κανει παιχνίδια

Δεν κατάλαβα τελικα ποια μέρα είχες ωορρηξία? 16?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mellenaki είπε:

Δεν κατάλαβα τελικα ποια μέρα είχες ωορρηξία? 16?

χαχαχααχχα καθιστε να τα ξαναπω σας μπερδευα ρε κοριτσια μου λοιπον 16 ημερα του κυκλου ειχα ωορρηξια αντι για την 14 μερα και ημερομηνιες ητανε 12 του μηνος μετα εκανα επαφη και στις 13 στις 14 και μετα στις 16 του μηνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

χαχαχααχχα καθιστε να τα ξαναπω σας μπερδευα ρε κοριτσια μου λοιπον 16 ημερα του κυκλου ειχα ωορρηξια αντι για την 14 μερα και ημερομηνιες ητανε 12 του μηνος μετα εκανα επαφη και στις 13 στις 14 και μετα στις 16 του μηνος

Οποτε ποια μερα πιστεύεις εγινε η ωορρηξια;;;Την 16 η μερα του κυκλου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Μα είναι τόσο κρίμα να βλέπεις αυτό το ωραίο τεστάκι και να λέει αυτή την απαίσια λέξη "Not"...! Σκ@τ@.

Πολυ εκνευριστικο πραγματικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

χαχαχααχχα καθιστε να τα ξαναπω σας μπερδευα ρε κοριτσια μου λοιπον 16 ημερα του κυκλου ειχα ωορρηξια αντι για την 14 μερα και ημερομηνιες ητανε 12 του μηνος μετα εκανα επαφη και στις 13 στις 14 και μετα στις 16 του μηνος

Οκ, τώρα καταλαβα! Μας μπέρδεψες γιατί είπες ημερομηνιες, άρα 16η μέρα οωρρηξια κ επαφές 16η 17η 18η και 20η? Με μέρες του κύκλου να μιλάμε καλυτερα γιατί οι ημερομηνίες μπερδεύουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Οκ, τώρα καταλαβα! Μας μπέρδεψες γιατί είπες ημερομηνιες, άρα 16η μέρα οωρρηξια κ επαφές 16η 17η 18η και 20η? Με μέρες του κύκλου να μιλάμε καλυτερα γιατί οι ημερομηνίες μπερδεύουν! 

χαχαχαχαχαχαχα ναι κοριτσακι ου συγνωμη ακριβως ετσι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια !!! Εμένα ελειπε ο γιατρός μου χθες και πήγα σε εναν δίπλα στο σπίτι μου και μου έκανε υπέρηχο και τελικά διαπιστώθηκε ότι είναι απλά περίοδος που ήρθε 10 μέρες μετα την ωορρηξία αντι για 14 μερες μετά...Οπότε ουτε τα τεστάκια εκαναν λάθος ουτε και είμαι εγκυος τελικά..Τώρα γατι η ωχρινική φάση πήγε από τις 14 στις 10 μέρες μάλλον κάποια ορμονική διαταραχή θα το προκάλεσε ίσως γιατί λογω ιγμορείου ειχα παρει 10 μέρες αντιβίωση...

Τώρα όσον αφορά για ιστορίες γνωστών που εμειναν εκπληκτες με το θέμα εγκυμοσύνη εχω δύο περιπτώσεις καραμπινάτες και σε πολυ κοντινό χρονικό διάστημα με την παλίνδρομη την δική μου...

περίπτωση πρώτη:  φιλικό κοντινό μου πρόσωπο είχε σχέση με συγγενικό μου πρόσωπο και χώρισαν εκείνος τα έμπλεξε με άλλη και εκείνη απογοητευμένη έβγαινε με ένα παιδί που εγω τουλάχιστον δεν τον γνώρισα ποτέ ούτε μου είχε πει τίποτα απλά ενα ωραίο απόγευμα του Μαίου του 2018 ενω εγώ έπαιρνα μια ακόμα αρνητική χοριακή εκείνη με παίρνει τηλέφωνο φοβισμένη και σε κατασταση σοκ και μου λεει το εξής : εβγαινα 4 μήνες με ένα παιδί και λίγο πριν φυγω για πάσχα καναμε ελεύθερα δεν περιμενα ότι θα μας τύχει και ότι εχει πρόβλημα καθώς εκείνος ήθελε να το κρατήσουν και εκείνη όχι...λίγο αργότερα κλαίγαμε και οι δυο αγκαλιά για την τύχη μας την τάνα..Σημειωτέον εχουμε ακριβώς την ίδια ηλικία...Προσπάθησα να την μεταπείσω μήπως και αλλάξει γνώμη αλλα τίποτα ήταν ανένδοτη..Πήγαμε μαζί στο γυναικολόγο μου γιατί δεν είχε κάποιο δικό της γιατρό να την παρακολουθεί και τελικά έκανε έκτρωση...

περίπτωση δεύτερη την οποία έμαθα πολύ εμπιστευτικά από αλλο πρόσωπο ..πολύ κοντινό μου πρόσωπο επίσης έμεινε εγκυος πολύ γρήγορα αλλά για λόγους υγείας προχώρησε και εκείνη σε διακοπή της κύησης..

Το πιο κουφό απ'όλα είναι ότι και οι τρεις μείναμε εγκυες μέσα στο 2018, η πρώτη Απρίλιο του 2018 και έκανε εκτρωση Μάιο, εγώ που εμεινα εγκυος Αυγουστο και έκανα αποξεση Σεπτέμβριο και η τέλος η τρίτη κοπέλα που έμεινε έγκυος και έκανε αποξεση Οκτώβριο...Και οι 3 περάσαμε παρεμφερείς διαδικασίες στο ίδιο νοσοκομείο το ίδιο έτος με τον ίδιο γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα!

Πρωτη δημοσιευση κι ας σας διαβαζω καιρο.

Ευχομαι καμμια να μην αδιαθετησει αυτο το μηνα!

Καλη επιτυχια σε οσες κανουμε προσπαθειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Καλως σας βρηκα!

Πρωτη δημοσιευση κι ας σας διαβαζω καιρο.

Ευχομαι καμμια να μην αδιαθετησει αυτο το μηνα!

Καλη επιτυχια σε οσες κανουμε προσπαθειες.

καλώς ήρθες! Και γω καινούρια είμαι στην παρέα εδώ!

Μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας!

Πάντως καμιά φορά δεν ξέρουμε τι υπάρχει πίσω από διάφορες περιστάσεις. Συναντάω στο γυμναστήριο μια κοπέλα που έχει ένα μικρό μωρό (9μηνών) και για σκεφτόμουν μα πόσο εύκολα έκανε το μωρό της! Ειλικρινά με καλή πρόθεση κ χαρά απλά έλεγα γιατί εγώ όχι...σήμερα πρώτη φορά μιλήσαμε πιο προσωπικά κ μαθαίνω ότι η κοπέλα προσπαθούσε 3 χρόνια κ τελικά έκανε παιδί με εξωσωματική. Εγώ την έβλεπα ήρεμη κ χαρούμενη κ μου είχε μπει η ιδέα ότι έκανε παιδί έτσι χωρίς προσπάθεια. Θέλω να πω ότι οκ υπάρχουν κ τα "δεν κατάλαβα πως" αλλά υπάρχουν γύρω μας κ πολλά κορίτσια που ταλαιπωρήθηκαν κ πολύ, απλά δεν το γνωρίζουμε... Μακάρι για όλες μας να έρθει σύντομα, θετική σκέψη θέλει, ηρεμία κ (από ότι φαίνεται!) πολύ σεξ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...