Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Ακριβώς..  πήγα και γυμναστήριο εχτές.. άρχισα και διατροφή ξανά..  Γενικά έχω μπει σε mood προ προσπαθειών.. Και ότι θέλει ας κατεβάσει.. ???

Εύγε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι αφηρημένη μέχρι αηδίας. Σήμερα κάθισα σπίτι επειδή είναι άρρωστη η μικρούλα μου. Φτιάχνω λοιπόν τώρα το απόγευμα ένα ελληνικό καφεδάκι (να πάνε κάτω τα φαρμάκια!) και σκεφτόμουν διάφορα, ήμουν και ψιλοκοιμισμένη, α λέω να πάρω τη βιταμίνη, τη ξέχασα. Και αντί να πάρω τις δικές μου βιταμίνες, πήρα του άντρα μου ?

Καλέ μήπως αρχίσω να βγάζω σπερματοζωάρια; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Δυστυχως σε αυτο δεν μπορουμε να κανουμε κατι , δεν ειναι στο χερι μας, απλα φευγει ετσι ο μηνας.... αχ βρε κοριτσια ολα τα θεματα εμεις τα εχουμε οι αντρες τιποτα !

Τι να πει κανεις...Κι εκεινοι χρειάζεται να είναι έσω έτοιμοι κάθε στιγμή που εμφανίζεται η ωορρηξία ,να έχουν δυνατό σπερμα...να προλαβουν το ωαριάκι ....χαχαχαχ!Ενταξει κι εκείνοι έχουν δουλειά να κάνουν!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια είμαι αφηρημένη μέχρι αηδίας. Σήμερα κάθισα σπίτι επειδή είναι άρρωστη η μικρούλα μου. Φτιάχνω λοιπόν τώρα το απόγευμα ένα ελληνικό καφεδάκι (να πάνε κάτω τα φαρμάκια!) και σκεφτόμουν διάφορα, ήμουν και ψιλοκοιμισμένη, α λέω να πάρω τη βιταμίνη, τη ξέχασα. Και αντί να πάρω τις δικές μου βιταμίνες, πήρα του άντρα μου ?

Καλέ μήπως αρχίσω να βγάζω σπερματοζωάρια; ?

χαχαχχα!Κι εγω τα εχω μπερδεψει!Μην ανησυχεις!Τόσες βιταμίνες πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Αυτές είναι οι ορμονικές που έκανα στην 3η κ την 21η μέρα του κύκλου. Οι εξετάσεις που κάνω τώρα ειναι για τους καρκινικους δεικτες που σας έλεγα χθες ..που θα μας επιβεβαίωσουν στην ουσία την ενδομητριωση..

Κορίτσι μου!Θα ήθελα να σε ρωτήσω μια και κανενας γιατρός δεν μου εχει πει κάτι.Πως μπορεις να ανακαλύψεις την ενδομητρίωση εκτός απο χειρουργική επέμβαση;;Μπορεί να γίνει αυτό με εξέταση αίματος;;Στο πολυ παρελθόν ,οταν αφαίρεσα ενα ινομύωμα ,μου ειχαν πει οτι εχω ενδομητρίωση αλλα δεν αφαιρέθηκε τότε και ούτε εχω κάποια εξέταση να το αποδεικνύει. Πως μπορώ να ξέρω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπερα σημερα κόντεψα να πάθω και εγώ το ίδιο με το  @LOULOUdaki! αλλά με σταμάτησε ο άντρας μου.. Λοιπόν εγώ απ ότι φαίνετε έκανα οωρηξια την 16ημερα Κυριακή,Εχτές που γυρίσαμε από διακοπές έκανα ένα τεστ που βγήκε θετικό αλλά δεν γτθανε σε επαφή.  Επαφές είχαμε 10η 12η 16η 18η πρέπει να έχω κι άλλες Επαφές αφού θετικοβμ σιγουρα θα ήταν την Κυριακή αφού εχτες βγήκε θετικο κατα 90%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσι μου!Θα ήθελα να σε ρωτήσω μια και κανενας γιατρός δεν μου εχει πει κάτι.Πως μπορεις να ανακαλύψεις την ενδομητρίωση εκτός απο χειρουργική επέμβαση;;Μπορεί να γίνει αυτό με εξέταση αίματος;;Στο πολυ παρελθόν ,οταν αφαίρεσα ενα ινομύωμα ,μου ειχαν πει οτι εχω ενδομητρίωση αλλα δεν αφαιρέθηκε τότε και ούτε εχω κάποια εξέταση να το αποδεικνύει. Πως μπορώ να ξέρω;;

Συγνωμη που επεμβαινω αλλά ειμαι παθουσα και τα πέρασα μόλις πριν ένα χρόνο. Εμένα λοιπόν στον υπέρηχο δεν φαινόταν πάρα μόνο υποψία ενδωμητριωσης αλλά έκανα εξέταση αίματος την ca125 και το έδειξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Συγνωμη που επεμβαινω αλλά ειμαι παθουσα και τα πέρασα μόλις πριν ένα χρόνο. Εμένα λοιπόν στον υπέρηχο δεν φαινόταν πάρα μόνο υποψία ενδωμητριωσης αλλά έκανα εξέταση αίματος την ca125 και το έδειξε.

Σε ευχαριστω πολυ!Κανενας γιατρος δεν μου ειπε οτι μπορωω να το δω τοσο απλα!Γράφεται αυτη η εξέταση η να παω να την κάνω μονη μου;;Επισης εκανες αφαίρεση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια είμαι αφηρημένη μέχρι αηδίας. Σήμερα κάθισα σπίτι επειδή είναι άρρωστη η μικρούλα μου. Φτιάχνω λοιπόν τώρα το απόγευμα ένα ελληνικό καφεδάκι (να πάνε κάτω τα φαρμάκια!) και σκεφτόμουν διάφορα, ήμουν και ψιλοκοιμισμένη, α λέω να πάρω τη βιταμίνη, τη ξέχασα. Και αντί να πάρω τις δικές μου βιταμίνες, πήρα του άντρα μου ?

Καλέ μήπως αρχίσω να βγάζω σπερματοζωάρια; ?

Περαστικά στη μικρή σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Συγνωμη που επεμβαινω αλλά ειμαι παθουσα και τα πέρασα μόλις πριν ένα χρόνο. Εμένα λοιπόν στον υπέρηχο δεν φαινόταν πάρα μόνο υποψία ενδωμητριωσης αλλά έκανα εξέταση αίματος την ca125 και το έδειξε.

Και μετά τι έκανες; Απόξεση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Να πας μόνη σου να την κάνεις να ξεμπερδεύεις νομιζω δεν την δικαιολογούν ούτως ή άλλος.

Εκανες κάτι γ αυτό;;;Ξέρω οτι δυσκολευει την σύλληψη και σε άλλες περιπτώσεις δεν επηρεάζει .Πως το αντιμετώπισες;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή η εξέταση ca 125 δείχνει και αν υπάρχει καρκίνος ωοθηκών ή μόνο ενδομητρίωση; Και σε ποια μέρα του κύκλου πρέπει να γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Αυτή η εξέταση ca 125 δείχνει και αν υπάρχει καρκίνος ωοθηκών ή μόνο ενδομητρίωση; Και σε ποια μέρα του κύκλου πρέπει να γίνεται;

Μπραβο κοπέλα μου!Ωραίες ρωτήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εκανες κάτι γ αυτό;;;Ξέρω οτι δυσκολευει την σύλληψη και σε άλλες περιπτώσεις δεν επηρεάζει .Πως το αντιμετώπισες;;

 

Έκανα επεμβαση και μου κόπηκε η περίοδος για περίπου 5 μηνες τωρα προσπαθούμε για μωράκι αλλά τίποτα ακόμα πριν 29 μέρες είχα πάει στο γιατρό μου λέει είσαι σούπερ και προχωράς επομένως δεν έχω κάτι τωρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Και μετά τι έκανες; Απόξεση; 

Επεμβαση εκανα και μαλιστα 3ωρων γιατί η ενδωμητριωση είχε πάει και στο έντερο τα είδε όλα ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Και τα δύο νομιζω εγώ πάντως την εκανα και ανακαλυψα την ενδωμητριωση

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες καλή μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Έκανα επεμβαση και μου κόπηκε η περίοδος για περίπου 5 μηνες τωρα προσπαθούμε για μωράκι αλλά τίποτα ακόμα πριν 29 μέρες είχα πάει στο γιατρό μου λέει είσαι σούπερ και προχωράς επομένως δεν έχω κάτι τωρα ..

με ποια μεθοδο;;Λαπαροσκοπικά;;Ευχομαι συντομα να μας ανακοινώσεις ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Αυτή η εξέταση ca 125 δείχνει και αν υπάρχει καρκίνος ωοθηκών ή μόνο ενδομητρίωση; Και σε ποια μέρα του κύκλου πρέπει να γίνεται;

Μετά τις απαντήσεις τις πας στον γιατρό κ σου λέει εκείνος.... Πάντως κ πολύ αυξημένο να εινια δεν σημαίνει πως είναι καρκινος.... Είναι δείκτης των ήδη γυναικών με καρκίνων να βλέπουν αν ανεβαίνει η κατεβαίνει σύμφωνα με τη θεραπεία τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Επεμβαση εκανα και μαλιστα 3ωρων γιατί η ενδωμητριωση είχε πάει και στο έντερο τα είδε όλα ο γιατρος

Ήταν δύσκολη φαντάζομαι η ανάρρωση μετά από αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Επεμβαση εκανα και μαλιστα 3ωρων γιατί η ενδωμητριωση είχε πάει και στο έντερο τα είδε όλα ο γιατρος

Ωωωω θα ήταν δυσκολα!Αλήθεια πως το κατάλαβες και το έψαξες;;;Πονούσες στην περίοδο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Ήταν δύσκολη φαντάζομαι η ανάρρωση μετά από αυτό....

@paradisebird αχ σε ευχαριστω που απαντησες αντε να μπορω να απανταω και εγω σε ολες τις κοπελες εγκαιρως και να μπορω να εχω μια κανονικη συνομιλια με ολες σας κοριτσια μου ελπιζω να με δεχθειτε στην παρεουλα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

με ποια μεθοδο;;Λαπαροσκοπικά;;Ευχομαι συντομα να μας ανακοινώσεις ευχαριστα νεα!

Ναι λαπαροσκοπικα ήταν μια πολύ εύκολη διαδικασία εμένα προσωπικά που φοβόμουν τις βελόνες πόσο μάλλον να κάνω μια επέμβαση μ έκανε πιο δυνατή σωματικά και ψυχικά   έκανε να δω διαφορετικά τη ζωή μου με  δυνάμωσε και μ εκανε να μη φοβάμαι. Το δύσκολο κομμάτι για μένα ήταν το μετά που μου έκοψε τη περίοδο αλλά όλα πέρασαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ωωωω θα ήταν δυσκολα!Αλήθεια πως το κατάλαβες και το έψαξες;;;Πονούσες στην περίοδο;;

Εξέταση ρουτινας χρυσάφι μου γλυκό. Με το τιποτα άνοιξα δουλειές που λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...