Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

Γεια σου @Starrr και καλώς ήρθες.Με το καλο το μωράκι σου.Νωρις νωρίς εσυ με τα συμπτώματα.Εγω δεν εχω πάρει προγεστερονη οποτε δεν μπορω να σε βοηθήσω σε αυτο.Εγω μονο με κολάν την βγαζω αλλα νομιζω πρέπει να αρχίσω να φοράω ενα παντελόνι εγκυμοσύνης που εχω γιατι έχουν αρχίσει και τα κολάν να με ενοχλούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια στο σταρακι! Πολύ χαίρομαι που μιλάμε και σε αυτό το ποστ!! Έκανες υπέρηχο? Από υπνηλία κι εγώ άλλο τίποτα.... Είμαι 15+5 και ακόμα έχω ένα στομάχι χάλια, συνέχεια νιώθω μια άσχημη γεύση. Από κιλά δεν ξέρω τι γίνεται γιατί μου έχει χαλάσει η ζυγαριά ευτυχώς!!!!????

Εγώ δεν έχω πάρει κιλά. Έχω πάρει κοιλια??? είμαι 48 κιλά. Κ φαίνεται... Σε λίγο καιρό με βλέπω να τρέχω για ρούχα εγκυμοσύνης!!! Εγώ πόνους περιόδου έντονους, μια εμετιλα, κοιμάμαι 20 ώρες τη μερα?, Κ πονάει κ ο λαιμός μου... ??Ναι έκανα χθες το πρώτο υπέρηχο. Είδαμε σάκο με γέμιση 2 χιλιοστών. Ελπίζουμε να χτυπήσει κ η καρδιά... ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σου @Starrr και καλώς ήρθες.Με το καλο το μωράκι σου.Νωρις νωρίς εσυ με τα συμπτώματα.Εγω δεν εχω πάρει προγεστερονη οποτε δεν μπορω να σε βοηθήσω σε αυτο.Εγω μονο με κολάν την βγαζω αλλα νομιζω πρέπει να αρχίσω να φοράω ενα παντελόνι εγκυμοσύνης που εχω γιατι έχουν αρχίσει και τα κολάν να με ενοχλούν.

Κ εγώ ένα τζιν έχω... Αλλιώς φόρμα κ κολάν..... ? Ε προληπτικα μου την έδωσε. Αλλά είναι λίγο καπωσ να ξυπνάω κάθε μέρα 5 τα ξημερώματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ ένα τζιν έχω... Αλλιώς φόρμα κ κολάν..... ? Ε προληπτικα μου την έδωσε. Αλλά είναι λίγο καπωσ να ξυπνάω κάθε μέρα 5 τα ξημερώματα ?

Δεν κατάλαβα γιατι πρέπει να ξυπνάς τόσο πρωί;Σου εχει πει να παίρνεις εκείνη την ωρα την προγεστερονη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Δεν κατάλαβα γιατι πρέπει να ξυπνάς τόσο πρωί;Σου εχει πει να παίρνεις εκείνη την ωρα την προγεστερονη;

Όχι απλά μου φέρνει υπνηλία. Κ 6.30 ξυπνάω για να πάω σχολείο στη δουλειά μου. Κ φοβόμουν μη είμαι σα το ζόμπι... Οπότε ξυπνάω πιο νωρίς το πίνω ξανά κοιμάμαι,... Νομιζω σήμερα την έβγαλα καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα.... Είμαι στην 6η εβδομάδα. Πολύ νωρίς ακόμη. Τα συμπτώματα έχουν έρθει... Ήδη τα πρώτα παντελόνια τα χω αφήσει στη άκρη.... Δεν μου κουμπώνουν.... Χθες μου έγραψε προληπτικά ο γιατρός προγεστερονη.. Εσείς για ποσο καιρό περνάτε? Ήδη κουτουλαω τους τοίχους. Όχι ότι δεν το χα.. Αλλά τεσπα. ??

Καλημέρα!!!!!!

Κι εγώ από την 6η βδομάδα δεν μπορούσα να φοράω στενά ρούχα. Όλο με φόρμες είμαι.

Εγώ παίρνω πρωί και βράδυ προγεστερόνη και μου είπε σε 1 βδομάδα να παίρνω μόνο μία φορά τη μέρα. Είμαι 9εβδ + 5ημ. Η προγεστερόνη μου προκαλεί υπνηλία και ζάλη.

Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα.... Είμαι στην 6η εβδομάδα. Πολύ νωρίς ακόμη. Τα συμπτώματα έχουν έρθει... Ήδη τα πρώτα παντελόνια τα χω αφήσει στη άκρη.... Δεν μου κουμπώνουν.... Χθες μου έγραψε προληπτικά ο γιατρός προγεστερονη.. Εσείς για ποσο καιρό περνάτε? Ήδη κουτουλαω τους τοίχους. Όχι ότι δεν το χα.. Αλλά τεσπα. ??

Γεια σου κοριτσι!!Καλωσηρθες στη παρεααα!!Ολα να πανε καλα ευχομαι!!Προγεστερονη πηρα και γω αλλα δεν με πειραξε καθολου,ουτε ζαλη ουτε τπτ!!Οσο για τα παντελονια..ειμαι 17+1 και τα φοραω κανονικα...ωρες ωρες αναρωτιεμαι εκτος αν ξαφνικα πεταξω καμια κοιλια απο το πουθενα...??!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!!!!!!

Κι εγώ από την 6η βδομάδα δεν μπορούσα να φοράω στενά ρούχα. Όλο με φόρμες είμαι.

Εγώ παίρνω πρωί και βράδυ προγεστερόνη και μου είπε σε 1 βδομάδα να παίρνω μόνο μία φορά τη μέρα. Είμαι 9εβδ + 5ημ. Η προγεστερόνη μου προκαλεί υπνηλία και ζάλη.

Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια!!!! ?

Κ εγώ μόλις το ήπια και κάνω ζικ ζακ. Δεν υπάρχει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια..Καλωσηρθες στη παρεα μας.. εγω απο 6 βδομαδων φοραω παντελονι εγκυμοσυνης απο το φουσκωμα δεν μπορουσα τιποτα αλλο και τωρα ειμαι 15 βδομαδων και η κοιλια μου ειναι πολυ μεγαλη αφου με ρωτανε αν ειμαι εγκυος πολλοι ☺️ στο πρωτο μου παιδακι 6 μηνων αρχισα να κανω κοιλιτσα..

Επισης σημερα ενιωσα το μωρακι εχει 2-3 μερες νιωθω κατι αλλα λεω θα ειναι η ιδεα μου σημερα ομως το καταλαβα. Το εβλεπα στη κοιλια μου να κινειται το ενιωθα ηταν οντως εκει, το καταλαβε και αντρας μου το ειδε και να κινειται,μας εδινε μικρες γροθιες.. μεγαλη χαρα ..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nana_? είπε:

Γεια σας κοριτσια..Καλωσηρθες στη παρεα μας.. εγω απο 6 βδομαδων φοραω παντελονι εγκυμοσυνης απο το φουσκωμα δεν μπορουσα τιποτα αλλο και τωρα ειμαι 15 βδομαδων και η κοιλια μου ειναι πολυ μεγαλη αφου με ρωτανε αν ειμαι εγκυος πολλοι ☺️ στο πρωτο μου παιδακι 6 μηνων αρχισα να κανω κοιλιτσα..

Επισης σημερα ενιωσα το μωρακι εχει 2-3 μερες νιωθω κατι αλλα λεω θα ειναι η ιδεα μου σημερα ομως το καταλαβα. Το εβλεπα στη κοιλια μου να κινειται το ενιωθα ηταν οντως εκει, το καταλαβε και αντρας μου το ειδε και να κινειται,μας εδινε μικρες γροθιες.. μεγαλη χαρα ..??

Καλημερα. Αααα πολύ νωρίς έχει δώσει το παρόν... Μήπως είσαι πολύ αδύνατη. Οπότε κ φαινεται η κοιλιά.... Κ εγώ από σήμερα κολάν θα βάλω... ?❣️ Δεν το χω πει κ στη δουλειά... Στο τέλος θα το καταλάβουν.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν με λες και πολυ αδυνατη?ειμαι 60kg τωρα.. μου εχουν πει στη δευτερη εγκυμοσυνη πεταγετε πιο νωρις η κοιλια δεν ξερω τι να πω ..;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! 

Εγώ είμαι μια χαρά, αν και έχω κάτι πονάκια. Πήγα προχθές στον γιατρό και όλα τέλεια!!! Κουνιόταν σαν τρελό το μωράκι. Αυχενική μου είπε θα κάνω σε 2 βδομάδες. Εύχομαι και οι υπόλοιπες κοπέλες να είναι καλά!!

@Mommy 6 να πάνε όλα καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ..πως είστε σήμερα? @Mommy 6 όλα καλά να πάνε ...περιμενουμε❤❤❤

Καλησπερααα!!Εγω περα απο εντονο πονο στη μεση που δεν μου επιτρεπει να κανω και πολλα κατα τα αλλα ολα καλα!!Εσυ??Με το στομαχι ενταξει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:
στις πριν 5 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλησπερααα!!Εγω περα απο εντονο πονο στη μεση που δεν μου επιτρεπει να κανω και πολλα κατα τα αλλα ολα καλα!!Εσυ??Με το στομαχι ενταξει??

 

Σε πονάει από τώρα η μεσουλα σου?Στην αρχή είχα και εγώ φρικτό πόνο .Τώρα ευτυχώς ηρέμησα..Εγω με το στομαχι τα ιδια ειμαι ,δε πεινάω ποτέ και γενικά δεν εχω όρεξη.? .Μόνο που τις τελευταίες βδομάδες εχω χαμηλή πίεση 10 η μεγ 6 η μικ...Άλλο πάλι και αυτό..Να δω τι άλλο θα πάθω ! Σαραβαλο είμαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Σε πονάει από τώρα η μεσουλα σου?Στην αρχή είχα και εγώ φρικτό πόνο .Τώρα ευτυχώς ηρέμησα..Εγω με το στομαχι τα ιδια ειμαι ,δε πεινάω ποτέ και γενικά δεν εχω όρεξη.? .Μόνο που τις τελευταίες βδομάδες εχω χαμηλή πίεση 10 η μεγ 6 η μικ...Άλλο πάλι και αυτό..Να δω τι άλλο θα πάθω ! Σαραβαλο είμαι ??

Χαχαχαχα!!Και γω στον εαυτο μου αυτο λεω...παει σαραβαλο εγινα!!Απο την αρχη με ενοχλουσε η μεση αλλα εχει 2 βδομαδες που ειναι εντονος ο πονος!!Που να βαλω και κανενα κιλο τι θα γινει??!!Δυσκολο και αυτο με το στομαχι,υπομονη ελπιζω να μην σε παει ετσι ολη η εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.Ευχαριστω για το ενδιαφέρον.Μολις τωρα γύρισα.Ολα καλα με την αυχενική αλλα ειμαι λιγο απογοητευμένη.Περιμενεις πως και πως να έρθει η ημερομηνία να κανεις τον υπέρηχο και σε ξεπετάνε σε τρία λεπτά ?Μα τόσο σημαντικός που ειναι αυτος ο υπέρηχος πως γινεται να τον κάνουν τόσο γρηγορα;Πφφφ ελπίζω τουλάχιστον όντως ολα να ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου.Ευχαριστω για το ενδιαφέρον.Μολις τωρα γύρισα.Ολα καλα με την αυχενική αλλα ειμαι λιγο απογοητευμένη.Περιμενεις πως και πως να έρθει η ημερομηνία να κανεις τον υπέρηχο και σε ξεπετάνε σε τρία λεπτά ?Μα τόσο σημαντικός που ειναι αυτος ο υπέρηχος πως γινεται να τον κάνουν τόσο γρηγορα;Πφφφ ελπίζω τουλάχιστον όντως ολα να ειναι καλα.

Το ευχάριστο είναι ότι πήγαν όλα καλά, αλλά 3 λεπτά; Και τέλεια θέση να έχει το μωρό που προλαβαίνουν να τα δουν τόσο γρήγορα; Εγώ νόμιζα ότι κρατάει ένα 20λεπτο το λιγότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Χαχαχαχα!!Και γω στον εαυτο μου αυτο λεω...παει σαραβαλο εγινα!!Απο την αρχη με ενοχλουσε η μεση αλλα εχει 2 βδομαδες που ειναι εντονος ο πονος!!Που να βαλω και κανενα κιλο τι θα γινει??!!Δυσκολο και αυτο με το στομαχι,υπομονη ελπιζω να μην σε παει ετσι ολη η εγκυμοσυνη!!

Εγώ τότε που πονούσα στη μέση είχα ρωτήσει τον γιατρό και μου είχε επιτρέψει να βάζω θερμόφορα αλλά όχι με καυτό νερό απλά ζεστό.Μονο έτσι μου περασε..και όσο για τα κιλά πρέπει να προσέξουμε πολύ να μη βαρύνουμε υπερβολικα γιατί θα μας πεθάνει η άτιμη η μέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Το ευχάριστο είναι ότι πήγαν όλα καλά, αλλά 3 λεπτά; Και τέλεια θέση να έχει το μωρό που προλαβαίνουν να τα δουν τόσο γρήγορα; Εγώ νόμιζα ότι κρατάει ένα 20λεπτο το λιγότερο.

Μα και το φυλαδιο που σου δίνουν να διαβάσεις που εχει πληροφορίες για την αυχενική τόσο λεει ότι κρατάει περίπου 20 λεπτά.Δεν υπερβάλω όταν λεω 3 με το πολυ 4 λεπτά.Αφου όταν μου ειπε ολα καλα μπορείς να σηκωθείς της λεω μέτρησες την αυχενική διαφάνεια;Ναι ναι λεει ολα νορμαλ.Εγω πίστευα πως και λόγω ηλικίας και παχυσαρκίας θα κοιτούσαν πιο αναλυτικά.Τεσπα καλα που εχω κλείσει για ιδιωτικό υπέρηχο σε ενα μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου.Ευχαριστω για το ενδιαφέρον.Μολις τωρα γύρισα.Ολα καλα με την αυχενική αλλα ειμαι λιγο απογοητευμένη.Περιμενεις πως και πως να έρθει η ημερομηνία να κανεις τον υπέρηχο και σε ξεπετάνε σε τρία λεπτά ?Μα τόσο σημαντικός που ειναι αυτος ο υπέρηχος πως γινεται να τον κάνουν τόσο γρηγορα;Πφφφ ελπίζω τουλάχιστον όντως ολα να ειναι καλα.

Πολύ ωραία τα νέα σου ..Μπράβο..όλα καλά.Η αλήθεια ειναι ότι εμένα είχε κρατήσει μισή ώρα περίπου ..Αλλά μην ανησυχεις πιστεύω αυτά που έπρεπε να δουν τα είδαν ..❤❤❤Εμένα τότε μου είχαν δώσει και πιθανότητες για το φύλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Μα και το φυλαδιο που σου δίνουν να διαβάσεις που εχει πληροφορίες για την αυχενική τόσο λεει ότι κρατάει περίπου 20 λεπτά.Δεν υπερβάλω όταν λεω 3 με το πολυ 4 λεπτά.Αφου όταν μου ειπε ολα καλα μπορείς να σηκωθείς της λεω μέτρησες την αυχενική διαφάνεια;Ναι ναι λεει ολα νορμαλ.Εγω πίστευα πως και λόγω ηλικίας και παχυσαρκίας θα κοιτούσαν πιο αναλυτικά.Τεσπα καλα που εχω κλείσει για ιδιωτικό υπέρηχο σε ενα μηνα.

Αααα τωρα νευριασα!!!Περιμενουμε πως και πως τον υπερηχο και αυτοι σε ξεπεταξαν,αφου ειναι ολα καλα αυτο εχει σημασια!!Εδω στον τελευταιο απλο υπερηχο καναμε κανενα 15λεπτο...υπομονη για τον ιδιωτικο υπερηχο τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Εγώ τότε που πονούσα στη μέση είχα ρωτήσει τον γιατρό και μου είχε επιτρέψει να βάζω θερμόφορα αλλά όχι με καυτό νερό απλά ζεστό.Μονο έτσι μου περασε..και όσο για τα κιλά πρέπει να προσέξουμε πολύ να μη βαρύνουμε υπερβολικα γιατί θα μας πεθάνει η άτιμη η μέση. 

Θα τον ρωτησω και γω τι μπορω να κανω γιατι με την παραμικρη κινηση με σουβλιζει ολη η μεση και λιγο ο γοφος στα δεξια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Μα και το φυλαδιο που σου δίνουν να διαβάσεις που εχει πληροφορίες για την αυχενική τόσο λεει ότι κρατάει περίπου 20 λεπτά.Δεν υπερβάλω όταν λεω 3 με το πολυ 4 λεπτά.Αφου όταν μου ειπε ολα καλα μπορείς να σηκωθείς της λεω μέτρησες την αυχενική διαφάνεια;Ναι ναι λεει ολα νορμαλ.Εγω πίστευα πως και λόγω ηλικίας και παχυσαρκίας θα κοιτούσαν πιο αναλυτικά.Τεσπα καλα που εχω κλείσει για ιδιωτικό υπέρηχο σε ενα μηνα.

Η φίλη μου που είχε κάνει αυχενική μου είχε πει ότι κρατάει αρκετή ώρα. Στο ΡΕΑ την είχε κάνει. Και φαινόταν και το φύλο στην συγκεκριμένη εξέταση. Πάντως μην αγχώνεσαι για να σου λέει όλα καλά θα ξέρει.

Συγνώμη αν ακουστεί χαζή η ερώτησή μου, αλλά είμαι λίγο άσχετη. ? Τι εννοείς όταν λες ότι έχεις κλείσει ιδιωτικό υπέρηχο; Σήμερα την έκανες σε Δημόσιο Νοσοκομείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...