Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ ωορρηξίας Hometest


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα!! Αναβοσβηνε? Εγώ μόνο σταθερό το είδα ένα πρωί τι να πω... Ναι όλες έτσι με άγχος κορίτσι μου δεν είσαι η μόνη μην ανησυχείς!! ? Ποτέ ξεκινήσατε προσπάθειες? 

Προσπάθειες.....από πέρσι το Μάρτιο ξεκινήσαμε να κάνουμε ελεύθερα χωρίς να έχω ιδέα από τπτ.ιουλιο ήρθαμε Ελλάδα δεν είχαμε καθόλου επαφές κ Αυγούστο με 3 επαφές σε άσχετες ημέρες έμεινα έγκυος.στις 20 Σεπτέμβρη έκανα την απόξεση γτ δεν είχε δημιουργηθεί μωρό κ από το Νοέμβριο ξανά αρχίσαμε πάλι αλλά τεστακια έχω πάρει μόνο τους 2 τελευταίους μήνες.ποια τεστακια πήρες?έχει τα ροζ(τα οποία δείχνουν τις 2 πιο γόνιμες μέρες) κ τα μωβ που δείχνουν τις 4, πιο γόνιμες (εμένα μόνο 3 μου δείχνει βέβαια.στις 2 αναβοσβηνει που δείχνει ότι πλησιάζει η ωορρηξία κ στο άλλο μένει σταθερό όταν είσαι στη φάση της ωορρηξίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Προσπάθειες.....από πέρσι το Μάρτιο ξεκινήσαμε να κάνουμε ελεύθερα χωρίς να έχω ιδέα από τπτ.ιουλιο ήρθαμε Ελλάδα δεν είχαμε καθόλου επαφές κ Αυγούστο με 3 επαφές σε άσχετες ημέρες έμεινα έγκυος.στις 20 Σεπτέμβρη έκανα την απόξεση γτ δεν είχε δημιουργηθεί μωρό κ από το Νοέμβριο ξανά αρχίσαμε πάλι αλλά τεστακια έχω πάρει μόνο τους 2 τελευταίους μήνες.ποια τεστακια πήρες?έχει τα ροζ(τα οποία δείχνουν τις 2 πιο γόνιμες μέρες) κ τα μωβ που δείχνουν τις 4, πιο γόνιμες (εμένα μόνο 3 μου δείχνει βέβαια.στις 2 αναβοσβηνει που δείχνει ότι πλησιάζει η ωορρηξία κ στο άλλο μένει σταθερό όταν είσαι στη φάση της ωορρηξίας

Εγω πήρα το ροζ με τις 2 πιο γονιμες μερες! Απλά στον πρώτο κύκλο μου εμφανίστηκε το χαμογελακι σταθερό την μία μέρα το πρωί  και την επόμενη δεν εμφανίστηκε καθολου. Στον δεύτερο κύκλο τα ξεκίνησα 12 μέρα κ δεν εμφανίστηκε ποτέ. Γιαυτό αποφάσισα να δοκιμάσω και τα Hometest πρωί ή μεσημέρι και βράδυ που μπορεί να σου δείξει ακριβώς πότε ξεκινάει η ωορρηξία. Βασικά οι οδηγίες λένε να τα κάνεις με 6 ώρες διαφορά και όχι με τα πρωινά ούρα σε αντίθεση με τα clear blue 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα!! Κ εσύ χρησιμοποιησες 2 φορές την ημέρα? Δουλεύω τα πρωινά κ δεν ξέρω πως ν το ρυθμίσω! Επίσης παίζει ρόλο ν μην έχεις καταναλωσει πολλά υγρά? 

Nαι έκανα ένα το πρωί μετά τις 11 κ το απόγευμα στις 7!!Κ βγήκε θετικό το απόγευμα!!Τα χρησιμοποίησα μόνο ένα μήνα γτ με άγχωσαν σαν διαδικασία!!Δν έπινα κάτι για καμιά ώρα πιο πριν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marillia είπε:

Nαι έκανα ένα το πρωί μετά τις 11 κ το απόγευμα στις 7!!Κ βγήκε θετικό το απόγευμα!!Τα χρησιμοποίησα μόνο ένα μήνα γτ με άγχωσαν σαν διαδικασία!!Δν έπινα κάτι για καμιά ώρα πιο πριν!!

Οπότε κρατούσες κ εσύ την 6 ώρες διαφορά που λέει στις οδηγίες... Γιατί έτσι διάβασα αν γίνονται 2 φορές την ημέρα ν έχουν 6 ώρες διαφορά. Καταλαβα οπότε κ εγώ θα κάνω ένα στη 13.00 και ένα το βραδάκι! Ευχαριστώ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2019 at 9:42 ΜΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα! Είναι ο πέμπτος μήνας που χρησιμοποιώ της hometest. Για 2 μήνες έχασα το πλήρως θετικό τεστ, αλλά σήμερα το πέτυχα κι είμαι πολύ χαρούμενη! Έχουν δίκιο πάντως τα κορίτσια, από τα υγρά και μόνο καταλαβαίνεις τις πιο κρίσιμες ημέρες... 

Ιδου και το αποψινό θετικό τεστάκι... 

IMG_20190121_212515130.jpg

Καλημέρα! Οπότε 2 φορές την ημέρα κ εσύ ε? Εγώ πρώτη φορά τα πήρα και έκανα το πρώτο μου τεστ σήμερα στις 11.30 το πρωί! Οπότε το άλλο λεω να το κάνω γύρω στις 6.30. Επειδή λέει το δεύτερο εσα στο 8ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα! Οπότε 2 φορές την ημέρα κ εσύ ε? Εγώ πρώτη φορά τα πήρα και έκανα το πρώτο μου τεστ σήμερα στις 11.30 το πρωί! Οπότε το άλλο λεω να το κάνω γύρω στις 6.30. Επειδή λέει το δεύτερο εσα στο 8ωρο.

Οχι ένα κάνω την ημέρα, απλά έτυχε εκείνη την ημέρα να μην μπορώ να το κάνω νωρίτερα.... Καλό είναι να γίνεται μεσημέρι προς απόγευμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Οχι ένα κάνω την ημέρα, απλά έτυχε εκείνη την ημέρα να μην μπορώ να το κάνω νωρίτερα.... Καλό είναι να γίνεται μεσημέρι προς απόγευμα.. 

Μάλιστα κατάλαβα! Απλά επειδή είναι η πρώτη φορά έχω λίγο μπερδευτεί με τα συγκεκριμένα!Κ επειδή λέει κιόλας με διαφορά κάποιες ώρες  δεν ξέρω ποτε ακριβώς να το κάνω! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!Να σας ρωτήσω κάτι,τα τεστ ωορρηξίας hometest δεν είναι ίδια με τα one step,έτσι δεν είναι;Λέω να παραγγείλω τα one step αυτή τη φορά.Τα έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια γεια σας!Να σας ρωτήσω κάτι,τα τεστ ωορρηξίας hometest δεν είναι ίδια με τα one step,έτσι δεν είναι;Λέω να παραγγείλω τα one step αυτή τη φορά.Τα έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα;

Γεια σου! Εγώ χρησιμοποιούσα τα one step, αλλά νομίζω ότι είναι παρόμοια με τα hometest. Μόνο τα τεστ εγκυμοσύνης ξέρω ότι έχουν διαφορά, τα one step έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία (10mlU).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Γεια σου! Εγώ χρησιμοποιούσα τα one step, αλλά νομίζω ότι είναι παρόμοια με τα hometest. Μόνο τα τεστ εγκυμοσύνης ξέρω ότι έχουν διαφορά, τα one step έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία (10mlU).

Ωραία,σ'ευχαριστω πολύ @LOULOUdaki! Θα τα δοκιμάσω κ βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής , είπα να πάρω κι εγώ τεστ ωορρηξίας έτσι ώστε να νιώσω πιο σίγουρη οτι προσπαθώ τις σωστές ημέρες, εχθές 11ημέρα του κύκλου εκανα το πρώτο τεστ της clear blue ελεγα πως οκ είναι νωρίς αλλα ας ξεκινήσω να δώ πως λειτουργεί , και βλέπω θετικό , γενικά ο κύκλος μου ειναι σταθερός 28 ημέρες , όποτε μου φάνηκε παράξενο και είπα πιο αργά να κάνω ένα ακόμη όπου βγήκε αρνητικό , είναι λογικό ?γνωρίζει καμία τι μπορεί να έχει γίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η mairamaira είπε:

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής , είπα να πάρω κι εγώ τεστ ωορρηξίας έτσι ώστε να νιώσω πιο σίγουρη οτι προσπαθώ τις σωστές ημέρες, εχθές 11ημέρα του κύκλου εκανα το πρώτο τεστ της clear blue ελεγα πως οκ είναι νωρίς αλλα ας ξεκινήσω να δώ πως λειτουργεί , και βλέπω θετικό , γενικά ο κύκλος μου ειναι σταθερός 28 ημέρες , όποτε μου φάνηκε παράξενο και είπα πιο αργά να κάνω ένα ακόμη όπου βγήκε αρνητικό , είναι λογικό ?γνωρίζει καμία τι μπορεί να έχει γίνει?

Καλημέρα! Η ορμόνη ανεβαίνει και μόλις ανεβαίνει πολύ βγαίνει θετικο , μπορεί όμως στο θετικο αποτέλεσμα να μείνει κάποιες ώρες και να μετά μειώνεται παπί η ορμόνη, γι αυτό πολλές γυναίκες κάνουν 2 τεστ τη μέρα για να μη χάσουν αυτή την αύξηση. Οπότε λογικά εφόσον ήταν θετικο κάνε τις προσπάθειες σου κανονικά. Αν έχεις κρατήσει τα τεστ, βγάλε την ταινία από μέσα και σύγκρινε τις γραμμούλες της μιας μέρας με την άλλη. Αν είναι λίγο πιο αχνη η γραμμή του δεύτερου τεστ απ ότι του πρώτου, τότε ανέβηκε η ορμόνη και άρχισε να πεφτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2019 at 11:54 ΜΜ, ο/η Katriniki είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ !!!!   Δεν μπορώ να βγάλω άκρη, πρώτο τέστ την Δευτέρα θετικό δεύτερο τεστ αρνητικό την ιδια μέρα και εχθες Τρίτη πάλι θετικό ! Κανω προσπάθειες και ελπίζω να εχω θετικά αποτελέσματα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2023 at 12:16 ΜΜ, ο/η mairamaira είπε:

Ευχαριστώ πολύ !!!!   Δεν μπορώ να βγάλω άκρη, πρώτο τέστ την Δευτέρα θετικό δεύτερο τεστ αρνητικό την ιδια μέρα και εχθες Τρίτη πάλι θετικό ! Κανω προσπάθειες και ελπίζω να εχω θετικά αποτελέσματα !!!! 

Κοίτα δεν ξέρω κι εγώ ακριβώς να σου πω αλλά τι φαντάζομαι. Εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές( σε hometest βεβαια αλλά δε νομίζω να έχει διαφορα) να είναι το τεστ θετικό 2 μέρες. Συμβαίνει αυτό. Τώρα επειδή σου βγήκε τη μια αρνητικό, πιστεύω είναι από τα υγρά, μπορεί να είχες πιει λίγο παραπάνω και να μην ανιχνεύτηκε καλά η ορμόνη τη δεύτερη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2023 at 12:16 ΜΜ, ο/η mairamaira είπε:

Ευχαριστώ πολύ !!!!   Δεν μπορώ να βγάλω άκρη, πρώτο τέστ την Δευτέρα θετικό δεύτερο τεστ αρνητικό την ιδια μέρα και εχθες Τρίτη πάλι θετικό ! Κανω προσπάθειες και ελπίζω να εχω θετικά αποτελέσματα !!!! 

Μου έχει τύχει και εμένα... Απλά δεν το εντόπισε.... Γενικά να προτιμάς το πρωί με τα πρώτα. 

Εσύ κρατά το θετικό, σημείωσε το στο ημερολόγιο σου και κάνε τις προσπάθειες σου!😊

Να έχεις ευχάριστα νέα σου εύχομαι σύντομα 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Veli είπε:

Μου έχει τύχει και εμένα... Απλά δεν το εντόπισε.... Γενικά να προτιμάς το πρωί με τα πρώτα. 

Εσύ κρατά το θετικό, σημείωσε το στο ημερολόγιο σου και κάνε τις προσπάθειες σου!😊

Να έχεις ευχάριστα νέα σου εύχομαι σύντομα 💕 

Αχ μακάρι! Είναι η πρώτη φορά που τα δοκιμάζω και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα , δεδομένου οτι έδειξε θετικό στις 6/2 η ωορρηξία θα έγινε μάλλον στις 8/2 αρα περιμένω περίοδο στις 22/2 ......πφφφφφφ αντε να δούμε!!!! εσάς σας έχουν βιηθήσει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Κορίτσια καλησπέρα εδώ και 3 μήνες χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας της Clearblue κι ακόμα δεν έχω δει θετικό. Κάνω κάτι λάθος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερίνα 90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εδώ και 3 μήνες χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας της Clearblue κι ακόμα δεν έχω δει θετικό. Κάνω κάτι λάθος? 

Ας ξεκινήσουμε από το έχεις σταθερό κύκλο; Πόσα τεστ κάνεις την ημέρα; Δεν βλέπεις καθόλου γραμμή ή απλά δεν βλέπεις την χαμογελαστή φατσούλα; Τι ώρες κάνεις τα τεστ; Πόσο ετών είσαι; Γενικά δώσε μας καμιά πληροφορία να σε βοηθήσουμε να βρεις το πικ. Αν κάνεις μία αναζήτηση στο φόρουμ θα βρεις πάρα πολλα΄ ποστ και εξηγήσεις από πολλές κοπέλες και πιθανώς θα βρεις και που κάνεις λάθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitrapth είπε:

Ας ξεκινήσουμε από το έχεις σταθερό κύκλο; Πόσα τεστ κάνεις την ημέρα; Δεν βλέπεις καθόλου γραμμή ή απλά δεν βλέπεις την χαμογελαστή φατσούλα; Τι ώρες κάνεις τα τεστ; Πόσο ετών είσαι; Γενικά δώσε μας καμιά πληροφορία να σε βοηθήσουμε να βρεις το πικ. Αν κάνεις μία αναζήτηση στο φόρουμ θα βρεις πάρα πολλα΄ ποστ και εξηγήσεις από πολλές κοπέλες και πιθανώς θα βρεις και που κάνεις λάθος. 

Είμαι 33 χρόνων δεν έχω σταθερό κύκλο. Τις πρώτες φορές τα έκανα απόγευμα αυτό μήνα τα έκανα το πρωί. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2019 at 5:50 ΜΜ, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλησπέρα ...μια ερώτηση ίσως κ χαζή.εγω χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας clearblue.τη τελευταία φορά το απόγευμα της Πέμπτης  γύρω στις 6 το απόγευμαμου έδειξε το σταθερό χαμόγελο το οποίο σημαίνει ότι η ωορρηξία πλησιάζει....την επόμενη μέρα το πρωί γύρω στις 8 ήταν άδειο ς ο  κύκλος...αυτο δε σημαίνει ότι είχε γίνει η ωορρηξία? 

Εγώ 3 μήνες με τα Clearblue δεν έχω δει χαμογελάκι. Μια φορά τη μέρα τα κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατερίνα 90 είπε:

Είμαι 33 χρόνων δεν έχω σταθερό κύκλο. Τις πρώτες φορές τα έκανα απόγευμα αυτό μήνα τα έκανα το πρωί. 

 

Εφόσον δεν έχεις σταθερό κύκλο δεν θα σε βολέψουν τα συγκεκριμένα τεστ λόγω κόστους. Καλό θα είναι να κάνεις δύο φορές την ημέρα τεστ από την 10η ημέρα και μετά κάθε μέρα ακόμα και μετά το πικ για να επιβεβαιώσεις την ωορρηξία τουλάχιστον στην αρχή μέχρι να καταλάβεις πως λειτουργεί το σώμα σου και να μπορείς να την αναγνωρίσεις και χωρίς τεστ. Οι καλύτερες ώρες για να κάνεις τα τεστ είναι μεσημέρι 12:00-14:00 (σίγουρα όχι πριν τις 11:00 και σίγουρα όχι με τα πρωινά ούρα) και απόγευμα μετά από 6 ώρες από το πρώτο τεστ και όχι παραπάνω από 8 ώρες. Επειδή κι εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο για ένα διάστημα μου πήρε αρκετό καιρό να εντοπίσω την ωορρηξία μου και να την μάθω τώρα δεν χρειάζομαι καν τα τεστ και έχω πάρει τα ψηφιακά γιατί ξέρω πότε θα κάνω, ποιες ώρες έχω εγώ το πικ της ορμόνης κλπ. βέβαια τώρα έχω και σταθερό κύκλο ξανά οπότε είναι και πιο απλό για εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η gallidoula είπε:

Κ γω μόνο αυτά χρησιμοποιώ, δεν με βόλεψαν καθόλου τα ψηφιακά!Εβγαιναν συνέχεια αρνητικά, ενώ τα κλασικά θετικά

και τι εκανες? δοκιμασες αλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερίνα 90 είπε:

και τι εκανες? δοκιμασες αλλα?

Όχι απλά έκανα το απλά της hometest. Με το ψηφιακό δεν βρήκα ποτέ θετικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...