Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Έχει μαλλιά πολλά τα έχουμε δει στον υπέρηχο! Αλλά νόμιζα ότι αυτό είναι μύθος! Είναι με το κεφάλι προς τα κάτω από τον 4ο μήνα και γενικά η κοιλιά είναι αρκετα χαμηλά από την αρχή! Οι καούρες ευτυχώς δεν είναι πολύ συχνές αλλά αν με πιάσει η αλήθεια είναι πως είναι δυνατές! Αλλά πραγματικά το λοζεκ και τώρα και στο πρώτο τρίμηνο με τους εμετούς έκανε θαύματα! 

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχε πει μόνο maalox για τις καούρες, τίποτα δεν μου έκαναν και πήρα 2-3 φορές και μετά την πάλευα απλά με υπομονή. Ο δικός μου γεννήθηκε σχεδόν καραφλός και μπορώ να πω και εγώ ότι μάλλον οι καούρες είναι από το γενικότερο ζόρι μας αλλά από άλλες μανούλες που γέννησαν μαλλιαρά μωρά ξέρω ότι υπέφεραν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Εγω αναγούλες μερικές φορές το πρωί ή το βράδυ αλλά είναι μόνο όταν ξαπλώνω! Αν σηκωθω μου φεύγει κατευθείαν! 

Και γω κάπως έτσι χθες το βράδυ. Είχα πολλές αναγουλες. Δεν ξέρω εάν φταίει που ήπια γάλα κ ξάπλωσα σχεδόν κατευθείαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Και γω κάπως έτσι χθες το βράδυ. Είχα πολλές αναγουλες. Δεν ξέρω εάν φταίει που ήπια γάλα κ ξάπλωσα σχεδόν κατευθείαν. 

Αα δεν έχω ιδέα! Εγώ νομίζω το παθαίνω σε άκυρες στιγμές που ξαπλώνω, ανεξάρτητα με το τι έχω φάει πριν! Γενικά τρώω τα πάντα και οπότε να ναι.. Οποτε δεν μπορώ να καταλάβω από τι είναι χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@egw και εγώ 23η κ έχω ελαφριές ζαλάδες που κ που... Αναγούλες όχι ακόμη... Η πίεση μου είναι οκ πάντως! Εσύ τη μετράς? Καμία φορά ρε κορίτσια νιώθω λες και ανεβαίνει το αίμα μου στο κεφάλι... Στο καλό... Μάλλον αλλάζει και η κυκλοφορία του αίματος τώρα... Νομιζω μέχρι την 24η ο όγκος του αίματος μας αυξάνεται στο φουλ κ μετά σταθεροποιειται! Αντε να σταθεροποιηθουμε! 

μου τη μετραει ο γιατρος για πρωτη φορα στη ζωη μου ηταν 12-8 χιχι ποτε ξανα δεν εχω δει τοσο φυσιολογικη 

σημερα εχω πονοκεφαλο και αναγουλες εφαγα ενα κουλουρακι ολη μερα τωρα εψησα στο γιο μου μπριζολα και ανακατευομαι παλι απο την αρχη

μου αρεσει που θα κανουμε και μπαρπεκιου αυριοο και θα ειναι και τα γενεθλια μου που ηταν χθες χιχι οι γειτονες μονο αλλα παλι δεν θα φαω με βλεπω

ναι και εγω εχω την αισθηση οτι ειναι εντονη η κυκλοφορια μας δεν νιωθω αυτο με το κεφαλι αλλα οταν ξαπλωνω νιωθω μια εναλλαγη γρηγορη

επισης σε λγιο θα εχουμε και δυσφορια με το εντερο ασε που εκνευριζομαι που οταν σκυβω και η πεμπα κλοτσαει και δεν μπορω λογω σκληρης μητρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ άσε τι περνάμε... Υπομονή θα περάσουν όλα! Εγώ αναγούλες ευτυχώς όχι, απλά έχω δίδυμα κ νομίζω η κοιλιά μου ειναι πιο επιβαρυμενη κ δνε μπορώ να φάω κανονικό γεύμα, το σπάω γιατί χορταίνω αμέσως κ μετά ξαναπειναω γρήγορα! Αλλά αυτό είναι καλό γιατί ούτε βάρος εχω πάρει! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2019 at 4:39 ΜΜ, ο/η egw είπε:

Μπράβο τέλεια

Έκανες κάτι για να το πετύχεις;

Όχι δεν έκανα κάτι. Τρώω κανονικά όπως έτρωγα. Άσε που τώρα είχα φάει και παγωτάκι......?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Όχι δεν έκανα κάτι. Τρώω κανονικά όπως έτρωγα. Άσε που τώρα είχα φάει και παγωτάκι......?

Τέλεια μπράβο κορίτσι 

Τώρα απόλαυσε γιατί δυστυχώς σε λίγο καιρό θα δυσκολέψει.βεβαια όχι από παγωτά αυτά είναι πάντα ταιριαστά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες! Τι κάνετε; Εγώ στην δουλειά και σήμερα, περιμένω να περάσει η ώρα να σχολάσω...Ξέρει καμία αν έχεις το δικαίωμα να πάρεις όλη την άδεια από το ΙΚΑ αφού γεννήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για πείτε γνώμη σήμερα είχαμε τραπεζι είχαμε στα κάρβουνα λουκάνικο κοτόπουλο και εφαγα λίγο και μισή πανσετα στα κάρβουνα σαλατα και έφαγα δύο κεφτεδάκια τηγανητά και πέντε έξι πατάτες τηγανητες θεωρείται ότι μπορεί να μου επηρεάσει τις εξετάσεις; Η να τις κάνω κανονικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Κορίτσια για πείτε γνώμη σήμερα είχαμε τραπεζι είχαμε στα κάρβουνα λουκάνικο κοτόπουλο και εφαγα λίγο και μισή πανσετα στα κάρβουνα σαλατα και έφαγα δύο κεφτεδάκια τηγανητά και πέντε έξι πατάτες τηγανητες θεωρείται ότι μπορεί να μου επηρεάσει τις εξετάσεις; Η να τις κάνω κανονικά;

Κορίτσι μου πιστεύω 12 ώρες πριν τις εξετάσεις πρέπει να μην έχεις φάει βαρια. Δεν νομιζω οτι θα επηρεαστουν δραματικα. Αίματος έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Κορίτσι μου πιστεύω 12 ώρες πριν τις εξετάσεις πρέπει να μην έχεις φάει βαρια. Δεν νομιζω οτι θα επηρεαστουν δραματικα. Αίματος έχεις?

Ναι και φυσικά δεν έχει μέσα χθες χοληστερίνη 

Ζάχαρο σίδερο τέτοια είναι 

Έφαγα καπου στις τρεις τώρα θα φάω ένα φρούτο όπως κάθε βράδυ και τελος .οι εξετάσεις αθ γίνουν κάπου στις 930 άρα νομίζω είμαι οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι και φυσικά δεν έχει μέσα χθες χοληστερίνη 

Ζάχαρο σίδερο τέτοια είναι 

Έφαγα καπου στις τρεις τώρα θα φάω ένα φρούτο όπως κάθε βράδυ και τελος .οι εξετάσεις αθ γίνουν κάπου στις 930 άρα νομίζω είμαι οκ;

Έτσι πιστεύω. Δεν έφαγες κ συ τοοοοοοοσο πολύ πια! Όλα καλά θα είναι μωρέ. Μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Έτσι πιστεύω. Δεν έφαγες κ συ τοοοοοοοσο πολύ πια! Όλα καλά θα είναι μωρέ. Μην αγχώνεσαι!

Ξέρεις αύριο θα φάω το πρωινό κάτω στη πόλη και βολεύει πολυ που έμειναν φαγητά και δεν έχω μαγείρεμα ?

Πώς θα το αποβαλω ολο.αυτο άγχος βρε κορίτσια κάθε φορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Ξέρεις αύριο θα φάω το πρωινό κάτω στη πόλη και βολεύει πολυ που έμειναν φαγητά και δεν έχω μαγείρεμα ?

Πώς θα το αποβαλω ολο.αυτο άγχος βρε κορίτσια κάθε φορά;

Αυτό το μαγείρεμα Θεε μου κάθε φορά!!! Τι τραβάμε?? Εγώ έχω τον άντρα μου που όταν τον ρωτάω τι να μαγειρέψω για αύριο, απαντάει κλασικά ότι θες εσύ. Πόσο εκνευρίζομαι δεν φαντάζεσαι!!!

Όσο για το άγχος, Εάν είσαι κ από τη φύση σου αγχωτικό άτομο, άστα να πάνε! Ποτέ! Χαχαχα!! Πόσο μάλλον τώρα με τα μωρά. Εγώ είμαι κ ολομόναχη εδώ (χωρίς οικογένεια φίλους) μόνο με τον καλό μου είμαι. Άγχος για τα πάντα!! Σε μια χώρα που δεν είναι το σπίτι σου, όλα καινούρια, άλλες συνήθειες. Άσε σου λέω έχω ήδη φρικάρει με πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Αυτό το μαγείρεμα Θεε μου κάθε φορά!!! Τι τραβάμε?? Εγώ έχω τον άντρα μου που όταν τον ρωτάω τι να μαγειρέψω για αύριο, απαντάει κλασικά ότι θες εσύ. Πόσο εκνευρίζομαι δεν φαντάζεσαι!!!

Όσο για το άγχος, Εάν είσαι κ από τη φύση σου αγχωτικό άτομο, άστα να πάνε! Ποτέ! Χαχαχα!! Πόσο μάλλον τώρα με τα μωρά. Εγώ είμαι κ ολομόναχη εδώ (χωρίς οικογένεια φίλους) μόνο με τον καλό μου είμαι. Άγχος για τα πάντα!! Σε μια χώρα που δεν είναι το σπίτι σου, όλα καινούρια, άλλες συνήθειες. Άσε σου λέω έχω ήδη φρικάρει με πολλά!

Σε θέματα υγείας αγχώνομαι πιο πολύ και στο μικρό όταν τον είχα πάει για αναλύσεις ειχα φρικαρει σε άλλα είμαι πάλι πιο χαλαρή κτίσαμε οικοδομή δεν μπορείς να φανταστείς εκεί άγχος επειδή όμως είχα εκεί τον άντρα μου να αγχώνεται έπρεπε να είμαι πιο ήρεμη εγώ όλης και στο να μη κτυοησει ο μικρός και αυτά

Όσο για το φαγητό είναι δύσκολοι οι άντρες μου και αν ρωτήσεις το γιο θα σου πει σούπα και κεφτέδες και μακαρόνια με κειμα και ο άντρας μου ότι θες επίσης χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η egw είπε:

Σε θέματα υγείας αγχώνομαι πιο πολύ και στο μικρό όταν τον είχα πάει για αναλύσεις ειχα φρικαρει σε άλλα είμαι πάλι πιο χαλαρή κτίσαμε οικοδομή δεν μπορείς να φανταστείς εκεί άγχος επειδή όμως είχα εκεί τον άντρα μου να αγχώνεται έπρεπε να είμαι πιο ήρεμη εγώ όλης και στο να μη κτυοησει ο μικρός και αυτά

Όσο για το φαγητό είναι δύσκολοι οι άντρες μου και αν ρωτήσεις το γιο θα σου πει σούπα και κεφτέδες και μακαρόνια με κειμα και ο άντρας μου ότι θες επίσης χιχι

Οι άντρες όσο χρόνων και να πάνε μένουν πάντα παιδιά!! Άλλα τι να τους κάνεις, που τους αγαπάμε τους ατιμους????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw εσύ στο τέλος θα κάνεις ζάχαρο από το άγχος σου ότι θα κάνεις ζάχαρο! Δεν έφαγες δα και τόσο πολύ....

Το φαγητό είναι άλυτος γρίφος. Ευτυχώς έχουμε αρχίσει να συνεννοούμαστε με τον άντρα μου σχετικά με το τι πρέπει να καταναλώνουμε μέσα στην εβδομάδα δλδ λαχανικά, όσπρια, ψάρι και κρέας οπότε κάπως τα βολευουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Οι άντρες όσο χρόνων και να πάνε μένουν πάντα παιδιά!! Άλλα τι να τους κάνεις, που τους αγαπάμε τους ατιμους????

Αχ σήμερα μου έσπασε τα νεύρα όμως παμπας και γιος και ο γιος ειδικά έχει ξεφύγει αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw εσύ στο τέλος θα κάνεις ζάχαρο από το άγχος σου ότι θα κάνεις ζάχαρο! Δεν έφαγες δα και τόσο πολύ....

Το φαγητό είναι άλυτος γρίφος. Ευτυχώς έχουμε αρχίσει να συνεννοούμαστε με τον άντρα μου σχετικά με το τι πρέπει να καταναλώνουμε μέσα στην εβδομάδα δλδ λαχανικά, όσπρια, ψάρι και κρέας οπότε κάπως τα βολευουμε

Πρέπει να ηρεμήσω όντως 

Εμένα μου λείπει τα λαχανικά και τα λοιπά ψήνω αλλά ακούω γκρίνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

Αχ σήμερα μου έσπασε τα νεύρα όμως παμπας και γιος και ο γιος ειδικά έχει ξεφύγει αρκετά 

Χαχαχαχα!! Υπομονή κορίτσι μου!!! Έρχεται η κόρη τώρα και θα είστε ισοπαλία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Χαχαχαχα!! Υπομονή κορίτσι μου!!! Έρχεται η κόρη τώρα και θα είστε ισοπαλία!

Για να δούμε τι θα βγει και αυτή 

Πάντως όσο και αν του θυμώνω είναι κολημμενος πάνω μου και ας θέλει και το παμπα φαίνεται η αδυναμία που μου έχει ενώ στις κόρες είναι το αντίθετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Για να δούμε τι θα βγει και αυτή 

Πάντως όσο και αν του θυμώνω είναι κολημμενος πάνω μου και ας θέλει και το παμπα φαίνεται η αδυναμία που μου έχει ενώ στις κόρες είναι το αντίθετο

Συνήθως έτσι γίνεται! Αλλά πιστεύω παίζει ρόλο και το παιδί, ο χαρακτήρας του. Θα δείξει πως θα πάει το πράγμα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

@KONSTANTIA ααα δεν το ξέρω, για την ώρα έχω κοιτάξει μόνο για το πριν.

 

Ξέρω ότι είναι 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ και 63 μέρες μετά τον τοκετό αλλά κάπου άκουσα ότι μπορείς να πάρεις όλες τις μέρες μετά τον τοκετό. Βέβαια μου φαίνεται κάπως κουλό και δεν το πολυπιστέυω, άσε που δεν νομίζω να αντέξω καλοκαιριάτικα στον 8ο να πηγαινοέρχομαι με τα λεωφορεία στην δουλειά μέσα στην ζέστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ξέρω ότι είναι 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ και 63 μέρες μετά τον τοκετό αλλά κάπου άκουσα ότι μπορείς να πάρεις όλες τις μέρες μετά τον τοκετό. Βέβαια μου φαίνεται κάπως κουλό και δεν το πολυπιστέυω, άσε που δεν νομίζω να αντέξω καλοκαιριάτικα στον 8ο να πηγαινοέρχομαι με τα λεωφορεία στην δουλειά μέσα στην ζέστη!

Καλημέρα! Φυσικά να σταματήσεις! Εγώ πήρα άδεια. Τη Δευτέρα μπαίνω στον 7ο τέρμα η δουλειά. Δεν την παλεύω ούτε με τη ζέστη, ούτε με το αγχος της δουλειάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...