Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Kαλημέρα κορίτσι! Γράφω στα Μωράκια Μαίου αλλά ΠΗΤ έχω 03/06 οπότε δεν ξέρω τι θα είμαι καλοκαιρινό ή ανοιξιάτικο μωράκι?? θα δείξει!

Πόσων εβδομάδων είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την! Εγώ είμαι 8 τώρα οπότε φτάνω μέχρι τέλος Ιουλίου λόγω προηγούμενης καισαρικής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλώς την! Εγώ είμαι 8 τώρα οπότε φτάνω μέχρι τέλος Ιουλίου λόγω προηγούμενης καισαρικής!

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι! εγώ είμαι 18η εβδομάδα! Από συμπτώματα πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κάτι αιμορραγίες και παίρνω utragestan μέχρι τουλάχιστον την 10η εβδομάδα. Συμπτώματα έχω κούραση, καούρα στο στομάχι κάποιες φορές, δεν έχω ιδιαίτερη συχνοουρία όπως την προηγούμενη φορά. Γενικά είμαι καλά. Εσύ τι συμπτώματα έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα σου πω την αλήθεια τώρα αρχίζω να το ευχαριστιέμαι! Από την 6η εβδομάδα μέχρι και πριν λίγες μέρες είχα αναγούλες εμετούς και χάλια στομάχι, όρεξη 0. Ευτυχώς δεν είχα αιμορραγίες κλπ. Υπομονή η αρχή είναι λίγο δύσκολη μετά όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά. Εγώ λογικά είμαι για τέλη Αυγούστου. Ειναι νωρις και δεν μου εχει δωσει ακομη ΠΗΤ. Είμαι στην 7η εβδομάδα τώρα. Εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rinaki88 μαζί είμαστε περίπου αλλά εγώ έχω ήδη ένα παιδί με καισαρική και θα γεννήσω σίγουρα νωρίτερα

@vivika10 Καλή εγκυμοσύνη να έχεις! Σε ποια βδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Για να μαζευόμαστε εδώ σιγά σιγά κορίτσια μου....περιμένω αυξημένες συμμετοχές!!!

Μόλις μπήκα και το ειδα λέω εχει πλακα!! Έχουμε μιλήσει αρκετές φορές εδω μέσα και χάρηκα πάρα πολυ!!!!!!! Καταρχήν καλή χρονια, με υγεία και χαρα! Εχω να μπω παρα πολυ καιρό στο φόρουμ.. δεύτερον.. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟ! Φτου φτου φτου! Να εχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Για ολα τα κορίτσια η ιδια ευχή!! 

♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mama2015 γλυκιά μου σε ευχαριστώ πολύ! Καλή Χρονιά σε εσένα και την οικογένειά σου! Μας ήρθε από το πουθενά και μας γέμισε χαρά το ευχάριστο αυτό συμβάν! Εύχομαι το 2019 να γεμίσει πολλές κοιλίτσες με μωράκια γερά και τελειόμηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rinaki88 μαζί είμαστε περίπου αλλά εγώ έχω ήδη ένα παιδί με καισαρική και θα γεννήσω σίγουρα νωρίτερα

@vivika10 Καλή εγκυμοσύνη να έχεις! Σε ποια βδομάδα είσαι?

Αυριο κλεινω την 16 εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA εμένα το πρώτο μου είναι και ενα άγχος το έχω. Στις 5 εβδομαδες είδαμε σακο και λεκιθικο ασκό. Τώρα έχω ραντεβού στις 15/1 για να ακούσουμε καρδουλα. Ελπιζω να πανε ολα καλα σε όλες τις κοπέλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

@KONSTANTIA εμένα το πρώτο μου είναι και ενα άγχος το έχω. Στις 5 εβδομαδες είδαμε σακο και λεκιθικο ασκό. Τώρα έχω ραντεβού στις 15/1 για να ακούσουμε καρδουλα. Ελπιζω να πανε ολα καλα σε όλες τις κοπέλες. 

Εγώ έχω φτάσει 16 εβδομάδα και το άγχος μου είναι το ίδιο όπως και στις πρώτες εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ έχω φτάσει 16 εβδομάδα και το άγχος μου είναι το ίδιο όπως και στις πρώτες εβδομάδες.

αχ δεν περνά αυτό το άγχος! εγώ είμαι στην 18η και ακόμη αγχώνομαι! σε κάθε φάση όλο και κάτι υπάρχει! νομίζω πως όταν νιώσουμε κανονικά το μωρό θα ησυχάσουμε λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ έχω φτάσει 16 εβδομάδα και το άγχος μου είναι το ίδιο όπως και στις πρώτες εβδομάδες.

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakineos είπε:

αχ δεν περνά αυτό το άγχος! εγώ είμαι στην 18η και ακόμη αγχώνομαι! σε κάθε φάση όλο και κάτι υπάρχει! νομίζω πως όταν νιώσουμε κανονικά το μωρό θα ησυχάσουμε λίγο!

Έχετε δίκιο κορίτσια νομίζω το άγχος από εδώ και πέρα δεν σταματάει ποτε. Πάντα θα αγχωνομαστε για καποιον λόγο και όσο είναι στην κοιλια μας και αφού γεννηθουν. Από συμπτώματα πως είστε; Εγω τις τελευταίες 2 ημέρες τα βράδια έχω ανακατωσουρες αλλά όχι εμετους, ζαλάδες, συχνοουρια και ξυπνάω πάντα το πρωί με στήθος που πονάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

 

Έχετε δίκιο κορίτσια νομίζω το άγχος από εδώ και πέρα δεν σταματάει ποτε. Πάντα θα αγχωνομαστε για καποιον λόγο και όσο είναι στην κοιλια μας και αφού γεννηθουν. Από συμπτώματα πως είστε; Εγω τις τελευταίες 2 ημέρες τα βράδια έχω ανακατωσουρες αλλά όχι εμετους, ζαλάδες, συχνοουρια και ξυπνάω πάντα το πρωί με στήθος που πονάει. 

Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα,εκτός από κάποιες φορές που είχα αναγουλες σπάνια όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ εδώ μάλλον Αυγούστο θα έρθει το πέμπε αλλά ακόμη δεν έχω πάει για υπέρηχο τέλη του Αυγούστου βγάζει η εφαρμογή αλλά και ο γιος μου Αύγουστο λέγαμε Ιούλιο ήρθε καλοκαίρι πάντως χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Κι εγώ εδώ μάλλον Αυγούστο θα έρθει το πέμπε αλλά ακόμη δεν έχω πάει για υπέρηχο τέλη του Αυγούστου βγάζει η εφαρμογή αλλά και ο γιος μου Αύγουστο λέγαμε Ιούλιο ήρθε καλοκαίρι πάντως χιχι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κι εγώ εδώ μάλλον Αυγούστο θα έρθει το πέμπε αλλά ακόμη δεν έχω πάει για υπέρηχο τέλη του Αυγούστου βγάζει η εφαρμογή αλλά και ο γιος μου Αύγουστο λέγαμε Ιούλιο ήρθε καλοκαίρι πάντως χιχι

Συγχαρητήρια τελεια εγκυμοσύνη σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Συγχαρητήρια τελεια εγκυμοσύνη σου ευχομαι!!!

Ευχαριστώ επίσης κοπέλα μου 

14 θα πάμε στο γιατρό θα ξέρω Πητ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και όταν θα αρχίσετε να το νιώθετε το μωρό εσείς οι πρωτότοκες θα αγχώνεστε όταν δεν το νιώσετε για λίγες ώρες ? Είναι στην γυναικεία φύση το άγχος τελικά! Οι άντρες σας πως αντιδρούν στις αλλαγές που βιώνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και όταν θα αρχίσετε να το νιώθετε το μωρό εσείς οι πρωτότοκες θα αγχώνεστε όταν δεν το νιώσετε για λίγες ώρες ? Είναι στην γυναικεία φύση το άγχος τελικά! Οι άντρες σας πως αντιδρούν στις αλλαγές που βιώνετε?

Ναι αυτο που λες με το αγχος ισχυει δεν θα παψει ποτε να υπάρχει.Εμείς δυστυχώς λογο συνθηκών μένουμε χωριστά και πολύ μακρια  και δεν μπορεί να το βιώσει από κοντά ολο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και όταν θα αρχίσετε να το νιώθετε το μωρό εσείς οι πρωτότοκες θα αγχώνεστε όταν δεν το νιώσετε για λίγες ώρες ? Είναι στην γυναικεία φύση το άγχος τελικά! Οι άντρες σας πως αντιδρούν στις αλλαγές που βιώνετε?

Νομίζω πως κάποιες φορές αγχώνεται περισσότερο από μένα ? ανυπομονεί κ αυτός να το καταλάβει βάζει το χέρι στην κοιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 είναι δύσκολο να περνάς την εγκυμοσύνη σου μακρυά από τον σύντροφό σου! Εύχομαι να μην διαρκέσει για πολύ αυτή η απόσταση μεταξύ σας!

@marakineos λογικό να αγχώνεται περισσότερο γιατί δεν το ζει όπως εσύ, είναι παρατηρητής και δεν μπορεί να βιώσεις όσα βιώνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...