Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

@satya μου δηλαδη αναβαλλεται για τον επόμενο μηνα ε? Ωστόσο το ωοθηλακιο θα το παρακολουθειτε ωστε να το παρετε? Ή το αφήνετε κι αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Και εγω μπερδευομαι μερικες φορες...δεν πειραζει ειναι λογικο να μην θυμασαι επακριβως την καθε ιστορια...εδω ειμαστε για επενθυμισεις...ολες για ολες!!!!☺☺☺εγω ειπα οτι πολυ χαιρομαι που εχω παρεα μου εσας εδω μεσα και μπορω και μοιραζομαι μαζι σας...δεν μπορεις με τον οποιοδηποτε να συζητας το θεμα σου...οχι απο θεμα ντροπης αλλά απο θεμα κατανοησης....αν δεν το ζει κανεις...δεν μπορει να το καταλαβει...συμφωνεις?

Ακριβώς έτσι είναι και με κάποια κορίτσια έχουμε και καθημερινή επαφή με μηνύματα. Είναι πολύ βασικό γιατί υπάρχει ταύτιση πράγμα που όσο και να προσπαθήσει κάποιος που είναι έξω από τον χορό δεν το πετυχαίνει, κατανοητό βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@satya μου δηλαδη αναβαλλεται για τον επόμενο μηνα ε? Ωστόσο το ωοθηλακιο θα το παρακολουθειτε ωστε να το παρετε? Ή το αφήνετε κι αυτο?

Ναι Νikona μου εαν όλα καλά στον επόμενο! Δυστυχώς φαίνεται να είναι ωχρό σωμάτιο οπότε ούτε ωοληψία! Αλλά δεν μασάμε! Προχωράμε ακάθεκτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kokotsalo είπε:

Γινεται και πηξη πριν την μικρογονιμοποιηση...δηλαδη βαζουν τα σπερματοζωαρια σε υλικο(τρυβλιο με υαλουρινικο υδροτζελ)το οποιο συγκεντρωνει τα καλυτερα σπερματοζωαρια....αυτα με τον λιγοτερο κατακερματισμο...

σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μ για την πληρφορια,...να εισαι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Να ρωτήσω πριν τι μορφολογία είχατε?Κ πίνει βιταμίνες ο σύζυγος?

καλημερα ..... στο πρωτο σπερμοδιαγραμμα ηταν 1% στο δευτερο π το καναμε στον λυμπεροπουλο μας εβγαλε πως δεν υπηρχε καν σπερματοζωαριο κ σε αυτο π καναμε τωρα στο κεντρο εξωσωματικης ειχαμε 4% ...ο εξωσωματικος απορησε με το αποτελεσμα τ λυμπεροπουλου.... παιρνει απο τν σεπτεμβριο τις well man conseption...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μ για την πληρφορια,...να εισαι καλα!!!

Και εσυ @xrisanthi!!!σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Ναι Νikona μου εαν όλα καλά στον επόμενο! Δυστυχώς φαίνεται να είναι ωχρό σωμάτιο οπότε ούτε ωοληψία! Αλλά δεν μασάμε! Προχωράμε ακάθεκτες!

Ετσι satya μου! Μπραβο σου! Εισαι πολυ δυνατο κοριτσι κι εσυ! 

Ξεκουραση αυτον τον μηνα και τον επόμενο δυναμικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2019 at 8:30 ΠΜ, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Kokotsalo καλή επιτυχία σήμερα. Εύχομαι πολλά και ώριμα ωαριακια. 

@sokola4 έχω ακούσει ότι πολλές κοπέλες έχουν παρενέργειες από τα φάρμακα ακόμα και ζαλάδες. Ένα φάρμακο μπορεί να μας κάνει παρενέργειες όποτε και να το πάρουμε, ας μη μας είχε κάνει άλλη φορά. Μην ανησυχείς και κάνε υπομονή. 

Καλημέρα κορίτσια. 

@sokola4 εγώ εγώ παντα θαμπή όραση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... θέλω την βοήθεια σας..SOS θα κάνω εξωσωματική από βδομάδα κ έκανα καλλιέργεια με βρήκαν ουρεοπλασμα ο γιατρός μου είπε να πάρω αντιβίωση βιμπραμισιν αλλά δεν πήρα κ ποιο προστατευτικό κ εχω τσούξιμο από κάτω. Δεν έπρεπε να μου πει να πάρω η μήπως δεν κάνει? Γνωρίζει κάποια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... θέλω την βοήθεια σας..SOS θα κάνω εξωσωματική από βδομάδα κ έκανα καλλιέργεια με βρήκαν ουρεοπλασμα ο γιατρός μου είπε να πάρω αντιβίωση βιμπραμισιν αλλά δεν πήρα κ ποιο προστατευτικό κ εχω τσούξιμο από κάτω. Δεν έπρεπε να μου πει να πάρω η μήπως δεν κάνει? Γνωρίζει κάποια? 

Καλησπερα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβώς γράφεις.

Σου ειπε ο γιατρος να παρεις την αντιβιωση. Τι δεν πηρες? Προστατευτικο οταν λες εννοεις κάποιο προβιοτικο??? Αν εννοεις αυτο, ξεκινα να τρως φρεσκο γιαουρτακι καθε μερα ενα κεσεδακι (αυτο με την πετσα, την οποια δεν ειναι απαραιτητο να φας αν δεν σου αρεσει).

Τωρα απο κει κ περα ειναι καλο να τον ενημερωσεις για το τσουξιμο. Φαε ομως γιαουρτακια. Ειναι ακριβως το ιδιο με τα προβιοτικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια υπερηχοσαλπιγγογραφια και έχετε κάποια έμπειρα από τον μαντουδη ( γέννημα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλησπερα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβώς γράφεις.

Σου ειπε ο γιατρος να παρεις την αντιβιωση. Τι δεν πηρες? Προστατευτικο οταν λες εννοεις κάποιο προβιοτικο??? Αν εννοεις αυτο, ξεκινα να τρως φρεσκο γιαουρτακι καθε μερα ενα κεσεδακι (αυτο με την πετσα, την οποια δεν ειναι απαραιτητο να φας αν δεν σου αρεσει).

Τωρα απο κει κ περα ειναι καλο να τον ενημερωσεις για το τσουξιμο. Φαε ομως γιαουρτακια. Ειναι ακριβως το ιδιο με τα προβιοτικα. 

Ναι προβιοτικο δεν μου είπε να πάρω κ έχω τσούξιμο από κάτω. Τι να κάνω? Βοηθήστε με κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... θέλω την βοήθεια σας..SOS θα κάνω εξωσωματική από βδομάδα κ έκανα καλλιέργεια με βρήκαν ουρεοπλασμα ο γιατρός μου είπε να πάρω αντιβίωση βιμπραμισιν αλλά δεν πήρα κ ποιο προστατευτικό κ εχω τσούξιμο από κάτω. Δεν έπρεπε να μου πει να πάρω η μήπως δεν κάνει? Γνωρίζει κάποια? 

Γεια σου,εγω είχα το καλοκαίρι ουρεοπλασμα κι έκανα θεραπεία με vibramycin και εβαζα κ υπόθετα lomexin κολπικά για τυχόν ανάπτυξη μύκητα από την αντιβιωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Γεια σου,εγω είχα το καλοκαίρι ουρεοπλασμα κι έκανα θεραπεία με vibramycin και εβαζα κ υπόθετα lomexin κολπικά για τυχόν ανάπτυξη μύκητα από την αντιβιωση.

Ναι αλλά εγώ από βδομάδα πάω για εξωσωματικη κ φοβάμαι πολύ μη έπαθα τπτ από την αντιβίωση γιατί δεν πήρα κάποιο προστατευτικό δεν μου είπε τπτ ο γιατρός μου παρα μονο να πάρω βιμπραμισιν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ν_S μου ❤️❤️❤️

@bebe2 γεια σου γλυκιά μου. 

@Mariapretty οι αντιβιωσεις προκαλούν συχνά μύκητες. Πες το στο γιατρό σου. Ανάλογα με τη φάση που είσαι μπορεί να σου επιτρέψει να πάρεις κάποιο θεραπεία αλλιώς υπάρχουν και τα ultra levure που είναι κάποιο χαπακι με ένζυμα προστατευτικό. Αλλά ρώτα το γιατρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariapretty είπε:

Ναι αλλά εγώ από βδομάδα πάω για εξωσωματικη κ φοβάμαι πολύ μη έπαθα τπτ από την αντιβίωση γιατί δεν πήρα κάποιο προστατευτικό δεν μου είπε τπτ ο γιατρός μου παρα μονο να πάρω βιμπραμισιν

Όταν λες πας για εξωσωματική;έχεις ξεκινήσει πρωτόκολλο κ πας για ωοληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariapretty είπε:

Ναι αλλά εγώ από βδομάδα πάω για εξωσωματικη κ φοβάμαι πολύ μη έπαθα τπτ από την αντιβίωση γιατί δεν πήρα κάποιο προστατευτικό δεν μου είπε τπτ ο γιατρός μου παρα μονο να πάρω βιμπραμισιν

Μη φοβάσαι. Έχεις πολύ χρόνο και για θεραπεία αφού είσαι μια εβδομάδα πριν. Συνεννοησου με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Όταν λες πας για εξωσωματική;έχεις ξεκινήσει πρωτόκολλο κ πας για ωοληψία;

Ναι πάω για ωοληψια γι αυτό αγχώνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μη φοβάσαι. Έχεις πολύ χρόνο και για θεραπεία αφού είσαι μια εβδομάδα πριν. Συνεννοησου με το γιατρό σου.

Μίλησα μαζί του κ μου είπε μόνο για μια κρέμα αλλά δεν ξέρω φοβάμαι πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... θέλω την βοήθεια σας..SOS θα κάνω εξωσωματική από βδομάδα κ έκανα καλλιέργεια με βρήκαν ουρεοπλασμα ο γιατρός μου είπε να πάρω αντιβίωση βιμπραμισιν αλλά δεν πήρα κ ποιο προστατευτικό κ εχω τσούξιμο από κάτω. Δεν έπρεπε να μου πει να πάρω η μήπως δεν κάνει? Γνωρίζει κάποια? 

Eco vag υποθετα της freezyderm εμενα με σωσανε 1 μήνα αντιβίωση έπαιρνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...