Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι αλλά εγώ ταξίδεψα 2 μέρες μετά.. Εμένα μου είχε πει με τον τρόπο του ότι δεν μπορώ να αποτρέψω την εμφύτευση εάν είναι να γίνει. Απλά να  μην το παράκανεις από κούραση. Αλλά και στην δουλειά μπορείς να γυρίσεις απευθείας. Περπάτημα μου είχε πει ότι κάνει άφοβα και μου είχε τονισει ότι οι λακκούβες στο δρόμο όταν οδηγείς είναι ακίνδυνες! Κυρίως το είχε πει κοιτώντας τον άντρα μου για να μην του λέω να τις αποφεύγει γιατί πολλές γυναίκες το έχουν αυτό το άγχος με τις λακκούβες ?

Προσωπικα συμφωνω με αυτην την προσεγγιση. Θεωρω οτι αφου μπουν τα εμβρυα στη μητρα δεν διαφερει απο κει κ περα κατι σε σχεση με την φυσιολογικη συλληψη.

Απλα πιστευω πως οι γιατροι βαζουν καποια όρια για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Εγώ κάνω προσπάθειες στο πανεπιστημιακό στην Αλεξανδρούπολη. Το μόνο που πληρώνεις είναι τον εμβρυολόγο  450€. και αν δεν έχει περάσει επιτροπή τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι στο γιατρό τα δίνεις αυτά μόνο αυτά ζητάει.δεν πληρωνεις κάτι άλλο.τι εννοεις πλήρωνε τις εξετάσεις;

Οταν λες στον γιατρο μπλουμπλου τι εννοεις? Αυτο που καταλαβαινουμε ολες???

Το...κατιτίς οπως ειπε η jazz???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Οταν λες στον γιατρο μπλουμπλου τι εννοεις? Αυτο που καταλαβαινουμε ολες???

Το...κατιτίς οπως ειπε η jazz???

 

Κοίτα όταν πας στο γραφείο ραντεβού για να κανονισεις σου λέει ότι κοστίζει τόσα και φυσικά αν έχεις σου λέει.αλλα κ λιγότερα να του δώσεις δεν σου λεει κατι δεν κάθεται να τα κοιτάξει τι του δίνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Ns μη μου πεις κι εσύ στα γιαννενα;

Αθήνα ειμαι @Bloublou85

Γι'αυτό πάω Ιασώ.

Με βλέπω σε λίγο να μαθαίνω pole dancing .... για τι κάθε δοκιμασία είναι αρκετά.....

Για τα Γιαννενα έμαθα από μια γνωστή που είχε κάνει 5_6 προσπάθειες.αλλα το σπέρμα του συζηγου είχε πρόβλημα....Γιατί είχε υποβληθεί πριν Χρόνια σε χημειοθεραπεία.....Και ενώ δεν τους εδεινε κάνεις ελπίδες....βρήκαν αυτήν την ομάδα στο Παν. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ και έχουν αποκτήσει 1 παιδάκι και σε λίγο καιρό το δεύτερο!

 

Κορίτσια η ελπίδα δεν πεθαίνει Πότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι στο γιατρό τα δίνεις αυτά μόνο αυτά ζητάει.δεν πληρωνεις κάτι άλλο.τι εννοεις πλήρωνε τις εξετάσεις;

Λεπτομέρειες δεν θυμάμαι αλλά νομίζω υπερήχους κλπ δεν τα έκανε νοσοκομείο τα πλήρωνε σε κέντρο που συνεργάζεται ο γιατρός στα Γιάννενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Λεπτομέρειες δεν θυμάμαι αλλά νομίζω υπερήχους κλπ δεν τα έκανε νοσοκομείο τα πλήρωνε σε κέντρο που συνεργάζεται ο γιατρός στα Γιάννενα

Α ναι υπερήχους κάνουμε σε δικό μας γιατρό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Λεπτομέρειες δεν θυμάμαι αλλά νομίζω υπερήχους κλπ δεν τα έκανε νοσοκομείο τα πλήρωνε σε κέντρο που συνεργάζεται ο γιατρός στα Γιάννενα

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Αθήνα ειμαι @Bloublou85

Γι'αυτό πάω Ιασώ.

Με βλέπω σε λίγο να μαθαίνω pole dancing .... για τι κάθε δοκιμασία είναι αρκετά.....

Για τα Γιαννενα έμαθα από μια γνωστή που είχε κάνει 5_6 προσπάθειες.αλλα το σπέρμα του συζηγου είχε πρόβλημα....Γιατί είχε υποβληθεί πριν Χρόνια σε χημειοθεραπεία.....Και ενώ δεν τους εδεινε κάνεις ελπίδες....βρήκαν αυτήν την ομάδα στο Παν. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ και έχουν αποκτήσει 1 παιδάκι και σε λίγο καιρό το δεύτερο!

 

Κορίτσια η ελπίδα δεν πεθαίνει Πότε!

Άμα θέλουν είναι καλοί,να μπορούσαν να περάσουν και τον καθετήρα καλά θα ήταν (το πόνο μου εγώ) τους βγάζω σχέδιο τώρα στο autocad μπας κ μάθουν τίποτα χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ναι υπερήχους κάνουμε σε δικό μας γιατρό.

 

Αν εμενες ομως γιαννενα δεν θα πηγαινες εκει για υπερηχους?στο νοσοκομειο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ν_S η αλήθεια είναι ότι εγώ μετά την ετ έκανα ένα δικαστήριο. Και χτες ένα συμβόλαιο. 

Ο γιατρός μου το ήξερε φυσικά και δεν είπε όχι. Μόνος να μην αγχώνομαι στη δουλειά θέλει. Όχι βάρος όχι σκύψιμο. Όχι επαφές. 

Σήμερα 7η και αύριο 8η ημέρα που γίνεται η εμφύτευση μου είπε αν γίνεται να κάτσω σπίτι. Όχι κρεββάτι όμως. 

Γενικά θεωρεί ότι χωρίς υπερβολές δεν υπάρχει πρόβλημα. Και από 10η μέρα οδήγηση και φυσικά από 9η στη δουλειά κανονικά. Μόνο σκύψιμο βάρος δε θέλει.

Αυτές είναι οι οδηγίες κλωσσιματος. 

Χαχαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αν εμενες ομως γιαννενα δεν θα πηγαινες εκει για υπερηχους?στο νοσοκομειο?

 

Καλά θα σου έλεγε δε προλαβαίνω στο νοσοκομείο να ερχεσαι στο ιατρείο κ τα σχετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλά θα σου έλεγε δε προλαβαίνω στο νοσοκομείο να ερχεσαι στο ιατρείο κ τα σχετικα.

Σοβαρά μιλας???

Μαλιστα. Καταλαβα. 

Κριμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Σοβαρά μιλας???

Μαλιστα. Καταλαβα. 

Κριμα. 

Α καλα από τέτοια έχουμε μάθει τώρα,τωρα μόλις αδιαθετησω θα ξαναπαω αλλιώς δε συνεννοεισαι απ το τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α καλα από τέτοια έχουμε μάθει τώρα,τωρα μόλις αδιαθετησω θα ξαναπαω αλλιώς δε συνεννοεισαι απ το τηλ.

Θα ξανακάνεις διέγερση άμεσα ζουζού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Θα ξανακάνεις διέγερση άμεσα ζουζού;

Θα κάνω διάνοιξη τώρα σ αυτό το κύκλο κ στον επόμενο διέγερση.εσυ πως το σκέφτεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα κάνω διάνοιξη τώρα σ αυτό το κύκλο κ στον επόμενο διέγερση.εσυ πως το σκέφτεσαι;

Εγώ θα πάρω μια δυο γνώμες και θα αποφασίσω.  Ίσως πιέσω και για λαπαροσκόπηση. Γίνεται άραγε ταυτόχρονα διάνοιξη τραχήλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

 

Άμα θέλουν είναι καλοί,να μπορούσαν να περάσουν και τον καθετήρα καλά θα ήταν (το πόνο μου εγώ) τους βγάζω σχέδιο τώρα στο autocad μπας κ μάθουν τίποτα χαχαχαχαχα

Εμένα τον πέρασε αμέσως....! Αφού τον βλέπουν με τον υπέρηχο!Κάναμε και δοκιμαστικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Ν_S η αλήθεια είναι ότι εγώ μετά την ετ έκανα ένα δικαστήριο. Και χτες ένα συμβόλαιο. 

Ο γιατρός μου το ήξερε φυσικά και δεν είπε όχι. Μόνος να μην αγχώνομαι στη δουλειά θέλει. Όχι βάρος όχι σκύψιμο. Όχι επαφές. 

Σήμερα 7η και αύριο 8η ημέρα που γίνεται η εμφύτευση μου είπε αν γίνεται να κάτσω σπίτι. Όχι κρεββάτι όμως. 

Γενικά θεωρεί ότι χωρίς υπερβολές δεν υπάρχει πρόβλημα. Και από 10η μέρα οδήγηση και φυσικά από 9η στη δουλειά κανονικά. Μόνο σκύψιμο βάρος δε θέλει.

Αυτές είναι οι οδηγίες κλωσσιματος. 

Χαχαχαχα. 

Αμα σας λεω εγω δασκαλες.....που μου ανοίγετε  τα μάτια...

Είναι κάποιοι γιατροί που Σου λένε....συνεχίζεις την ζωή σου κανονικά..Άλλοι Σου λένε ταβλα....

Βτε κοριτσια -Αλήθεια 7-8η μέρα γίνεται η εμφύτευση? Και γιατί στα έμβρυα 3 ημερών λένε ξεκούραση 3 μέρες?

Και μια φίλη που έκανε τα ίδια της είπαν...Προσοχή τις πρωτες μερες!

Άρα εγώ που έβαλα 12/2 έμβρυα τριών ημερών....θα γίνει η εμφύτευση 16-17?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Α! Εγώ κάνω προσπάθειες στο πανεπιστημιακό στην Αλεξανδρούπολη. Το μόνο που πληρώνεις είναι τον εμβρυολόγο  450€. και αν δεν έχει περάσει επιτροπή τα φάρμακα.

Καλησπερα!

Εχει καθημερινα εμβρυολογο το νοσοκομειο εκει? Ή ερχεται συγκεκριμενες ημερες?

Με την Κουτλάκη εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εγώ θα πάρω μια δυο γνώμες και θα αποφασίσω.  Ίσως πιέσω και για λαπαροσκόπηση. Γίνεται άραγε ταυτόχρονα διάνοιξη τραχήλου;

Διανοιξη μπορει να γινει κ κατα την ωοληψια μια που εχει γινει μεθη.

Αλλιως ναι φυσικα στη λαπαροσκοπηση μπορουν να το ελεγξουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Αμα σας λεω εγω δασκαλες.....που μου ανοίγετε  τα μάτια...

Είναι κάποιοι γιατροί που Σου λένε....συνεχίζεις την ζωή σου κανονικά..Άλλοι Σου λένε ταβλα....

Βτε κοριτσια -Αλήθεια 7-8η μέρα γίνεται η εμφύτευση? Και γιατί στα έμβρυα 3 ημερών λένε ξεκούραση 3 μέρες?

Και μια φίλη που έκανε τα ίδια της είπαν...Προσοχή τις πρωτες μερες!

Άρα εγώ που έβαλα 12/2 έμβρυα τριών ημερών....θα γίνει η εμφύτευση 16-17?

Καθε γιατρος εχει τη δικη του τακτικη.

Για βλαστοκυστες συνηθως οι περισσοτεροι λενε 3 ημερες. 

Για εμβρυα 3 ημερων λενε περισσοτερες. 

Αλλα φυσικα υπαρχουν κ αποκλισεις στις συμβουλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοίτα μικρογονιμοποίηση κάνουν σιγουρα σε όλες τώρα αυτή τη μέθοδο χρησιμοποιούν.κι εμάς με μικρογονιμοποίηση έγινε.τωρα για βιοψία δεν ξέρω όμως μπορείς να ρωτήσεις με ένα τηλ.

Εμάςς μας έστειλε Αθήνα επειδή δε βρέθηκαν σπερματοζωάρια στη βιοψία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Αμα σας λεω εγω δασκαλες.....που μου ανοίγετε  τα μάτια...

Είναι κάποιοι γιατροί που Σου λένε....συνεχίζεις την ζωή σου κανονικά..Άλλοι Σου λένε ταβλα....

Βτε κοριτσια -Αλήθεια 7-8η μέρα γίνεται η εμφύτευση? Και γιατί στα έμβρυα 3 ημερών λένε ξεκούραση 3 μέρες?

Και μια φίλη που έκανε τα ίδια της είπαν...Προσοχή τις πρωτες μερες!

Άρα εγώ που έβαλα 12/2 έμβρυα τριών ημερών....θα γίνει η εμφύτευση 16-17?

Αχ κορίτσι φοβάμαι μη σε μπερδεψα όπως τα είπα. Ως μέρα 0 υπολογίζεται η μέρα της ωοληψιας. Ημέρα 1 η επόμενη. Ακόμα και 3 ημερών να βάλεις ναι η εμφύτευση  ξεκιναει το νωρίτερο 6 η ημέρα και σε κάποιες περιπτώσεις φτάνει μέχρι 9η. Το ίδιο ισχύει και για τις βλαστοκυστες η ημέρα εμφύτευσης δεν αλλάζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχ κορίτσι φοβάμαι μη σε μπερδεψα όπως τα είπα. Ως μέρα 0 υπολογίζεται η μέρα της ωοληψιας. Ημέρα 1 η επόμενη. Ακόμα και 3 ημερών να βάλεις ναι η εμφύτευση  ξεκιναει το νωρίτερο 6 η ημέρα και σε κάποιες περιπτώσεις φτάνει μέχρι 9η. Το ίδιο ισχύει και για τις βλαστοκυστες η ημέρα εμφύτευσης δεν αλλάζει. 

@Πιου-πιου το χω...το χω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

 

Και μια φίλη που έκανε εκεί βιοψία ο άντρας της με αζωοσπερμια, Αθήνα τους έστειλε στο κέντρο που συνεργάζεται. Αλλά δεν άκουσα τα καλύτερα απ'αυτή την περίπτωση..

Ωχ...μήπως μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...