Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Άντε  κορίτσια πάρτε μία μια σειρά.  Θα έχουμε εγκυμοσύνες το μυρίζομαι εγώ! 

@jazz μου μη στεναχωριέσαι. Θα ανεβεί σίγουρα κι άλλο αν και από  ότι ξέρω από 7 και πάνω μας κάνει! 

@satya εγώ θέλω να φέρω τη νύφη γρήγορα γρήγορα,  αλλά βλέπεις δε με αφήνουν! 

Δεν είπαμε ότι πρέπει οι γαμπροί να είναι λίγο μεγαλύτεροι? Τι σκατά γαμπροί θα είναι να χτυπάνε το χέρι στο τραπέζι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz συγνώμη δεν είδα ότι είχες ήδη γράψει πως ο γιατρός σου το θέλει 8 χιλιοστά. Αντε πάχυνε καλό ενδομητριο! Ποτέ θα το έλεγξετε πάλι?

@nikona Μια χαρά ήταν το ταξίδι. Λίγο θέμα με τα βάρη και τις βαλίτσες είχαμε αλλά σύμφωνα με τον γιατρό τίποτα δεν πειράζει. Οπότε δεν νιώθω τύψεις που εσερνα 2 βαλίτσες. 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Δεν αισθάνομαι τίποτα.. Ούτε πρηξιμο πολύ στο στήθος όπως την προηγούμενη φορά ούτε τόσο φούσκωμα. Μια εβδομάδα-αιωνας ακόμα μέχρι την χοριακη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια :) ετοιμάζομαι για την τρίτη μου προσπάθεια τέλος του Φλεβάρη. 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει κάνει διέγερση με elonva .

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας.Σας διαβασα ολες συνοπτικα..ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα για ολες γρηγορα και χωρις ταλαιπωρία..

Ξεκιναω και γω αυτη τη διαδικασια, ειμαι βεβαια σε πολυ αρχικο σταδιο.Θα κανω τις  πρωτες μου προσπαθειες στο νοσοκομειο.

Βασικα θα ξεκινησω με σπερματεγχυνση οπως συμβουλευει και η γιατρος μου μεχρι να γινουν τα διαδικαστικα με την επιτροπη.

Ομως βιαζομαι να κανω εξωσωματικη κοριτσια (βιαζομαι να μεινω εγκυος)και αυτο για λογους υγειας. Θα πρεπει να κανω οσο πιο γρηγορα μπορω υστερεκτομη λογω ιστορικου στην οικογ μου καρκινου.

Χρειαζομαι επειγόντως  2000 μοναδες μπας και γλιτώσω την αναμονη της επιτροπης και αποφυγω τον κινδυνο απορριψης μιας και δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα ουτε εγω ουτε ο σύζυγος μου.

Αν σε καποια κοπελα περισσευει κατι...θα ημουν πολυ ευγνώμων...αλλα και αυτο να μη γινει..φυσικα θα συνεχισουμε την επικοινωνια μας και θα χαιρομαι να μαθαινω ευχαριστα οπως και θα σας ενημερωνω και γω για τα δικα μου.Ειμαι στη φαση που μαζευουμε εξετασεις κολπικα αμη σπερματα κλπ για την επιτροπη.Περιπου στις 15 Φλεβαρη θα κανω την πρωτη σπερματεχυνση.

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Οι prolutex και ή crinone πως γίνονται? Το φιαλίδιο αυτό το μικρό που έχει λιγάκι μέσα τραβάμε με την ένεση κ το κάνουμε;

Αύριο ξεκινάω κι εγώprolutex .. 1πρωι 1 βράδυ. Για 4 μέρες μου μειώνει τα σικλακουρ σε 2+2 και μετά πάλι 3+3! Και πρώτα ο Θεός, Παρασκευή έτ....

@Magaiver πραγματικά Γολγοθάς η αναμονή! Θα περάσει όμως ο καιρός, δεν έχει επιλογή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Οι prolutex και ή crinone πως γίνονται? Το φιαλίδιο αυτό το μικρό που έχει λιγάκι μέσα τραβάμε με την ένεση κ το κάνουμε;

Τραβάς με μεγάλη βελόνα και αλλάζεις με βελόνα ινσουλίνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Αύριο ξεκινάω κι εγώprolutex .. 1πρωι 1 βράδυ. Για 4 μέρες μου μειώνει τα σικλακουρ σε 2+2 και μετά πάλι 3+3! Και πρώτα ο Θεός, Παρασκευή έτ....

@Magaiver πραγματικά Γολγοθάς η αναμονή! Θα περάσει όμως ο καιρός, δεν έχει επιλογή!!

Οοοο αλήθεια;γιουπιιιι! Γιατί παρασκευή θα βάλεις βλαστοκύστες?να σου πω στη κοιλιά γίνονται? Θέλει τη μικρή βελόνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz μπράβο μπράβο!!! Με το καλό?

@Πιου-πιου καλά είμαι. Στην αναμονή.. Ευτυχώς έχουμε κάτι φίλους από Λονδίνο εδώ και θα περάσει τουλάχιστον το ΣΚ έτσι ευχάριστα. Μετά από Δευτέρα στο γραφείο..ελπίζω να είμαι πολύ αφοσιωμένη στην δουλειά να μην σκέφτομαι μεχρι την Παρασκευή γιατί όπως είπε και η @nikona όσο πλησιάζει η ημερομηνία τόσο πιο πολύ αγχώνομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Οοοο αλήθεια;γιουπιιιι! Γιατί παρασκευή θα βάλεις βλαστοκύστες?να σου πω στη κοιλιά γίνονται? Θέλει τη μικρή βελόνα; 

Ναι βλαστοκυστες.. στην κοιλιά γύρω από τον αφαλό κλασικά, όπως και οι ενέσεις της διέγερσης, εκτός αν έχεις άλλη οδηγία απ'τον γιατρό σου.. πρώτα βάζεις την πράσινη βελονα (G27) παίρνεις το υγρό όπως δείχνει και στις οδηγίες και μετά αλλάζεις με την μικρή γκρι (G21) και μπαμ, την βαράς κάθετα.. εγώ πρέπει να εξασκηθω πολύ γιατί την πρωινή θα την κάνω στη δουλειά! Και χωρίς να καταλάβει κανείς τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

@Magaiver  χαλαρωσε τωρα που εφτασες στο σπιτι σου κ ξεκουρασου..... @jazz με το καλο η ετ...σας ευχομαι ολα τελεια να ειναι

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου.. ότι είναι να γίνει θα γίνει.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Ναι βλαστοκυστες.. στην κοιλιά γύρω από τον αφαλό κλασικά, όπως και οι ενέσεις της διέγερσης, εκτός αν έχεις άλλη οδηγία απ'τον γιατρό σου.. πρώτα βάζεις την πράσινη βελονα (G27) παίρνεις το υγρό όπως δείχνει και στις οδηγίες και μετά αλλάζεις με την μικρή γκρι (G21) και μπαμ, την βαράς κάθετα.. εγώ πρέπει να εξασκηθω πολύ γιατί την πρωινή θα την κάνω στη δουλειά! Και χωρίς να καταλάβει κανείς τίποτα!!

Έτσι να τα ζητησω απ τι φαρμακείο? Το πρωί εγώ θα βάζω crinone αυτή θα τη κάνω απόγευμα;.Εσύ θα κάνεις 2 τέτοιες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έτσι να τα ζητησω απ τι φαρμακείο? Το πρωί εγώ θα βάζω crinone αυτή θα τη κάνω απόγευμα;.Εσύ θα κάνεις 2 τέτοιες;

Ναι εγώ δύο προλουτεξ. Θα ζητήσεις σύριγγες ινσουλίνης και μεγάλες βελόνες τις πράσινες G27.. τις crinone δεν τις ξέρω μήπως χρειάζεται μεγαλύτερη σύριγγα;;  Ή μόνο κολπικό τζελ είναι αυτό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Ναι εγώ δύο προλουτεξ. Θα ζητήσεις σύριγγες ινσουλίνης και μεγάλες βελόνες τις πράσινες G27.. τις crinone δεν τις ξέρω μήπως χρειάζεται μεγαλύτερη σύριγγα;;

Όχι αυτή είναι κρέμα το βάζεις κολπικά.με αυτές θα τραβάω το υγρό,ομως ποιες θα ζητησω για να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η magie είπε:

Κοριτσια γεια σας.Σας διαβασα ολες συνοπτικα..ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα για ολες γρηγορα και χωρις ταλαιπωρία..

Ξεκιναω και γω αυτη τη διαδικασια, ειμαι βεβαια σε πολυ αρχικο σταδιο.Θα κανω τις  πρωτες μου προσπαθειες στο νοσοκομειο.

Βασικα θα ξεκινησω με σπερματεγχυνση οπως συμβουλευει και η γιατρος μου μεχρι να γινουν τα διαδικαστικα με την επιτροπη.

Ομως βιαζομαι να κανω εξωσωματικη κοριτσια (βιαζομαι να μεινω εγκυος)και αυτο για λογους υγειας. Θα πρεπει να κανω οσο πιο γρηγορα μπορω υστερεκτομη λογω ιστορικου στην οικογ μου καρκινου.

Χρειαζομαι επειγόντως  2000 μοναδες μπας και γλιτώσω την αναμονη της επιτροπης και αποφυγω τον κινδυνο απορριψης μιας και δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα ουτε εγω ουτε ο σύζυγος μου.

Αν σε καποια κοπελα περισσευει κατι...θα ημουν πολυ ευγνώμων...αλλα και αυτο να μη γινει..φυσικα θα συνεχισουμε την επικοινωνια μας και θα χαιρομαι να μαθαινω ευχαριστα οπως και θα σας ενημερωνω και γω για τα δικα μου.Ειμαι στη φαση που μαζευουμε εξετασεις κολπικα αμη σπερματα κλπ για την επιτροπη.Περιπου στις 15 Φλεβαρη θα κανω την πρωτη σπερματεχυνση.

Φιλια σε ολες!!

Κορίτσι μου εύχομαι το καλύτερο στην προσπάθειά σου. 

Ελπίζω να τα καταφέρετε με τη σπερματεγχυση και να μη χρειαστεί εξωσωματική. 

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω με τα φάρμακα, αλλά δεν έχω τέτοια δυνατότητα. 

Όμως η επιτροπή κλείνε άμεσα ραντεβού τουλάχιστον στην Αθήνα. Και νομίζω ότι ο γιατρός μπορεί να βοηθήσει λίγο με την έκθεση που θα κάνει ώστε να περάσεις. 

Πάνω από όλα σου εύχομαι να είσαι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι αυτή είναι κρέμα το βάζεις κολπικά.με αυτές θα τραβάω το υγρό,ομως ποιες θα ζητησω για να κάνω?

Στη μέση είναι η σύριγγα, μόνο βελόνα αλλάζεις. 

IMG_20190125_231022.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Στη μέση είναι η σύριγγα, μόνο βελόνα αλλάζεις. 

IMG_20190125_231022.jpg

Θα την αποθήκευσω να τη δείξω στο φαρμακοποιό!δε βλέπω καλά πόσα ml είναι ή μεσαία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα την αποθήκευσω να τη δείξω στο φαρμακοποιό!δε βλέπω καλά πόσα ml είναι ή μεσαία;

1ml είναι η σύριγγα (25mg είναι η προλουτεξ). Τις βελόνες ανάποδα τις εγραψαααα!!!!! Η μεγάλη, η πράσινο είναιG21 και η μικρή , η γκρι είναι G27.. ρώτα και τον φαρμακοποιό μήπως θέλει πιο μεγάλη σύριγγα γιατί μέσα λέει ότι η προλουτεξ είναι 1,119 ml!!! Εγώ μ'αυτην θα τις κάνω πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...