Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Katriniki, δηλαδη ειναι απαραιτητο να τους πεις και συγκεκριμενο λογο που θα λειψεις; δεν αρκει να τους πεις οτι προεκυψε ενα γυναικολογικο προβλημα και θα χρειαστει να κανεις μια επεμβαση.

Οσο για τα ωοληψια, ναι, θα σου παρουν μεσα απο τα ωοθηλακια τα ωαρια σου. Μετα θα τα βαλουν σε ειδικους σωληνες μαζι με το σπερμα του συζυγου και καποια ή ολα τα ωαρια θα γονιμοποιηθουν. Ε, μετα θα τα παρακολουθουν να αναπτυσσονται ως εμβρυα. Και καποια στιγμη θα στα τοποθετησουν στη μητρα. Οχι ολα. Συνηθως βαζουν δυο. 

Ναι @nikona μου δυστυχώς είναι απαραίτητο να το πω άστα!απλά κάτι γυναικολογικο αν τους πω θα ρωτάνε συνέχεια ο ένας τον άλλον μέχρι να μάθουν και το πιθανότερο είναι ότι θα κάνουν υποθέσεις μόνοι τους!!

Ναι για δύο μου είπαν!απλά αυτό ανέφερα με τι κριτήρια επιλέγουν ποιας ημέρας έμβρυα θα βάλουν!και τα υπόλοιπα δλδ τα καταψυχεις αν θες σωστά?δλδ έστω ότι όσα σου πήραν γονιμοποιηθούν όλα και σου βάλουν τα 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Ναι λογικά ξέρουν ειδικά η γυναίκα του!Ο γιατρός μου είπε 3 μέρες αλλά εγω θέλω μια βδομάδα σίγουρα μακάρι να μπορούσα και 10 μέρες για να αισθάνομαι εγώ καλά!!! Να μην πω λες για κύστη στην μεριά της σκωληκοειδίτιδας που θα την αφαιρούσα λαπαροσκοπικά?να πω πολύποδα??καλή ιδέα και αυτή!!

Τι να σου πω ρε κορίτσι !!! Ότι ψέμματα πέις πάντως διάβασε καλά για να μην σε πιάσουν ειδικά εάν λες ότι γνωρίζουν μπορεί να σε ρωτήσει από ενδιαφέρον και καλα......

εγώ σου είπα για τον h1n1 επειδή είναι επίκαιρο και μην τυχόν που το απεύχομαι χρειαστείς και δεύτερη προσπάθεια να έχεις κάτι γυναικολογικό !!!!

παντως και η κύστη και ο πολύποδας είναι καλά σενάρια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katriniki είπε:

Ναι @nikona μου δυστυχώς είναι απαραίτητο να το πω άστα!απλά κάτι γυναικολογικο αν τους πω θα ρωτάνε συνέχεια ο ένας τον άλλον μέχρι να μάθουν και το πιθανότερο είναι ότι θα κάνουν υποθέσεις μόνοι τους!!

Ναι για δύο μου είπαν!απλά αυτό ανέφερα με τι κριτήρια επιλέγουν ποιας ημέρας έμβρυα θα βάλουν!και τα υπόλοιπα δλδ τα καταψυχεις αν θες σωστά?δλδ έστω ότι όσα σου πήραν γονιμοποιηθούν όλα και σου βάλουν τα 2.

Οι εμβρυολογοι βλεπουν τα εμβρυα και κρινουν. Αν τα βλεπουν να ειναι δυναμικα και να διαιρουνται σωστα τα αφηνουν να προχωρησουν σε βλαστοκυστες (5 ημερων δηλαδη), με ρισκο βεβαια να μην επιβιωσουν. Αλλιως τα αφηνουν μεχρι την 3η μερα χωρις να ρισκαρουν κ τα τοποθετουν στη μητρα. 

Αν γονιμοποιηθουν περισσοτερα ναι, τα καταψυχουν. 

Η γνωμη μου ειναι να μην αναφερεις αφαιρεση πολυποδα γιατι ειναι μια διαδικασια πλεον ανωδυνη χωρις να απαιτει νοσηλεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Τι να σου πω ρε κορίτσι !!! Ότι ψέμματα πέις πάντως διάβασε καλά για να μην σε πιάσουν ειδικά εάν λες ότι γνωρίζουν μπορεί να σε ρωτήσει από ενδιαφέρον και καλα......

εγώ σου είπα για τον h1n1 επειδή είναι επίκαιρο και μην τυχόν που το απεύχομαι χρειαστείς και δεύτερη προσπάθεια να έχεις κάτι γυναικολογικό !!!!

παντως και η κύστη και ο πολύποδας είναι καλά σενάρια  

@Papadakis @nikona μου τι είναι κ αυτό πια!!τα έχουμε όλα έχουμε κ το άγχος της δουλειάς!!

Ναι @nikona μου έχεις δίκιο για τον πολύποδα φοβάμαι πως θα φανεί υπερβολικό τόσες μέρες!

Ας πω κύστη τώρα και ότι γινει!θα συμβουλευτω και τον γιατρό να δω τι θα προτείνει!και θα το ψάξω στο ίντερνετ για το μέγεθος κτλ

Τι άλλο να κάνω πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Ναι καταλαβα!!αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί το ένα έγινε βλαστοκυστη...το άφησαν να γίνει για να το καταψυξουν λογικά ε??εγώ σε αυτα μπερδευομαι ως προς την επιλογή τους σε ποιας ημέρας να βάλουν!γιατί διάβασα ότι εσένα σου έβαλαν 3 ημέρας!!τελοςπαντων κορίτσι μου όπως κ να έχει το αποτέλεσμα μας νοιάζει που θα είναι super!!!

Για να το καταψυξουν το άφησαν  να γίνει βλαστοκυστη !Τώρα για τα υπόλοιπα υπάρχουν πολλές απόψεις άλλοι λένε λόγω ηλικίας άλλοι λένε αν έχεις ξαναπροσπαθησει και δεν έχει επιτύχει ...τι να πω το αποτέλεσμα θα δείξει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Εγώ πάλι λέω ότι δε χρειάζεται τόσο να σκας . Να βάλεις σε ένα φακελο την λέξη αυστηρώς προσωπικό γιατί τώρα με τα προσωπικά δεδομένα έχουν κυρώσεις και μη σκας. Εγώ έστειλα κανονικά δεκαπέντε μέρες λόγω υποβοηθούμενης αναπαραγωγής . Σοβαρά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αισθανόμαστε άσχημα για αυτό . Την πρώτη φορά το έκρυψα τώρα πια δεν με νοιάζει κιόλας . Σαν να απελευθερώθηκα!

Και στον εοππυ τι έδωσες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Η αλήθεια είναι πως και εγώ αυτης της άποψης είμαι και αν όλα πάνε καλά δεν έχω κανένα θέμα εάν ερωτήθω να το  πω!όμως  επειδή η επιχείρηση είναι μικρή και τα αφεντικά και το προσωπικό είναι πολύ πολύ κουτσομποληδες (ήδη με ρωτανε γιατί δεν έχω ακόμα παιδί)δεν θέλω με τπτ να αναφερθεί κάτι το οποίο θα με πάει πίσω!Ας γίνουν όλα με το καλό... Αν ήταν μεγάλη επιχείρηση δεν θα είχα τόσο προβλημα νομίζω.Εδω μια μέρα έλλειψα και έπεσαν να με φάνε 

Μια κοπέλα από εδώ με συμβούλεψε για κύστη και έτσι θα ακολουθήσω την συμβουλή της!

Ο γιατρός μου είπε 3 μέρες ξάπλα στην έμβρυομεταφορά αλλά εγώ θα πάρω 10 μερουλες να είμαι σίγουρη

Σιγα μην κάτσουμε να σκάσουμε και γι'αυτό !!ούτε καν κορίτσια !!ότι και να λένε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

??εγώ έχω ένα πόρτοφολι σαν την γιαγιά μου και τα βάζω μέσα!!!!αστα να πάνε 

@Papadakis γιατί δε κάθεσαι μιας και έχεις και το συνάχι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

??εγώ έχω ένα πόρτοφολι σαν την γιαγιά μου και τα βάζω μέσα!!!!αστα να πάνε 

@Bellaki  ωραία είσαι εσύ !!και εμείς όλη τη μέρα με ποια φίλη θα μιλάμε χαχχχχαχχχ:-)Δε μου λες τα κολπικα utrogestan πως θα τα βαζεις ,,,?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σημερα το ξεφτυλισα εμεινα αρκετη ωρα εκτος σπιτιου αλλα ανανεωθηκα νιωθω λιγη κουραση !!να σας πω τι έπαθα από την innohep ;;??μου έκανε θρομβο και μελανιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Papadakis γιατί δε κάθεσαι μιας και έχεις και το συνάχι ?

Δεν μπορώ !!! Λείπω από την Τρίτη !! Η προϊσταμένη μου και όλη ομάδα φεύγουν και μένω μόνη μου πίσω ... με έχεις τη ρίξει απίστευτα ... εάν δεν ήταν αυτή πως θα μπορούσα να είχα κάνει 6 φορές μέσα σε ένα χρόνο ;;;;;;άσε που θέλω σαν τρελή να γυρίσω ....μην ξεχνάτε για εμένα δεν είναι η πρώτη φορά όποτε γενικά έχω πάθει και μια αναισθησία !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσια σημερα το ξεφτυλισα εμεινα αρκετη ωρα εκτος σπιτιου αλλα ανανεωθηκα νιωθω λιγη κουραση !!να σας πω τι έπαθα από την innohep ;;??μου έκανε θρομβο και μελανιά

Αυτό είναι που λέμε μαύρισε η κοιλιά μου για να αποκτήσω παιδί !!!!!! Αχ πονάει όλη μου η κοιλιά εμένα !! Εγώ κάνω και prilytex... δεν μου είπες τιμή προγεστερονης !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Αυτό είναι που λέμε μαύρισε η κοιλιά μου για να αποκτήσω παιδί !!!!!! Αχ πονάει όλη μου η κοιλιά εμένα !! Εγώ κάνω και prilytex... δεν μου είπες τιμή προγεστερονης !!!!

@Papadakis θεααα !!!!για ποια ημερομηνία μιλάς ?θες της ωοληψια ?η την τιμή της εμβρυομεταφορας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεν μπορώ !!! Λείπω από την Τρίτη !! Η προϊσταμένη μου και όλη ομάδα φεύγουν και μένω μόνη μου πίσω ... με έχεις τη ρίξει απίστευτα ... εάν δεν ήταν αυτή πως θα μπορούσα να είχα κάνει 6 φορές μέσα σε ένα χρόνο ;;;;;;άσε που θέλω σαν τρελή να γυρίσω ....μην ξεχνάτε για εμένα δεν είναι η πρώτη φορά όποτε γενικά έχω πάθει και μια αναισθησία !!!!

@Papadakis τουλάχιστον θα μπορείς να μπαίνεις στοforum να μας μιλάς ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Papadakis θεααα !!!!για ποια ημερομηνία μιλάς ?θες της ωοληψια ?η την τιμή της εμβρυομεταφορας ?

Της ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

@Μπεμπελουκα μην αγχώνεσαι για το έξω !! Καλά έκανες .... ότι έχει γίνει έχει γίνει ...

που είμαι σίγουρη ότι έχει γίνει :)))

@Papadakisενα θα σου πω περπαταγα σαν την κοτα !!!χαχχα χχσηκωνομουν σαν κλωσσα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Papadakis τουλάχιστον θα μπορείς να μπαίνεις στοforum να μας μιλάς ????

Μπαααααα μόνο το βράδυ ... δυστυχώς δουλεύω και πολλές ώρες όποτε από αύριο σας απαλλάσσω από την παρουσία μου !!!!θα μπω το βράδυ να δω νέα εάν και αύριο δεν περιμένουμε καμία χοριακη έτσι δεν είναι ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Papadakisενα θα σου πω περπαταγα σαν την κοτα !!!χαχχα χχσηκωνομουν σαν κλωσσα !!

Λογικό και Εγώ έτσι ήμουν την πρώτη φορά !!!!! Καλά έκανες όπως νιώθεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσια σημερα το ξεφτυλισα εμεινα αρκετη ωρα εκτος σπιτιου αλλα ανανεωθηκα νιωθω λιγη κουραση !!να σας πω τι έπαθα από την innohep ;;??μου έκανε θρομβο και μελανιά

Κι έμένα μικρές μελανίτσες! Νομίζω είναι πιο σκληρή η βελόνα απο των ορμονών.. εχω γίνει πουά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Κι έμένα μικρές μελανίτσες! Νομίζω είναι πιο σκληρή η βελόνα απο των ορμονών.. εχω γίνει πουά?

Οντως ισχυει ποναει πολυ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Λογικό και Εγώ έτσι ήμουν την πρώτη φορά !!!!! Καλά έκανες όπως νιώθεις 

@Papadakis δε σε ξεχασα με την τιμη θα σου στειλη εντος των λεπτων .κανονισε να ξεκλεψεις κανα λεπτο να μπαινεις !!επισης δε νομιζω γιαυτη τη βδομαδα εσυ παιρνεις σειρα γιαχοριακη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αυτό είναι που λέμε μαύρισε η κοιλιά μου για να αποκτήσω παιδί !!!!!! Αχ πονάει όλη μου η κοιλιά εμένα !! Εγώ κάνω και prilytex... δεν μου είπες τιμή προγεστερονης !!!!

@Papadakis59,7  πως το βλεπεις;prillytex τι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Μια χαρά εγώ είχα 22 για αυτό μου έδωσαν και ενέσεις !!!!

Ποσο χρ.εισαι ;μπορει να παιζει ρολο που εχεις κανει ηδη ενα παιδακι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...