Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Αυτο το δειγμα πώς ακριβως το παιρνουν???με υστεροσκοπηση???

Μου είπαν ότι δεν θα μου κάνουνε αναισθησία άρα κάτι σαν το τεστ Παπ το φαντάζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

αληθεια κοριτσι μ εισαι εγκυουλα???? με το καλο ..... οντως ειναι θεοσταλτο δωρο κ ευχαριστω τν Θεο καθε μερα γι αυτο!!!

Ναι αγάπη να είσαι καλά σε ευχαριστώ έχασα το πρώτο είχα ενδομήτριο θάνατο και τώρα ξανα προσπαθεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Πήρες δηλαδή κάποια θεραπεία για τα αυτοανοσα και μετά σταμάτησαν οι παλινδρομες?

Κορτιζόνη κ αντιπηκτικες..δεν είναι όμως αυτό το θέμα..το θέμα είναι ότι αρκέστηκε σε ένα " κάνεις καλά εμβρια" κ δεν ψάξαμε τίποτα . συγγνώμη αλλά αυτό το θεωρώ απαραδεκτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kokotsalo λυπάμαι πάρα πολύ. Παρε τονχρόνο σου και με μεγαλύτερη δύναμη θα συνεχίσετε. Σε νιωθουμε όλες.

@Mariapretty θα περιμενουμε τα νεα σου, Καλη επιτυχια!

@xrisanthi Μπράβο!!!πολύ καλά προχωράεςι το εμβρυάκι σας!!Με το καλό και η επόμενη επανάληψη!!!

@Bloublou85 χαίρομαι που είσαι ηρεμη. Πάρε δυνάμεις και ευχομαι η νέα αυτή αλλαγή γιατρού να είναι η τυχερή σας..!!! Εμείς δεν ξέρουμε ακριβώς πότε, από μέρα σε μέρα ίσως. Είμαι καλά μέχρι στιγμής, ευχαριστώ πολύ.

@Katriniki είναι πολλοί οι παράγοντες με τους οποίους ο γιατρός επιλέγει κάθε φορά το πρωτόκολλο για την κάθε ασθενή. Ηλικια, το ορμονικό της προφιλ, η κλινική της εικόνα, οι προηγουμενες προσπαθειες αν ειχαν γινει κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσια μ καλημερα... μολις εμαθα τ αποτελεσμα της δευτερης χοριακης απο 75 μοναδες πηγε 322...!!! ελπιζω να συνεχισει καλα!!!

Υπεροχηηηη καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε δύο μέρες έγινε τόσο; Βλαστοκυστες είχες; Την πρώτη την έκανες 9 μέρα;; Σούπερ τιμές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@Finally συγχαρητήρια κι από μένα!!Ολα να σας πάνε καλά!!!

Σε όλες! Κ μη το βάζετε κάτω κορίτσια..εγώ από το μηδέν κοντεύω να γίνω πολύτεκνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sokola4 είπε:

Μου είπαν ότι δεν θα μου κάνουνε αναισθησία άρα κάτι σαν το τεστ Παπ το φαντάζομαι..

Δειγμα απο την μητρα ετσι ...δεν θα πονεσει???παραξενο μου φαινεται...μηπως ειναι με τοπικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Ναι αγάπη να είσαι καλά σε ευχαριστώ έχασα το πρώτο είχα ενδομήτριο θάνατο και τώρα ξανα προσπαθεία 

αχ λυπαμαι... αλλα τωρα ολα καλα.. με το καλο ν το κρατησεις στην αγκαλια σ.. κ εγω ειχα μια βιοχημικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Kokotsalo λυπάμαι πάρα πολύ. Παρε τονχρόνο σου και με μεγαλύτερη δύναμη θα συνεχίσετε. Σε νιωθουμε όλες.

@Mariapretty θα περιμενουμε τα νεα σου, Καλη επιτυχια!

@xrisanthi Μπράβο!!!πολύ καλά προχωράεςι το εμβρυάκι σας!!Με το καλό και η επόμενη επανάληψη!!!

@Bloublou85 χαίρομαι που είσαι ηρεμη. Πάρε δυνάμεις και ευχομαι η νέα αυτή αλλαγή γιατρού να είναι η τυχερή σας..!!! Εμείς δεν ξέρουμε ακριβώς πότε, από μέρα σε μέρα ίσως. Είμαι καλά μέχρι στιγμής, ευχαριστώ πολύ.

@Katriniki είναι πολλοί οι παράγοντες με τους οποίους ο γιατρός επιλέγει κάθε φορά το πρωτόκολλο για την κάθε ασθενή. Ηλικια, το ορμονικό της προφιλ, η κλινική της εικόνα, οι προηγουμενες προσπαθειες αν ειχαν γινει κλπ.

Ειναι δυσκολα ακομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Υπεροχηηηη καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε δύο μέρες έγινε τόσο; Βλαστοκυστες είχες; Την πρώτη την έκανες 9 μέρα;; Σούπερ τιμές

δεν εκανα εξωσωματικη δεν προλαβα ..περιμενα ν αδιαθετησω για να ξεκινησω διεγερση κ δεν αδιαθετησα ποτε αλλα πηρα θετικη χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

αχ λυπαμαι... αλλα τωρα ολα καλα.. με το καλο ν το κρατησεις στην αγκαλια σ.. κ εγω ειχα μια βιοχημικη...

Να σαι καλά αγαπη μου έχει ο Θεός εγώ Εχω πίστη και πιστεύω οτι όλα θα πάνε υπέροχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Penny89 είπε:

Να σαι καλά αγαπη μου έχει ο Θεός εγώ Εχω πίστη και πιστεύω οτι όλα θα πάνε υπέροχα

πολυ χαιρομαι για εσενα ... κ εγω εχω πιστη κ μαλιστα ειχα ταξει στον αγιο ιωαννη τν ρωσσο οτι οταν μεινω εγκυος θα βγαλω τ ονομα τ κ 4 μερες πριν μαθω πως ειμαι εγκυος ειχα δει στον υπνο μ ως εκανα τεστ κ ηταν θετικο...μονο δωρο Θεου λοιπον μπορει να ειναι...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Δειγμα απο την μητρα ετσι ...δεν θα πονεσει???παραξενο μου φαινεται...μηπως ειναι με τοπικη?

Φαντάζομαι θα αισθανθώ κάτι σαν τσιμπιματάκι όπως αισθάνεσαι στη σπερματένχηση. Όταν θα την κάνω αυτή τη εξέταση θα σου πω,πως ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

πολυ χαιρομαι για εσενα ... κ εγω εχω πιστη κ μαλιστα ειχα ταξει στον αγιο ιωαννη τν ρωσσο οτι οταν μεινω εγκυος θα βγαλω τ ονομα τ κ 4 μερες πριν μαθω πως ειμαι εγκυος ειχα δει στον υπνο μ ως εκανα τεστ κ ηταν θετικο...μονο δωρο Θεου λοιπον μπορει να ειναι...!!

Αχ μωρέ κοριτσάκι μου Εχω συγκινηθεί τόσο με σενα και ας μην σε ξέρω να με Ρώτας ότι θες στείλε μου και προσωπικό μύνημα παίρνεις χάπια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sokola4 είπε:

Φαντάζομαι θα αισθανθώ κάτι σαν τσιμπιματάκι όπως αισθάνεσαι στη σπερματένχηση. Όταν θα την κάνω αυτή τη εξέταση θα σου πω,πως ήταν.

Καλησπέρα κορίτσι.Προφανώς αυτό που θα κάνεις είναι βιοψία ενδομητρίου,αν κατάλαβα καλά.Αν είναι όντως αυτό θα σου βάλουν εναν καθετήρα και θα σου πάρουν δείγμα από το ενδομήτριο,το έχω κάνει 5 φορές.Πάρε κανένα παυσίπονο μία ώρα πιο πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Penny89 είπε:

Αχ μωρέ κοριτσάκι μου Εχω συγκινηθεί τόσο με σενα και ας μην σε ξέρω να με Ρώτας ότι θες στείλε μου και προσωπικό μύνημα παίρνεις χάπια; 

σ ευχαριστω πολυ.. οχι μονο το τ4 62mg γιατι εχω θυρεοειδη κ σημερα π μιλησα με τν γιατρο μ ειπε οτι παω πολυ καλα κ να παρω TB FOLIDEX ενα χαπακι καθε μερα κ την πεμπρτη θα παω να με δει..!! εσυ ποτε ακουσε ς καρδουλα κ ειδες σακο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.Mariapretty σου εύχομαι καλή επιτυχία με τ αποτελέσματα.Kokotsalo λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακη,δύναμη και εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου.Finally συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.Εγώ κορίτσια πήγα για υπέρηχο,το μοναδικό ωοθυλακιο έφτασε τα 17χιλ,την Τετάρτη έχω ωοληψια.Σήμερα θα κάνω την ovitrelle,εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ.. οχι μονο το τ4 62mg γιατι εχω θυρεοειδη κ σημερα π μιλησα με τν γιατρο μ ειπε οτι παω πολυ καλα κ να παρω TB FOLIDEX ενα χαπακι καθε μερα κ την πεμπρτη θα παω να με δει..!! εσυ ποτε ακουσε ς καρδουλα κ ειδες σακο??

Σακο και εμβρυικα στοιχεία θα δεις μετα τις 1500 μονάδες και καρδιά θα ακουσεις απο την 7η εβδομαδα και μετα το τονίζω ίσως και 8η μην αγχωθεις και μην πας πιο νωρίς για καρδιά ρωτά τον γιατρό να παίρνεις και προγεστερόνη αν σε αφήνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Mariapretty σου εύχομαι καλή επιτυχία με τ αποτελέσματα.Kokotsalo λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακη,δύναμη και εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου.Finally συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.Εγώ κορίτσια πήγα για υπέρηχο,το μοναδικό ωοθυλακιο έφτασε τα 17χιλ,την Τετάρτη έχω ωοληψια.Σήμερα θα κάνω την ovitrelle,εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Τετάρτη κι εγώ.. Αν επιτρέπεται σε ποιό κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Σακο και εμβρυικα στοιχεία θα δεις μετα τις 1500 μονάδες και καρδιά θα ακουσεις απο την 7η εβδομαδα και μετα το τονίζω ίσως και 8η μην αγχωθεις και μην πας πιο νωρίς για καρδιά ρωτά τον γιατρό να παίρνεις και προγεστερόνη αν σε αφήνει 

φανταζομαι πως θα με κατευθεινει την πεμπτη π θα παω.... εχω απο τα φαρμακα της εξωσωματικης π ειχα παρει προγεστερονη για κολπικη χρηση.... κανει αυτη αν μ πει ν παρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xrisanthi εμεις ειδαμε σακο 5εβδ και 5ημερων. Καρδουλα μετα απο 10-12 ημερες.

Προγεστερονη αν δεν εχεις καποιο συμπτωμα δεν νομιζω να σου δωσει. Αλλα λογικα κανει κ η κολπικη.

@sansaουλα μπραβο! Αντε με το καλο σημερα η οβιτρελ και την Τεταρτη η ωοληψια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Mariapretty σου εύχομαι καλή επιτυχία με τ αποτελέσματα.Kokotsalo λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακη,δύναμη και εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου.Finally συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.Εγώ κορίτσια πήγα για υπέρηχο,το μοναδικό ωοθυλακιο έφτασε τα 17χιλ,την Τετάρτη έχω ωοληψια.Σήμερα θα κάνω την ovitrelle,εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Sansa μου χαίρομαι παρά πολύ για σένα, σου εύχομαι ολόψυχα να γίνει ένα πολύ καλο έμβρυο κ να προχωρησεις επιτελους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@xrisanthi εμεις ειδαμε σακο 5εβδ και 5ημερων. Καρδουλα μετα απο 10-12 ημερες.

Προγεστερονη αν δεν εχεις καποιο συμπτωμα δεν νομιζω να σου δωσει. Αλλα λογικα κανει κ η κολπικη.

@sansaουλα μπραβο! Αντε με το καλο σημερα η οβιτρελ και την Τεταρτη η ωοληψια!!! 

κ εγω την πεμπτη π θα παω στον γιατρο θα ειμαι 5 εβδομαδων αλλα δενν ξερω αν θα δουμε κατι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...