Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η egw είπε:

Δεν πειράζει κοπέλα μου ο επόμενος μήνας θα είναι πιο τυχερός

Μακάρι!!! Θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σου Starrr μου, τι κάνεις? Χρόνια πολλά. Αν θυμαμαι καλα εισαι νοσοκόμα, έτσι δεν είναι? Έχω κάποιες απορίες σχετικά με τις ορμονολογικες που έχω κάνει..

Χρόνια πολλά... Αν τις γνωρίζω..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

@egw εσείς είχατε επαφές μέρα παρά μερα μετά την περίοδο μέχρι την ωορρηξία;

Ειχαμε επαφές την ένατη αλλά όχι με βάση προσπάθεια και μετά τη 12-14-16-17 την 16 που πίστευα είχα ωορρηξία είχαμε επαφή διπλή φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

TSH:0,3 μIU/ml

FSH: 6,83mIU/mal

LH: 4,06 mIU/Mk

E2: 98.00 pg/mL

Με μια πρώτη ματιά. Η tsh πολύ χαμηλή μου φαίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lenaki1890 να πω κι εγώ τη γνώμη μου επειδή τις έχω κάνει κι εγώ αυτές, χωρίς να είμαι γιατρός!! Νομίζω ότι fsh lh e2 είσαι πολύ καλά. Η tsh είναι αρκετά χαμηλή, έκανες και τα υπόλοιπα; ft3 ft4 αντισώματα; 

Βέβαια, ξέρω ότι tsh θέλουν κάτω από 2 για εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με μια πρώτη ματιά. Η tsh πολύ χαμηλή μου φαίνεται. 

Και σε εμένα πολύ χαμηλή μου φαίνεται, θα πάω την επόμενη εβδομάδα σε γιατρό να τις αξιολογήσει. Θεωρείται υποθυρεοειδισμό αυτό η υπέρ? Οι υπόλοιπες τιμές πως είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Lenaki1890 να πω κι εγώ τη γνώμη μου επειδή τις έχω κάνει κι εγώ αυτές, χωρίς να είμαι γιατρός!! Νομίζω ότι fsh lh e2 είσαι πολύ καλά. Η tsh είναι αρκετά χαμηλή, έκανες και τα υπόλοιπα; ft3 ft4 αντισώματα; 

Όχι δεν τις έκανα. Είχα υποθυρεοειδισμό 2,9 κάποτε και πήρα χάπι να το κατεβάσω αλλά από ότι είδα κατέβηκε πολύ. Τι κάνω τώρα? Να σταματήσω το χάπι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Και σε εμένα πολύ χαμηλή μου φαίνεται, θα πάω την επόμενη εβδομάδα σε γιατρό να τις αξιολογήσει. Θεωρείται υποθυρεοειδισμό αυτό η υπέρ? Οι υπόλοιπες τιμές πως είναι?

Πρέπει να της δει ενδοκρινολογος. Θα σου πει ίσως να κάνεις και αντιθυρεοειδικα. Και ανάλογα ποια μέρα ήσουν όταν τις έκανες θα τις τσεκάρει..... Για του θυροειδη μπορείς να τις κάνεις οποιαδήποτε στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Όχι δεν τις έκανα. Είχα υποθυρεοειδισμό 2,9 κάποτε και πήρα χάπι να το κατεβάσω αλλά από ότι είδα κατέβηκε πολύ. Τι κάνω τώρα? Να σταματήσω το χάπι?

Όχι θα σου το σταματήσει η ενδοκρινολογος. Και μη σου πω όταν το φτιάξεις αυτό θα χεις σύντομα σύλληψη.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι θα σου το σταματήσει η ενδοκρινολογος. Και μη σου πω όταν το φτιάξεις αυτό θα χεις σύντομα σύλληψη.. ❤️

Πότε θεωρείται φυσιολογικο Starr μου, είμαι πολύ αγχωμένη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Όχι δεν τις έκανα. Είχα υποθυρεοειδισμό 2,9 κάποτε και πήρα χάπι να το κατεβάσω αλλά από ότι είδα κατέβηκε πολύ. Τι κάνω τώρα? Να σταματήσω το χάπι?

Παίρνεις το χάπι, γι' αυτό κατέβηκε! Να ρωτήσεις τον ενδοκρινολόγο για το χάπι.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, αν ξέρετε. Υπάρχει περίπτωση η παλίνδρομη να σχετίζεται με το ότι είχα tsh 5 όταν έμεινα έγκυος;

Οι γιατροί (γυναικολόγος, ενδοκρινολόγος) είπαν κατηγορηματικά όχι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Πότε θεωρείται φυσιολογικο Starr μου, είμαι πολύ αγχωμένη....

Κάπου στο 1,5.. Ας το πας... Αλλά πόσο καιρό είχες να κάνεις? Όταν παίρνεις χάπι πρέπει τον πρώτο καιρό να κάνεις πολύ συχνά κ μετά κάθε 6 μήνες. Μέχρι να σταθεροπιιηθει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Παίρνεις το χάπι, γι' αυτό κατέβηκε! Να ρωτήσεις τον ενδοκρινολόγο για το χάπι.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, αν ξέρετε. Υπάρχει περίπτωση η παλίνδρομη να σχετίζεται με το ότι είχα tsh 5 όταν έμεινα έγκυος;

Οι γιατροί (γυναικολόγος, ενδοκρινολόγος) είπαν κατηγορηματικά όχι. 

 

Εγώ θεωρώ ναι. Διότι προφανώς το ωάριο δνε θα ήταν πολύ καλό. Εντωμεταξύ αφού έκανες κ σύλληψη με 5 tsh είσαι πολύ καλή κ εσύ κ ο συζηγος.... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με μια πρώτη ματιά. Η tsh πολύ χαμηλή μου φαίνεται. 

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια για τον θυροειδή!!Αλλά και η ε2 μου φαίνεται τσιμπημένη!!Τις έκανες 3 μέρα του κύκλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Πότε θεωρείται φυσιολογικο Starr μου, είμαι πολύ αγχωμένη....

Εμένα οι τελευταίες μου τον Φεβρουάριο ήταν 2,12.κ ήταν φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εγώ θεωρώ ναι. Διότι προφανώς το ωάριο δνε θα ήταν πολύ καλό. Εντωμεταξύ αφού έκανες κ σύλληψη με 5 tsh είσαι πολύ καλή κ εσύ κ ο συζηγος.... ????

Ναι τι να σου πω ? καλά κι εγώ είμαι σίγουρη ότι έφταιξε ή το ωάριο ή το σπερματοζωάριο αλλά πιο πολύ προς το ωάριο κλίνω ? χάλια τα ωαριάκια μου ? τεσπα και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κοντά 3 tsh και ποτέ μα ποτέ κανείς γιατρός δεν μου έδωσε χάπι, τώρα έχω κάτω από 1,5 από μόνη της κατέβηκε. Ό,τι να'ναι. Α και η προλακτίνη μου 20 είναι. Όχι και τέλεια, ε;

Ουφ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάπου στο 1,5.. Ας το πας... Αλλά πόσο καιρό είχες να κάνεις? Όταν παίρνεις χάπι πρέπει τον πρώτο καιρό να κάνεις πολύ συχνά κ μετά κάθε 6 μήνες. Μέχρι να σταθεροπιιηθει.... 

Σύμφωνα με το γιατρό στη Γερμανία είχα πριν ένα μήνα  TSH 2,9 και μου αύξησε τη δόση απο 0,5 σε 0,75. Ξανά δεν πήγα για επαναληπτικό, έκανα εχθές εδώ στην Ελλάδα και βγήκε αυτή η τιμή. Δεν ξέρω ποιον να πιστέψω, τα νεύρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ναι τι να σου πω ? καλά κι εγώ είμαι σίγουρη ότι έφταιξε ή το ωάριο ή το σπερματοζωάριο αλλά πιο πολύ προς το ωάριο κλίνω ? χάλια τα ωαριάκια μου ? τεσπα και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κοντά 3 tsh και ποτέ μα ποτέ κανείς γιατρός δεν μου έδωσε χάπι, τώρα έχω κάτω από 1,5 από μόνη της κατέβηκε. Ό,τι να'ναι. Α και η προλακτίνη μου 20 είναι. Όχι και τέλεια, ε;

Ουφ

 

Με 18 προλακτίνη έμεινα έγκυος!!Αλλά το τέλειο είναι κάτω απο 15!!Επίσης η προλακτίνη θέλει να γίνει αφού έχουμε 2 ώρες που ξυπνήσαμε κ ανεβαίνει απ το άγχος!!Εγώ τώρα είχα 27 άσεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια για τον θυροειδή!!Αλλά και η ε2 μου φαίνεται τσιμπημένη!!Τις έκανες 3 μέρα του κύκλου?

@Lenaki1890 ενδεικτικά να σου πω ότι όταν είχα κάνει τις ορμονικές τον Οκτώβρη, είχα 7 fsh και οιστραδιόλη 64 αν θυμάμαι καλά. Νομίζω ότι θέλουμε κάπως ανεβασμένη την ε2 έτσι δεν είναι; Στην παραγωγική φάση τα οιστρογόνα είναι ανεβασμένα. Ή λέω βλακείες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Lenaki1890 ενδεικτικά να σου πω ότι όταν είχα κάνει τις ορμονικές τον Οκτώβρη, είχα 7 fsh και οιστραδιόλη 64 αν θυμάμαι καλά. Νομίζω ότι θέλουμε κάπως ανεβασμένη την ε2 έτσι δεν είναι; Στην παραγωγική φάση τα οιστρογόνα είναι ανεβασμένα. Ή λέω βλακείες;

Την 3 μέρα του κύκλου την θέλουμε κάτω απο 50!!!fsh μια χαρά έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Σύμφωνα με το γιατρό στη Γερμανία είχα πριν ένα μήνα  TSH 2,9 και μου αύξησε τη δόση απο 0,5 σε 0,75. Ξανά δεν πήγα για επαναληπτικό, έκανα εχθές εδώ στην Ελλάδα και βγήκε αυτή η τιμή. Δεν ξέρω ποιον να πιστέψω, τα νεύρα μου...

Καλά και εγώ με το 2,12 δεν είχα πάρει κάτι.... Απλά κάθε χρόνο το τσεκάρω. Γιατί πχ το 2016 είχα 1,4.... Έχουν αλλά πρωτόκολλα στη Γερμανία κ άλλα εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Με 18 προλακτίνη έμεινα έγκυος!!Αλλά το τέλειο είναι κάτω απο 15!!Επίσης η προλακτίνη θέλει να γίνει αφού έχουμε 2 ώρες που ξυπνήσαμε κ ανεβαίνει απ το άγχος!!Εγώ τώρα είχα 27 άσεεε!!!

Εγώ τις είχα κάνει 8 το πρωί και είχα ξυπνήσει πριν τις 6.30. Οπότε είναι αντιπροσωπευτική λογικά.

Ρε γμτ η ενδοκρινολόγος όλα τέλεια τα βλέπει, wtf? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια για τον θυροειδή!!Αλλά και η ε2 μου φαίνεται τσιμπημένη!!Τις έκανες 3 μέρα του κύκλου?

4η μέρα του κύκλου την έκανα. Τα φυσιολογικά όρια είναι από 12,5 μέχρι 160 σε παραγωγική φάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...