Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

@egw  Συγχαρητηρια!!! τι ευχαριστο νεο!!! Αντε ερχεται και το αδερφακι του μικρου σου που αγχωνοσουν μην εχουν μεγαλη διαφορα χαχα!!! Ολα καλα να σου πανε μεχρι τελος!!! Κλεινει αψογα η χρονια σου!!!

Και στις υπολοιπες κοπελες να ευχηθω καλη Πρωτοχρονια και το 2019 να φερει πολληηη υγειααα, αγαπη και ο,τι αλλο επιθυμειτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Περίμενε λίγο κοριτσάκι μου και αν είναι ξανά κάνει τεστ 

Ε αυτό θα κανω. Απλά σας ενημερώνω... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Starrrάκι περίμενε δυο-τρεις μερούλες ακόμη και ξανακάνε τεστ. Έχεις ξανανιώσει αυτά τα πονάκια;

Όχι. Αλλά κάθε μήνα βρίσκω νέα συμπτώματα εγώ. Κ ενώ είχε πέσει λίγο η θερμοκρασία χθες. Σήμερα ξανά ανέβηκε.... Είμαι κάπου στις 15 ημέρες με υψηλή θερμοκρασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw κοριτσι μου συγχαρητηρια!!! Τελειωνει το 18 με τον πιο ομορφο τροπο! Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!

@KONSTANTIA μου τι νεα; διαβασα οτι ειχες αιμα... ολα καλα τωρα;; 

Καλες γιορτες σε ολη την παρεα εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι. Αλλά κάθε μήνα βρίσκω νέα συμπτώματα εγώ. Κ ενώ είχε πέσει λίγο η θερμοκρασία χθες. Σήμερα ξανά ανέβηκε.... Είμαι κάπου στις 15 ημέρες με υψηλή θερμοκρασία. 

Αυτό είναι ευχάριστο κορίτσι μου, να ελπίζεις όσο δεν βλέπεις την ανεπιθύμητη! Μπορεί τα τεστ να μην ανιχνεύουν ακόμη την ορμόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αυτό είναι ευχάριστο κορίτσι μου, να ελπίζεις όσο δεν βλέπεις την ανεπιθύμητη! Μπορεί τα τεστ να μην ανιχνεύουν ακόμη την ορμόνη.

Αν είχα 18η ημέρα ωορρηξία θα έδειχνε πιστεύω... 22η κ 23 η όμως είδα πολλά υγρά σα ασπράδι. Πρώτη φορά. Κ εννοείται είχαμε επαφές κ τις 2 ημέρες.... Οπότε περιμένω κι αυτές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Αν είχα 18η ημέρα ωορρηξία θα έδειχνε πιστεύω... 22η κ 23 η όμως είδα πολλά υγρά σα ασπράδι. Πρώτη φορά. Κ εννοείται είχαμε επαφές κ τις 2 ημέρες.... Οπότε περιμένω κι αυτές!!! 

Σήμερα σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι?Βάση του θερμοδιαγράμματος έπρεπε να αδιαθετήσεις?Εύχομαι να είσαι η επόμενη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Σήμερα σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι?Βάση του θερμοδιαγράμματος έπρεπε να αδιαθετήσεις?Εύχομαι να είσαι η επόμενη εγκυμοσύνη!!

Ναι βάση του θερμοδιαγραμμα τις ναι επρεπε να είχα αδιαθετήσεις 31 ημέρες κύκλο. Σήμερα είμαι 34 ημέρες!!! Δεν ξέρω αν έγινε 2πλη ωορρηξία κάπου 18η 19η και 22η 23η.αλλα νομίζω δε γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι βάση του θερμοδιαγραμμα τις ναι επρεπε να είχα αδιαθετήσεις 31 ημέρες κύκλο. Σήμερα είμαι 34 ημέρες!!! Δεν ξέρω αν έγινε 2πλη ωορρηξία κάπου 18η 19η και 22η 23η.αλλα νομίζω δε γίνεται. 

Μέσα σε 24 ώρες γίνετα;ι η διπλή το είχα ρωτήσει στον γιατρό μου τότε με την κλομιφαίνη που είχα 2 ωάρια κ τώρα με την σπερματέγχυση!!Εγώ λέω θα έκανες ωορρηξία 22 μέρα θυμάμαι που τα λέγαμε για τα υγρά κ ελπίδες υπάρχουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι βάση του θερμοδιαγραμμα τις ναι επρεπε να είχα αδιαθετήσεις 31 ημέρες κύκλο. Σήμερα είμαι 34 ημέρες!!! Δεν ξέρω αν έγινε 2πλη ωορρηξία κάπου 18η 19η και 22η 23η.αλλα νομίζω δε γίνεται. 

Πότε είχες τη χαμηλότερη θερμοκρασία; και μετά από πόσες μέρες ανέβηκε; 22η μέρα τι θερμοκρασία είχες; 

Θες να στείλεις το θ/δ σου μήπως καταλάβουμε τπτ κι εμείς; Αν και έχεις γίνει εξπερ εσύ, χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πότε είχες τη χαμηλότερη θερμοκρασία; και μετά από πόσες μέρες ανέβηκε; 22η μέρα τι θερμοκρασία είχες; 

Τη 18η ημέρα είχα 35,7... Μετά ανέβηκε τη επόμενη μέρα 36 μετά 36.1 κ 22η ημέρα ξανακατεβηκε 36.κ μετά ανέβαινε ανέβαινε. Κ τώρα ανεβοκατεβαινει στο 36,5 κ 36,4..κ μόνο χθες 33η ημέρα κατέβηκε στους 36,2 κ σήμερα πάλι 36,4.....ο γυναικολόγος πιυ είδε το θερμοδιαγραμμα είπε ωορρηξία θεωρεί τη 18η ημέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι δηλ 12 ημέρες μετά τη 22η ημέρα με τις πιο ψηλές θερμοκρασίες. Που στη 11η έπεσε λιγάκι.. Αλλά ξαναβρήκε... Κ από τη 18η 15 ημέρες με παραπάνω θερμοκρασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Τη 18η ημέρα είχα 35,7... Μετά ανέβηκε τη επόμενη μέρα 36 μετά 36.1 κ 22η ημέρα ξανακατεβηκε 36.κ μετά ανέβαινε ανέβαινε. Κ τώρα ανεβοκατεβαινει στο 36,5 κ 36,4..κ μόνο χθες 33η ημέρα κατέβηκε στους 36,2 κ σήμερα πάλι 36,4.....ο γυναικολόγος πιυ είδε το θερμοδιαγραμμα είπε ωορρηξία θεωρεί τη 18η ημέρα. 

Θεωρητικά πάντα την χαμηλότερη θερμοκρασία την έχουμε στην ωορρηξία κ αν γίνει η εμφύτευση!!Αλλιώς πρέπει να παραμένει υψηλή μέχρι την καθυστέρηση!!Εμφύτευση γίνεται μέχρι 12 μέρες μετά την ωορρηξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Θεωρητικά πάντα την χαμηλότερη θερμοκρασία την έχουμε στην ωορρηξία κ αν γίνει η εμφύτευση!!Αλλιώς πρέπει να παραμένει υψηλή μέχρι την καθυστέρηση!!Εμφύτευση γίνεται μέχρι 12 μέρες μετά την ωορρηξία!!

Χθες έπεσε κ φοβήθηκα πως θα μου έρθει περίοδος. Ήταν 36,1-36,2 κ σήμερα 36,4. Χθες ήταν 11 ημέρες μετά τη 22η ημέρα που είδα τα υγρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@egw κοριτσι μου συγχαρητηρια!!! Τελειωνει το 18 με τον πιο ομορφο τροπο! Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!

@KONSTANTIA μου τι νεα; διαβασα οτι ειχες αιμα... ολα καλα τωρα;; 

Καλες γιορτες σε ολη την παρεα εδω!

Όσο υπάρχει προγεστερόνη όλα θα πάνε καλά @Vivi.Nik. μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@egw  Συγχαρητηρια!!! τι ευχαριστο νεο!!! Αντε ερχεται και το αδερφακι του μικρου σου που αγχωνοσουν μην εχουν μεγαλη διαφορα χαχα!!! Ολα καλα να σου πανε μεχρι τελος!!! Κλεινει αψογα η χρονια σου!!!

Και στις υπολοιπες κοπελες να ευχηθω καλη Πρωτοχρονια και το 2019 να φερει πολληηη υγειααα, αγαπη και ο,τι αλλο επιθυμειτε!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ναι ήρθε το μωράκι ελπίζω βέβαια να πάνε όλα καλά 

Και σε σένα και σε όλες με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χθες έπεσε κ φοβήθηκα πως θα μου έρθει περίοδος. Ήταν 36,1-36,2 κ σήμερα 36,4. Χθες ήταν 11 ημέρες μετά τη 22η ημέρα που είδα τα υγρά. 

Δν μου κάθεται όμως να έγινε ωορρηξία 18 μέρα!!Γτ 18 μέρα μέχρι 33 χτες ήταν 15 μέρες που δν δικαιολογεί πτώση θερμοκρασίας και εμφύτευση!!Μήπως σου έκανε λάθος αυτός με το θερμοδιάγραμμα?Παίζει  να ξέρεις πόσες μέρες σου κρατάει η ωχρινική φάση?Γτ κ αυτό παίζει ρόλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@egw κοριτσι μου συγχαρητηρια!!! Τελειωνει το 18 με τον πιο ομορφο τροπο! Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!

@KONSTANTIA μου τι νεα; διαβασα οτι ειχες αιμα... ολα καλα τωρα;; 

Καλες γιορτες σε ολη την παρεα εδω!

Νασαι καλά κοπέλα μου ευχαριστώ πολύ καλες γιορτές να έχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι δεν έχει τόσο σημασία η χαμηλότερη θερμοκρασία, όσο η αύξησή της. Όταν έκανα κι εγώ θερμοδιάγραμμα, η χαμηλότερη θερμοκρασία ήταν μια ένδειξη ότι θα γίνει η ωορρηξία, χωρίς να σημαίνει ότι θα γίνει την ίδια ημέρα. Εφόσον είχες χαμηλές θερμοκρασίες ως την 22η μέρα, δεν αποκλείεται καθόλου να έκανες τότε ωορρηξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Δν μου κάθεται όμως να έγινε ωορρηξία 18 μέρα!!Γτ 18 μέρα μέχρι 33 χτες ήταν 15 μέρες που δν δικαιολογεί πτώση θερμοκρασίας και εμφύτευση!!Μήπως σου έκανε λάθος αυτός με το θερμοδιάγραμμα?Παίζει  να ξέρεις πόσες μέρες σου κρατάει η ωχρινική φάση?Γτ κ αυτό παίζει ρόλο!!

Μέχρι 12 κρατάει συνήθως. Απ όσο έχω μετρήσει. Αυτός ο κύκλος όμως ήταν ο πιο σωστός...... Έστειλα μήνυμα στο ίντερνετ στο σαητ γυναικολόγων. Αν έκανα 22η.τοτε περιμένω αύριο μεθαύριο περίοδο. Γι αυτό και περιμένω κ θα κάνω από Δευτέρα τεστ αν δνε μου έχει έρθει βέβαια ωστόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Μέχρι 12 κρατάει συνήθως. Απ όσο έχω μετρήσει. Αυτός ο κύκλος όμως ήταν ο πιο σωστός...... Έστειλα μήνυμα στο ίντερνετ στο σαητ γυναικολόγων. Αν έκανα 22η.τοτε περιμένω αύριο μεθαύριο περίοδο. Γι αυτό και περιμένω κ θα κάνω από Δευτέρα τεστ αν δνε μου έχει έρθει βέβαια ωστόσο. 

Ναι να περιμένεις!!!Αν σου κρατάει 12 μέρες τότε ίσως μέχρι αύριο αναμένεις!!Δευτέρα ναι να κάνεις τεστάκι μια χαρά θα είναι!!Μακάρι να έχεις Πρωτοχρονιάτικο δώρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δυστυχώς το πρωί μου ήρθε περίοδος..... ? Πάει κι αυτός ο μήνας.. Είχα μια ελπίδα αλλά τπτ.. πάμε για τον Γενάρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια δυστυχώς το πρωί μου ήρθε περίοδος..... ? Πάει κι αυτός ο μήνας.. Είχα μια ελπίδα αλλά τπτ.. πάμε για τον Γενάρη!

Δεν πειράζει κοπέλα μου ο επόμενος μήνας θα είναι πιο τυχερός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Είμαι δηλ 12 ημέρες μετά τη 22η ημέρα με τις πιο ψηλές θερμοκρασίες. Που στη 11η έπεσε λιγάκι.. Αλλά ξαναβρήκε... Κ από τη 18η 15 ημέρες με παραπάνω θερμοκρασία. 

Γεια σου Starrr μου, τι κάνεις? Χρόνια πολλά. Αν θυμαμαι καλα εισαι νοσοκόμα, έτσι δεν είναι? Έχω κάποιες απορίες σχετικά με τις ορμονολογικες που έχω κάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...