Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Οι γυναίκες με πολυκυστικές έχουν το πλεονέκτημα ότι έχουν μεγάλο απόθεμα ωαρίων στις ωοθήκες, οπότε με μια μικρή βοήθεια μπορεί να σπάσει ένα ή περισσότερα καλά αυγουλάκια! Κάπου το διάβασα αυτό, ελπίζω να μην κάνω λάθος ?

Ναι το ξέρω αυτό... Αλλά ήδη έχει φτιάξει η περίοδος μου ειδικά κ με τισ βιταμίνες τα υγρά τα πονακια. Έχω αρχίσει να νιώθω τον οργανισμό μου.... Οπότε παίρνω κουράγιο γενικά με αυτό κ βλέπουμε... Γενικά έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα όσο γίνεται φυσικά.... Κ γυναικολόγο θα πάω για τεστ ΠΑΠ οπότε ευκαιρία να του κάνω κ μερικές ερωτήσεις.. Κ ότι μου πει... Δεν έχω θέμα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Starrr δεν έχουν όλες οι γυναίκες με πολυκυστικές ανωορρηκτικούς κύκλους, προς Θεού! Αλλιώς οι μισές γυναίκες παγκοσμίως δεν θα μπορούσαν να κάνουν παιδιά! Εγώ θα σου έλεγα α παρακολουθήσεις 2-3 κύκλους με υπέρηχο στο γιατρό σου, και εφόσον βεβαιωθείς ότι κάνεις ωορρηξία, σεξ μέρα παρά μέρα, κάθε μέρα στις γόνιμες, και το τσάκωσες! Είσαι και μικρή, δεν έχεις κανένα θέμα, στο εγγυώμαι! Καλά κι από τώρα μπορείς να κάνεις μέρα παρά μέρα, εννοείται! Αν δεν έχεις μείνει ήδη έγκυος, που στο εύχομαι!!!

Και η φίλη μου εννοείται παρά την πρόκληση, έκαναν σεξ μέρα παρά μέρα και κάθε μέρα όταν έσπασε το αυγό και πέτυχαν! Εγγυημένο αποτέλεσμα ?

Κι γω κορίτσι μου.... Μέρα παρά μέρα όσο μπορούμε φυσικά..... Κάποια στιγμή θα το πετύχουμε...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μετά τα χθεσινά κλαματα στενοχωριες κ λοιπά αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε σε έναν πιο ειδικό γυναικολόγο γτ τα χρόνια περνάνε κ εγώ μεγαλώνω!!! Εσείς είστε πιο μικρές θα έρθει σύντομα το παιδάκι σας!!! Εγώ προτείνω σε εμάς τις μεγαλύτερες να φτιάξουμε μια ομαδουλα να βοηθηθούμε μεταξύ μας!!! Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν!!! Εύχομαι να ακούσουμε ευχάριστα!!! 

καλημέρα κορίτσι μου να πατε εαν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα για να παρεις κ συμβουλες που ειναι παντα χρησιμες ! Δεν εισαι κ πολυ μεγάλη απο οτι θυμαμαι εισαι γυρω στα 36-37 ?? Αν ναι ειμαστε πολυ κοντα ηλικιακα ! δεν θυμαμαι ποσο καιρο εισαι σε προσπαθειες... αν φτιαξεις ομαδουλα νεα ενημερωσε μας  !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@*Louloudenia* εννοείται κι εγώ σκέφτηκα μικρή ωχρινική φάση και έλλειψη ωχρού σωματίου, και χαμηλά οιστρογόνα και ό, τι άλλο μπορείς να φανταστείς! Εν τω μεταξύ όλες οι εξετάσεις βγαίνουν μια χαρά. Τι να πεις... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@*Louloudenia* εννοείται κι εγώ σκέφτηκα μικρή ωχρινική φάση και έλλειψη ωχρού σωματίου, και χαμηλά οιστρογόνα και ό, τι άλλο μπορείς να φανταστείς! Εν τω μεταξύ όλες οι εξετάσεις βγαίνουν μια χαρά. Τι να πεις... ?

Το αγχος μας φταιει ξεκαθαρα!!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια σε όλες, 22η μέρα για μενα σημερα κ νομίζω εχω πονακια χαμηλα, με την κυστιτιδα δεν εχω ξεμπερδεψει ακομα κ πηγε ολος ο μηνας λιγο χαλια απο επαφες ! ελπιζω μεχρι τελος του μηνα να εχουμε σιγουρα αλλη μια που να μας ανακοινωσει ευχαριστα κ οι υπολοιπες να παρουμε δυναμη κ να συνεχισουμε δυναμικα κ με αισιοδοξια απο τον επομενο μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Χρηστιάννα, με σένα συζητούσαμε για πρόκληση ωορρηξίας; Πόσο χρονών είσαι, αν επιτρέπεται;

Ειμαι 33

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Είσαι πολύ μικρή, μην αγχώνεσαι, θα γίνεις μανούλα κορίτσι

εννοειται εισαι μικρη ακομη κοριτσι μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Είσαι πολύ μικρή, μην αγχώνεσαι, θα γίνεις μανούλα κορίτσι

Ευχαριστω πολυ ειναι δυσκολο να αποβαλλω το άγχος ειναι πολλα τα χρονια κ στη περιπτωση μου γιναν κ πολλα λαθη το μονο που κανω ειναι να σκευτομαι θετικα οσο μπορω για το μέλλον κ να κανω υπομονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Οι γυναίκες με πολυκυστικές έχουν το πλεονέκτημα ότι έχουν μεγάλο απόθεμα ωαρίων στις ωοθήκες, οπότε με μια μικρή βοήθεια μπορεί να σπάσει ένα ή περισσότερα καλά αυγουλάκια! Κάπου το διάβασα αυτό, ελπίζω να μην κάνω λάθος ?

Ισχυει αυτο που λες μου το εχουν πει οι γιατροι ασπουμε η τελευταια ΑΜΗ που εκανα ηταν 7.5 που θεωρείτε πολυ για την ηλικια μου κ ειναι λογο πολυκυστικων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Ισχυει αυτο που λες μου το εχουν πει οι γιατροι ασπουμε η τελευταια ΑΜΗ που εκανα ηταν 7.5 που θεωρείτε πολυ για την ηλικια μου κ ειναι λογο πολυκυστικων.

Το θέμα σου ειναι ο άστατος κύκλος απο οτι κατάλαβα ? γι αυτο κ τα 8 χρόνια προσπαθειών ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Το θέμα σου ειναι ο άστατος κύκλος απο οτι κατάλαβα ? γι αυτο κ τα 8 χρόνια προσπαθειών ?

Ναι ακριβώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγώ έχω κύκλο 35αρη.οποτε δε δικαιολογεί τα από τώρα... Τώρα τι να σας πω. Κάθε κύκλος διαφορετικός!!! 

Ναι σε μένα συνέβη αυτό κορίτσι.. πολύ νωρίς πόνοι περιόδου. Γενικά μετά τις ελεύθερες επαφές αλλάζουν πολλά νομίζω .. η  τα παρατηρούμε πιο πολύ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι σε μένα συνέβη αυτό κορίτσι.. πολύ νωρίς πόνοι περιόδου. Γενικά μετά τις ελεύθερες επαφές αλλάζουν πολλά νομίζω .. η  τα παρατηρούμε πιο πολύ ..

Απλα τα παρατηρουμε πιο πολυ κ το αγχος επηρεαζει την περιοδο αρα κ τα πονακια.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Απλα τα παρατηρουμε πιο πολυ κ το αγχος επηρεαζει την περιοδο αρα κ τα πονακια.?

Ναι συμφωνω τα παρατηρουμε πιο πολυ ακομα κ την πιο μικρη λεπτομερεια, εγω που ειχα παει στο γιατρο μου την προηγουμενη εβδομαδα κ του ειπα πως αρχισαμε ελευθερες επαφες , μου λεει ενα θα σου πω οχι αγχος... κατα τάλλα μου τα βρηκε ολα καλα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η *Louloudenia* είπε:

Το αγχος μας φταιει ξεκαθαρα!!!!!! ?

Να σας πω να γελάσετε!!Τώρα κατάλαβα ότι άλλο κορίτσι η Λουλουδένια κ άλλη το Λουλουδάκι!!Κ έβλεπα μια έλεγε ότι αδιαθέτησα μια ότι περιμένω σε λίγε μέρες!!!χαχαχαχ δν την παλεύω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να σας πω να γελάσετε!!Τώρα κατάλαβα ότι άλλο κορίτσι η Λουλουδένια κ άλλη το Λουλουδάκι!!Κ έβλεπα μια έλεγε ότι αδιαθέτησα μια ότι περιμένω σε λίγε μέρες!!!χαχαχαχ δν την παλεύω!!!!

Ναι κ εγώ είχα μπερδευτεί κ λέω κάτι δεν θυμάμαι καλά. Κ πήγα πίσω. Κ λέω να το λάθος.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να σας πω να γελάσετε!!Τώρα κατάλαβα ότι άλλο κορίτσι η Λουλουδένια κ άλλη το Λουλουδάκι!!Κ έβλεπα μια έλεγε ότι αδιαθέτησα μια ότι περιμένω σε λίγε μέρες!!!χαχαχαχ δν την παλεύω!!!!

Κι εμένα είχε πάθει το μυαλό μου ένα κοκομπλόκο. Μετά κατάλαβα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, θυμάστε που σας έγραψα πριν λίγες μέρες ότι είχα μόνο για δυο μέρες ροζ υγρά; Ήταν τελικά προεόρτια περιόδου. Μετά από μερικές μέρες ήρθε κανονικά η περίοδός μου, την 36η μέρα. Τον προηγούμενο μήνα είχε έρθει αρκετά νωρίτερα την 19η μέρα. Πιο μπροστά ερχόταν μετά από 50 μέρες. Αχ, πόση ανακούφιση νιώθω κοπέλες μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια, θυμάστε που σας έγραψα πριν λίγες μέρες ότι είχα μόνο για δυο μέρες ροζ υγρά; Ήταν τελικά προεόρτια περιόδου. Μετά από μερικές μέρες ήρθε κανονικά η περίοδός μου, την 36η μέρα. Τον προηγούμενο μήνα είχε έρθει αρκετά νωρίτερα την 19η μέρα. Πιο μπροστά ερχόταν μετά από 50 μέρες. Αχ, πόση ανακούφιση νιώθω κοπέλες μου....

Μπράβο κοριτσι!! Πως εισαι γενικα πως περνας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Μπράβο κοριτσι!! Πως εισαι γενικα πως περνας;

Καλά είμαι, με τα πάνω και τα κάτω μου. Περιμένω να κλείσουν τα σχολεία για να ξεκουραστώ, να διαβάσω κανένα βιβλίο. Ελπίζω το 2019 να είναι πιο τυχερό και αισιόδοξο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Χαχαχα! Να σας πω την αλήθεια, όταν η @*Louloudenia* άνοιξε το θέμα, κόλλησα, σκέφτηκα πότε το άνοιξα το θέμα; ?

Κρίση ταυτότητας με άλλα λόγια;;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...