Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

 Καλημέρα κορίτσι μου, τα ίδια συμπτωματα έχω και εγώ, και μου παρουσιάστηκαν πολύ νωρίς αυτή τη φορά. Περιμένω 24 μας 25. Σπυρακια στο προσωπο, πρησμένο στήθος και πολύ χλωμή...άρχισα και εγώ να απογοητεύομαι...μάλλον πάει και αυτός ο μήνας..

ας ελπισουμε σε αυτο που λενε τα συμπτωματα ειναι τα ιδια αν και αν ειναι να ερθει καλυτερα να ερθει πιο νωρις παρα να ειμαι μεσα στα χριστουγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Οσες έκανα είναι μέσα στα όρια που γράφει δίπλα ως φυσιολογικές αλλά στο ίντερνετ διαβάζω άλλες φυσιολογικές και λίγο έχω στεναχωρεθει.. Πχ fsh 12- προγεστερόνη.0.81(που κανονικά την μετράνε από όσο διάβασα μετά την ωορρηξία) 

Καλημέρα κοπέλα μου να προσέχεις πάντα την μονάδα μέτρησης από δίπλα γιατί παίζει ρόλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου να προσέχεις πάντα την μονάδα μέτρησης από δίπλα γιατί παίζει ρόλο!

Το προσέχω, γι αυτό μου έκανε εντύπωση το πόσο μεγάλη απόκλιση έχουν οι φυσιολογικές των εκάστοτε εργαστηρίων..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Το προσέχω, γι αυτό μου έκανε εντύπωση το πόσο μεγάλη απόκλιση έχουν οι φυσιολογικές των εκάστοτε εργαστηρίων..... 

Μόνο αυτές τις δύο είχες κάνει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μόνο αυτές τις δύο είχες κάνει? 

Οχι κι άλλες, σ αυτές εντόπισα '' πρόβλημα ''. Προλακτινη 13,5/lh 8,65/tsh 1,8/shbg 59,70 και ε2 18

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Οχι κι άλλες, σ αυτές εντόπισα '' πρόβλημα ''. Προλακτινη 13,5/lh 8,65/tsh 1,8/shbg 59,70 και ε2 18

Α ωραία της είδε ο γιατρος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

TSH 8.65???????? Μάλλον δεν το έγραψες σωστα

Lh! Tsh 1,8. Με τη κάθετη γραμμή ξεχωρίζω τις ορμόνες και δίπλα γράφω την τιμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Το προσέχω, γι αυτό μου έκανε εντύπωση το πόσο μεγάλη απόκλιση έχουν οι φυσιολογικές των εκάστοτε εργαστηρίων..... 

Έχουν γιατί κάθε εργαστήριο μπορεί να χρησιμοποιεί διαφορετική μονάδα μέτρησης!!Νομίζω εφόσον είσαι στα φυσιολογικά επίπεδα δεν εχεις πιει ένα φυσικά θα τα δείξεις και στο γιατρός σου!!Εγώ έτσι την πάτησα με την  Αμη που έκανα για να δω το απόθεμα τον ωάριων τελικά είμαι μια χαρά και γόνιμη αλλά όταν εψαχνα στο ίντερνετ τα έβλεπα με άλλη μονάδα  και νόμιζα ότι έχω θέμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !ειμαι λιγο προβληματισμενη η περιοδος δεν εχει ερθει ακομα απο συμπτωματα ελαχιστα πονακια χαμηλα... εκανα κ σημερα β χοριακη και βγηκε αρνητικο αλλα λιγο πιο ανεβασμενο απο προχτες! Μηπως η εμφυτευση γινεται τωρα?? η μηπως ειναι βιοχημικη??? εχβ αγχωθει πολυ...θα περιμενω μεχρι τη δευτερα αν δεν ερθει η περιοδος θα κανω παλι β χοριακη και μετα θα παω στο γιατρο!  εσεις τι λετε βρε κοριτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Α ωραία της είδε ο γιατρος? 

Του τις έστειλα με mail δεν έχει απαντήσει ακόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

εκανα κ σημερα β χοριακη και βγηκε αρνητικο αλλα λιγο πιο ανεβασμενο απο προχτες! 

Δηλαδή; Πες μας τιμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δηλαδή; Πες μας τιμές.

την πρωτη φορα ηταν 1,2 τελειως αρνητικη δηλαδη και τωρα ειναι στο 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα όπως το βλέπω είναι σίγουρα αρνητικό. Ξέρεις κι εσύ από τη δουλειά σου ότι αν μετρηθείς με διαφορά 5 λεπτών, θα πάρεις δύο διαφορετικές τιμές.

Μπορεί, όμως, τώρα να ξεκινάει η άνοδος της χοριακής. Πολύ σωστά το σκέφτεσαι να κάνεις άλλη μία την Δευτέρα αν δεν σου έχει έρθει. Στο εύχομαι ολόψυχα να σου κάνει την έκπληξη!

Τι κύκλο έχεις; Σου έχει ξανατύχει να έχεις κάποιες μέρες καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κοίτα όπως το βλέπω είναι σίγουρα αρνητικό. Ξέρεις κι εσύ από τη δουλειά σου ότι αν μετρηθείς με διαφορά 5 λεπτών, θα πάρεις δύο διαφορετικές τιμές.

Μπορεί, όμως, τώρα να ξεκινάει η άνοδος της χοριακής. Πολύ σωστά το σκέφτεσαι να κάνεις άλλη μία την Δευτέρα αν δεν σου έχει έρθει. Στο εύχομαι ολόψυχα να σου κάνει την έκπληξη!

Τι κύκλο έχεις; Σου έχει ξανατύχει να έχεις κάποιες μέρες καθυστέρηση;

κοιτα εγω επαιρνα αντισυλλιπτικα μεχρι τον ιουλιο που τα σταματησα απο εκει κ περα εκτος απο τον πρωτο μηνα που ηταν λογικο να αργησει η περιοδος τους επομενους μηνεσ ηρθε 28, ή 29 ή 30. και σημερα ειμαι στην33 η μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

καλημερα κοριτσια !ειμαι λιγο προβληματισμενη η περιοδος δεν εχει ερθει ακομα απο συμπτωματα ελαχιστα πονακια χαμηλα... εκανα κ σημερα β χοριακη και βγηκε αρνητικο αλλα λιγο πιο ανεβασμενο απο προχτες! Μηπως η εμφυτευση γινεται τωρα?? η μηπως ειναι βιοχημικη??? εχβ αγχωθει πολυ...θα περιμενω μεχρι τη δευτερα αν δεν ερθει η περιοδος θα κανω παλι β χοριακη και μετα θα παω στο γιατρο!  εσεις τι λετε βρε κοριτσια???

Τι τιμές είχαν δηλ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

την πρωτη φορα ηταν 1,2 τελειως αρνητικη δηλαδη και τωρα ειναι στο 2

Στο ίδιο εργαστήριο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

καλημερα κοριτσια !ειμαι λιγο προβληματισμενη η περιοδος δεν εχει ερθει ακομα απο συμπτωματα ελαχιστα πονακια χαμηλα... εκανα κ σημερα β χοριακη και βγηκε αρνητικο αλλα λιγο πιο ανεβασμενο απο προχτες! Μηπως η εμφυτευση γινεται τωρα?? η μηπως ειναι βιοχημικη??? εχβ αγχωθει πολυ...θα περιμενω μεχρι τη δευτερα αν δεν ερθει η περιοδος θα κανω παλι β χοριακη και μετα θα παω στο γιατρο!  εσεις τι λετε βρε κοριτσια???

ποσες μερες εχεις καθυστερηση κοπελα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

κοιτα εγω επαιρνα αντισυλλιπτικα μεχρι τον ιουλιο που τα σταματησα απο εκει κ περα εκτος απο τον πρωτο μηνα που ηταν λογικο να αργησει η περιοδος τους επομενους μηνεσ ηρθε 28, ή 29 ή 30. και σημερα ειμαι στην33 η μερα.

Έχεις ένδειξη πότε είχες ωορρηξία; Έκανες τεστάκια; Μπορεί να άργησε λίγο η ωορρηξία αυτό το μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Έχεις ένδειξη πότε είχες ωορρηξία; Έκανες τεστάκια; Μπορεί να άργησε λίγο η ωορρηξία αυτό το μήνα.

τεστακια δεν εκανα πονακια ομως ωορηξιας ειχα 16- 17 μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

τεστακια δεν εκανα πονακια ομως ωορηξιας ειχα 16- 17 μερα

Εάν είχες 4μερεςς καθυστέρηση έπρεπε να ήταν παραπάνω... Ίσως είναι κάποια ορμονική διαταραχή... Εάν κ την Δευτέρα είναι έτσι. Ας σε δει λιγάκι κ γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

τεστακια δεν εκανα πονακια ομως ωορηξιας ειχα 16- 17 μερα

μπορει να αργησε η ωορρηξια σου και να ανεβαινει τωρα η χοριακη η να σου ερθει η περιοδος πιο μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro τον εν λόγω γιατρό τον επισκέφτηκα και εγώ για το διάφραγμα που είχε πλέον υποχωρήσει μετά τον τοκετό. Κάτσε καλά γιατρός, ήρεμος και πράος και στα εξηγεί όλα υπεραναλυτικά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...