Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω να σου πω την αλήθεια όταν είχα θετικό τεστ ήμουν και έγκυος είτε με θετική έκβαση είτε με αρνητική.  Αυτά της hometest  τι ευαισθησία έχουν? Από ποτέ δείχνουν? 

Δεν εχω κανενα τωρα για να δω.Να σου πω δεν εχω παρατηρησει την ευαισθησια τους .Δειχνουν και πριν την αναμενόμενη περίοδο ,οπως εχω δει σε κοντινο μου πρόσωπο ,με χοριακή μόλις 20 μονάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw κι εμένα φουσκώνει η δεξιά πλευρά στην κοιλιά μου χαμηλά όμως, στο σημείο των πλάγιων κοιλιακών, και 100% είναι το έντερό μου ?

Μάλιστα ίσως είναι το έντερο η το στομάχι θα προσπαθήσω να μείωσω τους καφέδες να δούμε 

Το τελευταίο καιρό όλα με αγχωνουν σαν τις γριές έχω καταντήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εντελώς άσχετο αλλά έχω αγχωθει στην περιοχή που είναι η πάνω κοιλιακοί δε ξέρω αν ειναι πάνω στο έντερο η όχι κάποτε νομίζω ότι έχω σαν φουσκωματακι που πιάνεται αλλά ο άντρας μου λέει είναι ιδέα μου.εχδι τύχει σε καμία; Να ανησυχώ;

Αν δεν έχεις πόνο,δε χρειάζεται να ανησυχείς,βέβαια μπορείς να κάνεις ένα υπέρηχο να σου φύγει το άγχος.εγω είχα ένα μικρό φουσκωματακι αλλά είχα και πόνο δεν ήτανε κάτι πέτρες στη χολή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Αν δεν έχεις πόνο,δε χρειάζεται να ανησυχείς,βέβαια μπορείς να κάνεις ένα υπέρηχο να σου φύγει το άγχος.εγω είχα ένα μικρό φουσκωματακι αλλά είχα και πόνο δεν ήτανε κάτι πέτρες στη χολή 

Δεν έχω πόνο και δεν είναι μόνιμο δηλαδή μπορεί να είναι μια φορά ξέρω εγώ κάπου στις δέκα μέρες πρέπει να ξαπλώσω ανάσκελα και να το νιώσω αν με αγγίξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Hope είσαι η ελπίδα μας!!! Αν δεν είσαι εσύ αισιόδοξη εδώ μέσα που το λέει και το όνομα σου... τότε καμία!!! Τι επαφές είχες; Συγνώμη δε θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει...

Καμία αντιστοιχία το όνομα που χρησιμοποιώ με την ιδιοσυγκρασια μου.... Η απογοήτευση προσωποποιημενη είμαι. Θετικό τέστ ωορρηξίας Πέμπτη κ Παρασκευή κ επαφές Πέμπτη Παρασκευή κ Σάββατο δλδ 14η 15η 16η μέρα αντίστοιχα. Τώρα είμαι 19η @Alexia85

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Καμία αντιστοιχία το όνομα που χρησιμοποιώ με την ιδιοσυγκρασια μου.... Η απογοήτευση προσωποποιημενη είμαι. Θετικό τέστ ωορρηξίας Πέμπτη κ Παρασκευή κ επαφές Πέμπτη Παρασκευή κ Σάββατο δλδ 14η 15η 16η μέρα αντίστοιχα. Τώρα είμαι 19η @Alexia85

Εγώ είμαι 21η!μαζί πάμε εμείς! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Stefi98 είπε:

Καλησπερα κοριτσια....  7 μερες πριν την καθυστερηση ειχα πονους περιοδου κανονικοτατους και πονουσε η μεσα μου επισης ειδα ενα ισα ισα ροζ οταν σκπουπιστικα σημερα ειναι η πρωτη μερα καθυστερησης λεω αν δεν μου ερθει να κανω χοριακη την επομενη δευτερα τι λετε υπαρχουν πιθανοτητες εγκυμοσυνης? Ευχομαι σε ολες σας θετικα αποτελεσματα πραγματικα!!! ♥♥♥♥

Τι έγινε κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw η αλήθεια είναι ότι ελπίζω και φοβάμαι ότι θα φάω τα μούτρα μου!!!πάντως  το άγχος είναι ανασταλτικος παραγοντας.ούτε η εξωσωματική δεν πιάνει. ...

@star δεν έχω κάνει χοριακη.μόνο σε περίπτωση που μου σταματήσει το καφέ και έχω έστω και ένα θετικό τεστάκι ίσως κάνω. Ίσως και να πάω κατευθείαν για υπερηχο. 

@Χρυσάφω ρωτάω γιατί εμένα 7 ημέρες πριν τη καθυστέρηση έδειξε αρνητικό. Να ελπίζω? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@egw η αλήθεια είναι ότι ελπίζω και φοβάμαι ότι θα φάω τα μούτρα μου!!!πάντως  το άγχος είναι ανασταλτικος παραγοντας.ούτε η εξωσωματική δεν πιάνει. ...

@star δεν έχω κάνει χοριακη.μόνο σε περίπτωση που μου σταματήσει το καφέ και έχω έστω και ένα θετικό τεστάκι ίσως κάνω. Ίσως και να πάω κατευθείαν για υπερηχο. 

@Χρυσάφω ρωτάω γιατί εμένα 7 ημέρες πριν τη καθυστέρηση έδειξε αρνητικό. Να ελπίζω? ??

Το Κάνες πολύ νωρίς. Εγώ θα έκανα κάθε δύο μέρες ένα τεστακι για σίγουρο. ? Θα χα σκάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας εξομολογηθώ κάτι. Υπάρχουν φορές που απομονώνω το περιβάλλον γύρω μου και εστιάζω σε μένα, χωρίς να σκέφτομαι ότι γνωστές, φίλες κλπ μένουν έγκυες, και κάποιες φορές λειτουργεί. Υπάρχουν όμως και φορές που πραγματικά αγχώνομαι όταν βλέπω γυναίκες από το περιβάλλον μου που μένουν έγκυες. Αφήστε που αισθάνομαι πως όσοι γνωρίζουν για την παλίνδρομη σκέφτονται από μέσα τους: "αυτή η καημένη ακόμη να ξαναμείνει έγκυος";

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κατάλευκο το τεστ ωορρηξιας σήμερα. Ενω χθες άχνη γραμμή..... Σήμερα είμαι στη 10η.... Θα συνεχίσω και βλέπουμε.. 

Συνέχισε Star μου, μην πτοείσαι, το ίδιο έπαθα κι εγώ αλλά είδα θετικό τεστάκι. Λογικά τώρα πρέπει να αρχίσει να σκουραίνει σιγά σιγά. Πότε περίπου κάνεις ωορρηξια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Συνέχισε Star μου, μην πτοείσαι, το ίδιο έπαθα κι εγώ αλλά είδα θετικό τεστάκι. Λογικά τώρα πρέπει να αρχίσει να σκουραίνει σιγά σιγά. Πότε περίπου κάνεις ωορρηξια;

Δεν ξερω. Η περίοδος μου είναι μυστήριο. Γι αυτό πηρα 20 τεστακια. Να χω να κάνω..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2018 at 5:54 ΜΜ, ο/η Evoula4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!  Ελπίζω ο Δεκέμβρης να είναι τυχερός για όλες! Εγώ έκανα σήμερα τεστ και.......βγήκε θετικό! Δε θέλω όμως να με παρασύρει η χαρά,γιατί την προηγούμενη φορά είχα βιοχημική κύηση και φοβάμαι...Αύριο θα πάω για χοριακη όπως και την Πέμπτη για να έχω έλεγχο στις τιμές...

Κορίτσι τι έγινε; Έκανες χοριακή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope!!! είπε:

Καμία αντιστοιχία το όνομα που χρησιμοποιώ με την ιδιοσυγκρασια μου.... Η απογοήτευση προσωποποιημενη είμαι. Θετικό τέστ ωορρηξίας Πέμπτη κ Παρασκευή κ επαφές Πέμπτη Παρασκευή κ Σάββατο δλδ 14η 15η 16η μέρα αντίστοιχα. Τώρα είμαι 19η @Alexia85

Συνέχισε τις επαφές αφού κάτι νιώθεις ακόμα. Ποτέ δε ξέρεις...Το παραπάνω δε βλάπτει. Καλή επιτυχία!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια να σας εξομολογηθώ κάτι. Υπάρχουν φορές που απομονώνω το περιβάλλον γύρω μου και εστιάζω σε μένα, χωρίς να σκέφτομαι ότι γνωστές, φίλες κλπ μένουν έγκυες, και κάποιες φορές λειτουργεί. Υπάρχουν όμως και φορές που πραγματικά αγχώνομαι όταν βλέπω γυναίκες από το περιβάλλον μου που μένουν έγκυες. Αφήστε που αισθάνομαι πως όσοι γνωρίζουν για την παλίνδρομη σκέφτονται από μέσα τους: "αυτή η καημένη ακόμη να ξαναμείνει έγκυος";

???

Μην δινεις σημασια κοριτσι μου!Πάντα ο κόσμος θα λεει διάφορα οτι κ αν κάνουμε..Εσυ θα ακολουθήσεις το δικο σου δρόμο και την δική σου πορεία!Και θα τα καταφέρεις την καταλληλη στιγμη για σενα και για κανεναν αλλο!Μια αγκαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@egw η αλήθεια είναι ότι ελπίζω και φοβάμαι ότι θα φάω τα μούτρα μου!!!πάντως  το άγχος είναι ανασταλτικος παραγοντας.ούτε η εξωσωματική δεν πιάνει. ...

@star δεν έχω κάνει χοριακη.μόνο σε περίπτωση που μου σταματήσει το καφέ και έχω έστω και ένα θετικό τεστάκι ίσως κάνω. Ίσως και να πάω κατευθείαν για υπερηχο. 

@Χρυσάφω ρωτάω γιατί εμένα 7 ημέρες πριν τη καθυστέρηση έδειξε αρνητικό. Να ελπίζω? ??

Κι εγώ άγχος έχω συνέχεια για όλα 

Νιώθω ότι και το παιδί δεν θα έρθει ποτέ και τζάμπα προσπαθούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Το Κάνες πολύ νωρίς. Εγώ θα έκανα κάθε δύο μέρες ένα τεστακι για σίγουρο. ? Θα χα σκάσει. 

Ναι το ξερω.....αλλά που να κρατηθώ με τα τεστακια να μου φωνάζουν κάνε μας κάνε μας!!!!???????????????τώρα βέβαια κρατιέμαι γιατί δεν θέλω να δω πάλι αρνητικό! !

 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κι εγώ άγχος έχω συνέχεια για όλα 

Νιώθω ότι και το παιδί δεν θα έρθει ποτέ και τζάμπα προσπαθούμε 

ΘΑ έρθει το παιδάκι! Εννοείται! !!απλά μας παιδευει!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι το ξερω.....αλλά που να κρατηθώ με τα τεστακια να μου φωνάζουν κάνε μας κάνε μας!!!!???????????????τώρα βέβαια κρατιέμαι γιατί δεν θέλω να δω πάλι αρνητικό! !

 

ΘΑ έρθει το παιδάκι! Εννοείται! !!απλά μας παιδευει!!!!??

Κάνε βρε ένα. Και δεν πειράζει. Σιγά το πράγμα... Εάν έχει γίνει κάτι θα χει γίνει... ♥️ Αλλιώς πάμε παρακάτω.... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια να σας εξομολογηθώ κάτι. Υπάρχουν φορές που απομονώνω το περιβάλλον γύρω μου και εστιάζω σε μένα, χωρίς να σκέφτομαι ότι γνωστές, φίλες κλπ μένουν έγκυες, και κάποιες φορές λειτουργεί. Υπάρχουν όμως και φορές που πραγματικά αγχώνομαι όταν βλέπω γυναίκες από το περιβάλλον μου που μένουν έγκυες. Αφήστε που αισθάνομαι πως όσοι γνωρίζουν για την παλίνδρομη σκέφτονται από μέσα τους: "αυτή η καημένη ακόμη να ξαναμείνει έγκυος";

???

Να μην σκέφτεσαι και να μην ασχολείσαι με κανένα το παιδί θες να το κάνεις για σένα και τον άντρα σου τι θα πει ο καθένας να μη σε νοιάζει

Εμένα όταν έμεινα έγκυος ο καθένας στενός συγγενής κιόλας ακόμη και την ώρα που ήταν για να γεννήσω έλεγε τα δικά του για να με φοβίσεο οπότε μόνο με τον άντρα σου που σε αγαπάει θα ασχολείσαι και άσε το σκέφτεται ο καθένας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάνε βρε ένα. Και δεν πειράζει. Σιγά το πράγμα... Εάν έχει γίνει κάτι θα χει γίνει... ♥️ Αλλιώς πάμε παρακάτω.... ??

Μπορεί να κάνω το πρωί. Με τα πρώτα πρωινά ουρά! Θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

Καμία αντιστοιχία το όνομα που χρησιμοποιώ με την ιδιοσυγκρασια μου.... Η απογοήτευση προσωποποιημενη είμαι. Θετικό τέστ ωορρηξίας Πέμπτη κ Παρασκευή κ επαφές Πέμπτη Παρασκευή κ Σάββατο δλδ 14η 15η 16η μέρα αντίστοιχα. Τώρα είμαι 19η @Alexia85

@Hope!!! μου κάπου κάτι μου έγραψες κ δεν το βρίσκω. αν έχω κάτι σε συμπτώματα;;; τίποτα.... ότι έχω πάντα! δε νιώθω τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι τι έγινε; Έκανες χοριακή;;

Ναι, όλα καλά! Σε ευχαριστώ!!! Θα πάω ξανά την Πέμπτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου? 

Κοριτσια 3 μερες καθυστερηση με πονους περιοδου ποναει λιγο η μεση μου εχει πρηστει το στηθος μου αλλα δεν ποναει. Γενικα εχω πρηστει...  εχω κυκλο σταθερο 29 ημερων δεν ξερω τι γινεται λεω να το αφησω μεχρι την δευτερα εφοσον δεν αδιαθετησω και να κανω τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...