Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα!τόσο πολύ πονάς???περπατάς πολύ μήπως?να ξαπλώνεις όσο μπορείς μες τη μέρα να ξεκουράζεσαι...Καλα εγώ έχω αρχίσει και πεινάω πολύ εύκολα!!!!τρώω πιο μικρές ποσότητες αλλά πιο συχνά!μάλλον μας τραβάνε πολύ ενέργεια τα μωράκια δεν εξηγείται!

Άσε κορίτσι μου, χθες τρόμαξα πραγματικά, κοκαλωσε όλο μου το πόδι δεν μπορούσα να το κουνήσω, να κουνηθώ και ξαπλωμένη μ'ενοχλουσε. Όχι δεν κουράζομαι ιδιαίτερα, αφού σκέφτομαι μήπως έπρεπε να αυξήσω ρυθμούς κι από την αδράνεια το έπαθα. Απ'ο,τι διαβάζω βέβαια είναι από το βάρος του μωρού, η μήτρα μας πιέζει τη μέση. Πάντως σήμερα μπορώ να κουνηθώ, έχει μειωθεί το πιάσιμο. Ελπίζω να μη μείνει κουσουρι!!!

Σίγουρα μας τραβάνε ενέργεια τα μικρακια μας. Τα πολλά κ μικρά γεύματα είναι το καλύτερο κ για τις αναγουλες κ για τον μεταβολισμό μας κ για τις καούρες. Το θέμα είναι η ποιότητα των γευμάτων.. Τελευταία νιώθω μια τρελή επιθυμία για λιπαρά τρόφιμα κ σοκολάτα ?? Στα κιλά είμαι συν 5 πάντως, οριακά μέσα στα πλαίσια που μου ζήτησε ο γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@lila80 καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Τώρα θα τα λέμε συχνά από εδώ!!! Εύχομαι από εδώ και πέρα να σου πάνε όλα καλά!!! Είχα κάνει κι εγώ αμνιοπαρακέντηση λόγω κάποιου ευρήματος στη β επιπέδου. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!!! Μόνο που μετά από 5 μέρες με έπιασαν πολύ έντονες συσπάσεις μέχρι που κάποια στιγμή είδα λίγο αίμα και έμεινα 3 ημέρες στο νοσοκομείο. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν σχετίζεται με την αμνιοπαρακέντηση. Σκέφτομαι ότι ίσως έφταιξε που τις ημέρες πριν την κάνω είχα στενοχωρηθεί και αγχωθει παρά πολύ και ίσως αυτό να προκάλεσε τις συσπάσεις... Κι εγώ στο Αλεξάνδρα θα γεννήσω!!! Εξαιρετικό προσωπικό με γνώσεις και όρεξη για δουλειά!!! Τουλάχιστον όταν έμεινα εγώ εκείνες τις 3 ημέρες, πέρα από τις εγκαταστάσεις που είναι παλιές, με όλα τα υπόλοιπα έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!!

@Mariamagdalini τόσος πόνος βρε κορίτσι μου? Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι! Κι εμένα με έπιασε εχθές γιατί έκανα λίγες παραπάνω δουλειές στο σπίτι. Μπορεί βέβαια να είναι και  αυτό που λες με το βάρος του μωρού... Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 καλως μας ήρθες! όλα να σου πάνε καλά! απο δω και πέρα σίγουρα σε ότι σου συμβαίνει θα βρίσκεις παρηγοριά!

@Mariamagdalini ωχ ευχομαι πραγματικα να σου περάσει, δεν ξερω ισως κανει καλο και το λιγο περπατημα.

Κι εμένα εχουν αρχισει κατι πονακια τελευταια και στο ισχιο αλλα και στο πόδι στο μπουτι απο την εξω μερια αναλογα απο πιο πλευρο κοιμαμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας!!! Με το καλό το μωράκι σου. Εδώ είμαστε, όπως είδες, να συζητάμε τα πάντα. Αυτό με το γαργαλιτό που λες όταν είμαι ξαπλωμένη με τρελαίνει!!! Θέλω να την έχω αγκαλιά να την τρελάνω στα φιλιά!! Είναι υπέροχο που μας γαργαλάνε και μας κλωτσάνε σα να τα ενοχλούμε. 

@Mariamagdalini αχ πόσο σε καταλαβαίνω! Εγώ αν θυμάσαι, μαζί με την @vayaki, ήμασταν οι πρώτες που υποφέραμε από πόνο στο ισχίο. Εμένα μου πέρασε στον 5ο-6ο μήνα  αν θυμάμαι καλά και έχει ξεκινήσει πάλι 3 νύχτες τώρα όταν κοιμάμαι. Μόνο νύχτες και πρέπει να αλλάξω πλευρό για να ηρεμήσω κάπως. Κι εμένα σε ορθοπεδικό μου είχε πει ο γιατρός να πάω αλλά εγώ θεωρώ ότι δεν έχει κανένα νόημα. Δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα και θα είναι σίγουρα περαστικό. Μόλις, πρώτα ο Θεός, γεννήσουμε θα περάσουν όλα αυτά. :-) Καλά, δε θα σχολιάσω τον πόνο στη μέση που έχω τις τελευταίες ημέρες. 

@Madi85 δε θυμόμουν ότι πέρασες όλα αυτά στην εγκυμοσύνη σου. Ποποπο!! Ευτυχώς όλα καλά τώρα, ε; 

Βρε κορίτσια, πολύ ανδροκρατούμενη κοινωνία όμως ο Μάιος, ε;;; 

@vayaki οπότε έχεις χρόνο και δε βαριέσαι, θες να ανανεώσεις τον πίνακα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ο πονος στο ισχιο σε μενα εχει καπως μειωθει αλλα δεν εχει φυγει... υπομονη!

Ναι εχω απλετο χρονο για τον πινακα. Να προσθεσω την lila80 και τον φερνω και στην τελευταια σελιδα κι αν βρειτε λαθη που θελουν διορθωση μου λετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Mariamagdalini κ γω έχω έναν μόνιμο πόνο στο ισχύο τον τελευταίο μήνα άλλα τις τελευταίες 2 3 μέρες υποφέρω πραγματικά. Βέβαια Εγώ ξέρω ότι είναι από τ βάρος π σηκώνω τη μικρη γτ ξυπνάει πολλές φορές τ βράδυ κ με έχει ψοφήσει. Αφού σήμερα με δυσκολία περπατάω κ σκέφτομαι ότι από δω κ πέρα δ θα μπορώ να τη βάζω μόνη μου βόλτα κ να την κυνηγάω. Είχα πόνους τέτοιους κ στη μικρή αλλά στον 8ο. Ήταν όμως καλοκαίρι κ η θάλασσα έκανε θαύματα. Ψάξε μήπως βρεις καμία πισίνα αν σε αφηνει κ ο γιατρός κ πήγαινε μια στο τόσο βοηθάει παρά πολυ.

@lila80 Καλώς ήρθες κορίτσι μ με ρ καλό τ αγοράκι σου! Όλα καλα να ε πανε από δω κ πέρα κ μόνο όμορφες στιγμές να έρθουν από δω κ πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Mariamagdalini κ γω έχω έναν μόνιμο πόνο στο ισχύο τον τελευταίο μήνα άλλα τις τελευταίες 2 3 μέρες υποφέρω πραγματικά. Βέβαια Εγώ ξέρω ότι είναι από τ βάρος π σηκώνω τη μικρη γτ ξυπνάει πολλές φορές τ βράδυ κ με έχει ψοφήσει. Αφού σήμερα με δυσκολία περπατάω κ σκέφτομαι ότι από δω κ πέρα δ θα μπορώ να τη βάζω μόνη μου βόλτα κ να την κυνηγάω. Είχα πόνους τέτοιους κ στη μικρή αλλά στον 8ο. Ήταν όμως καλοκαίρι κ η θάλασσα έκανε θαύματα. Ψάξε μήπως βρεις καμία πισίνα αν σε αφηνει κ ο γιατρός κ πήγαινε μια στο τόσο βοηθάει παρά πολυ.

@lila80 Καλώς ήρθες κορίτσι μ με ρ καλό τ αγοράκι σου! Όλα καλα να ε πανε από δω κ πέρα κ μόνο όμορφες στιγμές να έρθουν από δω κ πέρα.

Αχ! Αυτό με την πισίνα θα το ήθελα κι εγώ. Αλλά είναι όλα τόσο ακριβά σε αυτή τη χώρα (συγκριτικά με τα εισοδήματα μας) και τόσα τα έξοδα για το μωράκι μας που είναι αδύνατον να γραφτώ σε κάποιο πρόγραμμα κολυμβητηρίου ή yoga που θα ήθελα. Αλλά δεν πειράζει. 

Εσύ με τόσο τρέξιμο είναι λογικό να μην αντέχεις άλλο.... Εγώ μια τσάντα σούπερ μάρκετ πάω να σηκώσω και μετά με πιάνουν πόνοι. Που να είχα 24ωρες ένα παιδάκι!!! Τώρα ξεκινάω να φαντάζομαι τι περνάνε οι μανούλες και ειδικά αυτές με πάνω από ένα παιδάκια. Ξεκινάω να φαντάζομαι, ε;;; Ακόμα δεν ξέρω. Μακάρι να κάνουμε και δεύτερο και τρίτο! Θέλουμε πολύ, πρώτα ο Θεός! 

@vayaki ευχαριστούμε και αναμένουμε τον πίνακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy όλα καλά τώρα!!! Το μόνο που τη Δευτέρα που είχα το ραντεβού, μου βρήκε αρκετό παραπάνω αμνιακό υγρό, οπότε και τώρα πρέπει να προσέχω λιγάκι και να περιορίσω τις μετακινήσεις. Μου είχε γράψει κάποιες εξετάσεις μήπως έχει να κάνει με ζάχαρο ή κάποια λοίμωξη, αλλά ευτυχώς όλα καλά!!!

Έχουν πολλή πλάκα τώρα που τα αισθανόμαστε συνέχεια. Χθες όπως καθόμουν στον καναπέ έκανε ένα καρούμπαλο...!!!! Έβαλα τα γέλια!!!! Τι βράδυ κουνιόταν συνέχεια και με δυσκόλεψε στον ύπνο... Μας εκπαιδεύουν τα γλυκούλια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy στο εύχομαι να κάνετε όσα επιθυμείτε! Γεροί να είστε πάνω από ολα. Αλλά ακόμη κ αν τα θες κοντά μια συμβουλή ξεκινά προσπάθειες όταν τ οεωρο γίνει 1.5. Όχι πιο νωρίς. Για να είσαι κ πιο ήρεμη τ οεωρο τρίμηνο μιας κ θα έχει μεγάλωσει τόσο ώστε να κάνει πραγματα μόνο του κ όταν γεννηθεί τ μωρο να έχουν καλή διαφορά. Εγώ π έμεινα στο χρόνο ζοριστηκα λ στην αρχή γτ κ αυτ ή ήταν μωρο μωρο κ πιστεύω ότι όταν έρθει τ μωρο αν ήταν λίγο μεγαλύτερη θα ήταν καλυτερα. Δηλ αν γεννούσα Οκτώβρη Νοέμβρη. Πάλι 2 χρόνια θα είχαν ημερολογιακά διάφορα άλλα σ αυτές τις ηλικίες κ τ 6μηνο παίζει ρόλο. Ας έρθει βέβαια η μπέμπα σας με τ Καλό!

Ναι εκεί είναι όλα.πανακριβα κ εδώ δ έχουμε τέτοια προγράμματα. Κ δω π ρώτησα για γιόγκα μόνο περσοναλ κ κάνα 50αρι τ μάθημα. Ε λέω εντάξει έχουμε κ άλλες υποχρεώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Angelmammy όλα καλά τώρα!!! Το μόνο που τη Δευτέρα που είχα το ραντεβού, μου βρήκε αρκετό παραπάνω αμνιακό υγρό, οπότε και τώρα πρέπει να προσέχω λιγάκι και να περιορίσω τις μετακινήσεις. Μου είχε γράψει κάποιες εξετάσεις μήπως έχει να κάνει με ζάχαρο ή κάποια λοίμωξη, αλλά ευτυχώς όλα καλά!!!

Έχουν πολλή πλάκα τώρα που τα αισθανόμαστε συνέχεια. Χθες όπως καθόμουν στον καναπέ έκανε ένα καρούμπαλο...!!!! Έβαλα τα γέλια!!!! Τι βράδυ κουνιόταν συνέχεια και με δυσκόλεψε στον ύπνο... Μας εκπαιδεύουν τα γλυκούλια μου!!!

Ναι, θυμάμαι τα τελευταία σου νέα με το αμνιακό υγρό και τις εξετάσεις. Τις πρώτες σου ταλαιπωρίες δε θυμόμουν... ξέρεις με το νοσοκομείο και όλα αυτά. Δόξα τω Θεώ! Θα δεις, μαζί θα γεννήσουμε. Χαχα! 

Κι εμένα πλέον το βράδυ κουνιέται συνεχώς. Και όντως σκέφτομαι ότι μας εκπαιδεύουν. Χαχαχα!! Τέλειο αυτό με το καρούμπαλο. Τα μικρακια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 

@marakineos  03/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy στο εύχομαι να κάνετε όσα επιθυμείτε! Γεροί να είστε πάνω από ολα. Αλλά ακόμη κ αν τα θες κοντά μια συμβουλή ξεκινά προσπάθειες όταν τ οεωρο γίνει 1.5. Όχι πιο νωρίς. Για να είσαι κ πιο ήρεμη τ οεωρο τρίμηνο μιας κ θα έχει μεγάλωσει τόσο ώστε να κάνει πραγματα μόνο του κ όταν γεννηθεί τ μωρο να έχουν καλή διαφορά. Εγώ π έμεινα στο χρόνο ζοριστηκα λ στην αρχή γτ κ αυτ ή ήταν μωρο μωρο κ πιστεύω ότι όταν έρθει τ μωρο αν ήταν λίγο μεγαλύτερη θα ήταν καλυτερα. Δηλ αν γεννούσα Οκτώβρη Νοέμβρη. Πάλι 2 χρόνια θα είχαν ημερολογιακά διάφορα άλλα σ αυτές τις ηλικίες κ τ 6μηνο παίζει ρόλο. Ας έρθει βέβαια η μπέμπα σας με τ Καλό!

Ναι εκεί είναι όλα.πανακριβα κ εδώ δ έχουμε τέτοια προγράμματα. Κ δω π ρώτησα για γιόγκα μόνο περσοναλ κ κάνα 50αρι τ μάθημα. Ε λέω εντάξει έχουμε κ άλλες υποχρεώσεις.

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας. Καταλαβαίνω αυτό που λες με τις ηλικίες. Σε αυτές τις ηλικίες ο μήνας είναι μεγάλη αλλαγή, πόσο μάλλον ένα εξάμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

πειτε μου αν εχω να διορθωσω κατι στον πινακα μας

Ναι!! Και οποία δε βλέπει το όνομά της ας το αναφέρει γιατί κάποιες ήρθατε στην παρέα μας στην πορεία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες πάνω κάτω έχουμε αντιμετωπίσει θεματακι με ισχίο.. Άρα μάλλον είναι κάτι συνηθισμένο κ λογικό κατά κάποιον τρόπο. Αυτό με την πισίνα ή τη θάλασσα @Diwni θα ήταν ιδανικό.. Εδω στο νησί δεν έχουμε κολυμβητήριο κ κάποτε που ξεκίνησε ένα γυμναστήριο προγράμματα σε πισίνα ξενοδοχείου δεν τράβηξε δυστυχώς. Ψηνομουν πολύ για κάτι τέτοιο.

Εσείς με τα μικρακια σας ή όσες κάνατε δουλίτσες κ κουραστηκατε λογικό να σας ζορισει λίγο, εγώ που πρόσεχα πολύ λόγω χαμηλού πλακούντα προβληματιστηκα που μ'επιασε έτσι έντονα. Άρα προφανώς κι η πολλή ακινησία δεν κάνει καλό. Αν νιώσω καλύτερα θ'αρχισω λίγο περπάτημα δειλά δειλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

Άσε κορίτσι μου, χθες τρόμαξα πραγματικά, κοκαλωσε όλο μου το πόδι δεν μπορούσα να το κουνήσω, να κουνηθώ και ξαπλωμένη μ'ενοχλουσε. Όχι δεν κουράζομαι ιδιαίτερα, αφού σκέφτομαι μήπως έπρεπε να αυξήσω ρυθμούς κι από την αδράνεια το έπαθα. Απ'ο,τι διαβάζω βέβαια είναι από το βάρος του μωρού, η μήτρα μας πιέζει τη μέση. Πάντως σήμερα μπορώ να κουνηθώ, έχει μειωθεί το πιάσιμο. Ελπίζω να μη μείνει κουσουρι!!!

Σίγουρα μας τραβάνε ενέργεια τα μικρακια μας. Τα πολλά κ μικρά γεύματα είναι το καλύτερο κ για τις αναγουλες κ για τον μεταβολισμό μας κ για τις καούρες. Το θέμα είναι η ποιότητα των γευμάτων.. Τελευταία νιώθω μια τρελή επιθυμία για λιπαρά τρόφιμα κ σοκολάτα ?? Στα κιλά είμαι συν 5 πάντως, οριακά μέσα στα πλαίσια που μου ζήτησε ο γιατρός

Τώρα ίσως αρχίσει να ανοίγει και η λεκάνη οπότε για αυτό να πονάς τόσο...εγώ από κιλά συνεχίζω στα συν 8!και εγώ έχω επιθυμία για λιπαρά και σοκολάτα και καμία φορά τρώω!Τι να κάνουμε μωρέ δεν γίνεται να μη φάμε και καθόλου!!!!Το πρωί θα φάω η τοστ με γαλοπούλα και τυρί η γάλα με δημητριακά!σπάνια τρώω κάτι από το φούρνο..ίσως και καμία φρυγανιά με τυράκι!ενδιάμεσα από το μεσημεριανό μπορεί να φάω φρούτα η λίγο ψωμάκι με τυράκι η κανένα κρακερ με κασέρι μελι με ψωμί η γιαούρτι και το απόγευμα κάτι αντίστοιχο και το βράδυ τρώω κανένα τοστ η αν κάνω μακαρόνια σκέτα που τα αποφεύγω η κανένα σάντουιτς!εγώ έχω αρχίσει και θέλω να τρώω ψωμί!Δεν τρώω ποσότητα αλλά από μια φέτα 2 φορές τη μέρα σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά 15 αγόρια και 6 κορίτσια μόνο????πω πω χαμός!!!γερά να είναι όλα και να έρθουν με το καλό!!!!εγώ για τη μέση κορίτσια το πάω πολύ χαλαρά γιατί αν με πιάσει δεν μπορώ καθόλου!Μόλις δω ότι πάει να ξεκινήσει σταματάω τα πάντα!κάνω μόνο μαγείρεμα και πιάτα!ευτυχώς εμένα είναι υπναρού η μπέμπα μου γιατί δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα το βράδυ που θέλω να κοιμηθώ!Μη σας πω ότι θέλω να κουνιέται και πιο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@irened91 16/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@marakineos  03/06/19 ?

9/5 εγώ αγάπη δεν αλλάξαμε τελικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 λες να σε πετύχω στο Γένεσις τελικά;; 

@Mariamagdalini στην πρώτη μ εγκυμοσύνη είχα τέτοιο θέμα στον 8ο που ήμουν κ δραστήρια. Περπατούσα, έβγαινα έκανα τα πάντα. Μάλιστα τη μέρα π ήταν να φύγουμε διακοπές δ μπορούσα να κάτσω από τ πόνο άλλα δ μίλησα γτ ο άντρας μ δ θ με πήγαινε πουθενά. Ευτυχώς τ ίδιο απόγευμα μπήκα στη θάλασσα Κ ως δια μαγείας εξαφανίστηκε κάθε πόνος. Από ποιο νησί εισαι; αν θες μας λες φυσικα

Ρε κορίτσια Εγώ συγκαιομαι κατβ από τ στήθος. Έχει μεγάλωσει βέβαια κ πολύ. Αλλά έχει ερεθιστει από κάτω κ με τσούζει. Βάζω όλη μέρα την κρέμα συγκαματος ρης μικρης Κ ανακουφιζομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Αν ήταν καλοκαίρι θα το δοκίμαζα με τα χίλια το μπανάκι για ανακούφιση.. Μένουμε Μυτιλήνη τα τελευταία χρόνια λόγω επαγγέλματος του συζύγου. Για το συγκαμα μήπως να δεις κάποιο σουτιέν με καλύτερο κράτημα; Μεγάλωσε κ το δικό μου αρκετά κ είμαι στην αναζήτηση για κάποιο θηλασμού γιατί αυτα που έχω είναι λίγο χυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@Diwni Αν ήταν καλοκαίρι θα το δοκίμαζα με τα χίλια το μπανάκι για ανακούφιση.. Μένουμε Μυτιλήνη τα τελευταία χρόνια λόγω επαγγέλματος του συζύγου. Για το συγκαμα μήπως να δεις κάποιο σουτιέν με καλύτερο κράτημα; Μεγάλωσε κ το δικό μου αρκετά κ είμαι στην αναζήτηση για κάποιο θηλασμού γιατί αυτα που έχω είναι λίγο χυμα

Κορίτσια εγώ το Παθαινα αυτό όχι να συγκαω αλλά να ερεθίστει και φοράω συνέχεια σουτιέν για να με κρατάει καλά και επειδή βγάζω και σταγόνες οπότε δεν έχω ατυχήματα!!πήρα από το orchestra  και καλά σουτιέν θηλασμού αλλά κρατάνε αρκετά καλά το στήθος και έχω ηρεμήσει!μάλλον δεν θα κάνουν στο θηλασμό αλλά δεν πειράζει 

Εμένα έχει τις τελευταίες μέρες με πονάει ο αφαλός μου από μέσα κάπως σαν να το σπρώχνει η μικρή δεν ξερω...ευτυχώς περνάει σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μάλλον έχει λοξυγκα η μπέμπα !!χαχαχαχα έχει εδώ και δύο λεπτά που κάνει ρυθμικό χτύπημα ελεαφρυ!μπορεί να κάνω και λάθος αλλά μου φάνηκε παράξενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Melikara86 στην ποσοτητα και στην κινηση. Παντα θελαμε 3ο παιδακι. Η μεγαλη μ ειναι ενα πολυ ζορικο παιδακι και ιδιαιτερα μικροτερη μας ζοριζε παρα πολυ. Σε συνδυασμό με τη 2η ειναι 2 ζωηρα πολυ παιδια. Σκεψου οτι μολις περυσι το καλοκαιρι π ηταν 6 και 4 σταματήσαν να ξυπνάνε συστηματικα το βραδυ. Οποτε δ ειχαμε αμαν αντοχες για 3ο. Πέρυσι αρχες του ετους ειπαμε οτι εφοσον το θέλουμε αλλα δ ειμασταν κ σιγουροι 100% ειπαμε να το αφησουμε στην τυχη σχετικα. Καναμε συχνα επαφες οπως συνηθως απλα ελευθερα. Ηρθε στους 5 6 μηνες ελευθερων επαφων. Εγινε οτι εγινε, τα κορίτσια μεγαλωσαν, πηραμε μια ανασα, οποτε το συζητησαμε και ειπαμε φετος οτι γινει. Μετα ξεφεύγουν ηλικιακα κ τα κορίτσια. Εχουμε μια αλφα ανεση, μια σειρα. Πως να το πω, να ζησουμε λιγο σαν ανθρωποι.
    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...