Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Angelmammy Εγώ καμία φορά όταν ξαπλώνω νιώθω στα πλάγια να κουνιέται αλλά δεν καταλαβαίνω αν προσπαθεί να αλλάξει θέση....νομιζω πως είναι ποδαράκια γιατί κάνει αρκετά έντονα!καμία φορά και εξογκώματα!εσένα που είναι και πιο μπροστά λες να έχει χώρο να μπορεί να γυρίσει????Εγώ νόμιζα πως αν μεγαλώσουν μετά δεν γυρνάνε...μπέμπα μη μας κάνεις τέτοια τώρα!!! λίγο έμεινε Δεν νομίζω να στην κάνει στο τελος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy Εγώ καμία φορά όταν ξαπλώνω νιώθω στα πλάγια να κουνιέται αλλά δεν καταλαβαίνω αν προσπαθεί να αλλάξει θέση....νομιζω πως είναι ποδαράκια γιατί κάνει αρκετά έντονα!καμία φορά και εξογκώματα!εσένα που είναι και πιο μπροστά λες να έχει χώρο να μπορεί να γυρίσει????Εγώ νόμιζα πως αν μεγαλώσουν μετά δεν γυρνάνε...μπέμπα μη μας κάνεις τέτοια τώρα!!! λίγο έμεινε Δεν νομίζω να στην κάνει στο τελος !!

Όταν απλά κουνιέται και ρίχνει κλωτσιές και μπουνίτσες είμαι οκ. Γιατί το κάνει κάθε μέρα. Και τα εξογκώματα και όλα. Τώρα μιλάμε για κανονική, ολική κίνηση που νιώθω.... Χαχαχα! Αυτό λέω κι εγώ: 'Μικρη μου κάτσε εκεί που είσαι!! Λίγο έμεινε!' 

Επίσης, ξέρω ότι δύσκολα ένα μωρό που είναι με το κεφάλι κάτω αλλάζει μετά την 34η εβδομάδα. Και εγώ είμαι 35η τώρα. Αλλά μετά λέω και αν θέλει να γυρίσει;;;; Χαχαχαχα! Γι'αυτό σηκώνομαι όρθια ώστε να την εμποδίσω. Άσε που νομίζω ότι η καημένη δεν έχει καθόλου χώρο πια γενικώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Επ, για που το έβαλε η κυρία;;; Χαχαχα! Δεν είναι καιρός για κωλοτουμπες.... 

Πάντως, νομίζω πως τώρα και να θέλει, δεν έχει τον χώρο να γυρίσει! 

Εγώ πάλι σήμερα είχα την αίσθηση ότι γαργαλιοταν ο μικρός μου. Με είχε πιάσει φαγούρα στην κοιλιά και όπως πήγα να την ξυσω, κουνιόταν σαν να γαργαλιοταν. Μετά που το ξαναδοκιμασα να δω τι θα κάνει, πάλι τα ίδια... Λέτε όντως να γαργαλιουνται; Θα έχει πολύ πλάκα!!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Angelmammy Επ, για που το έβαλε η κυρία;;; Χαχαχα! Δεν είναι καιρός για κωλοτουμπες.... 

Πάντως, νομίζω πως τώρα και να θέλει, δεν έχει τον χώρο να γυρίσει! 

Εγώ πάλι σήμερα είχα την αίσθηση ότι γαργαλιοταν ο μικρός μου. Με είχε πιάσει φαγούρα στην κοιλιά και όπως πήγα να την ξυσω, κουνιόταν σαν να γαργαλιοταν. Μετά που το ξαναδοκιμασα να δω τι θα κάνει, πάλι τα ίδια... Λέτε όντως να γαργαλιουνται; Θα έχει πολύ πλάκα!!!! 

 

 

Χαχαχα! Μα δεν είναι ένας ολόκληρος καινούργιος κόσμος;;; Αν γαργαλιούνται, είναι τόσο χαριτωμένο! Τα μικρούλια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω είναι απίστευτο βρε κορίτσια!εμένα καμία φορά κάνει κάτι χτυπήματα πολύ περίεργα!πχ νιώθω από δεξιά στην κοιλιά προς τα πάνω χτύπημα και κάνει σαν ρυθμικό χτύπημα και δεξιά κάτω χαμηλά και κάνει μια πάνω μια κάτω συνεχόμενα!Και λέω τι έπαθε και κοπανιεται???

Ποιος ξέρει πως νιώθουν και αυτά και πως βιώνουν τα πάντα!!!εδώ γεννιούνται και συμπεριφέρονται στην αρχή σαν να είναι ακόμα στην κοιλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ένιωθα έντονες κινήσεις άλλα δ αισθάνθηκα ποτέ ότι προσπαθεί να γύρισεί. Δηλ τώρα νιώθω μια τα πόδια της πάνω μαζεμενα, μια τα τεντώνει τέρμα δεξιά κατώ από τα πλευρά μ μια τέρμα αριστερά σαν υαλοκαθαριστητας. Λέω θα τα βγάλεις από τ πλάι τα πόδια σου;

Πήγαμε κ γιατρό σήμερα. Γύρω στα 2.200 τ μωρο 34+1 Σήμερα. Τώρα θα πάμε πάλι στις 18 τ μήνα κ μετά μια φορά την εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy ένιωθα έντονες κινήσεις άλλα δ αισθάνθηκα ποτέ ότι προσπαθεί να γύρισεί. Δηλ τώρα νιώθω μια τα πόδια της πάνω μαζεμενα, μια τα τεντώνει τέρμα δεξιά κατώ από τα πλευρά μ μια τέρμα αριστερά σαν υαλοκαθαριστητας. Λέω θα τα βγάλεις από τ πλάι τα πόδια σου;

Πήγαμε κ γιατρό σήμερα. Γύρω στα 2.200 τ μωρο 34+1 Σήμερα. Τώρα θα πάμε πάλι στις 18 τ μήνα κ μετά μια φορά την εβδομάδα. 

Μια χαρά το μωρό σου!! Και το βάρος του καλό. Κι εγώ θα πάω στις 10 του μήνα και μετά κάθε εβδομάδα και προς το τέλος κάθε 2 μέρες μου είπαν. Αχ!!! Φτάνουμε προς τη στιγμή που θα τα πάρουμε αγκαλιά!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni ολόκληρη κοπέλα και εσένα!!!

Πώς καταλαβαίνετε ότι είναι πόδια ή χεράκι???Εγώ το υποθέτω με βάση τη θέση που είχε....????

Εγώ έχω ξανα ραντεβού στις 8 του μήνα!Μετά μου βγαίνει τη Δευτέρα του Πάσχα οπότε θα δω ποτέ θα μου πει και μετά θα πηγαίνω κάθε βδομάδα!

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni πολύ καλή η μικρή σου!!! Τέλεια!!! 

Εμείς έχουμε ραντεβού τη Δευτέρα και μετά θα με βλέπει κάθε εβδομάδα στο μαιευτήριο όπου θα κάνουμε και Nst. Μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κορίτσια εσείς μπαίνετε στο μήνα σας σιγά σιγά!!!!!!!???

@Sofi90 εμένα έχει εδώ και καιρό την ίδια θέση....πανω απο 2 μήνες.. Ο γιατρός τι σου λέει?σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Ειμαι στις 32εβδομαδες.Δεν έχει αγχωθει πιο πολύ εγώ το σκέφτομαι.Απλα μου είπε αν δεν γυρίσει πάμε σίγουρα για καισαρική που δεν το θελω να πω την αλήθεια.

Έχει κάποια μαία που συνεργάζεται?έχεις εσύ?Εγώ ακούσει ότι μπορεί να σου δείξουν κάποιες ασκήσεις  για να βοηθήσουν το μωράκι να γυρίσει αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.....μήπως ξέρει και καμία κοπέλα ότι παραπάνω να σε συμβουλέψει...λένε και για το περπάτημα αλλά δεν ξέρω να σου πω....έχει χρόνο ακόμα βέβαια για να γυρίσει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 έχει καιρό ακόμα να γυρίσει. Κι εμένα εκεί περίπου γύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω 32-33 εβδομάδες. Μην ανησυχείς!!! Στα σεμινάρια ανώδυνου τοκετού που έκανα, μας έδειξαν κάποιες ασκήσεις για να γυρίσει ένα ισχυακο μωρό. Τι περπάτημα βοηθάει σίγουρα και είπαν και για το μπουσουλημα. Δεν θυμάμαι εάν μας είχαν δείξει κάποια άλλη. Πιστεύω να υπάρχουν κι άλλες. Καλό είναι βέβαια να συμβουλευτείς μία μαία. Να σου τις δείξει και να δει εάν τις κάνεις και σωστά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2019 at 9:10 ΠΜ, ο/η Madi85 είπε:

@Sofi90 έχει καιρό ακόμα να γυρίσει. Κι εμένα εκεί περίπου γύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω 32-33 εβδομάδες. Μην ανησυχείς!!! Στα σεμινάρια ανώδυνου τοκετού που έκανα, μας έδειξαν κάποιες ασκήσεις για να γυρίσει ένα ισχυακο μωρό. Τι περπάτημα βοηθάει σίγουρα και είπαν και για το μπουσουλημα. Δεν θυμάμαι εάν μας είχαν δείξει κάποια άλλη. Πιστεύω να υπάρχουν κι άλλες. Καλό είναι βέβαια να συμβουλευτείς μία μαία. Να σου τις δείξει και να δει εάν τις κάνεις και σωστά. 

 

 ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 χαχαχαχα!!! Ρώτα βέβαια καλύτερα και τη μαία σου... Αν και πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα γυρίσει το μικρακια σου κάποια στιγμή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Sofi90 εμένα έχει γυρίσει εδώ κ καιρό αλλά μην ανησυχείς ο γιατρός μου είχε πει πως έχει ακόμη χώρο κ μπορεί να ξαναγυρίσει κ να ξαναγυρίσει ! Θα βρει τον δρόμο του το μωράκι ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρέ μεγαλώσατε κι εσείς @Diwni τι καλά!! 

@Sofi90 Μην ανησυχείς κορίτσι μου έχει ακόμα για να γυρίσει κι εμένα ήταν με το κεφάλι πάνω και στο τελευταίο ραντεβού γύρισε πήρε θέση και τώρα φοβάμαι μην ξαναγυρίσει επειδή πάλι όσο να πεις περπατάω. Εδώ Θεσσαλονίκη έχει αυτή και την άλλη Κυριακή εκδήλωση για μωρά και νέους γονείς!! Θα πάει καμιά; Εγώ θα είμαι εκεί πάντως αυτή την Κυριακή είναι στο makedonia palace γινεται το αντίστοιχο και στην Αθήνα με μια εβδομάδα διαφορά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2019 at 11:15 ΠΜ, ο/η irened91 είπε:

Αχ μωρέ μεγαλώσατε κι εσείς @Diwni τι καλά!! 

@Sofi90 Μην ανησυχείς κορίτσι μου έχει ακόμα για να γυρίσει κι εμένα ήταν με το κεφάλι πάνω και στο τελευταίο ραντεβού γύρισε πήρε θέση και τώρα φοβάμαι μην ξαναγυρίσει επειδή πάλι όσο να πεις περπατάω. Εδώ Θεσσαλονίκη έχει αυτή και την άλλη Κυριακή εκδήλωση για μωρά και νέους γονείς!! Θα πάει καμιά; Εγώ θα είμαι εκεί πάντως αυτή την Κυριακή είναι στο makedonia palace γινεται το αντίστοιχο και στην Αθήνα με μια εβδομάδα διαφορά. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 εγω ειμαι 34η και γυρισε αυτη την εβδομαδα..αλλα μ ειπαν μπορει βα ξαναγυρισει κ ολας!!βεβαια εγω θα κανω καισαρικη αλλα μην αγχωνεσαι μεχρι και τελευταιες βδομαδες κανουν τα κολπα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

@Sofi90 εγω ειμαι 34η και γυρισε αυτη την εβδομαδα..αλλα μ ειπαν μπορει βα ξαναγυρισει κ ολας!!βεβαια εγω θα κανω καισαρικη αλλα μην αγχωνεσαι μεχρι και τελευταιες βδομαδες κανουν τα κολπα τους

Καλησπέρα!!!Πώς εισαι?να σε ρωτήσω κάτι Πως ξερεις οτι θα κάνεις καισαρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα!!!Πώς εισαι?να σε ρωτήσω κάτι Πως ξερεις οτι θα κάνεις καισαρική?

Καλα ειμαι αλλα ξαπλα...Εχω ενα θεμα με το τραχηλο οποτε θα κανω καισαρικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

Καλα ειμαι αλλα ξαπλα...Εχω ενα θεμα με το τραχηλο οποτε θα κανω καισαρικη..

Πότε θα ξανα πας στο γιατρό τώρα??σε είδα στον ύπνο μου!περιμέναμε να γεννήσεις και δεν ήθελε να βγει ο μπέμπης σου!!!!

Καλά είδα και την μπέμπα μου...κόντεψα να κλάψω!την άφησα λέει μέσα στο αμάξι και έφυγα να κανω κάτι δουλειές και ξύπνησε και πεινάγε και έκλαιγε το παιδάκι μου και το είχα αφήσει μόνο του!!ξύπνησα και χάιδευα την κοιλίτσα μου και της έλεγα ότι δεν θα την αφήσω ποτέ μόνη της!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Πότε θα ξανα πας στο γιατρό τώρα??σε είδα στον ύπνο μου!περιμέναμε να γεννήσεις και δεν ήθελε να βγει ο μπέμπης σου!!!!

Καλά είδα και την μπέμπα μου...κόντεψα να κλάψω!την άφησα λέει μέσα στο αμάξι και έφυγα να κανω κάτι δουλειές και ξύπνησε και πεινάγε και έκλαιγε το παιδάκι μου και το είχα αφήσει μόνο του!!ξύπνησα και χάιδευα την κοιλίτσα μου και της έλεγα ότι δεν θα την αφήσω ποτέ μόνη της!!!!!!!

Θα παω τη Τριτη το πρωι στο μαιευτηριο να κανω ντοπλερ..ειναι η 3η φορα που το κανονιζουμε..γιατι καθε φορα μας προλαβαινει το αιμα κ νοσηλευομαι..!!!εγω 2 φορες εχω δει το μπεμπη στον υπνο μου και τις 2 φορες πηγα στο νοσοκομειο με αιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...