Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου!! Καλά έκανες και δεν το άφησες, όλα πρέπει να τα συζητάμε με τους γιατρούς μας. Και το να είσαι καθιστή όλη μέρα είναι πολύ κουραστικό πάντως. Εγώ λίγες ώρες τυχαίνει και κάθομαι σε καρέκλα όταν πηγαίνουμε στο σπίτι που νοικιάσαμε και δεν αντέχω πολλές ώρες. 

Αααα παρεμπιπτόντως κορίτσια σήμερα που έφυγε ο άντρας μου για δουλειά, για λίγες μέρες βέβαια, μας ήρθαν και τα έπιπλα!!  Επιτέλους έγινε σπίτι και ανυπομονώ να μείνω!!! Θα σας τα δείξω γιατι έχω κατενθουσιαστει. ??

20190326_210247.jpg

20190326_210311.jpg

Καλορίζικο να είναι το σπιτάκι σας! Εύχομαι να το χαρείτε μαζί με το μωράκι σας! Πολυ ωραία τα έπιπλα σας μπράβο! Πότε με το καλό θα μείνετε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@irened91 πανέμορφα τα επιπλακια σας!!!!!!κουκλιστικο θα γίνει το σπίτι σας είμαι σίγουρη!!!!!με το καλό να το χαίρεται και να έρθει και το μωράκι σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

@marakineos θέλω αν μπορείς να μου πεις πως ήταν οι συσπάσεις  και τι ένοιωθες....

Πετρώνει για λίγο η κοιλιά ( σε μένα όχι όλη συνήθως πάνω από τον αφαλό και στο πλάι ) συνήθως ανώδυνα κ άλλες φορές με λίγο πόνο χαμηλά σαν περιόδου και δυσφορία σαν δυσκολία στην αναπνοή στην κορύφωση του πετρώματος . Έτσι τις αντιληφθηκα εγώ τουλάχιστον !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos καμία φορά νιώθω σαν σφίξιμο πάνω από τον αφαλό αλλά για λίγο!θα ειμαι η χαζή της παρέας δεν θα το καταλάβω σχεδόν ποτέ!Μια φορά που το κατάλαβα πάλι εδώ κάποια κοπέλα το είχε αναφέρει και κατάλαβα ότι ήταν συσπάσεις!!!Αχ ελπίζω να μη φτάσει η ώρα να γεννήσω και δεν το πάρω χαμπάρι!!!??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια @marakineos @stasa199!! Ελπίζω αν όχι αυτή τη βδομάδα την επόμενη τότε. Έχουμε πάλι καθάρισμα, να μεταφέρουμε τα ρούχα μας ο καθένας κλπ. Είναι και τέτοια η δουλειά του που φεύγει μωρέ και δεν βασίζομαι να μένω μόνη μου τα βράδια όταν φεύγει. Οπότε αν ξαναφύγει για δουλειά θα πρέπει να έχω κάποιον μαζί μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 αυτό με το καθάρισμα είναι θέμα αλλά είναι πολύ όμορφα τώρα που ειναι για το σπιτάκι σας!!!!Όλα θα γίνουν!Τώρα με τη δουλειά του θα πρέπει αργότερα να το συνηθίσεις δυστυχώς αλλά καλά να είμαστε να έχουμε δουλίτσα!!

Εμείς βάλαμε κλιματιστικό στο δωμάτιο της μπέμπας (το είχαμε στο σαλόνι)και για το σαλόνι πήραμε μεγαλύτερο τα κάναμε την Παρασκευή αυτά!το σπίτι μέσα στη σκόνη μόνο σκούπισμα σφουγγάρισμα έκανα και κουράστηκα!Αύριο θα έρθουν να μας αλλάξουν θέση στο κλιματιστικό στο δωμάτιο μας οπότε ξανα τα ίδια!τα μπαλκόνια μου και τα έπιπλα είναι μέσα στη σκόνη αλλά δεν είχα κουράγιο να τα ξανα κάνω το σκ και να τα ξανα κάνω αύριο!οπότε τώρα που έχω και τη μαμά εδώ θα τα κάνουμε αύριο και θα είναι όλα καλά!!!!!να δω μετά τι θα κάνουμε που θα έχουμε και τα μικρουλια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 πολυ ομορφα!!! Καλορίζικα!!! 

@stasa199 κι εγω δεν εχω παρει χαμπαρι ως τωρα. Ο,τι εχω νιωσει ως τωρα πιστευω οτι ειναι το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δόξα τω Θεώ έχω τη μαμά μου εδώ οπότε από καθάρισμα δεν έκανα τίποτα απολύτως. Δε μ άφηναν κιόλας. Σε μια μέρα 100 τετρ. σπίτι το καθάρισαν μαμά, ο άντρας μου, η νονά μου απ' το χωριό και μια φίλη της μαμάς μου και μου το έκαναν κουκλιστικο. Τώρα που ήρθαν τα έπιπλα και δεν περιμένουμε κάτι άλλο πλέον θα πέσει κι ένα καθάρισμα σ αυτά και θα αρχίσει η τακτοποίηση των ρούχων, σεντονιών και προίκας γενικά. Ευτυχώς είμαι απ' τις τυχερές που έχουμε μια χείρα βοηθείας και δεν έκανα κάτι. Βέβαια κάποιες φορές νευρίαζα που δεν μ' άφηναν να κάνω τίποτα, άλλες φορές μου έλεγαν που θα έρθεις μην ταλαιπωρείσαι τζάμπα μες τα ρεύματα και τα φάρμακα, ήθελα να κάνω κι εγώ κάτι σπίτι μου αλλά μπα. Μόνο μια φορά σκούπισα σαλόνι, κρεβατοκάμαρα και σήμερα σφουγγάρισα μόνο στο ένα. ??? Άλλες έψαχναν βοήθεια κι εγώ έψαχνα να κάνω κάτι για να μην κάθομαι. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 πολύ όμορφα τα έπιπλα Σας! Με τ καλο να μπείτε στο σπιτάκι σας να τ χαρείτε. Καλε άραξε εκεί. Εγώ τώρα ψάχνω γυναίκα να ρθει να κάνει μια καλή γενικη κ μετά μα έρχεται μια φορά στις 20 μέρες.

@stasa199 τις συσπάσεις της γέννας θα τις καταλάβεις. Σφίγγεται οολη η κοιλιά σαν να σε πιέζουν 2 χέρια την κοιλιά.

Λοιπόν κορίτσια θα σας περιγράψω τις συσπάσεις όσο καλυτετα μπορώ. Άμα νιώσετε δεξιά η αριστερά κάτι σαν καρουμπαλο σκληρό η να τεντώνει είναι σύσπαση. Δ είναι ο πωπος η τ κεφάλι τ μωρου. Ειναξ ένα στρογγυλό εξογκωμα κ καμία φορα μπορεί να πονάει λιγάκι. Μόλις περάσει χαλαρώνει εντελώς τ σημείο. Όταν νιώθουμε σε κπ σημείο τ μωρο ειναι ταυτόχρονα μαλακή η κοιλιά. Αυτές είναι προπαρασκευαστικες κ είναι φυσιολογικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 Είσαι πολύ τυχερή κάτσε και απόλαυσε το!!!!!Εγώ μέχρι τώρα μόνο τον άντρα μου είχα να με βοηθάει που πλέον έχει πολύ κούραση από τη δουλειά και δε ζητάω τίποτα!Έχει έρθει η μαμα μου από την Κυριακή και θα κάτσει λίγο καιρό μετά θα ξανα φύγει και θα ξανα έρθει όταν είναι να γεννήσω!Γενικά δε θέλω και πολυ βοήθεια αλλά όσο να ναι για τα πολλά χρειάζεται!πλέον δεν με αφήνει να πλύνω ούτε ένα πιατο μου λέει ειμαι εγώ εδώ! 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!!!

@Diwni το ελπίζω να το καταλάβω!τέτοια που λες νιώθω αλλά νομίζω πως είναι το μωρό....κρατάνε λίγο και κάνουν μπορεί αν τα νιώθω πάνω από τον αφαλό να νιώθω  και κάτι προς τα κάτω δεξιά η αριστερά...Επειδή είναι και ανάποδα νόμιζα πως είναι πωπος η κανένα ποδαράκι!λες να μην είναι???Ο γιατρός μου είχε πει αν νιώθω σφίξιμο πάνω από τον αφαλό να τον ενημερώσω αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό και δεν του το έχω πει....Όταν ξανα πάω θα τον ρωτήσω να μου ξανα εξηγήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το απολαμβάνω όσο μπορώ τώρα, καλά τα λέτε!! Μετά θα τα έχω όλα κατά αποκλειστικότητα και δε θα προλαβαίνω. ?? Να ξέρετε πάντως κάτι άσχετο, για όσες έχετε καούρες δοκιμάστε να πίνετε κρύο γάλα. Ανακουφίζει τελικά, για λίγο βέβαια, απλά δεν ήθελα να το ρισκάρω να πίνω ένα χειμώνα όλη μέρα κρύο γάλα γιατί είχαμε και την γρίπη. 

Επίσης ένα άλλο πράγμα που ήθελα να σας ρωτήσω. Εσείς είχατε όλες δείγμα απ' το πρωτόγαλα που λένε; Εγώ δεν είχα τίποτα ρε κορίτσια μέχρι τώρα, είναι στον οργανισμό μάλλον και άλλες γυναίκες έχουν πιο νωρίς κι άλλες αφού γεννήσουν. Τώρα για τις συσπάσεις που λέτε κι εσείς όταν είμαι όρθια γι αρκετή ώρα τότε καμιά φορά σπάνια βέβαια νιώθω ένα ελάχιστο πετρωμα στην κοιλιά αλλά για πολύ λίγο. Αντιθέτως αυτό που νιώθω πιο συχνά είναι να ταρακουνιέται ολόκληρη η κοιλιά μου λογικά είναι οι προπαρασκευαστικες συσπάσεις που μου είπε κι η μαία και δεν συνοδεύονται από πόνο, απλά συσπαται άλλες φορές για αρκετή ώρα κι άλλες φορές για λίγο και σταματάει. Πάντως κάτι ανησυχητικό δεν είχα μέχρι τώρα. Εν τω μεταξύ ξέχασα να αναφέρω ότι χθες στον ύπνο μου επηρεασμένη από το συμβάν με την @Valfrag είδα ότι μου ήρθε λίγο αίμα  και μετά όταν ξύπνησα όλη μέρα είχα το νου μου μην τυχόν και δω, και σκουπιζόμουν ξανά και ξανά!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 όσον αφορά το πρώτο γάλα έχεις από τωρα άλλα όχι σε ποσότητα να τρέχει. Σε καμία ααπο τις εγκυμοσύνες μ δ ένιωσα πριν ρη γέννα υγρό τ στήθος μου. Αν πατήσεις όμως τις θηλές σου θα βγάλουν λίγο υγρό. Δεν είναι ενδεικτικο του αν έχεις η όχι γάλα οπότε μη σε αγχώνει. Όλα στην ώρα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@irened91 όσον αφορά το πρώτο γάλα έχεις από τωρα άλλα όχι σε ποσότητα να τρέχει. Σε καμία ααπο τις εγκυμοσύνες μ δ ένιωσα πριν ρη γέννα υγρό τ στήθος μου. Αν πατήσεις όμως τις θηλές σου θα βγάλουν λίγο υγρό. Δεν είναι ενδεικτικο του αν έχεις η όχι γάλα οπότε μη σε αγχώνει. Όλα στην ώρα τους.

Α εντάξει τότε!! Είδες όταν είσαι πρωτάρα σε αγχώνουν όλα, ενώ εσύ που τα έχεις περάσει ξέρεις πλέον τι παιζει πάνω κάτω. Όσο πάμε πάντως δυσκολευόμαστε πιο πολύ στον ύπνο. Όχι ότι έχω αϋπνίες, ίσα ίσα επανήλθε η τρομερή υπνηλία που είχα στις αρχές αλλά άρχισα να ζορίζομαι πολύ και στο πλάι και ανάσκελα έχω πολλές καούρες. Στο τέλος λέω θα με βάζετε σε όρθια στάση να κοιμάμαι, θα με σφηνωνετε κάπου και θα με παίρνει ο ύπνος! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 καναπές με κάνα 2 μαξιλάρια να είσαι λιγο σε ανάκληση η καλύτερη λύση. Εγώ δυσκολεύομαι να γυρίσω πλευρό γτ με πονάει φοβερά τ ισχιο. Ναι σίγουρα στη 2η εγκυμοσύνη όπως κ στο 2ο παιδί ξέρεις κάποια πράγματα παραπάνω. Ξέρεις πάνω κάτω δηλαδή τι σε περιμένει. Δ είναι πάντα καλό αυτο να ξέρεις χαχα λίγο μας έμεινε υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 εμένα μου ξανα άρχισαν οι καουρες και όντως μόνο το γάλα με ανακουφίζει!όσο για το γάλα που λες εγώ είχα πολύ κοντά στον 5ο μήνα και στον μιλαμε δεν μπορουσα να κατσω χωρις σουτιεν!!!!και τώρα πια βγάζω από καμία σταγόνα (έχει μειωθεί πολύ η ποσότητα δεν ξέρω γιατί)και έχει μαλακώσει κάπως το στήθος μου ενώ πριν ήταν πιο σκληρό!βέβαια αποφεύγω να το πειράζω γιατί είχα από την αρχή σταγόνες και μου είπαν πως αν το πειράζεις το χειροτερεύει και δεν το πείραξα ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 πολύ όμορφο το σπιτάκι σας!!! Εύχομαι πολλές ευτυχισμένες στιγμές εκεί μέσα. 

@Diwni εγώ νιώθω συχνά τα συμπτώματα που ονομάζεις συσπάσεις, ακριβώς όπως τα περιγράφεις, αλλά εμένα είναι το μωρό μου. Και το ξέρω γιατί συνοδεύονται από κίνηση. Νιώθω δλδ την κίνηση του μωρού τη στιγμή εκείνη ξεκάθαρα. 

@stasa199 κι εγώ που είχα καθημερινά σταγόνες από το στήθος, εδώ και λίγες εβδομάδες έχει μειωθεί αρκετά. Υπάρχουν μέρες που δεν έχω καμία σταγόνα. Αλλά είναι φυσιολογικό. Θα βγάλουμε μια και καλή, μπόλικο, όταν γεννήσουμε! Η προετοιμασία πάντως έχει γίνει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

@irened91 καλορίζικα τα έπιπλα σας!!! Με το καλό να τα χαρείτε!!! Είναι πανέμορφα! Όσο μπορείς εκμεταλλευσου τη βοήθεια τώρα... Χαχαχα. Κι εμένα το σκ θα έρθουν οι αδελφές μου να κάνουν γενική. 

Πρωτογαλα εγώ δεν έχω δει ακόμα, αλλά δεν με ανησυχεί. Όταν με το καλό γεννήσω πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόγραμμα. 

Συσπάσεις έχω κι εγώ περισσότερες πλέον και είναι λογικό. Μπαίνουμε στην τελική ευθεία και η μήτρα προετοιμάζεται. Εν τω μεταξύ ο μπέμπης πρέπει να έχει μεγαλώσει πολύ! Αισθάνομαι ότι δεν χωράει πλέον ο καημένος. Χαχαχα! Καταλαβαίνω ποδαράκια, πλατουλα καμιά φορά και τα χεράκια του. Είναι φοβερό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy πάντα ταιριάζουν αυτά που περνάω με αυτά που περνάς!!!!χαχαχχαχαχ

@Madi85 και εγώ νομίζω πως ξεχωρίζω πωπο και ποδαράκια άντε και κανένα χεράκι!έχουν πλάκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

@irened91 καλορίζικα τα έπιπλα σας!!! Με το καλό να τα χαρείτε!!! Είναι πανέμορφα! Όσο μπορείς εκμεταλλευσου τη βοήθεια τώρα... Χαχαχα. Κι εμένα το σκ θα έρθουν οι αδελφές μου να κάνουν γενική. 

Πρωτογαλα εγώ δεν έχω δει ακόμα, αλλά δεν με ανησυχεί. Όταν με το καλό γεννήσω πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόγραμμα. 

Συσπάσεις έχω κι εγώ περισσότερες πλέον και είναι λογικό. Μπαίνουμε στην τελική ευθεία και η μήτρα προετοιμάζεται. Εν τω μεταξύ ο μπέμπης πρέπει να έχει μεγαλώσει πολύ! Αισθάνομαι ότι δεν χωράει πλέον ο καημένος. Χαχαχα! Καταλαβαίνω ποδαράκια, πλατουλα καμιά φορά και τα χεράκια του. Είναι φοβερό!!! 

Καλημέρα!! 

Αυτό έλεγα σήμερα στο γιατρό. Νιώθω ότι πιέζεται η μικρή μου εκεί μέσα. Καταλαβαίνω σχεδόν τα πάντα από τις κινήσεις της και είναι υπέροχο αλλά απορώ... έχουμε ακόμα 1 μήνα περίπου... που θα χωράνε εκεί μέσα έτσι που μεγαλώνουν;;;;; Χαχαχα!! 

@stasa199 ναι! Και σκέψου ότι έχουμε μερικές εβδομάδες διαφορά. Λογικά και κάποια πράγματα που νιώθω εγώ και ακόμα δεν τα έχεις νιώσει, τουλάχιστον θα τα έχεις διαβάσει εδώ μέσα και θα είσαι πιο ήσυχη ότι είναι οκ. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι !πάντα κρατάω ότι λες για να ξέρω τι θα περιμένω!!!!???☺☺

@vayaki κάθε φορά που βλέπω το πινακακι μ'αρέσει τόσο πολύ!!!!!!!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Ναι !πάντα κρατάω ότι λες για να ξέρω τι θα περιμένω!!!!???☺☺

@vayaki κάθε φορά που βλέπω το πινακακι μ'αρέσει τόσο πολύ!!!!!!!❤❤❤❤

Λεω ανα 10 περιπου σελιδες να το επαναφερω να μην χανεται. Μετα κι εγω κανω κοπο να το βρω αν δε θυμαμαι σε ποια σελιδα ηταν. Σε λιγο καιρο θα αρχισω να γραφω διπλα: γεννησε στις... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!! 

Αυτό έλεγα σήμερα στο γιατρό. Νιώθω ότι πιέζεται η μικρή μου εκεί μέσα. Καταλαβαίνω σχεδόν τα πάντα από τις κινήσεις της και είναι υπέροχο αλλά απορώ... έχουμε ακόμα 1 μήνα περίπου... που θα χωράνε εκεί μέσα έτσι που μεγαλώνουν;;;;; Χαχαχα!! 

@stasa199 ναι! Και σκέψου ότι έχουμε μερικές εβδομάδες διαφορά. Λογικά και κάποια πράγματα που νιώθω εγώ και ακόμα δεν τα έχεις νιώσει, τουλάχιστον θα τα έχεις διαβάσει εδώ μέσα και θα είσαι πιο ήσυχη ότι είναι οκ. :-)

Ναι τα καημένα!!! Ε, λίγο τους έμεινε!!! Μετά θα έχουν άπλετο χώρο να κινούνται!!! Ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι σε λίγο καιρό θα τα κραταμε στην αγκαλιά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Madi85 είπε:

Ναι τα καημένα!!! Ε, λίγο τους έμεινε!!! Μετά θα έχουν άπλετο χώρο να κινούνται!!! Ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι σε λίγο καιρό θα τα κραταμε στην αγκαλιά μας.

Ούτε εγώ!! Και περιμένω πως και πως!!! Αχ! Με το καλό όλες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...