Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 20/3/2019 at 5:24 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα!! 

Με το καλό το μωράκι σου!! Υπερεμεση κύησης, ε;;; Ποπό ταλαιπωρία!! Εγώ είχα 5-6 εμετούς τη μέρα μέχρι και τον 6ο και δεν μπορούσα να σταθώ. Ευτυχώς τώρα είσαι μια χαρά! 

Μια χαρά και με τα κιλά σου. Μπράβο! 

Τι περιμένεις;; Αγοράκι ή κοριτσάκι;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Σας έχασα αυτό το διάστημα τρέχαμε με το σπίτι, ψώνια κλπ. Είμαστε σχεδόν έτοιμοι να μπούμε πλέον!! Περιμένουμε μόνο τα δικά μας έπιπλα να έρθουν σε μια εβδομάδα, προχθές ήρθαν έστησαν και τα έπιπλα της μικρής μας κι είναι όλα έτοιμα!! ??

@Valfrag Πολύ όμορφα τα πράγματά σας, με γειά!! Να τα χαρείτε με το μωράκι σας!! 

Να σας δείξω και τα δικά μας μιας και τα έχουμε έτοιμα!! 

Είδα γράψατε κάποιες ότι πετρώνει κι εσάς η κοιλιά σας ε; Κι εμένα άρχισε κάποιες στιγμές αλλά όχι για πολύ. Αύριο έχουμε και το ραντεβού στον γιατρό να δούμε την μικρούλα μας!! Για πείτε εσείς που πήγατε τώρα πρόσφατα, κάθε πότε σας ειπε πως θα γίνονται οι επισκέψεις μόλις μπείτε στο μήνα σας; 

20190320_173124.jpg

20190318_140027.jpg

20190318_140030.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποια στιγμη θα ανανεωσω και τη λιστα μας με τις δυο νεες κοπελες που ηρθαν τωρα στην ομαδα! 

@valfrag τι ωραιαα που ηρθαν και στηθηκαν! 

Σημερα επιτελους τελειωσαμε το βαψιμο. Περιμενουμε ποτε θα ειναι ετοιμα να μας φερουν και τα δικα μας επιπλα για να αρχισω να πλενω και ρουχακια να μπουνε κατευθειαν μεσα στη συρταριερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Σας έχασα αυτό το διάστημα τρέχαμε με το σπίτι, ψώνια κλπ. Είμαστε σχεδόν έτοιμοι να μπούμε πλέον!! Περιμένουμε μόνο τα δικά μας έπιπλα να έρθουν σε μια εβδομάδα, προχθές ήρθαν έστησαν και τα έπιπλα της μικρής μας κι είναι όλα έτοιμα!! ??

@Valfrag Πολύ όμορφα τα πράγματά σας, με γειά!! Να τα χαρείτε με το μωράκι σας!! 

Να σας δείξω και τα δικά μας μιας και τα έχουμε έτοιμα!! 

Είδα γράψατε κάποιες ότι πετρώνει κι εσάς η κοιλιά σας ε; Κι εμένα άρχισε κάποιες στιγμές αλλά όχι για πολύ. Αύριο έχουμε και το ραντεβού στον γιατρό να δούμε την μικρούλα μας!! Για πείτε εσείς που πήγατε τώρα πρόσφατα, κάθε πότε σας ειπε πως θα γίνονται οι επισκέψεις μόλις μπείτε στο μήνα σας; 

20190320_173124.jpg

20190318_140027.jpg

20190318_140030.jpg

Τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 Καλώς ήρθες!!Είμαστε κοντά και εγώ κοριτσάκι περιμένω!!και Εγώ είχα πολλούς εμετούς..

@Valfrag και @irened91 πολύ όμορφα τα πραγματάκια!νομίζω τώρα θα το συνειδητοποιησουμε για τα καλά  ότι έρχονται τα μικρούλα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Ωραίο είναι ευρύχωρο το δωμάτιο ναι!! Ευχαριστούμε πολύ!! 

Με το καλό να ετοιμαστούν κι όσες τα περιμένουν. Δεν προλαβα να τα διαβάσω όλα τόσες μέρες με συγχωρείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag @irened91 με γεια τα καινούρια πράγματα!!! Πολύ όμορφα!!! Με το καλό να τα χρησιμοποιήσετε!!! @vayaki με το καλό να τα δεχτείς κι εσύ! 

Εμείς έχουμε παραγγείλει ξύλα και θα φτιάξει ο άντρας μου τη συρταριερα. 

@Sofi90 καλώς ήρθες!!! Με το καλό μια γερή μπεμπουλα!!!

Συσπάσεις είχα κι εγώ σήμερα αρκετές, περισσοτερες από άλλες μέρες, και με πονούσαν. Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα λίγο παραπάνω, οπότε ξάπλωσα και έχουν περάσει. Κουνιέται και ο μπέμπης παρά πολύ σήμερα και χτυπάει συνέχεια. Έχω παρατηρήσει ότι με πιάνουν συσπάσεις όταν κουνιέται πολύ. Βέβαια, είναι φυσιολογικό στις εβδομάδες που είμαστε να έχουμε συσπάσεις. Όπως είπε και η @Diwni προετοιμάζεται η μήτρα για τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@vayaki άντε να ρθουν κ τα δικά σας. Τι χρώμα τ βαψατε;

Ενας τοιχος σκουρο γκρι και οι υπολοιποι πιο ανοιχτο... κατι σαν μπεζακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!

Εχω πολύ καιρό να μπω με τόσο τρέξιμο για το σπίτι δεν είχα χρόνο. Έχετε μπει οι περισσότερες στην τελική ευθεία! Με το καλο να κρατησετε τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας! Και τι υπέροχα έπιπλα!οντως είναι περίεργο συναίσθημα να γεμίζει το σπίτι με μωρουδιακά!Εμεις έχουμε κάνει κάποιες αγορές και μας έχουν δώσει και πολλά πράγματα φίλοι όποτε κάποια έξοδα τα γλιτώσαμε! Μας έδωσαν και πολλά μπιμπερό για τα οποία προβληματίζομαι εάν θα τα χρησιμοποιήσω. Εννοειται θα αλλάξω τις θηλές αλλά και πάλι είναι χρησιμοποιημένα. Εδώ δεν αποστηρωνουν κιόλας. Λένε κατευθείαν στο πληντυριο πιάτων για να παίρνει αντισώματα το μωρό και μια φορά την εβδομάδα βράσιμο. 

Α! Εκανα και την καμπύλη ζαχαρου και οι τιμές βγήκαν πολύ πιο χαμηλά . Δεβ το πίστευε η γιατρός δεδομένου ότι τρέφομαι μόνο με ρύζια μακαρόνια και γλυκά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Σας έχασα αυτό το διάστημα τρέχαμε με το σπίτι, ψώνια κλπ. Είμαστε σχεδόν έτοιμοι να μπούμε πλέον!! Περιμένουμε μόνο τα δικά μας έπιπλα να έρθουν σε μια εβδομάδα, προχθές ήρθαν έστησαν και τα έπιπλα της μικρής μας κι είναι όλα έτοιμα!! ??

@Valfrag Πολύ όμορφα τα πράγματά σας, με γειά!! Να τα χαρείτε με το μωράκι σας!! 

Να σας δείξω και τα δικά μας μιας και τα έχουμε έτοιμα!! 

Είδα γράψατε κάποιες ότι πετρώνει κι εσάς η κοιλιά σας ε; Κι εμένα άρχισε κάποιες στιγμές αλλά όχι για πολύ. Αύριο έχουμε και το ραντεβού στον γιατρό να δούμε την μικρούλα μας!! Για πείτε εσείς που πήγατε τώρα πρόσφατα, κάθε πότε σας ειπε πως θα γίνονται οι επισκέψεις μόλις μπείτε στο μήνα σας; 

20190320_173124.jpg

20190318_140027.jpg

20190318_140030.jpg

Με γεια και με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2019 at 11:58 ΠΜ, ο/η vayaki είπε:

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki πολύ όμορφο θα έχει γίνει!μου αρέσουν τα χρώματα που είπες πολύ!!!

@Γιαβρόγλου τον πρώτο καιρό είναι απαραίτητο να τα αποστειρωνεις πριν από κάθε χρήση!Μην ακούς όλα όσα σου λένε!καλύτερα να βρεις έναν παιδίατρο να σε συμβουλέψει η κάποια έμπειρη μαμα εδώ έχουμε πολλές και μας λύνουν τις απορίες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Γιαβρόγλου συγγνωμη σε εχω ξαναρωτησει ΠΗΤ και φυλο; τωρα ειδα οτι δε σε εχω στο πινακακι

12 Ιουνίου έχω ΠΗΤ και περιμένω αγοράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@vayaki πολύ όμορφο θα έχει γίνει!μου αρέσουν τα χρώματα που είπες πολύ!!!

@Γιαβρόγλου τον πρώτο καιρό είναι απαραίτητο να τα αποστειρωνεις πριν από κάθε χρήση!Μην ακούς όλα όσα σου λένε!καλύτερα να βρεις έναν παιδίατρο να σε συμβουλέψει η κάποια έμπειρη μαμα εδώ έχουμε πολλές και μας λύνουν τις απορίες μας!!

Ναι το ξέρω και εμένα μου έχει κάνει τρομερη εντύπωση αλλά από ότι έχω καταλάβει είναι η φιλοσοφία της περιοχής τέτοια. Ελπίζω βέβαια να έχω γάλα και να μπορώ να θυμώσω όποτε να μην χρειαστώ τα μπιμπερό! Την άλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβού με τέσσερις παιδιάτρους και τη μεθεπόμενη με άλλους τρεις και θα διαλέξουμε ποιος μας βολευει. Θα έρθει ευτυχως και μια ξαδέρφη της μαμάς μου λίγο μετά την γεννα που είναι μαία όποτε θα έχω 24ωρη παροχή υπηρεσιών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Γιαβρόγλου είπε:

Ναι το ξέρω και εμένα μου έχει κάνει τρομερη εντύπωση αλλά από ότι έχω καταλάβει είναι η φιλοσοφία της περιοχής τέτοια. Ελπίζω βέβαια να έχω γάλα και να μπορώ να θυμώσω όποτε να μην χρειαστώ τα μπιμπερό! Την άλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβού με τέσσερις παιδιάτρους και τη μεθεπόμενη με άλλους τρεις και θα διαλέξουμε ποιος μας βολευει. Θα έρθει ευτυχως και μια ξαδέρφη της μαμάς μου λίγο μετά την γεννα που είναι μαία όποτε θα έχω 24ωρη παροχή υπηρεσιών! 

Αααα εσείς έχετε κάνει έρευνα στο θέμα παιδιάτρου!!!!!Εγώ ακούω διαφορά από φίλες όλες μου προτείνουν τον δικό τους αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα!ρωτά και τη θεία σου για κάποια πράγματα αφού την έχεις μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 & @Γιαβρόγλου ανοίξατε θέμα τώρα!!! Παιδίατρος!!

Ακόμα δεν έχω ψαχτεί καθόλου. Μήπως πρέπει να ξεκινήσω; Εσείς έχετε καταλήξει (οι υπόλοιπες κορίτσια) και αν ναι κάνατε έρευνα, από συστάσεις και ποια είναι τα κριτήρια σας;;;

Πχ για εμένα είναι νομίζω βασικό να είναι κοντά στο σπίτι μας. Μην τρέχω και στην άλλη άκρη της Αθήνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

@stasa199 & @Γιαβρόγλου ανοίξατε θέμα τώρα!!! Παιδίατρος!!

Ακόμα δεν έχω ψαχτεί καθόλου. Μήπως πρέπει να ξεκινήσω; Εσείς έχετε καταλήξει (οι υπόλοιπες κορίτσια) και αν ναι κάνατε έρευνα, από συστάσεις και ποια είναι τα κριτήρια σας;;;

Πχ για εμένα είναι νομίζω βασικό να είναι κοντά στο σπίτι μας. Μην τρέχω και στην άλλη άκρη της Αθήνας. 

Εγω θεωρω Βασικα να είναι κοντά σου ή να μπορεις να πηγαίνεις εύκολα,να σηκώνει τηλέφωνο!!!Και ένας που μου έχει κάνει κλικ πάρα πάνω είναι και στο παίδων...έχω ακούσει διαφορά και φιλτραρω!Η μια πχ ξεκίνησε να δίνει αλεσμενα στον 8ο..Η άλλη δίνει σίδηρο και κάτι άλλα συμπληρώματα και τις έχω απορρίψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες! Τι όμορφα δωμάτια που φτιάξατε ...με το καλό να γεμίσουν χαρούμενα μωράκια...κορίτσια σε σχέση με παιδίατρο εγώ είχα αρχικά μια που με ξεπετουσε στην επίσκεψη και γενικά πήγαινα κ αγχωνομουν γιατί έπρεπε όλα να γίνουν γρήγορα...ερωτήσεις απαντήσεις εξέταση κι έτσι την άλλαξα...αυτό που είναι βασικό για μια πρωτομανουλα πιστεύω είναι να της δίνεται ο χρόνος να ρωτήσει απορίες (με μπλοκακι πήγαινα) ...έπειτα όσο ήταν μωρό ήθελα να είμαι το πρώτο πρωινό ραντεβού να μην έρχεται σε επαφή με άρρωστα παιδάκια...και το σεβάστηκε ..απαντά πάντα στο τηλ κι αν δεν μπορεί με παίρνει πίσω ...απαντά ακόμη και στο viber αν χρειάζεται να στείλω φωτό...εχει ανοίξει το ιατρείο ακόμη και Σάββατο  απόγευμα  να δει το παιδί που είχε  πυρετό  για να μην πάω νοσοκομείο  και κολλήσει  τίποτα και ταλαιπωρηθεί...και πρώτη φορά εδωσε αντιβίωση στα 3.5 έτη σε ωτίτιδα...γενικά όχι ότι έχω άποψη αλλά και με το παραμικρό αντιβίωση και φάρμακα το θεωρώ υπερβολή...είναι υπέρ του εμβολιασμού ... Βοήθησε ίσως και το γεγονός ότι δεν αρρώστησε πολύ ως τώρα η μεγάλη μου... Ακόμη και η πρώτη χρονιά στο σχολείο φετος πήγε σούπερ...οπότε όσες γνώμες κι αν πάρετε θα σχηματίσετε δική σας μέτα από κάποιες επισκέψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...