Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγώ....η μαμά!


Recommended Posts

Είναι το δευτερο βραδυ που μένω ξάγρυπνη στο ΙΑΣΩ με 20 λεπτα υπνο συνολικά...νομίζω πως ακόμα κ αυτά τα 20 ηταν απλά στέρηση από το έστω να κοιτάω αυτο το πλασματάκι με τα πολλα μελαχρινά μαλλάκια που δημιουργήθηκε αναπτύχθηκε κ γεννηθηκε από εμένα κ τον άντρα μου!

οπως είχαμε πει αναλύσει κ συζητήσει με καποιες από εσάς ο μπέμπης ερχόταν με δύσκολη προβολή. Βγήκε, παρόλο που βγήκε γρήγορα όπως συνηθίζεται στις καισαρικές, με μωβ χεράκια κ ποδαράκια πολυ στριμωγμένος αλλά..κουκλαρος!!!!! Η χτεσινή μέρα ως πρωτη ηταν δύσκολη μετεγχειρητικά αλλά από σήμερα στις 7 το πρωι που σηκωθηκα κ περπάτησα δειλά δειλά κ οσο περνούσε η ωρα κ πιο συχνα κ πιο αποφασιστικά ειμαι σχεδον αλλος ανθρωπος! Ολα βαίνουν καλως κ ευχόμαστε Δευτερα να ειμαστε σπιτι μας..οι 3 μας κ τα 2 σκυλιά μας που ηδη κοιμούνται με πανάκια του μπέμπη περιμένοντας τον !

Κοριτσια ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλες για την βοήθεια, την συμπαράσταση, τις συμβουλές, το ενδιαφέρον κ για οποιαδήποτε βοήθεια χρειάστηκα ως έγκυος κ βρηκα τόσο προθυμία για συμβουλές εδω μέσα που ώρες ώρες πίστευα πως μιλάω με την κολλητή μου απλα σε μια καφετέρια. Θα επανέλθω βεβαια με απορίες σχετικές με απο εδω κ περα! Με τον πρωτόγνωρο κ γεμάτο καινούργια πραγματα κόσμο που ξεκίνησε για εμενα χτες το μεσημερι!

Ευχομαι σε όλες να χαίρεστε τα σποράκια σας,τα μωράκια σας,τα παιδακια σας..κ οτι αλλο αγαπάτε !

Οι μελλοντικές μανούλες να συνεχίσουν να μοιράζονται τις ανησυχίες τους που σύντομα να λύνονται απλά με μεγάλες χοριακες κ στρουμπουλά μωρά!

εγώ...η μαμά @NicolVall, πιο ευλογημένη από ποτέ. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Γερό και τυχερό στην ζωή του και εσείς δίπλα του πάντα ευτυχισμένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλό, φρέσκια μανούλα, ξεκίνημα σε αυτό το υπέροχο αλλά και δύσκολο ταξίδι. Οι στιγμές ευτυχίας, που τόση απέραντη χαρά δεν θα μπορεί να αντέξει η καρδιά σου και θα ξεσπάς σε κλάματα συγκίνησης, θα σε κάνει να ξεχνάς τη κάθε κούραση και τη κάθε δυσκολία ?

Οι στιγμές που θα περάσετε τα 3 σας μαζί με τα σκυλάκια σας θα είναι μόνο ευτυχισμένες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall μανούλα γλυκιά να σου ζήσει το πλασματακι σου!!! ❤️ Να ειναι γερο και τυχερο σ ολη του τη ζωη! Ποσο ομορφα περιγραφεις την απόλυτη ευτυχια! Διαβαζω το μηνυμα σου και κανω flash back! Ετσι αυπνη εμενα κ εγω απ τη χαρά και την υπερένταση στο μαιευτηριο! Οταν γυρισα σπιτι βεβαια το πρωτο βραδυ, σωριαστηκα. :D

Ρουφηξε την καθε στιγμη με το γλυκάκι σου και ετοιμάσου για πολλες πολλες χαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει γλυκιά μου!!! Απίστευτες οι πρωτες στιγμές αλλά και όλες οσες αναμένεται να έρθουν απο δω και πέρα!!! Να είστε γεροί να το καμαρώνετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοπέλα μου το όμορφο πλασματάκι...με συγκίνησες πολύ με αυτά που γράφεις.. Είναι κ οι ορμόνες μου σε περίεργη φάση αφού είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης κ ονειρεύομαι ήδη τη δικιά σου ευτυχή κατάληξη του όμορφου ταξιδιού της εγκυμοσύνης... Όσο δύσκολα κ να είναι σίγουρα αλλάζει η ζωή σας σε ένα υπέροχο μέλλον...να σου ζήσει μέσα απ την καρδιά μου...❤❤❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει, να ειναι καλοτυχο και ευτυχισμενο. Θυμαμαι τα πρώτα ποστ με τις ανησυχιες της εγκυμοσυνης, τα νευρα, τις μεταπτώσεις, και τώρα ηρθε η ώρα να δεις το αποτέλεσμα όλου αυτού του ταξιδιού που το άξιζε και με το παραπάνω. Μακάρι να το ζήσουν όσες κοπέλες το ονειρεύονται. Ευχομαι 'ο,τι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Είναι το δευτερο βραδυ που μένω ξάγρυπνη στο ΙΑΣΩ με 20 λεπτα υπνο συνολικά...νομίζω πως ακόμα κ αυτά τα 20 ηταν απλά στέρηση από το έστω να κοιτάω αυτο το πλασματάκι με τα πολλα μελαχρινά μαλλάκια που δημιουργήθηκε αναπτύχθηκε κ γεννηθηκε από εμένα κ τον άντρα μου!

οπως είχαμε πει αναλύσει κ συζητήσει με καποιες από εσάς ο μπέμπης ερχόταν με δύσκολη προβολή. Βγήκε, παρόλο που βγήκε γρήγορα όπως συνηθίζεται στις καισαρικές, με μωβ χεράκια κ ποδαράκια πολυ στριμωγμένος αλλά..κουκλαρος!!!!! Η χτεσινή μέρα ως πρωτη ηταν δύσκολη μετεγχειρητικά αλλά από σήμερα στις 7 το πρωι που σηκωθηκα κ περπάτησα δειλά δειλά κ οσο περνούσε η ωρα κ πιο συχνα κ πιο αποφασιστικά ειμαι σχεδον αλλος ανθρωπος! Ολα βαίνουν καλως κ ευχόμαστε Δευτερα να ειμαστε σπιτι μας..οι 3 μας κ τα 2 σκυλιά μας που ηδη κοιμούνται με πανάκια του μπέμπη περιμένοντας τον !

Κοριτσια ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλες για την βοήθεια, την συμπαράσταση, τις συμβουλές, το ενδιαφέρον κ για οποιαδήποτε βοήθεια χρειάστηκα ως έγκυος κ βρηκα τόσο προθυμία για συμβουλές εδω μέσα που ώρες ώρες πίστευα πως μιλάω με την κολλητή μου απλα σε μια καφετέρια. Θα επανέλθω βεβαια με απορίες σχετικές με απο εδω κ περα! Με τον πρωτόγνωρο κ γεμάτο καινούργια πραγματα κόσμο που ξεκίνησε για εμενα χτες το μεσημερι!

Ευχομαι σε όλες να χαίρεστε τα σποράκια σας,τα μωράκια σας,τα παιδακια σας..κ οτι αλλο αγαπάτε !

Οι μελλοντικές μανούλες να συνεχίσουν να μοιράζονται τις ανησυχίες τους που σύντομα να λύνονται απλά με μεγάλες χοριακες κ στρουμπουλά μωρά!

εγώ...η μαμά @NicolVall, πιο ευλογημένη από ποτέ. ❤️

Ποποοο δεν ξερω αν φταίνε οι ορμόνες μου αλλα με εκανες να κλάψω ? να σου ζήσει ο κουκλος σου παντα γερός, δυνατός και ευτυχισμένος πάνω απ όλα :) ελπίζω να συνεχίσεις να μπαίνεις στο φορουμ και να μας λες τα νεα σου όπως και τις εμπειρίες σου ως νεα μαμά:) να προετοιμαζόμαστε και εμείς που ανυπομονούμε να κρατησουμε και εμεις τα μωρακια μας στην αγκαλιά μας :) και παλι να σας ζήσει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν φταινε οι ορμονες κοπελα μου και εγω συγκινηθηκα που δεν εχω:) 

να τον χαιρεσαι τον κουκλαρο κοπελα μου να το καμαρωνεις να μεγαλωνει γεματος υγεια 

πολλη πολλη αγαπη να βασιλευει στην οικογενεια σας 

 

απολαυσετε τη καθε στιγμη

περαστικα και σενα 

και οτι βοηθεια χρειαστεις εδω θα ειμαστε:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ όλες για τις όμορφες ευχές σας! Έχουμε γυρίσει σπιτι μας απο χτες το απογευμα κ προσπαθούμε να προσαρμοστούμε όλοι μαζί κ ο καθένας χωριστά! Ηθέλα να πω πως παρόλο που ημουν υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού η εμπειρία μου απο την καισαρική,τουλάχιστον ως τωρα, ειναι εξίσου πολυ καλή πραγμα που δεν το περίμενα κ ημουν πολύ προκατειλημμένη!

Αυτό που συνειδητοποίησα ειναι πως αυτή η «καινούργια ζωή», ένα παιδάκι,το κάθε παιδάκι...δεν έχει σημασια με τι τροπο κ πως φτάνει στα χέρια σου γιατί είναι από μονο του ενα θαύμα κ ετσι πρεπει κ να αντιμετωπίζεται! 

Φιλακια πολλά κ εύχομαι τα καλυτερα σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο ελεγα κοριτσι μου οτι δεν ειναι κατι απλα μην το αφησεις να σε παρειι απο κατω το θεμα της καισαρικης μετα γιατο πολλες το κανουν οταν καθονται θηλαζουν οι ορμονες χορευοτν και εχεις χρονο να σκεφτεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι σου ευχομαι υγεια και στους τρεις σας γρηγορη αναρωση σε σενα και με το καλο να πας σπιτακι σου με τον μπεμπακο σου!!!!!!!! να μας γραφεις την νεα ζωη που ξεκινησε για σας !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall, να χαιρεσαι το μωράκι σου!!Να σας ζήσει και όπως επιθυμείτε να το δείτε!!Να ειναι πάντα υγιής και καλοτυχος και να ολοκληρώσει την ευτυχία της οικογένειας σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου χαιρομαι πολυ που ειχες μια θετικη εμπειρια και σου ευχομαι το παιδακι σου να εχει παντα υγεια και να ειστε ολοι μαζι σαν οικογενεια δεμενοι και ευτυχισμενοι παντα. Να του δινεις καθε μερα φιλακια στα μπουτακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...