Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@rosemaryf κ εγω  περιμενω την β επιπεδου  να δω το φυλο απ τα διδυμακια  μου για να παω μετα να τους παρω απο ενα φορμακι :)

Που θα πας για την εξέταση; Αθήνα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μ!! Τι κανετε?? Πηγα σημερα στο γιατρο για να δουμε οως τα παει ο πλακουντας μου..Δοξασι ο Θεος εχει ανεβει !! ο τραχηλος μου ειναι μακρυς !! καναμε και καλλιεργεια κολπικου προληπτικα γιατι το υγρα μου ηταν που κ που ελαφρως κιτρινομπεζ..!!

Ειδαμε και την μπουμπου μας!! ειμαι 18+4 και ηταν μολις 260 γραμ.. Μια χαρα ειπε ο γιατρος!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Γεια σας κοριτσια μ!! Τι κανετε?? Πηγα σημερα στο γιατρο για να δουμε οως τα παει ο πλακουντας μου..Δοξασι ο Θεος εχει ανεβει !! ο τραχηλος μου ειναι μακρυς !! καναμε και καλλιεργεια κολπικου προληπτικα γιατι το υγρα μου ηταν που κ που ελαφρως κιτρινομπεζ..!!

Ειδαμε και την μπουμπου μας!! ειμαι 18+4 και ηταν μολις 260 γραμ.. Μια χαρα ειπε ο γιατρος!!❤❤❤

Ααα τέλεια!! Ξέρετε κ φύλο... μια χαρά!! Ποτε θα πας για β επιπέδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η sevi17 είπε:

γεια σας κορίτσια!!!να μαι και εγω!ειμαι στην 16η εβδομαδα με ΠΗΤ μέσα Φεβρουάριου!!είχα δύσκολο α' τρίμηνο(αίμα,αναρρωτικές,κλεισούρα κτλπ) αλλα ευτυχώς τώρα καλύτερα! είναι τόσα τα θέματα που με απασχολούν κ δεν έχω μπει σε λεπτομέρειες...κυκεώνας μου φαίνεται είναι κ το πρώτο μου παιδάκι...από εδώ θα παίρνω καμιά ιδέα ...άντε με το καλό σε όλες μας!!

σε παιδευει το μικρουλη ε; κι εγω ξεκινησα καπως ετσι σε αυτη την εγκυμοσυνη..μην ανησυχεις, τελικα ολα ειναι περαστικα..πώς εισαι τωρα; αν θες γραψε μου πητ και φυλο αν ξερεις, να σε βαλω στη λιστα μας :) 

εγω εχω μια μικρουλα 3 χρονων ❤️ και περιμενουμε το αγορακι μας τωρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Γεια σας κοριτσια μ!! Τι κανετε?? Πηγα σημερα στο γιατρο για να δουμε οως τα παει ο πλακουντας μου..Δοξασι ο Θεος εχει ανεβει !! ο τραχηλος μου ειναι μακρυς !! καναμε και καλλιεργεια κολπικου προληπτικα γιατι το υγρα μου ηταν που κ που ελαφρως κιτρινομπεζ..!!

Ειδαμε και την μπουμπου μας!! ειμαι 18+4 και ηταν μολις 260 γραμ.. Μια χαρα ειπε ο γιατρος!!❤❤❤

μπραβο κοριτσι μου!! μπουμπου σιγουρα τελικα ε; ειδες οταν τα λεει η μελουλα ?

ναι τον τραχηλο θα μας τον μετρουν συνεχεια τωρα..για τα υγρα σου ειπε κατι; εγω ειχα παντα διαφανη, αλλα εδω και λιγο καιρο, σπανια, καθε 3-4 μερες, βλεπω κατι ελαφρως κιτρινα..τον ενημερωσα και μου ειπε οτι δεν μας ανησυχουν καθολου..δεν εχουν περιεργη μυρωδια ουτε εχω καμια ενοχληση..αλλα θα τον ρωτησω στο ραντεβου μας για τη β επιπεδου μηπως κανω κι εγω μια καλλιεργεια να μου φυγει η ιδεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Που θα πας για την εξέταση; Αθήνα είσαι;

Οχι ειμαι σε νησι του ιονιου αλλα έρχεται εδω 2φορες τον μηνα γιατρος απο αθηνα .Τζωρτζης Εμμανουηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

μπραβο κοριτσι μου!! μπουμπου σιγουρα τελικα ε; ειδες οταν τα λεει η μελουλα ?

ναι τον τραχηλο θα μας τον μετρουν συνεχεια τωρα..για τα υγρα σου ειπε κατι; εγω ειχα παντα διαφανη, αλλα εδω και λιγο καιρο, σπανια, καθε 3-4 μερες, βλεπω κατι ελαφρως κιτρινα..τον ενημερωσα και μου ειπε οτι δεν μας ανησυχουν καθολου..δεν εχουν περιεργη μυρωδια ουτε εχω καμια ενοχληση..αλλα θα τον ρωτησω στο ραντεβου μας για τη β επιπεδου μηπως κανω κι εγω μια καλλιεργεια να μου φυγει η ιδεα..

εγω το ηξεραα οτι θα επεφτες μεσα?? η μπουμπου μας ...!! περιμενω να περασει ο καιρος..αλλα εχω λιγες φοβιες.. κι εμενα μου τα βρηκε φυσιολογικα αλλα γ να αποφυγουμε τυχον μικροβιο την εκανα και αυτη..!!ειναι φυσιολογικα μ ειπε αλλα καμια φορα ειναι μπεζ και την καναμε μετα απο παρακαλια του γιατρου.. εσενα ποσο ειναι ο μπομπιρακος σ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

μπραβο κοριτσι μου!! μπουμπου σιγουρα τελικα ε; ειδες οταν τα λεει η μελουλα ?

ναι τον τραχηλο θα μας τον μετρουν συνεχεια τωρα..για τα υγρα σου ειπε κατι; εγω ειχα παντα διαφανη, αλλα εδω και λιγο καιρο, σπανια, καθε 3-4 μερες, βλεπω κατι ελαφρως κιτρινα..τον ενημερωσα και μου ειπε οτι δεν μας ανησυχουν καθολου..δεν εχουν περιεργη μυρωδια ουτε εχω καμια ενοχληση..αλλα θα τον ρωτησω στο ραντεβου μας για τη β επιπεδου μηπως κανω κι εγω μια καλλιεργεια να μου φυγει η ιδεα..

ποτε την εχεις τη β επιπεδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Ίσως για να δει τον τράχηλο, όχι το έμβρυο!

Ναι μαλλον...διαβάζουμε  και ακουμε τοσα που αρχικα πανικοβληθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κατάλαβα! Όλες λίγο-πολύ έχετε μετρηθει σε τράχηλο. Θα κοιτάξω κι εγώ στο φάκελο μήπως μου μέτρησε και δεν πήρα χαμπάρι. Αν και κολπικό υπέρηχο έχει να μου κάνει από την 9η εβδομάδα. Μετά μόνο κοιλιακούς. 

Αναρωτιόμουν αν είναι καλη ιδεα να το ζητήσω από το γιατρό που θα μου κάνει αύριο τη Β επιπέδου ή να περιμένω στο ραντεβού με το δικο μου γιατρό που με παρακολουθεί.

Εσάς ενας γιατρός σας τα κανει ολα; Ειναι και πιστοποιημένος για τους μεγάλους υπερηχους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Α κατάλαβα! Όλες λίγο-πολύ έχετε μετρηθει σε τράχηλο. Θα κοιτάξω κι εγώ στο φάκελο μήπως μου μέτρησε και δεν πήρα χαμπάρι. Αν και κολπικό υπέρηχο έχει να μου κάνει από την 9η εβδομάδα. Μετά μόνο κοιλιακούς. 

Αναρωτιόμουν αν είναι καλη ιδεα να το ζητήσω από το γιατρό που θα μου κάνει αύριο τη Β επιπέδου ή να περιμένω στο ραντεβού με το δικο μου γιατρό που με παρακολουθεί.

Εσάς ενας γιατρός σας τα κανει ολα; Ειναι και πιστοποιημένος για τους μεγάλους υπερηχους; 

Εγώ έκανα στο Ιασώ την αυχενικη και εκεί θα κάνω και τους υπόλοιπους μεγάλους.. πρέπει να στα κάνει εμβρυολογος αυτά..  εμένα η γιατρός μου δεν τους κάνει.. στην αυχενική μήκος τραχήλου δεν βγήκε ενδοκολπικα, απ τον κοιλιακό υπέρηχο.. φαντάζομαι σε μεταγενέστερο στάδιο θα το δούμε πιο εμπεριστατωμένα.. Εγώ θα σου έλεγα να ρωτήσεις και αυριο.. δεν χάνεις κάτι.. εσύ που κάνεις τους μεγάλους υπέρηχους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα κορίτσια. Εκλεισα ραντεβου για β επιπεδου στις 15/9.μου ειπε οτι μπορει να χρειαστει να με εξετασει και κολπικα.ισχυει;

Εγώ θυμάμαι στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μέχρι το τέλος κάθε φορά μου εξέταζε ο γιατρός κολπικά τον τράχηλο. Άρα πιστεύω καλό θα ήταν, ειδικά σε διδυμούλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ θυμάμαι στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μέχρι το τέλος κάθε φορά μου εξέταζε ο γιατρός κολπικά τον τράχηλο. Άρα πιστεύω καλό θα ήταν, ειδικά σε διδυμούλια.

Απλα λεγοντας μου αρχικα για  κολπικη εξέταση φοβήθηκα  μην μπει βαθια κ αν υπαρχει προβλημα με τα μωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Απλα λεγοντας μου αρχικα για  κολπικη εξέταση φοβήθηκα  μην μπει βαθια κ αν υπαρχει προβλημα με τα μωρα

Μα βρε δε θα βάλει το ματζαφλάρι του υπέρηχου, που και αυτό τί θα τα πείραζε, αλλά θα κοιτάξει με ένα άλλο εργαλειάκι ή υποθέτω και με το χέρι. Ξέρουν αυτοί τί κάνουν, μην ανησυχείς. Δεν είναι ευχάριστο αλλά είναι αναγκαίο κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Μα βρε δε θα βάλει το ματζαφλάρι του υπέρηχου, που και αυτό τί θα τα πείραζε, αλλά θα κοιτάξει με ένα άλλο εργαλειάκι ή υποθέτω και με το χέρι. Ξέρουν αυτοί τί κάνουν, μην ανησυχείς. Δεν είναι ευχάριστο αλλά είναι αναγκαίο κακό.

Σαν νεα μελλουσα μαμα δεν εχω ιδεα ....παντως με καθησύχασες..σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Σαν νεα μελλουσα μαμα δεν εχω ιδεα ....παντως με καθησύχασες..σε ευχαριστώ 

Εμένα δε μου έβαλε ποτέ κάτι μέσα. Το βλέπει στον υπερηχο. Σε καμία δε το βλέπει στον υπέρηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εμένα δε μου έβαλε ποτέ κάτι μέσα. Το βλέπει στον υπερηχο. Σε καμία δε το βλέπει στον υπέρηχο? 

Σε εμένα το είδε στον υπέρηχο στην αυχενικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εμένα δε μου έβαλε ποτέ κάτι μέσα. Το βλέπει στον υπερηχο. Σε καμία δε το βλέπει στον υπέρηχο? 

Εμενα μου πε οτι ΙΣΩΣ χρειαστει να γινει κολπικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εμένα δε μου έβαλε ποτέ κάτι μέσα. Το βλέπει στον υπερηχο. Σε καμία δε το βλέπει στον υπέρηχο? 

Δε φαίνονται εννοείται όλα όμως στον υπέρηχο (πχ αν υπάρχει κάποια πίεση από κάπου - δεν ξέρω πως να το μεταφράσω γιατί εμένα μου τα λέει όλα στα γερμανικά). Ή τη τιμή του ph. Μιλάμε τώρα για 5-6 δευτερόλεπτα υπόθεση συνολικά, ούτε η μαμά ούτε το παιδί ταλαιπωρούνται και έχει ο γιατρός πολύ καλύτερη εικόνα. Αλλά αν του γιατρού σου του φτάνει ο απλός υπέρηχος, εσύ θα κάνεις εννοείται αυτό που σου λέει ο γιατρός σου. Ίσως το θεωρήσει απαραίτητο στις τελευταίες εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εμενα μου πε οτι ΙΣΩΣ χρειαστει να γινει κολπικα 

Μμμμμμμμ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimaki83 είπε:

Δε φαίνονται εννοείται όλα όμως στον υπέρηχο (πχ αν υπάρχει κάποια πίεση από κάπου - δεν ξέρω πως να το μεταφράσω γιατί εμένα μου τα λέει όλα στα γερμανικά). Ή τη τιμή του ph. Μιλάμε τώρα για 5-6 δευτερόλεπτα υπόθεση συνολικά, ούτε η μαμά ούτε το παιδί ταλαιπωρούνται και έχει ο γιατρός πολύ καλύτερη εικόνα. Αλλά αν του γιατρού σου του φτάνει ο απλός υπέρηχος, εσύ θα κάνεις εννοείται αυτό που σου λέει ο γιατρός σου. Ίσως το θεωρήσει απαραίτητο στις τελευταίες εβδομάδες.

Ναι ναι κατάλαβα. Μάλιστα. Ναι του φτάνει. Αυτός μόλις δει οτιδήποτε το ψάχνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εμενα μου πε οτι ΙΣΩΣ χρειαστει να γινει κολπικα 

Για τα βραχιολακια ναυτιας έχει ακούσει κάποια κάτι?? Είμαι πολύ Χάλια... Δε βλέπω να μου περνάει σύντομα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...