Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

Souko 28/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

@eirini@ 11/02

Niki co 17/02

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

 

Αυτά βρήκα!! Κάντε με ταγκ για να προσθέσω και άλλες που μπήκαν τώρα στην παρέα μας και για να προσθέσω φύλο φυσικά!!!! Ο,τι παραλειψη ή λάθος, εννοείται μου το λέτε!! ?

Τι ωραίο που έγινε το πινακακι!! Μπήκα να δω τι κανετε! Χαίρομαι που είστε όλες καλά καθώς και τα μωράκια σας! Καλό μήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η asda είπε:

Τι ωραίο που έγινε το πινακακι!! Μπήκα να δω τι κανετε! Χαίρομαι που είστε όλες καλά καθώς και τα μωράκια σας! Καλό μήνα?

Καλό μήνα!! Τι κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η xara1 είπε:

και εγω 35 ειμαι και απο το αγχος μου οταν μπηκα να κανω αυχενικη ετρεμε το σωμα μου αλλα ολα πηγαν καλα κοπελα μου. μην το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε. τωρα σκεψου εχω αρχισει και εχω αγχος για τη β επιπεδου. τελικα το αγχος δεν σταματαει στην εγκυμοσυνη, μου φαινεται ...κατα τα αλλα λενε πως ειναι η ωραιοτερη περιοδος μιας γυναικας ? το πρωτο σου παιδακι ειναι? να το χαιρεστε ??

Το άγχος δε σταματάει ούτε μετά τον τοκετό..δε σταματάει πο-τε!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Καλό μήνα!! Τι κάνεις; 

Καλα κοριτσι μου. Πέρασε το σοκ, τα επιπεδα ορμονων επεσαν και νιωθω καλα. Η αποξεση δεν ηταν κατι. Ούτε αίμα είχα πολύ ούτε τιποτα. Μένει να βγουν τα αποτελέσματα από τον καρυοτυπο να δούμε τι έγινε.. Και πάμε παρακάτω σιγά σιγά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η asda είπε:

Καλα κοριτσι μου. Πέρασε το σοκ, τα επιπεδα ορμονων επεσαν και νιωθω καλα. Η αποξεση δεν ηταν κατι. Ούτε αίμα είχα πολύ ούτε τιποτα. Μένει να βγουν τα αποτελέσματα από τον καρυοτυπο να δούμε τι έγινε.. Και πάμε παρακάτω σιγά σιγά.. 

Μπράβο κοριτσι μου πολύ χαίρομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η asda είπε:

Καλα κοριτσι μου. Πέρασε το σοκ, τα επιπεδα ορμονων επεσαν και νιωθω καλα. Η αποξεση δεν ηταν κατι. Ούτε αίμα είχα πολύ ούτε τιποτα. Μένει να βγουν τα αποτελέσματα από τον καρυοτυπο να δούμε τι έγινε.. Και πάμε παρακάτω σιγά σιγά.. 

μπραβο! να χαλαρωσεις τωρα που ειναι καλοκαιρι και ειμαι σιγουρη οτι θα ερθεις και θα μας αναγγείλεις τα ευχαριστα γρηγορα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η asda είπε:

Καλα κοριτσι μου. Πέρασε το σοκ, τα επιπεδα ορμονων επεσαν και νιωθω καλα. Η αποξεση δεν ηταν κατι. Ούτε αίμα είχα πολύ ούτε τιποτα. Μένει να βγουν τα αποτελέσματα από τον καρυοτυπο να δούμε τι έγινε.. Και πάμε παρακάτω σιγά σιγά.. 

Τα πέρασα σε προηγούμενη εγκυμοσύνη και σε καταλαβαίνω..εμένα είπαν τυχαίο γεγονός..περιττό να πω πόσο άγχος έχω σε αυτήν την εγκυμοσύνη..αλλά ότι και να έγινε βγαίνουμε πιο δυνατές μετά από αυτό.. εύχομαι σύντομα να μας αναγγείλεις τα ευχάριστα..Πότε σου επιτρέπει ο γιατρός νέα εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Τα πέρασα σε προηγούμενη εγκυμοσύνη και σε καταλαβαίνω..εμένα είπαν τυχαίο γεγονός..περιττό να πω πόσο άγχος έχω σε αυτήν την εγκυμοσύνη..αλλά ότι και να έγινε βγαίνουμε πιο δυνατές μετά από αυτό.. εύχομαι σύντομα να μας αναγγείλεις τα ευχάριστα..Πότε σου επιτρέπει ο γιατρός νέα εγκυμοσύνη;

Σ ευχριστω πολυ! Μου είπε από Σεπτέμβρη. Ουσιαστικά μέσα στον μήνα θα μου έρθει περίοδος οπότε αφήνω έναν κύκλο και ξεκινάμε μετά προσπάθειες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η xara1 είπε:

και εγω 35 ειμαι και απο το αγχος μου οταν μπηκα να κανω αυχενικη ετρεμε το σωμα μου αλλα ολα πηγαν καλα κοπελα μου. μην το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε. τωρα σκεψου εχω αρχισει και εχω αγχος για τη β επιπεδου. τελικα το αγχος δεν σταματαει στην εγκυμοσυνη, μου φαινεται ...κατα τα αλλα λενε πως ειναι η ωραιοτερη περιοδος μιας γυναικας ? το πρωτο σου παιδακι ειναι? να το χαιρεστε ??

Έχω ένα αγοράκι από το πρώτο μου γάμο και με εξωσωματική. 

Κ τώρα περιμένουμε αυτό ❤️❤️❤️???

Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Έχει καμία θυρεοειδή?? Είμαι λίγο φοβισμένη με αυτό. Έχω χασιμοτο ήταν 11.58 πριν 20 μέρες και σήμερα ειναι 6.75. Σε λίγο θα πάρω το γιατρό μου........ Ενδοκρινολογο. 

Στεναχωριέμαι φοβάμαι γ τ εμβρυακι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Έχει καμία θυρεοειδή?? Είμαι λίγο φοβισμένη με αυτό. Έχω χασιμοτο ήταν 11.58 πριν 20 μέρες και σήμερα ειναι 6.75. Σε λίγο θα πάρω το γιατρό μου........ Ενδοκρινολογο. 

Στεναχωριέμαι φοβάμαι γ τ εμβρυακι μου 

η Tsh σου ειναι σε αυτες τις τιμες? Παιρνεις αγωγη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Έχει καμία θυρεοειδή?? Είμαι λίγο φοβισμένη με αυτό. Έχω χασιμοτο ήταν 11.58 πριν 20 μέρες και σήμερα ειναι 6.75. Σε λίγο θα πάρω το γιατρό μου........ Ενδοκρινολογο. 

Στεναχωριέμαι φοβάμαι γ τ εμβρυακι μου 

Γεια σου κορίτσι και καλωσήλθες στην παρέα! Με το καλό το νέο μωράκι! Έγω εγώ χασιμότο όπως και πολλές άλλες κοπέλες! Λογικά για την TSH θα λες, αλλά μου κάνει εντύπωση, πώς έπεσε από το 11,58 στο 6,75; Το λογικό θα είναι να ανεβαίνει με την εγκυμοσύνη.

Εγώ την είχα ρυθμισμένη στο 1,5 και μέσα σε 20 μέρες πήγε 6,9. Άύξησα τη δόση του Τ4 και στην επόμενη μέτρηση είχε φτιάξει. Τώρα τη μετράω μια φορά το μήνα περίπου και είναι σταθερά κάτω από 2,5.

Και εγώ ανησυχούσα για το εμβρυάκι αλλά με καθησύχασε και η ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γεια σου κορίτσι και καλωσήλθες στην παρέα! Με το καλό το νέο μωράκι! Έγω εγώ χασιμότο όπως και πολλές άλλες κοπέλες! Λογικά για την TSH θα λες, αλλά μου κάνει εντύπωση, πώς έπεσε από το 11,58 στο 6,75; Το λογικό θα είναι να ανεβαίνει με την εγκυμοσύνη.

Εγώ την είχα ρυθμισμένη στο 1,5 και μέσα σε 20 μέρες πήγε 6,9. Άύξησα τη δόση του Τ4 και στην επόμενη μέτρηση είχε φτιάξει. Τώρα τη μετράω μια φορά το μήνα περίπου και είναι σταθερά κάτω από 2,5.

Και εγώ ανησυχούσα για το εμβρυάκι αλλά με καθησύχασε και η ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος

Μου έδωσε από 50mg 88mg πριν 20 μέρες και σήμερα που τον πήρα πριν μου δίνει 112mg. Θ πάω την ερχόμενη Πέμπτη Ν κάνω υπερυχο γτ έχω κ οζους. @Antelope με ησυχασες λίγο στεναχωρηθηκα.

Μου είπε κ ο γυναικολόγος μου Ν μη φοβάμαι. 

Πήρα μέχρι τώρα 6 κιλά χωρίς να τρώω... Παίζει ρόλο ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα,

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί βγήκαν νωρίτερα από ότι περίμενα τα αποτελέσματα της nipt και είναι όλα άψογα. Τώρα περιμένω την αυχενική την Δευτέρα αλλά μου έχει φύγει το μεγάλο άγχος. Είστε οι πρώτες μετά τη μαμά μου και τον άντρα μου που το λέω. Α! Και είναι πλέον επισήμως αγόρι! Αγορομάνα γνήσια! :)

@Μελούλα εγώ είμαι 18/2. Από τις τελευταίες! Ελπίζω βέβαια ως 2ο παιδί να έρθει καμιά βδομάδα νωρίτερα. Θυμάμαι οι τελευταίες μέρες στον γιο μου ήταν μαρτύριο :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααα στις 5 εχω γιατρο για να κανουμε υπέρηχο.  στειλτε θετικη ενεργεια να ειναι ολα καλα με το μωρακι μας και να δουμε το φύλο αν τα καταφερουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Έχω ένα αγοράκι από το πρώτο μου γάμο και με εξωσωματική. 

Κ τώρα περιμένουμε αυτό ❤️❤️❤️???

Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ πολύ 

μπραβο! με το καλο.να τα χαιρεσαι και τα δυο τα μπεμπακια σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δήμητρα Λιγκαρου ναι βρε, μην ανησυχείς, το μωράκι έχει τρόπο να μας ξεζουμίσει για να μην του λείψει τίποτα. Εμείς πρέπει να φροντίσουμε εμάς για να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε! Ρώτα και την ειδικό, την @Kat-Cat  Πού είσαι εσύ καλό μου; Δεν πολυπαρακολουθώ συζητήσεις, αλλά έχεις κανένα νέο;;;;;;

@Dimaki83 μπράβο! Και μεγάλη μας τιμή, που είμαστε από τους πρώτους που μαθαίνουμε τα ευχάριστα! Φοβερή ανακούφιση, ε; Με το καλό το αγοράκι σου! το άλλο σου παιδάκι τι είναι;

@xara1 στέλνουμε μεγατόνους θετικής ενέργειας!! Λαμβάνεις;; Ευκαιρία να φας και σοκολάτα χαχα! Να μας πεις τα νέα το απόγευμα!

Κορίτσια εμένα το επόμενο ραντεβού είναι τέλη Αυγούστου για τη Β επιπέδου! Για πότε φτάσαμε ως εδώ, απίστευτο μου φαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Δήμητρα Λιγκαρου ναι βρε, μην ανησυχείς, το μωράκι έχει τρόπο να μας ξεζουμίσει για να μην του λείψει τίποτα. Εμείς πρέπει να φροντίσουμε εμάς για να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε! Ρώτα και την ειδικό, την @Kat-Cat  Πού είσαι εσύ καλό μου; Δεν πολυπαρακολουθώ συζητήσεις, αλλά έχεις κανένα νέο;;;;;;

@Dimaki83 μπράβο! Και μεγάλη μας τιμή, που είμαστε από τους πρώτους που μαθαίνουμε τα ευχάριστα! Φοβερή ανακούφιση, ε; Με το καλό το αγοράκι σου! το άλλο σου παιδάκι τι είναι;

@xara1 στέλνουμε μεγατόνους θετικής ενέργειας!! Λαμβάνεις;; Ευκαιρία να φας και σοκολάτα χαχα! Να μας πεις τα νέα το απόγευμα!

Κορίτσια εμένα το επόμενο ραντεβού είναι τέλη Αυγούστου για τη Β επιπέδου! Για πότε φτάσαμε ως εδώ, απίστευτο μου φαίνεται!

Μπράβο με το καλό. Θετική ενέργεια ++++++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

κοριτσιαααα στις 5 εχω γιατρο για να κανουμε υπέρηχο.  στειλτε θετικη ενεργεια να ειναι ολα καλα με το μωρακι μας και να δουμε το φύλο αν τα καταφερουμε!!! 

Αντεεεεεεεε!!!! Περιμένουμε νέα!!! Έχεις όλη τη θετική μας ενέργεια!!!?❤️?❤️?❤️?❤️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Δήμητρα Λιγκαρου ναι βρε, μην ανησυχείς, το μωράκι έχει τρόπο να μας ξεζουμίσει για να μην του λείψει τίποτα. Εμείς πρέπει να φροντίσουμε εμάς για να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε! Ρώτα και την ειδικό, την @Kat-Cat  Πού είσαι εσύ καλό μου; Δεν πολυπαρακολουθώ συζητήσεις, αλλά έχεις κανένα νέο;;;;;;

@Dimaki83 μπράβο! Και μεγάλη μας τιμή, που είμαστε από τους πρώτους που μαθαίνουμε τα ευχάριστα! Φοβερή ανακούφιση, ε; Με το καλό το αγοράκι σου! το άλλο σου παιδάκι τι είναι;

@xara1 στέλνουμε μεγατόνους θετικής ενέργειας!! Λαμβάνεις;; Ευκαιρία να φας και σοκολάτα χαχα! Να μας πεις τα νέα το απόγευμα!

Κορίτσια εμένα το επόμενο ραντεβού είναι τέλη Αυγούστου για τη Β επιπέδου! Για πότε φτάσαμε ως εδώ, απίστευτο μου φαίνεται!

στειλε στειλε, λαμβανω! εχω βγαλει στο τραπεζι της κουζινας μια σοκοφρετα να τη φαω μιση ωρα πριν! ? ελπιζω να μην καθεται σταυροποδι για να μαθουμε επιτελους!! οχι οτι με νοιαζει τι θα ειναι, αλλα να ξερω τι να ονειρευομαι!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

κοριτσιαααα στις 5 εχω γιατρο για να κανουμε υπέρηχο.  στειλτε θετικη ενεργεια να ειναι ολα καλα με το μωρακι μας και να δουμε το φύλο αν τα καταφερουμε!!! 

καλα αποτελεσματα @xara1..σου ευχομαι να δεις το μπεμπακι σ..!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope καλα ειμαι κοριτσάκι μου, πηγμένη με δουλειά λιγο. Δεν εχω νεα ακομα. Τον προηγουμενη μηνα ξεκινησαμε προσπαθειες παλι σιγα σιγα και τώρα βλεπουμε. Ας ειναι να ρθει οποτε θελει για να μεινει αυτη τη φορα. Το προτιμω χιλιες φορες. Εσυ πως πας? ειδα ολα μια χαρα, φουσκωνεις και μεγαλώνεις!!! Πηγε εξαρχης αυτη σου η προσπαθεια τοσο καλα και ηρεμα χωρις ενδιαμεσα παρατραγουδα και ετσιθα παει ως το τελος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope δεν ξέρω αλλά για κάποιο λόγο είχα ένα κακό προαίσθημα. Ενώ στον γιο μου ήμουν πραγματικά στην κοσμάρα μου.

Είναι και το πρώτο μου παιδάκι αγοράκι. Και μάλιστα ένα πολύ ζωηρό και χαρούμενο αγοράκι, 20 μηνών. Πωπω θα γεμίσουμε αυτοκινητάκια, σπάϊντερμαν και σούπερμαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια δεν μας εκανε τη χαρη! απο δω το παλευε ο γιατρος απο κει το παλευε το μπεμπεκι εριχνε κατι υπνους, χεσμενους μας ειχε ?? δεν πειραζει τουλάχιστον ειναι μια χαρα το αγαπακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια δεν μας εκανε τη χαρη! απο δω το παλευε ο γιατρος απο κει το παλευε το μπεμπεκι εριχνε κατι υπνους, χεσμενους μας ειχε ?? δεν πειραζει τουλάχιστον ειναι μια χαρα το αγαπακι! 

Το άτιμο!!!! Στη β επιπέδου βλέπω να μαθαίνεται!! Αχαχαχ ποτέ έχεις τωρα την επόμενη εξέταση;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...