Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Κοριτσια 1.101 η χοριακη σημερα. Ολα καλα!

@Magaiver εγω πηγα στη Θεσσαλονικη στο New life με την κυρια Κύρου Δήμητρα. Εχει δικο της ιατρειο, σε βλεπει εκει οχι στο κεντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια 1.101 η χοριακη σημερα. Ολα καλα!

@Magaiver εγω πηγα στη Θεσσαλονικη στο New life με την κυρια Κύρου Δήμητρα. Εχει δικο της ιατρειο, σε βλεπει εκει οχι στο κεντρο. 

μπράβο κορίτσι. Θα δειτε και σακοσιγουρα εκτος αν πας κατευθειαν να δεις εμβρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια 1.101 η χοριακη σημερα. Ολα καλα!

@Magaiver εγω πηγα στη Θεσσαλονικη στο New life με την κυρια Κύρου Δήμητρα. Εχει δικο της ιατρειο, σε βλεπει εκει οχι στο κεντρο. 

Μπράβο  @nikona Καταπληκτικα νέα! Έτσι να συνεχίσει να ανεβαίνει! Και ίσως να είναι και δίδυμα όπως είχα μαντέψει!!! Έχω χαρεί πολύ με τα νέα σας αλήθεια. Ευχαριστώ και για την σύσταση του κέντρου. Πάω και εγώ τώρα για χοριακη ώστε να σταματήσω την προγεστερονη. Το αίμα ποτάμι είναι.. Πρώτη φορά τόσο μεγάλη ροή..

Και πάλι συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια 1.101 η χοριακη σημερα. Ολα καλα!

@Magaiver εγω πηγα στη Θεσσαλονικη στο New life με την κυρια Κύρου Δήμητρα. Εχει δικο της ιατρειο, σε βλεπει εκει οχι στο κεντρο. 

Σουπερ !!!!! Τέλεια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια 1.101 η χοριακη σημερα. Ολα καλα!

@Magaiver εγω πηγα στη Θεσσαλονικη στο New life με την κυρια Κύρου Δήμητρα. Εχει δικο της ιατρειο, σε βλεπει εκει οχι στο κεντρο. 

Μπράβο συγχαρητήρια!!!! Με το καλό τώρα να έρθει το μωράκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια 1.101 η χοριακη σημερα. Ολα καλα!

@Magaiver εγω πηγα στη Θεσσαλονικη στο New life με την κυρια Κύρου Δήμητρα. Εχει δικο της ιατρειο, σε βλεπει εκει οχι στο κεντρο. 

Nikona ti kala nea einai auta polu xairomai sou euxomai na exeis mia teleiomini egkumosini me to kalo to mwraki sou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Σε ποία πόλη έκανες @Castrop rauxel?

Τελικά πήγες Ελλάδα και έκανες εξωσωματική και πέτυχε?

Το σκεφτόμουν και εγώ να κάνω Αθήνα την εξωσωματική αλλά είναι δύσκολο εάν ζεις στην Γερμανία να πας σε άλλη χώρα για τόσες μέρες..

Εμένα μάλλον μου ήρθε η περίοδος έχω πολύ αίμα..

Ekana sto Dortmund..i teleutaia mou prospatheia itan ton maio twra prin mia vdomada imoun Ellada kai me to pou mou ekane uperixo o giatros eide kati salpigges naaaaaa toso kairo exw udrosalpigges kai edw den to eidan parolo pou ekana laparoskopoiisi pali den mou to eipan kai as rwtisa 1000 fores kai sto kedro alla kai sto nosokomeio mou elegan oxi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Ekana sto Dortmund..i teleutaia mou prospatheia itan ton maio twra prin mia vdomada imoun Ellada kai me to pou mou ekane uperixo o giatros eide kati salpigges naaaaaa toso kairo exw udrosalpigges kai edw den to eidan parolo pou ekana laparoskopoiisi pali den mou to eipan kai as rwtisa 1000 fores kai sto kedro alla kai sto nosokomeio mou elegan oxi!!!

Όταν κανείς λαπαροσκόπηση δε δίνουν μετά έκθεση με το αποτέλεσμα όπως δίνουν πχ στη σαλπιγγογραφια;θέλω να πω απλά το κάνεις σου λένε το αποτέλεσμα δε στα δίνουν κ γραπτώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Ekana sto Dortmund..i teleutaia mou prospatheia itan ton maio twra prin mia vdomada imoun Ellada kai me to pou mou ekane uperixo o giatros eide kati salpigges naaaaaa toso kairo exw udrosalpigges kai edw den to eidan parolo pou ekana laparoskopoiisi pali den mou to eipan kai as rwtisa 1000 fores kai sto kedro alla kai sto nosokomeio mou elegan oxi!!!

Αν είναι δυνατόν!!! Μα φαίνονται οι υδροσαλπιγγες και στον υπέρηχο.. Και έκανες εξωσωματική με τις υδροσαλπιγγες? Και τώρα τι θα κανεις? Θα πας Ελλάδα να στις αφαιρέσουν? Πως θα συνεχίσεις?

Στην λαπαροσκόπηση δεν σου κάνανε έλεγχο διαβατοτητας των σαλπιγγων? Και εγώ έκανα λαπαροσκόπηση και μου έκαναν αυτήν την εξέταση με το υγρό. Όχι σαπιγγογραφια μια άλλη (chromoperturbation την λένε στα αγγλικά). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όταν κανείς λαπαροσκόπηση δε δίνουν μετά έκθεση με το αποτέλεσμα όπως δίνουν πχ στη σαλπιγγογραφια;θέλω να πω απλά το κάνεις σου λένε το αποτέλεσμα δε στα δίνουν κ γραπτώς;

Στην Ελλάδα στο Ιασω που είχα κάνει πριν δύο χρόνια είχα πάρει μια έκθεση (αλλά όχι τόσο λεπτομερή). Φέτος που ξανάκανα στην Γερμανία (στο Μόναχο είμαι εγώ) μου έδωσαν μια έκθεση και εδώ. Πρεπει να σου δώσουν. Έχεις δίκιο @Bloublou85 !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όταν κανείς λαπαροσκόπηση δε δίνουν μετά έκθεση με το αποτέλεσμα όπως δίνουν πχ στη σαλπιγγογραφια;θέλω να πω απλά το κάνεις σου λένε το αποτέλεσμα δε στα δίνουν κ γραπτώς;

Mou dwsane tin diagnwsi kai simera poga peira kapoies eikones alla tha ksana paw na parw to cd...Rwtisa polles fores prin kanw tin prwti mou eksosomatiki kai mou eipan oxi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Castrop rauxel είπε:

Mou dwsane tin diagnwsi kai simera poga peira kapoies eikones alla tha ksana paw na parw to cd...Rwtisa polles fores prin kanw tin prwti mou eksosomatiki kai mou eipan oxi

Σήμερα που πηγές τους τα ειπες;έπρεπε να πας τον υπέρηχο με τις διογκωμένες σάλπιγγες στη γιατρό που σου έκανε την εξωσωματική κ να τα πεις γιατί κ αυτή που δε το είδε υπεύθυνη είναι αλλά για το νοσοκομείο που λες δε το συζηταω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Castrop rauxel είπε:

Mou dwsane tin diagnwsi kai simera poga peira kapoies eikones alla tha ksana paw na parw to cd...Rwtisa polles fores prin kanw tin prwti mou eksosomatiki kai mou eipan oxi

Εμένα CD δεν μου έδωσαν από το νοσοκομείο στο Μόναχο. Από το Ιασω μου είχαν δώσει..

Τώρα εισαι πίσω στο Ντόρτμουντ? Εσύ γιατί έκανες εξωσωματική? Δηλαδή δεν είδαν τις σαλπιγγες με το υγρό. Τι είδαν και σου είπαν ότι δεν μπορείς να συλλαβεις με φυσικό τρόπο και πρέπει να κάνεις εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel λυπαμαι που προεκυψε κι αυτο τωρα.

Ομως κοριτσια, αποκλειεται το ενδεχομενο να μην ηταν υδροσαλπιγγες και να εγιναν τωρα? Δηλαδη μου φαινεται πολυ κουφο να ηταν και να μην στις αφαιρεσαν στην λαπαροσκοπηση. Τι να πω...ευχομαι ολα να σου πανε καλα απι δω και περα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Castrop rauxel λυπαμαι που προεκυψε κι αυτο τωρα.

Ομως κοριτσια, αποκλειεται το ενδεχομενο να μην ηταν υδροσαλπιγγες και να εγιναν τωρα? Δηλαδη μου φαινεται πολυ κουφο να ηταν και να μην στις αφαιρεσαν στην λαπαροσκοπηση. Τι να πω...ευχομαι ολα να σου πανε καλα απι δω και περα. 

 

Τι να σου πω βρε @nikona γίνεται να σου δημιουργηθεί κάτι στις σάλπιγγες μετά την ωοληψια ή την εμβρυομεταφορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτό που λέει η @nikona το σκέφτηκα και εγώ... Γιατί μπορεί εάν έχεις κλειστές σαλπιγγες να γεμίζουν υγρό λόγω των φαρμάκων της εξωσωματικής. 

Κορίτσια μόλις κλείσαμε ένα ραντεβού με ένα κεντρο στην Αθήνα. Λέγεται Λαινας ο γιατρός. Είναι στο εγγόνια. Μήπως έχει καμία ακούσει κάτι εάν είναι καλός? Αυτοί οι δύο που μου είπες @Bloublou85 δεν είναι διαθέσιμοι τώρα το καλοκαίρι. Μου έδωσαν ραντεβού σε 2 μήνες..Όπως καταλαβαίνετε έχω ξεκινήσει τα τηλέφωνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μπραβο!!! Το εχω ακουστα το κεντρο και γενικα εχω ακουσει καλα πραγματα αλλα δεν γνωριζω συγκεκριμενα. 

Να πατε να δειτε τι θα σας πουνε! 

Οσο για τις υδροσαλπιγγες δεν ξερω αν φταινε τα φαρμακα της εξωσωματικης. Απλα μια σκεψη εκανα. Υποθετω οτι και για αλλους λογους δημιουργουνται οι υδροσαλπιγγες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι αυτό που λέει η @nikona το σκέφτηκα και εγώ... Γιατί μπορεί εάν έχεις κλειστές σαλπιγγες να γεμίζουν υγρό λόγω των φαρμάκων της εξωσωματικής. 

Κορίτσια μόλις κλείσαμε ένα ραντεβού με ένα κεντρο στην Αθήνα. Λέγεται Λαινας ο γιατρός. Είναι στο εγγόνια. Μήπως έχει καμία ακούσει κάτι εάν είναι καλός? Αυτοί οι δύο που μου είπες @Bloublou85 δεν είναι διαθέσιμοι τώρα το καλοκαίρι. Μου έδωσαν ραντεβού σε 2 μήνες..Όπως καταλαβαίνετε έχω ξεκινήσει τα τηλέφωνα..

Κορίτσια έχω φοβηθεί πολύ τώρα με αυτά,εχω βάλει χίλια δυο με το μυαλό μου.οταν πρωτοξεκινησαμε δεν μου είπαν ότι υπάρχουν αυτοί οι κίνδυνοι,κ ρωτησα αν υπάρχει περίπτωση να πάθω κάτι κ μου εγγυηθηκαν πως όχι.αν ήξερα ότι μπορεί να γίνει κάτι στις σάλπιγγες από την εξωσωματική σίγουρα θα περίμενα περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 αδικως φοβασαι. Ποιος ειπε οτι κινδυνευεις απο την εξωσωματικη? Αν ηταν ετσι ολες κατι θα παθαιναμε. 

Καταρχας το συμπερασμα για τις σαλπιγγες ηταν αυθαιρετο. Τη γνωμη μου λεω. Δεν ειμαστε εδω γιατροι. Αλλα ας μην βγαζουμε συμπερασματα ή πορισματα για το καθετι χωρις να εχουμε γνωσεις. 

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου. Αγχωνεσαι παρα παρα πολυ. Και δεν ειναι καλο. Μην επηρεαζεσαι απο οτιδηποτε διαβαζεις. Αλιμονο. Χιλιαδες γυναικες κανουν εξωσωματικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως πρώτα κάνουμε σαλπιγγογραφία κ μετά προχωράμε σε οποιαδήποτε μέθοδο αναπαραγωγής!!Ακόμα σε πρόκληση ωορρηξίας πρέπει ο γιατρός να ξέρει ότι οι σάλπιγγες είναι διαβατές!!Το πιο πιθανόν είναι όταν μια γυναίκα το ανακαλύπτει αργότερα να μην εξετάστηκε κ όχι να προκλήθηκε απ τα φάρμακα!!

Φίλη μη φοβάσαι!!Αν έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό μου όλα μια χαρά θα είναι!!Κ ότι απορίες έχεις να ρωτάς να σου τις λύνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Συνήθως πρώτα κάνουμε σαλπιγγογραφία κ μετά προχωράμε σε οποιαδήποτε μέθοδο αναπαραγωγής!!Ακόμα σε πρόκληση ωορρηξίας πρέπει ο γιατρός να ξέρει ότι οι σάλπιγγες είναι διαβατές!!Το πιο πιθανόν είναι όταν μια γυναίκα το ανακαλύπτει αργότερα να μην εξετάστηκε κ όχι να προκλήθηκε απ τα φάρμακα!!

Φίλη μη φοβάσαι!!Αν έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό μου όλα μια χαρά θα είναι!!Κ ότι απορίες έχεις να ρωτάς να σου τις λύνει!!

Έκανα σαλπιγγογραφια πριν ξεκινησω απλά αναρωτήθηκε αν μπορεί να συμβεί μετά την ωοληψία να πάθουν κάτι γιατί όσο να ναι κι αυτό μικρή επέμβαση είναι.οταν έκανα τη σαλπιγγογραφια τους επόμενους δύο κύκλους έφτιαξε ή ροή είχα όπως στην εφηβεία κ χαρηκα,μετα από το φεβρουαριο δηλ δεν ξανά είδα κανονική ροή απλά ερχόταν.καλα τώρα τη κυνηγάω με το δικανο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 αδικως φοβασαι. Ποιος ειπε οτι κινδυνευεις απο την εξωσωματικη? Αν ηταν ετσι ολες κατι θα παθαιναμε. 

Καταρχας το συμπερασμα για τις σαλπιγγες ηταν αυθαιρετο. Τη γνωμη μου λεω. Δεν ειμαστε εδω γιατροι. Αλλα ας μην βγαζουμε συμπερασματα ή πορισματα για το καθετι χωρις να εχουμε γνωσεις. 

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου. Αγχωνεσαι παρα παρα πολυ. Και δεν ειναι καλο. Μην επηρεαζεσαι απο οτιδηποτε διαβαζεις. Αλιμονο. Χιλιαδες γυναικες κανουν εξωσωματικη. 

Αγχωνομαι γιατί όσο να ναι παρεμβαίνουν στον οργανισμό μας κ δεν ξέρουμε τι αντιδράσεις θα έχει.κ όπως λένε ότι από μία επέμβαση ή ακόμα κ με τα χειρουργικά εργαλεία μπορεί κάτι να συμβεί δλδ από ένα μικρόβιο που μπορεί να μεταφερθεί να πάθεις κάτι τέτοιο φυσικά με φοβιζει.και ή castrop μετά τη γέννα της νομίζω τι έπαθε και έφραξαν,χιλιαδες γυναίκες γεννάνε αλλά σε αυτήν έφραξαν όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...