Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια. ❤️❤️❤️.

Εύχομαι να περάσετε πολύ καλά με τους αγαπημένους. 

@sansa μου μακάρι να προχωρήσουν και τα δύο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Χρόνια πολλά,καλά Χριστούγεννα να έχουμε πάνω απ¨όλα με υγεία.Με πήρε το πρωί η εμβρυολόγος,το ένα γονιμοποιήθηκε,το άλλο θα το παρακολουθήσουν,την Πέμπτη θα με πάρει για το πώς θα εξελιχθεί.Ένα ένα κορίτσια πάλι καλά.Πιστεύω να προχωρήσει.Τώρα για το άλλο δε πιστεύω ότι θα κάνει κάτι,κάθε φορά που αργούσε να ξεκινήσει δεν έκανε κάτι το ιδιαίτερο.Δε πειράζει όμως το περίμενα.Το καλό ήταν ότι γονιμοποιήθηκε έστω και το ένα.

Μπράβο είναι σημαντικό έστω και αυτό μακάρι να προχωρήσει και το δεύτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2018 at 10:36 ΠΜ, ο/η nikona είπε:

@Kat-Cat πού είσαι? Ολα καλα?

Νικονάκι μου στον αγώνα. Σας διαβάζω συνέχεια να ξέρετε!! ❤️ Υγεια και χαρά σε όλες εύχομαι και χρόνια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μπραβο για το ωαριακι, ευχομαι να γινει εμβρυο και να μπει και αυτο καταψυξη!!!

@Bloublou85 λιγο τραγικός ο γιατρός. Ειπαμε οκ, καταλαβαινω ότι μπορει να γινομαστε ενοχλητικες γιαυτους, αλλα να σου φωνάξει χρονιάρες μέρες ειναι λιγο απαραδεκτο. Μπορεί να μιλησει πιο ευγενικα ο αλλος. Ειδικα εξωσωματικοι/γυναικολογοι και συγκκεριμενα οταν απευθυνονται σε γυναικες που γνωριζουν οτι δινουν μεγαλο αγωνα και περνανε τρελα αγχη θα πρεπε να ειναι λιγο πιο διακριτικοι σε αυτα. Γενικα εγώ ειμαι το μεηλ και του μηνυματος αν δεν ειναι κατι πολυ επειγον. Στο λεω μηπως νιωθεις καλυτερα και εσυ να επικοινωνεις ετσι.

Χρονια πολλα σε ολες με υγεια. Δε γραφω πολυ σας διαβαζω ομως συχνα. Φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Χρονια πολλά! Ήμαστε σε διάφορες εκδρομές και δεν έχω συνέχεια ίντερνετ όμως παντα σας σκέφτομαι! 

@sansa ωραία τα νέα για την γιορτινή μέρα! Εύχομαι αυτό το ένα να εξελιχθεί σε υγιές και τυχερό έμβρυο!? Μακάρι φυσικά και το δεύτερο να τα καταφέρει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Με υγεία και χαμόγελα! 

Έκανα κι εγώ πριν λίγες μέρες ωοληψια και την άλλη μέρα μου είπαν ότι γονιμοποιηθηκε ανώμαλα και δεν θα το κρατήσουν. 3 στα 3 τις τελευταίες ωοληψιες! Τεσπα πάμε γερά με το νέο έτος μήπως και αλλάξει λίγο η τύχη όλων μας! Σας φιλώ και σας εύχομαι να περάσετε υπέροχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Με υγεία και χαμόγελα! 

Έκανα κι εγώ πριν λίγες μέρες ωοληψια και την άλλη μέρα μου είπαν ότι γονιμοποιηθηκε ανώμαλα και δεν θα το κρατήσουν. 3 στα 3 τις τελευταίες ωοληψιες! Τεσπα πάμε γερά με το νέο έτος μήπως και αλλάξει λίγο η τύχη όλων μας! Σας φιλώ και σας εύχομαι να περάσετε υπέροχα! 

Χρόνια Πολλά κοριτσάκι!!!! Λυπάμαι και για εσένα ....τι έγινε ρε γμτ!!!!! Πάμε από του χρόνου γερά όμως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια. Με υγεία. Έκανα δεύτερη χοριακή την περασμένη Δευτέρα και ήταν 510 απο 149 την Παρασκευη. Πως σας φαίνεται; Έχω ακούσει κάτι τρελά νούμερα απο άλλες κοπέλες κι έχω φρικάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rinaki88 εγω την βρίσκω τέλεια την χοριακή σου. Τι τρελα νούμερα δηλαδή ακουσες? Αναρωτιεμαι...

@satya μου κριμα...ευχομαι η νεα χρονια να ειναι τυχερη. Να εχεις κι εσυ ομορφα νεα το 2019. Φαινεσαι δυνατο κοριτσι. Κανε λιγο κουραγιπ ακομη. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Rinaki88 εγω την βρίσκω τέλεια την χοριακή σου. Τι τρελα νούμερα δηλαδή ακουσες? Αναρωτιεμαι...

@satya μου κριμα...ευχομαι η νεα χρονια να ειναι τυχερη. Να εχεις κι εσυ ομορφα νεα το 2019. Φαινεσαι δυνατο κοριτσι. Κανε λιγο κουραγιπ ακομη. 

 

 

Έχω ακούσει κάτι πρώτες χοριακές 1000 και, και έχω πάθει σοκ. Ο γιατρός μεν λεει ότι προς το παρόν πάμε καλά αλλα έχω αρχίσει και φοβάμαι. Ρε παιδί μου δεν θα ησυχάσω ποτέ. Τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω τόσα νεύρα γενικά με το σύστημα κι αποφάσισα να κάνω εμβρυομεταφορα ένα έμβρυο την τέταρτη στο φυσικο μου κύκλο χωρίς φάρμακα.αυριο τον παίρνω πάλι αν δε με βάλει για το χειρουργείο θα πω να μου αποψυξουν ένα έμβρυο κ θα κάνω κι έναν υπέρηχο μεθαύριο να δω την ωορρηξία κ θα πάω.νισαφι πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Χρόνια Πολλά κοριτσάκι!!!! Λυπάμαι και για εσένα ....τι έγινε ρε γμτ!!!!! Πάμε από του χρόνου γερά όμως!!!!!

Ξέρω κι εγώ? Γερνάμε μάλλον?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Rinaki88 εγω την βρίσκω τέλεια την χοριακή σου. Τι τρελα νούμερα δηλαδή ακουσες? Αναρωτιεμαι...

@satya μου κριμα...ευχομαι η νεα χρονια να ειναι τυχερη. Να εχεις κι εσυ ομορφα νεα το 2019. Φαινεσαι δυνατο κοριτσι. Κανε λιγο κουραγιπ ακομη. 

 

 

@nikonaσε ευχαριστώ πολύ nikona μου! Έχω μάθει να παλεύω στην ζωή μου από μικρή και κάθε αποτυχία την αντιμετωπίζω με χιούμορ. Μόνο έτσι βγαίνει η ζωή! Σε φιλώ και σου εύχομαι ένα υπέροχο 2019! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω τόσα νεύρα γενικά με το σύστημα κι αποφάσισα να κάνω εμβρυομεταφορα ένα έμβρυο την τέταρτη στο φυσικο μου κύκλο χωρίς φάρμακα.αυριο τον παίρνω πάλι αν δε με βάλει για το χειρουργείο θα πω να μου αποψυξουν ένα έμβρυο κ θα κάνω κι έναν υπέρηχο μεθαύριο να δω την ωορρηξία κ θα πάω.νισαφι πια!

Κάτσε βρε κορίτσι από την ωορρηξία μετράμε 5 μέρες για ετ. Θα πέσει εργάσιμη ημέρα; Δηλαδή πότε υπολογίζεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rinaki88 είπε:

Έχω ακούσει κάτι πρώτες χοριακές 1000 και, και έχω πάθει σοκ. Ο γιατρός μεν λεει ότι προς το παρόν πάμε καλά αλλα έχω αρχίσει και φοβάμαι. Ρε παιδί μου δεν θα ησυχάσω ποτέ. Τι να πω.

Κορίτσι μου 1000 χοριακη μπορεί να έχουν κοπέλες που δεν είναι με εξωσωματική οπότε κάνουν χοριακη  έχοντας καθυστέρηση  ή έτυχε να έχουν ωορρηξία νωρίς και έχει προχωρήσει η εγκυμοσύνη μέχρι την καθυστέρηση . 1000 χοριακη ακόμα και με δίδυμα την ημέρα της πρώτης χοριακης από εξωσωματική δεν παίζει. Εκτός αν είναι τρίδυμα ή περισσότερα (σπάνια πράγματα). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ξέρω κι εγώ? Γερνάμε μάλλον?? ?

Έλα κορίτσια, δε θέλω τέτοια. Το 2019 πάμε δυναμικά! Χρόνια πολλά @satya μου. Μην απογοητεύσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rinaki88 μην τρελαινεσαι με ό,τι ακούς κ ό,τι διαβαζεις. Εγω εννια μέρες μετα την ετ ειχα 119. Ολα καλα ειναι. Αν ειναι να επηρεάζεσαι μην ακούς τίποτα.

@Bloublou85 μου τι επαθες ξαφνικα? Ξανασκεψου το μην το μετανιωσεις μετα. Τι εγινε??? Καταλαβαινω πως η αναμονη ειναι πολυ δυσκολη. Τα εζησα κι εγω. Οι καθυστερησεις ειναι ψυχοφθόρες αλλα καμια φορα βγαινουν σε καλο. Δςν θελω φυσικα να επηρεασω. Απλα σου λεω να το σκεφτεις κι αν εισαι σιγουρη για την αποφαση σου εννοειται να προχωρησεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @nikona έχω τρία εμβρυα στη κατάψυξη θα αποψυξω το ένα.ειναι τριών ημερών γι αυτό κ θα υπολογιζω τρεις μέρες μετά την ωορρηξία που είναι να γίνει σε δύο τρεις μέρες.θα πάρω 4 μέρες προγεστερόνη κ θα πάω.δεν έχω σκοπό να αφήσω κι άλλον κύκλο έτσι να κάθομαι τσαντιστηκα.αυριο ή θα με βάλει για λαπαροσκόπηση ή θα πάω για εμβρυομεταφορα.εξαλλου είχα πει ότι την επόμενη εμβρυομεταφορα θα την κάνω σε φυσικό κύκλο και είχε συμφωνήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου @nikona έχω τρία εμβρυα στη κατάψυξη θα αποψυξω το ένα.ειναι τριών ημερών γι αυτό κ θα υπολογιζω τρεις μέρες μετά την ωορρηξία που είναι να γίνει σε δύο τρεις μέρες.θα πάρω 4 μέρες προγεστερόνη κ θα πάω.δεν έχω σκοπό να αφήσω κι άλλον κύκλο έτσι να κάθομαι τσαντιστηκα.αυριο ή θα με βάλει για λαπαροσκόπηση ή θα πάω για εμβρυομεταφορα.εξαλλου είχα πει ότι την επόμενη εμβρυομεταφορα θα την κάνω σε φυσικό κύκλο και είχε συμφωνήσει.

Δεν ξέρω Μπλουμπλουκα μου.  Συμφωνώ με τη @nikona.  Εγώ κάθε βήμα το σκέφτομαι πολύ καλά δύο και τρεις φορές. Έχω επίσης καταλάβει ότι και οι γιατροί όλων εδώ των κοριτσιών συνιστούν υπομονή και ψυχραιμία. Πρέπει να σκεφτείς πολλά. Πχ θα είναι καλός ορμονικά ο κύκλος αφού πήρες αυτό το φάρμακο; Το ενδομήτριο μήπως επηρεάστηκε; Μήπως όντως να περιμένεις την επέμβαση για καλύτερες συνθήκες. Νομίζω δεν πρέπει να "καίμε" ούτε ένα εμβρυακι που ίσως να είναι το 10 το καλό! Και φυσικά να μην παίρνεις αποφάσεις "εν βρασμώ ψυχής" - να πω και ένα δικηγοριστικο για να ενισχύσω την επιχειρηματολογία μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν ξέρω Μπλουμπλουκα μου.  Συμφωνώ με τη @nikona.  Εγώ κάθε βήμα το σκέφτομαι πολύ καλά δύο και τρεις φορές. Έχω επίσης καταλάβει ότι και οι γιατροί όλων εδώ των κοριτσιών συνιστούν υπομονή και ψυχραιμία. Πρέπει να σκεφτείς πολλά. Πχ θα είναι καλός ορμονικά ο κύκλος αφού πήρες αυτό το φάρμακο; Το ενδομήτριο μήπως επηρεάστηκε; Μήπως όντως να περιμένεις την επέμβαση για καλύτερες συνθήκες. Νομίζω δεν πρέπει να "καίμε" ούτε ένα εμβρυακι που ίσως να είναι το 10 το καλό! Και φυσικά να μην παίρνεις αποφάσεις "εν βρασμώ ψυχής" - να πω και ένα δικηγοριστικο για να ενισχύσω την επιχειρηματολογία μου...

Το ενδομητριο θα πάω για υπέρηχο να το δω και φυσικά αν είναι παχύ θα προχωρησω.βρε το φαρμακο δεν έκανε τίποτα προγεστερόνη ήταν κανονικά μου ήρθε κ σήμερα άρχισα να αισθάνομαι κ την ωοθήκη για την ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλα μαζι του @Bloublou85 μου και αποφασίστε τι θα κανετε. Θύμοσέ του οτι ειχες παρει το ντουφαστον. Ισως χρειαστει κ καμια ορμονικη εξεταση να δειτε τι γινεται. 

Θα περιμένουμε αυριο τα νεα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

@nikonaσε ευχαριστώ πολύ nikona μου! Έχω μάθει να παλεύω στην ζωή μου από μικρή και κάθε αποτυχία την αντιμετωπίζω με χιούμορ. Μόνο έτσι βγαίνει η ζωή! Σε φιλώ και σου εύχομαι ένα υπέροχο 2019! 

Μπραβο σου satya μου. Ευχομαι να μην χρειαστει να ερθεις αντιμέτωπη με οποιαδηποτε αλλη αποτυχια.

Σε ευχαριστω για την ευχη σου. Και σε σενα ευχομαι με το καλο το 2019 να ειναι η χρονια σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Μιλα μαζι του @Bloublou85 μου και αποφασίστε τι θα κανετε. Θύμοσέ του οτι ειχες παρει το ντουφαστον. Ισως χρειαστει κ καμια ορμονικη εξεταση να δειτε τι γινεται. 

Θα περιμένουμε αυριο τα νεα σου! 

Ναι αύριο θα τον παρω,ορμονικες έχω κάνει έχουν βγει οκ.κακοι χειρισμοί είναι νικονα μου που μας βάζουν να κάνουμε μεταφορές με υψηλή προγεστερόνη κ χαμηλο ενδομητριο.που πηγαίνω τόσο ταξίδι σκαω 70 ευρώ την επίσκεψη κάθε φορά κι αντιμετώπιζω αυτή τη συμπεριφορά.παρακαλαω δύο βδομάδες τώρα για να κάνω την επέμβαση.θα σας πω το πρωί τι θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...