Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

ειμαι στην 4η μερα ετ σημερα αλλα νιωθω πολυ φουσκωμενη τη κοιλια μου λες κ θα σπασει!!!!!.βεβαια κανω καθε μερα ενεσεις προγεστερονης κ αντιπηκτικές..ασε που η ζυγαρια με δειχνει πανω 2 κιλα......ετσι πρεπει να νιωθω????ετσι νιωθατε κ εσεις κοριτσια?????

Εγώ είχα πολύ πρισμένο στήθος και πόνους σαν περιόδου, επίσης 2-3 φορές έντονους πόνους σαν κράμπες στην κοιλιά. Όμως απ΄ο,τι ξέρω κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική!

Επίσης σε προηγούμενη εγκυμοσύνη (που δεν πήγε καλά) δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Ζυγαριά δεν ανεβαίνω για να μη συγχύζομαι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?να σας ρωτήσω,απ την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μετράμε την πρώτη ημέρα η απο την επόμενη??δλδ εγω που έκανα Τετάρτη σημερα είμαι στην 3η ή στην 4η ημέρα??και κατι ακόμη..είναι απαραίτητο βρε κορίτσια να έχεις πόνο εμφύτεσης και πονάκια περιόδου??γιατι εγω δεν έχω...μονο κανένα τσιμπιματάκι που και που ελαφρύ...τίποτα σπουδαίο....για πείτε εσείς που έχετε εμπειρίες??ξέρω απο γυναίκα σε γυναίκα είναι διαφορετικά,αλλα οι περισσότερες είχανε πονάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?να σας ρωτήσω,απ την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μετράμε την πρώτη ημέρα η απο την επόμενη??δλδ εγω που έκανα Τετάρτη σημερα είμαι στην 3η ή στην 4η ημέρα??και κατι ακόμη..είναι απαραίτητο βρε κορίτσια να έχεις πόνο εμφύτεσης και πονάκια περιόδου??γιατι εγω δεν έχω...μονο κανένα τσιμπιματάκι που και που ελαφρύ...τίποτα σπουδαίο....για πείτε εσείς που έχετε εμπειρίες??ξέρω απο γυναίκα σε γυναίκα είναι διαφορετικά,αλλα οι περισσότερες είχανε πονάκια...

Εμένα η γιατρός μου μέτραγε από την επόμενη... όσο για σημάδια εμφύτευσης δεν υπάρχουν κορίτσι!!! Μην τα ψάχνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Εμένα η γιατρός μου μέτραγε από την επόμενη... όσο για σημάδια εμφύτευσης δεν υπάρχουν κορίτσι!!! Μην τα ψάχνεις... 

Ναι ξέρω δεν υπάρχουν στανταρ συμπτώματα...απλως πολλές κοπέλες αναφέρονται σε πονάκια περιόδου γι αυτό αναρωτήθηκα...πρεπει να κάνω υπομονη..δύσκολη αυτη η αναμονή!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναι ξέρω δεν υπάρχουν στανταρ συμπτώματα...απλως πολλές κοπέλες αναφέρονται σε πονάκια περιόδου γι αυτό αναρωτήθηκα...πρεπει να κάνω υπομονη..δύσκολη αυτη η αναμονή!ουφ!

Είναι δύσκολη αυτή η φάση... Υπομονή! Να περάσεις όμορφα τα Χριστούγεννα και να ξεχνιέσαι όσο γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

Είναι δύσκολη αυτή η φάση... Υπομονή! Να περάσεις όμορφα τα Χριστούγεννα και να ξεχνιέσαι όσο γίνεται!

Πόσο πολύ προσπαθώ να μή το σκέφτομαι Magaiver μου..αλλά το άτιμο το μυαλό...τη μία είμαι θετική την άλλη πέφτω και φοβάμαι...ασε που όλο πασπατευω το στήθος μου!το καημενο,στομα να ειχε να μιλήσει!μακαρι να δικαιωθουμε όλες απο αυτο καποια στιγμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα. Τιποτα. 

Μην το ψαχνεις απο τωρα. Ειναι πολυ νωρις. Οταν θα πλησιαζει η μερα της χοριακης ειναι πιο δυσκολη η ανμονη. Γι αυτο προσπαθησε να χαλαρωσεις. 

Τα περασαμε κ γι συτο στο λεμε. Ειναι δυσκολο αλλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Nektarinaki_love εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα. Τιποτα. 

Μην το ψαχνεις απο τωρα. Ειναι πολυ νωρις. Οταν θα πλησιαζει η μερα της χοριακης ειναι πιο δυσκολη η ανμονη. Γι αυτο προσπαθησε να χαλαρωσεις. 

Τα περασαμε κ γι συτο στο λεμε. Ειναι δυσκολο αλλά...

Ναι ξέρω ότι τα περάσατε εσεις Νικονα μου και μου δίνεται κουράγιο..θα προσπαθήσω να μην ψαχνομαι και να κάνω υπομονή γιατί αλλιως θα σαλτάρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

@Πιου-πιου @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κορίτσια μετά όταν καθαρίσατε αδιαθετησατε κιόλας ??

Bebe μου εγω ακομα μεχρι και χθες ειχα αιμα.... Οποτε περιμενω να αδιαθετησω στο 1ο δεκαημερο Ιανουαριου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2018 at 4:31 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Δε μπορώ κορίτσι να προχωρήσω σε ετ γιατί θα πάρω τρεις βδομάδες ακόμα αντιβίωση μετά την ωοληψία και θα δώσω δείγμα για την εξέταση του Νίκα.Αν δε βγει το αποτέλεσμα καθαρό δε μπορώ να κάνω ετ με τα τελευταία μου έμβρυα.Μακάρι να βάλω έστω και ένα κατάψυξη,αλλά φοβάμαι μη πάθω ότι και τον προηγούμενο μήνα,το ένα που δε γονιμοποιήθηκε.Δε μπορώ να κάνω μια ολοκληρωμένη προσπάθεια,μάλλον αυτά τα 2 που έχω θα είναι και τα τελευταία όπως φαίνεται.

Αχ ναι μωρε ξεχασα την αντιβιωση κ την επαναληψη της εξετασης.... Ελα μην απογοητευεσαι ! Μακαρι να καθαρισεις με τον Νικα και ολες οι πιθανοτητες θα ειναι με το μερος σου ! Αν καταφερεις κ επιπλεον αποθεμα για καταψυξη ακομα καλυτερα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναι ξέρω ότι τα περάσατε εσεις Νικονα μου και μου δίνεται κουράγιο..θα προσπαθήσω να μην ψαχνομαι και να κάνω υπομονή γιατί αλλιως θα σαλτάρω..

Νεκταρινακι ξεκινα ταινιες ή σειρες να ξεχαστεις ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Νεκταρινακι ξεκινα ταινιες ή σειρες να ξεχαστεις ! 

Ναι Εμμανουήλ μου αυτό κάνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Bebe μου εγω ακομα μεχρι και χθες ειχα αιμα.... Οποτε περιμενω να αδιαθετησω στο 1ο δεκαημερο Ιανουαριου... 

Και εγώ μέχρι χθες αλλά σήμερα έχω πονακια περιόδου ωορρηξίας δεν ξέρω περίεργα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@sansa μου έκανες τον υπέρηχο; Όλα καλά;

Καλημέρα κορίτσι.Ναι τον έκανα,αύριο 08:15 έχω ωοληψια.Το ένα ήταν 15χιλ περίπου,το άλλο 20χιλ και το πιο μικρό ηταν 11χιλ.Πάμε για δύο,ας ελπίσουμε να πάρουμε κάτι που θα προχωρήσει.Τα Χριστούγεννα που θα περιμένω τηλέφωνο από την εμβροιλογο θα είναι τρέλα Αν δε μου πει καλά νέα θα με στεναχωρεσει.Αλλά ας μη κάνω αρνητικές σκέψεις,θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Nektarinaki_love από αύριο παραμονή Χριστουγέννων δεν θα κάνετε τίποτα οικογενειακώς να ξεχνιέσαι? Οι σειρές είναι καλή λύση βέβαια! Τι σου έχει πει ο γιατρός? Να μείνεις στο σπίτι?

@Bloublou85 μπλουμπλουκι μου διπλασιασα την δόση και μόλις χθές τελείωσα τα λευκά. Σήμερα ξεκινάω με τα καφέ. Εσύ τελείωσες με το αίμα? Ο πόνος έχει μειωθεί στην σαλπιγγα? Δεν έχω καταλάβει ποτέ θα γίνει η επέμβαση? Χάσατε την ημερομηνία της 21 Δεκεμβρίου και τώρα πότε θα γίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Nektarinaki_love από αύριο παραμονή Χριστουγέννων δεν θα κάνετε τίποτα οικογενειακώς να ξεχνιέσαι? Οι σειρές είναι καλή λύση βέβαια! Τι σου έχει πει ο γιατρός? Να μείνεις στο σπίτι?

@Bloublou85 μπλουμπλουκι μου διπλασιασα την δόση και μόλις χθές τελείωσα τα λευκά. Σήμερα ξεκινάω με τα καφέ. Εσύ τελείωσες με το αίμα? Ο πόνος έχει μειωθεί στην σαλπιγγα? Δεν έχω καταλάβει ποτέ θα γίνει η επέμβαση? Χάσατε την ημερομηνία της 21 Δεκεμβρίου και τώρα πότε θα γίνει?

Καλημέρα κορίτσια!! @Magaiver όχι δε θα πάμε πουθενά!θα μείνουμε στην ωραία Θεσσαλονίκη με του αντρούλη την οικογένεια Χριστούγεννα...θα πάμε όμως Πρωτοχρονια στα μέρη μου..(Δραμα)και θα παω και στην ονειρουποληηη!!!ελπίζω να έχω και τα μωράκια μου στην κοιλίτσα μου!!γιατι μεχρι τότε θα μάθω!!!ο γιατρος δεν μου ειπε να μεινω σπιτι..απλως μου ειπε οχι βαριες δουλειες,οχι κουραση και ολα τα συναφι..ασχετως που εγω εδω και 4 μερες κλωσάω αυγα!!!? σήμερα ομως θα βγω βολτιτσα!να ναι καλα οι σειρουλες και τα βιβλια!!με σωσανε!!!αντε να τελειωνεις και συ με τα cyclacur και να ξεκινησεις..ολα με το καλο..να μας μπει το 19 με πολλα πολλα μπεμπακιαααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσι.Ναι τον έκανα,αύριο 08:15 έχω ωοληψια.Το ένα ήταν 15χιλ περίπου,το άλλο 20χιλ και το πιο μικρό ηταν 11χιλ.Πάμε για δύο,ας ελπίσουμε να πάρουμε κάτι που θα προχωρήσει.Τα Χριστούγεννα που θα περιμένω τηλέφωνο από την εμβροιλογο θα είναι τρέλα Αν δε μου πει καλά νέα θα με στεναχωρεσει.Αλλά ας μη κάνω αρνητικές σκέψεις,θα δούμε 

@sansa  μου εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν ❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@sansa  μου εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν ❤️  

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι.Μακάρι.Τί έγινε με τα δύο ωάρια που πήρες τελικά;Είχες νέα;Δε θυμάμαι να διάβασα κάτι,καλά από μνήμη είμαι άστα να πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου καλη επιτυχια ευχομαι. Μακαρι να ακουσεις ωραια νεα τα χριστουγεννα!!

@Nektarinaki_love ηταν οι γονεις μου στην ομειρουπολη πριν λιγες ημερες. Συμμετείχε ο συλλογος που παίζει ο πατέρας μου λυρα σε μία εκδήλωση. Ειμαι κι εγω απο β.ελλαδα. τρεις πολεις πιο ανατολικα. Μακαρι οταν πας να εισαι με γεματη κοιλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver αύριο θα τον πάρει ο άντρας μου τηλ να μας πει τι θα γίνει.ναι τελειωσαε τη περίοδο αλλά δε προσπαθώ φυσικά γιατί δεν κάνει αν κάνω επέμβαση οποτε περιμένω.αν και νομίζω ότι θα παει για τον άλλο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa μου καλη επιτυχια ευχομαι. Μακαρι να ακουσεις ωραια νεα τα χριστουγεννα!!

@Nektarinaki_love ηταν οι γονεις μου στην ομειρουπολη πριν λιγες ημερες. Συμμετείχε ο συλλογος που παίζει ο πατέρας μου λυρα σε μία εκδήλωση. Ειμαι κι εγω απο β.ελλαδα. τρεις πολεις πιο ανατολικα. Μακαρι οταν πας να εισαι με γεματη κοιλιτσα!

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa μου καλη επιτυχια ευχομαι. Μακαρι να ακουσεις ωραια νεα τα χριστουγεννα!!

@Nektarinaki_love ηταν οι γονεις μου στην ομειρουπολη πριν λιγες ημερες. Συμμετείχε ο συλλογος που παίζει ο πατέρας μου λυρα σε μία εκδήλωση. Ειμαι κι εγω απο β.ελλαδα. τρεις πολεις πιο ανατολικα. Μακαρι οταν πας να εισαι με γεματη κοιλιτσα!

ΑΑα ωραίααα!!Σ’ευχαριστώ πολύ Νικονάκιιιι απ το στόμα σου και στου θεού το αυτί!!!και εσύ του χρόνου να πάς εκεί με το αγοράκι σου και να περάσεις όμορφα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...