Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Ειλικρινά και εγώ δε ξέρω τί να πω και πώς να εκφράσω το θυμό και τη θλίψη μου ταυτόχρονα.Πριν λίγο γύρισα από τον υπέρηχο,το οχταρι έγινε 9χιλ,δηλαδή δε προχώρησε,το δεκάρι έγινε 13χιλ αλλά το 13αρι προχώρησε πολύ ρε παιδί μου,έγινε 19χιλ.Απογοητευτηκα,περιμένω οδηγίες το μεσημέρι,μπορεί η ωοληψια να γίνει τη Δευτέρα.Τώρα βρε κορίτσια θα πάθω πάλι τα ίδια με τον προηγούμενο μήνα;Αν δε προλάβει να ωριμάσει το 13αρι πάμε για ενα και αν δε γονιμοποιηθεί;Δε μπορώ άλλο βρε κορίτσια,κουράστηκα.Φαινόταν καλός κύκλος,το ένα γιατί προχώρησε γρήγορα;Από τον Ιούλιο έχω βάλει μόνο δύο στην κατάψυξη.Έλεος πια.Eleni μου πώς σε καταλαβαίνω.Λυπάμαι γι αυτό που έπαθες πάλι.Δε μπορώ να χαρώ λιγάκι βρε κορίτσια.

Σανσούλα μου γιατί δεν προχωράς με αυτά που ήδη έχεις κατάψυξη ? Σίγουρα τώρα θα έχεις άλλο ένα, οπότε θα έχεις τρία ! Καταλαβαίνω ότι θες να μαζέψεις κατάψυξη αλλά πάλι γιατί να αφήνεις τον καιρό να περνάει αφού έστω έχεις κάποια κ μπορείς να προχωρήσεις σε ετ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

φυσικά! Πολύ σημαντική μέρα η σημερινή! Θα περιμένουμε νέα σου!

@semarbosi έκανες επαναληπτικη για να δεις διπλασιασμό? 

@Eleni73 σε είχε προετοιμαστεί δηλαδή κάπως για την πιθανότητα μη γονιμοποίησης. Το νεο έτος θα μας φέρει τα καλά νέα! Πως νιώθεις? Αισιόδοξη? Ή απογοητεύτηκες?

@Magaiver  μου έκανε χθες επανάληψη χοριακής και είναι πολύ καλή 1808! Ειμαι πολύ χαρούμενη, πέρασε άλλος ένας σκόπελος, αν και ακόμα να πω την αλήθεια δεν το έχω πιστέψει εντελώς. Περιμένω τον υπέρηχο μετά την πρωτοχρονιά!

@Eleni73 υπομονή κορίτσι μου κι εγώ ξεκίνησα Ιανουάριο να προσπαθώ και τώρα κατάφερα να κάνω εμβρυομεταφορά (με 2 διεγέρσεις και τα υπόλοιπα φυσικούς κύκλους). Έρχεται, απλά αργεί. Με το καλό!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa εάν όντως πάρετε μόνο ένα παρότι κάνατε διέγερση τότε μπορεί ο φυσικός να είναι το καλύτερο για να μην παίρνεις και άδικα τα φάρμακα. Τι σκέφτεσαι εσύ? Ας ελπίσουμε την Δευτέρα να έχετε τουλάχιστον ένα έμβρυο ακόμη!

@semarbosi μπράβο! Υψηλή τιμή! Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς. Άλλωστε εάν το δούμε ρεαλιστικα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αυτή την στιγμή ώστε να εξασφαλίσεις ότι θα κυλήσουν ολα τέλεια. Έχουμε το τελευταίο διάστημα δυσάρεστα στο φόρουμ με κυησεις που δεν προχωρούν άλλα όλες είναι διαφορετικές περιπτώσεις. Θετική σκέψη! Φέτος ο Άγιος Βασίλης σας έφερε ένα μωράκι! Τι καλύτερο δώρο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον και τις ευχές σας. Το αποτέλεσμα ήταν θετικό. 148 μονάδες. Τώρα επανάληψη την Δευτέρα και μέρα την Πέμπτη. Εύχομαι τα Χριστούγεννα και ο νέος χρόνος να φέρουν το ωραιότερο θαύμα σε όλες σας. Να είστε όλες καλά και να φουσκωσουν σύντομα οι κοιλιτσες όλων μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον και τις ευχές σας. Το αποτέλεσμα ήταν θετικό. 148 μονάδες. Τώρα επανάληψη την Δευτέρα και μέρα την Πέμπτη. Εύχομαι τα Χριστούγεννα και ο νέος χρόνος να φέρουν το ωραιότερο θαύμα σε όλες σας. Να είστε όλες καλά και να φουσκωσουν σύντομα οι κοιλιτσες όλων μας.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!! να προσεχεις!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον και τις ευχές σας. Το αποτέλεσμα ήταν θετικό. 148 μονάδες. Τώρα επανάληψη την Δευτέρα και μέρα την Πέμπτη. Εύχομαι τα Χριστούγεννα και ο νέος χρόνος να φέρουν το ωραιότερο θαύμα σε όλες σας. Να είστε όλες καλά και να φουσκωσουν σύντομα οι κοιλιτσες όλων μας.

Πολυ ωραία νέα!!! Να πάνε όλα καλά! Καλά αποτελέσματα την Δευτέρα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πολυ ωραία νέα!!! Να πάνε όλα καλά! Καλά αποτελέσματα την Δευτέρα!?

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Rinaki88 Συγχαρητήριααααααααα !!!!

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!! να προσεχεις!!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ. Η επόμενη ανησυχία μου είναι για την Δευτέρα. Αλλά ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά. Με το ζόρι βρήκα ανοιχτό μικροβιολογικο γιατί είναι και οι γιορτες στην μέση. Μακάρι να διπλασιαστει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Rinaki88 συγχαρητήρια ρινακι όλα να κυλησουν τέλεια!

Σ ευχαριστω γλυκούλα μου. Να είσαι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η semarbosi είπε:

@Rinaki88 συγχαρητήρια!!! Όλο καλά νέα από δω και πέρα σου εύχομαι!!

 

Σ ευχαριστω κοπέλα μου. Κι εσύ να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη. Όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Σανσούλα μου γιατί δεν προχωράς με αυτά που ήδη έχεις κατάψυξη ? Σίγουρα τώρα θα έχεις άλλο ένα, οπότε θα έχεις τρία ! Καταλαβαίνω ότι θες να μαζέψεις κατάψυξη αλλά πάλι γιατί να αφήνεις τον καιρό να περνάει αφού έστω έχεις κάποια κ μπορείς να προχωρήσεις σε ετ ?

Δε μπορώ κορίτσι να προχωρήσω σε ετ γιατί θα πάρω τρεις βδομάδες ακόμα αντιβίωση μετά την ωοληψία και θα δώσω δείγμα για την εξέταση του Νίκα.Αν δε βγει το αποτέλεσμα καθαρό δε μπορώ να κάνω ετ με τα τελευταία μου έμβρυα.Μακάρι να βάλω έστω και ένα κατάψυξη,αλλά φοβάμαι μη πάθω ότι και τον προηγούμενο μήνα,το ένα που δε γονιμοποιήθηκε.Δε μπορώ να κάνω μια ολοκληρωμένη προσπάθεια,μάλλον αυτά τα 2 που έχω θα είναι και τα τελευταία όπως φαίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rinaki88 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον και τις ευχές σας. Το αποτέλεσμα ήταν θετικό. 148 μονάδες. Τώρα επανάληψη την Δευτέρα και μέρα την Πέμπτη. Εύχομαι τα Χριστούγεννα και ο νέος χρόνος να φέρουν το ωραιότερο θαύμα σε όλες σας. Να είστε όλες καλά και να φουσκωσουν σύντομα οι κοιλιτσες όλων μας.

Συγχαρήτηρια κορίτσι μου!!!Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!Καλές γιορτές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rinaki88 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον και τις ευχές σας. Το αποτέλεσμα ήταν θετικό. 148 μονάδες. Τώρα επανάληψη την Δευτέρα και μέρα την Πέμπτη. Εύχομαι τα Χριστούγεννα και ο νέος χρόνος να φέρουν το ωραιότερο θαύμα σε όλες σας. Να είστε όλες καλά και να φουσκωσουν σύντομα οι κοιλιτσες όλων μας.

Συγχαρητήρια !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Συγχαρήτηρια κορίτσι μου!!!Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!Καλές γιορτές!!!!

Σ ευχαριστω πολυ κοπέλα μου. Σύντομα να έχεις καλά νέα να μας πεις κι εσύ. Καλά Χριστούγεννα με υγεία. 

στις πριν 52 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Συγχαρητήρια !!!! 

Σ ευχαριστωκοπέλα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rinaki88 συγχαρητήρια κοπελιά!!!!Δόξα το Θεό και κάτι ευχάριστο!!!!

@sansa μου σε καταλαβαίνω το ξέρεις να παρακαλάμε όμως να είναι καλό αυτό το ένα και δεν πειράζει μην στεναχωριέσαι ... και εγώ που πήρα τα δύο τζούφια ήταν.... νομίζω πως ο φυσικός δίνει καλύτερη ποιότητα. Το πολύ πολύ κάνε κι ένα φυσικό τον επόμενο κύκλο μαζί με την αντιβίωση για τον Νίκα μην πάει χαμένος,,,, κάνε μια καλή εξήγηση με τον γιατρό σου για το οικονομικό μπορεί να σε βοηθήσει. 

@semarbosi σε ευχαριστώ μου δίνεις κουράγιο! Πόσα κατάφερες να βάλεις αυτή τη φορά;

@Magaiver μου ναι είχε έρθει η εμβρυολόγος   στην ανάνηψη κιόλας και με ενημέρωσε πως δεν τα βλέπει και τόσο καλά οπότε την είχα πάρει την κρυάδα!!! Απογοητεύομαι ώρες ώρες και φοβάμαι πως δεν θα τα καταφέρω ,,, μετά βρίσκω λίγα αποθέματα ελπίδας και λέω να συνεχίσω ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 μαζέψαμε 4 και τα βάλαμε όλα. Δεν έχω έτσι κι αλλιώς πολλά περιθώρια λόγω ηλικίας, άσε που από το Σεπτέμβρη χάλασε και η fsh μου που ήταν καλή και μου έλεγαν ότι ίσως μπαίνω στην εμμηνοπαυση σιγα σιγα και είχα πλήρως απογοητευτεί. Όμως τελικά τα αποτελέσματα διέψευσαν τις προβλέψεις και είμαι τόσο χαρούμενη!!

Εύχομαι και σε σένα σύντομα καλά νέα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@Rinaki88 συγχαρητήρια κοπελιά!!!!Δόξα το Θεό και κάτι ευχάριστο!!!!

@sansa μου σε καταλαβαίνω το ξέρεις να παρακαλάμε όμως να είναι καλό αυτό το ένα και δεν πειράζει μην στεναχωριέσαι ... και εγώ που πήρα τα δύο τζούφια ήταν.... νομίζω πως ο φυσικός δίνει καλύτερη ποιότητα. Το πολύ πολύ κάνε κι ένα φυσικό τον επόμενο κύκλο μαζί με την αντιβίωση για τον Νίκα μην πάει χαμένος,,,, κάνε μια καλή εξήγηση με τον γιατρό σου για το οικονομικό μπορεί να σε βοηθήσει. 

@semarbosi σε ευχαριστώ μου δίνεις κουράγιο! Πόσα κατάφερες να βάλεις αυτή τη φορά;

@Magaiver μου ναι είχε έρθει η εμβρυολόγος   στην ανάνηψη κιόλας και με ενημέρωσε πως δεν τα βλέπει και τόσο καλά οπότε την είχα πάρει την κρυάδα!!! Απογοητεύομαι ώρες ώρες και φοβάμαι πως δεν θα τα καταφέρω ,,, μετά βρίσκω λίγα αποθέματα ελπίδας και λέω να συνεχίσω ! 

 

Θα δούμε Eleni μου,δε ξέρω και εγώ πλέον πώς να κινηθώ.Αύριο το πρωί έχω πάλι υπέρηχο.Τη Δευτέρα η ωοληψία,νομίζω πως είναι σίγουρο αύριο θα μου πουν την ώρα.Κορίτσι μαζί με την αντιβίωση δε κάνω διέγερση,ούτως ή άλλως μετά από ωοληψία δεν υπάρχουν ωοθυλάκια,ο κύκλος είναι χάλια,δύο φορές το τσέκαρα.Τουλάχιστον να βάλω ένα στη κατάψυξη,για να δούμε πόσο ακόμα θα συνεχίζεται η καντεμιά.Συγχαρητήρια και στα κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές,ξέχασα να τις ευχηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Θα δούμε Eleni μου,δε ξέρω και εγώ πλέον πώς να κινηθώ.Αύριο το πρωί έχω πάλι υπέρηχο.Τη Δευτέρα η ωοληψία,νομίζω πως είναι σίγουρο αύριο θα μου πουν την ώρα.Κορίτσι μαζί με την αντιβίωση δε κάνω διέγερση,ούτως ή άλλως μετά από ωοληψία δεν υπάρχουν ωοθυλάκια,ο κύκλος είναι χάλια,δύο φορές το τσέκαρα.Τουλάχιστον να βάλω ένα στη κατάψυξη,για να δούμε πόσο ακόμα θα συνεχίζεται η καντεμιά.Συγχαρητήρια και στα κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές,ξέχασα να τις ευχηθώ.

Μακάρι να έχουμε ευχάριστα αύριο  και βλέποντας και κάνοντας  .. για τον επόμενο κύκλο μιλούσα για φυσικό χωρίς διέγερση να πάρεις αυτό το ένα που θα προκύψει φυσικά... Θα σπάσει η γκαντεμιά... είδες η @semarbosi μας δίνει κουράγιο!!! Ευχαριστούμε κράτα μας ενήμερες!!!! Είσαι το καμάρι μας!!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rinaki88 πολλα συγχαρητηρια!!! Ολα να πανε καλα!!!! Τελεια νεα!!!

@semarbosi μπραβο κ σε σας! Ολα προχωρανε τέλεια!!!

@antzy9 μου ευχομαι να εισαι η επόμενη!!! Πώς πας???

@sansa εχεις περασει πολλα ομως μην το βαζεις κατω. Δεν θελω να σου ξαναπω για τον φυσικο κυκλο, γιατι δεν θελω να το εκλαβεις ως εμμονή από μέρους μου. Αλλωστε σου ειπαν κ τα κορίτσια τη γνώμη τους γι αυτο. Απλά στο λεω γιατι δεν εχουν εξαντληθεί οι επιλογές σου. Εχεις ακομη να δοκιμασεις κι αυτην την μέθοδο αν θελήσεις. Ποτέ δεν ξέρεις αν δεν το προσπαθήσεις. Ευχομαι να παει καλα εστω αυτο το ενα ωαριο αυτού του κύκλου! Και φυσικα μακαρι να πανε και τα δυο καλα! 

Φιλια σε ολα τα κοριτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Rinaki88 πολλα συγχαρητηρια!!! Ολα να πανε καλα!!!! Τελεια νεα!!!

@semarbosi μπραβο κ σε σας! Ολα προχωρανε τέλεια!!!

@antzy9 μου ευχομαι να εισαι η επόμενη!!! Πώς πας???

@sansa εχεις περασει πολλα ομως μην το βαζεις κατω. Δεν θελω να σου ξαναπω για τον φυσικο κυκλο, γιατι δεν θελω να το εκλαβεις ως εμμονή από μέρους μου. Αλλωστε σου ειπαν κ τα κορίτσια τη γνώμη τους γι αυτο. Απλά στο λεω γιατι δεν εχουν εξαντληθεί οι επιλογές σου. Εχεις ακομη να δοκιμασεις κι αυτην την μέθοδο αν θελήσεις. Ποτέ δεν ξέρεις αν δεν το προσπαθήσεις. Ευχομαι να παει καλα εστω αυτο το ενα ωαριο αυτού του κύκλου! Και φυσικα μακαρι να πανε και τα δυο καλα! 

Φιλια σε ολα τα κοριτσια! 

ειμαι στην 4η μερα ετ σημερα αλλα νιωθω πολυ φουσκωμενη τη κοιλια μου λες κ θα σπασει!!!!!.βεβαια κανω καθε μερα ενεσεις προγεστερονης κ αντιπηκτικές..ασε που η ζυγαρια με δειχνει πανω 2 κιλα......ετσι πρεπει να νιωθω????ετσι νιωθατε κ εσεις κοριτσια?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@Rinaki88 συγχαρητήρια κοπελιά!!!!Δόξα το Θεό και κάτι ευχάριστο!!!!

@sansa μου σε καταλαβαίνω το ξέρεις να παρακαλάμε όμως να είναι καλό αυτό το ένα και δεν πειράζει μην στεναχωριέσαι ... και εγώ που πήρα τα δύο τζούφια ήταν.... νομίζω πως ο φυσικός δίνει καλύτερη ποιότητα. Το πολύ πολύ κάνε κι ένα φυσικό τον επόμενο κύκλο μαζί με την αντιβίωση για τον Νίκα μην πάει χαμένος,,,, κάνε μια καλή εξήγηση με τον γιατρό σου για το οικονομικό μπορεί να σε βοηθήσει. 

@semarbosi σε ευχαριστώ μου δίνεις κουράγιο! Πόσα κατάφερες να βάλεις αυτή τη φορά;

@Magaiver μου ναι είχε έρθει η εμβρυολόγος   στην ανάνηψη κιόλας και με ενημέρωσε πως δεν τα βλέπει και τόσο καλά οπότε την είχα πάρει την κρυάδα!!! Απογοητεύομαι ώρες ώρες και φοβάμαι πως δεν θα τα καταφέρω ,,, μετά βρίσκω λίγα αποθέματα ελπίδας και λέω να συνεχίσω ! 

 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Rinaki88 πολλα συγχαρητηρια!!! Ολα να πανε καλα!!!! Τελεια νεα!!!

@semarbosi μπραβο κ σε σας! Ολα προχωρανε τέλεια!!!

@antzy9 μου ευχομαι να εισαι η επόμενη!!! Πώς πας???

@sansa εχεις περασει πολλα ομως μην το βαζεις κατω. Δεν θελω να σου ξαναπω για τον φυσικο κυκλο, γιατι δεν θελω να το εκλαβεις ως εμμονή από μέρους μου. Αλλωστε σου ειπαν κ τα κορίτσια τη γνώμη τους γι αυτο. Απλά στο λεω γιατι δεν εχουν εξαντληθεί οι επιλογές σου. Εχεις ακομη να δοκιμασεις κι αυτην την μέθοδο αν θελήσεις. Ποτέ δεν ξέρεις αν δεν το προσπαθήσεις. Ευχομαι να παει καλα εστω αυτο το ενα ωαριο αυτού του κύκλου! Και φυσικα μακαρι να πανε και τα δυο καλα! 

Φιλια σε ολα τα κοριτσια! 

Σας ευχαριστώ πολύ γλυκουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...