Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni73 είπε:

Γεία σου Δέσποινα ... εύχομαι όλα να είναι θετικά και να προχωρήσεις κανονικά στην διέγερση.... ένα ένα όχι όλα μαζί γιατί δεν παλεύονται , ας ξεκινήσεις με το καλό και εδώ είμαστε κι εμείς θα το πάμε βήμα βήμα!!!!  

Νασαι καλα κοριτσι μου!!! Σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

1573.3

Μπραβο μπεμπε μου! Ολα πανε πολυ καλα! Συγχαρητηρια!!! 

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποινα καλωσηρθες στην παρεα! Ευχομαι ολα να πανε καλα! Τι εγινε τελικα? Σε ενημερωσαν για το αν θα ξεκινησεις?

Δεν εχω να σου πω κατι διαφορετικο απο αυτα που σου εγραψαν τα κορίτσια. Ενα βήμα τη φορά. Ολα θα γινουν. 

Περασαμε ολες απο το σταδιο που βρισκεσαι και σε καταλαβαινουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Μπραβο μπεμπε μου! Ολα πανε πολυ καλα! Συγχαρητηρια!!! 

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποινα καλωσηρθες στην παρεα! Ευχομαι ολα να πανε καλα! Τι εγινε τελικα? Σε ενημερωσαν για το αν θα ξεκινησεις?

Δεν εχω να σου πω κατι διαφορετικο απο αυτα που σου εγραψαν τα κορίτσια. Ενα βήμα τη φορά. Ολα θα γινουν. 

Περασαμε ολες απο το σταδιο που βρισκεσαι και σε καταλαβαινουμε! 

Ακομα ειμαι πανω απο το τηλ!!! Μεχρι τις 6 θα ξερω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλέ @bebe2 τι χοριακαρα είναι αυτή!!!άντε με το καλό ο υπέρηχος τώρα!

@Πλατανακη Δεσποινα καλό ξεκίνημα σου εύχομαι!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

λετε να ειναι δυο??

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!! Να ειναι 2 γερα πλασματακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!! Να ειναι 2 γερα πλασματακια!

ευχαριστω πολυ!! καλη επιτυχια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εντάξει το βρήκα στο translate! Μας πετάει και γαλλικές φράσεις τώρα ή @Kat-Cat σημαίνει στερεοποιημενο σκυρόδεμα αλλά πάλι δε καταλαβαίνω το συσχετισμο? μαλλον οι γάλλοι κάπως αλλιώς θα το λένε.

ακριβως οπλισμενο σκυροδεμα. Εννοουσα εχει τοσο ντουρο σπερμα που θα κανεις τριδυμα ετσι με τη μια, αυτο επρεπε να το πεις. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις πηρα τις εξετασεις! Τις εστειλα του γιατρου με μειλ και παλι περιμενω!!! Να σας τις πω??? FSH 9.34 E2 49.1 PRG 1.68

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

λετε να ειναι δυο??

Μπεμπέκι μουυυυ. Είδες που όλα είναι καλά; Τί ωραία. Τέρμα οι χοριακές τώρα! Μακάρι να είναι δίδυμα μπεμπέκι μου υπάρχουν καλές πιθανότητες με βάση τις τιμές. Σου εύχομαι όπως και να έχει να έχεις την πιο τέλεια εγκυμοσύνη του κόσμου με κατάγερο/α μωρό/α. Αυτό έχει σημασία. (Εγώ θέλω να μου φυλάξεις μια νυφούλα μην ξεχνιόμαστε ε;). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

ευχαριστω πολυ!! καλη επιτυχια!!! 

μπράβο κοριτσάκι!!1 Ευχομαι καλη κυηση απο καρδιας!! Ολα να πανε τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπεμπέκι μουυυυ. Είδες που όλα είναι καλά; Τί ωραία. Τέρμα οι χοριακές τώρα! Μακάρι να είναι δίδυμα μπεμπέκι μου υπάρχουν καλές πιθανότητες με βάση τις τιμές. Σου εύχομαι όπως και να έχει να έχεις την πιο τέλεια εγκυμοσύνη του κόσμου με κατάγερο/α μωρό/α. Αυτό έχει σημασία. (Εγώ θέλω να μου φυλάξεις μια νυφούλα μην ξεχνιόμαστε ε;). 

αχ ναι!!! ολα καλα ευτυχως να δουμε και τον υπερηχο ! οχι οχι εχω κανει κρατηση! 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μπράβο κοριτσάκι!!1 Ευχομαι καλη κυηση απο καρδιας!! Ολα να πανε τελεια

ευχαριστω πολυυυ 

 

και στα δικα σας κοριτσια μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 μπράβο!!!!Τέλεια τιμη!Ανυπομονω να δούμε εάν είναι δύο τώρα?

@Πλατανακη Δεσποινα Μια χαρά οι τιμές! Ξεκινάς άρα? Μας πέτυχες και σε καλή φάση που έχουμε θετικές χοριακες κοπέλα μου. Να σας φέρει γούρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Με προσέβαλαν εμμέσως πλην σαφώς λεγοντας μου ασχετοι μπηχτες ότι εγώ θα κάνω δίδυμα τώρα λέει έτσι τα κάνουν,ασχετος που δε ξέρει καν τι κάνω,απλα και μόνο επειδή δεν έχω κάνει ακόμα.

Κ ναι θα κάνεις Μπλουμπλούκα μου κ όλοι αυτοί με τις μπηχτές να πάνε να ασχοληθούν με την δική τους ζωή που κατά πάσα πιθανότητα θα είναι μίζερη με αυτη τη συμπεριφορά κ τις αρχές που δεν έλαβαν ποτέ...  Μην υπολογίζεις τέτοια κοριτσάκι μου. Δυστυχώς ο κόσμος βγάζει κακία. Να μπενουν από το ένα αυτί κ να βγενουν από το άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

 @bebe2 τις εδομάδες κύησης τις μετράνε από την περίοδο, αλλά  έχουν πιο καλή γνώση για πητ και γενικά για την ανάπτυξη του εμβρύου επειδή ξέρουμε ακριβώς και την ημερομηνία σύλληψης στην εξ. Άρα ξέρουμε ότι σίγουρα θα έπρεπε να είναι τόσο ο σάκος ή να ακούμε καρδιά, ενώ στη φυσική παίζει γιατί δεν ξέρουμε ακριβώς άρα μπορεί το έμβρυο να είναι όντως λιγότερων ή και περισσότερων ημερών. 

Κορίτσια μην ακούτε κανέναν. Όλοι αυτοί θα πουν το μακρύ και το κοντό τους για οτιδήποτε. Το θέμα είναι ότι εμείς μαι χαρά είμαστε  και για αυτό τους ακούμε όλους βερεσέ. Από πότε δηλαδή είναι κακό ένας άνθρωπος να κάνει εξωσωματική; Φόνο κάνουμε; Εγώ το φόνο, την κλεψιά και τα ψέμματα ξέρω για κακό. Η μαμά μου, μου έλεγε να μη λέω ψέμματα, όχι να μην κάνω εξωσωματική. Επίσης μου έλεγε να μην κοροϊδεύω τα άλλα παιδάκια γιατί αν κάποιος είναι διαφορετικός από εμένα, προφανώς με βλέπει και εκείνος διαφορετική και δεύτερον αν ένα παιδάκι έχει πρόβλημα π.χ δεν μπορεί να περπατήσει μπορεί και εγώ κάποια μέρα να μη μπορώ και τότε δε θα μου αρέσει κ καθόλου να με κοροϊδεύουν. Μου έλεγε ότι ίσα-ίσα πρέπει να το σέβομαι και να το θαυμάζω περισσότερο για την προσπάθεια που κάνει να έρχεται στο σχολείο, ενώ του είναι πιο δύσκολο από εμένα που μπορώ να περπατήσω. Δεν ξέρω, σ' αυτούς προφανώς η μαμά τους έλεγε ότι είναι πολύ καλύτεροι από το παιδάκι που δεν μπορεί να περπατήσει, λες και έκαναν κανένα κατόρθωμα. Το κατόρθωμα πάντως το παιδάκι που δεν περπατούσε το έκανε.  Τέλος πάντων  ο καθένας τα βλέπει όπως θέλει σε αυτή τη ζωή, αυτό όμως δεν αλλάζει την αντικειμενική πραγματικότητα. Σημασία για μένα έχει όχι αν θα φέρεις στον κόσμο ένα παιδί με φυσική σύλληψη ή εξωσωματική ή ακόμα και αν θα υιοθετήσεις ένα παιδί, αλλά το αν θα το μεγαλώσεις με αγάπη. Βέβαια για κάποιους μπορεί να μετράει μόνο το πώς θα το πιάσεις. Εδώ κάποιοι καλοθελητές λένε ότι άλλο η καισαρική , άλλο ο φυσικός τοκετός. Με τον φυσικό τοκετό, όσο να ναι είσαι περισσότερο ''μάνα''. Ούτε αυτό το καταλαβαίνω. Αλλά αν κάνω παιδί και γεννήσω με καισαρική, τους παραχωρώ το δικαίωμα να είναι περισσότερο μάνες. Κόντρα θα πάμε τώρα; Η βλακεία είναι ανίκητη!

 

????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια είμαι 9η μέρα και με πεθαίνουν οι ωοθήκες στο πόνο όπως μετά την ωοληψια,και οι δυο.

ίσως είναι από την προηγούμενη διέγερση? Δεν παίρνεις τον γιατρό να του το πεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

ίσως είναι από την προηγούμενη διέγερση? Δεν παίρνεις τον γιατρό να του το πεις?

Πήρα buscopan,σκεφτομαι μήπως επειδή επαναλειτουργουν τώρα μηπως είναι από αυτο,μου είχαν σταματήσει οι πόνοι και τώρα που ετοιμάζεται μάλλον για ωορρηξία με πεθαίνουν αλλά με παραξενευει που πονάνε και οι δύο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Πήρα buscopan,σκεφτομαι μήπως επειδή επαναλειτουργουν τώρα μηπως είναι από αυτο,μου είχαν σταματήσει οι πόνοι και τώρα που ετοιμάζεται μάλλον για ωορρηξία με πεθαίνουν αλλά με παραξενευει που πονάνε και οι δύο.

Από τα φάρμακα θα είναι. Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

αχ ναι!!! ολα καλα ευτυχως να δουμε και τον υπερηχο ! οχι οχι εχω κανει κρατηση! 

ευχαριστω πολυυυ 

 

και στα δικα σας κοριτσια μου ❤️

Μπράβο! Προχωράς δυναμικά. Ωραία είναι τα δίδυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Μολις πηρα τις εξετασεις! Τις εστειλα του γιατρου με μειλ και παλι περιμενω!!! Να σας τις πω??? FSH 9.34 E2 49.1 PRG 1.68

Ο,τι έγραψες παραπάνω για τα βήματα είναι κάτι που ισχύει για όλες μας, οι ίδιες αγωνίες.

Με το καλό σου εύχομαι να αρχίσεις. Με φάρμακα ή με φυσικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...