Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Πολλή. Εσείς οι φρεκοεγκυούλες μου είστε καλά; 

Εγώ καλά είμαι έχω που και που τα ροζ μου και με πιάνει το άγχος μου ! Αύριο θα ξανά κάνω χοριακη να δούμε πως πάμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου πραγματικά νεκρική σιγή σήμερα.. Η @Bloublou85 να είναι καλά με την γαστρεντερίτιδα? Εξαφανίστηκε και εκείνη..

Mag μου ησυχία, τάξη και ασφάλεια σήμερα. Αύριο θα επανέλθουμε δριμύτερες είμαι σίγουρη. Άντε ελάτε Ελλάδα. Θα έρθετε και στις γιορτές ή μόνο μετά για την εξ;

@bebe2, μπεμπέκι μου μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε. Θα ξανακάνεις την Παρασκευή χοριακή;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Mag μου ησυχία, τάξη και ασφάλεια σήμερα. Αύριο θα επανέλθουμε δριμύτερες είμαι σίγουρη. Άντε ελάτε Ελλάδα. Θα έρθετε και στις γιορτές ή μόνο μετά για την εξ;

@bebe2, μπεμπέκι μου μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε. Θα ξανακάνεις την Παρασκευή χοριακή;

 

 

Αύριο θα κάνω και πολύ άντεξα ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η bebe2 είπε:

Αύριο θα κάνω και πολύ άντεξα ! :)

Καλά αγαπούλα μου, τέλεια θα βγει η τιμούλα σου. Αχ κορίτσάκι μου δεν φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω. Αυτό το άγχος δεν σταματάει ούτε στιγμή! Φιλάκια και προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Και καλή επιτυχία (που είμαι σίγουρη ότι θα έχεις). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω γιατί το έχω απορία ! Στην φυσιολογική σύλληψη μετράμε την εγκυμοσύνη από την τελευταία περίοδο στην εξωσωματική την μετράμε από την έμβρυο μεταφορά + της μέρες που είναι το έμβρυο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Να σας ρωτήσω γιατί το έχω απορία ! Στην φυσιολογική σύλληψη μετράμε την εγκυμοσύνη από την τελευταία περίοδο στην εξωσωματική την μετράμε από την έμβρυο μεταφορά + της μέρες που είναι το έμβρυο ?

Απ’ οτι θυμάμαι ´οχι bebe μου. Κάπως υπολογίζεται από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου σου, αλλά εκτός από τις 3 ημέρες των εμβρύων υπολογίζονται κ κάποιες άλλες επιπλέον. Την επόμενη εβδομάδα θα ακούσετε καρδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Απ’ οτι θυμάμαι ´οχι bebe μου. Κάπως υπολογίζεται από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου σου, αλλά εκτός από τις 3 ημέρες των εμβρύων υπολογίζονται κ κάποιες άλλες επιπλέον. Την επόμενη εβδομάδα θα ακούσετε καρδιά;

Δεν ξέρω αν θα ακούσουμε καρδιά η θα δούμε σάκο ! Αύριο που θα τον πάρω για τα αποτελέσματα της χοριακης θα τον ρωτήσω ! Εσείς ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου πραγματικά νεκρική σιγή σήμερα.. Η @Bloublou85 να είναι καλά με την γαστρεντερίτιδα? Εξαφανίστηκε και εκείνη..

Hallo! Καλά ειμαι με τη γαστρεντερίτιδα συνηλθα,απ το καραφλιασμα κινδυνευω! Τι μου κάνετε εσεις; Ή συμπεθερουλα; @Πιου-πιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Hallo! Καλά ειμαι με τη γαστρεντερίτιδα συνηλθα,απ το καραφλιασμα κινδυνευω! Τι μου κάνετε εσεις; Ή συμπεθερουλα; @Πιου-πιου

Ποιος σε πείραξε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Δεν ξέρω αν θα ακούσουμε καρδιά η θα δούμε σάκο ! Αύριο που θα τον πάρω για τα αποτελέσματα της χοριακης θα τον ρωτήσω ! Εσείς ? 

Τετάρτη θα πάμε τελικά κ αν είναι όλα καλά θα πρέπει να ακούσουμε καρδιά. Πόσο περίεργο μου φαινεται που κάνουμε τέτοια συζήτηση... προχθές ούτε που το φανταζόμουν για τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Να μαζευτούμε να εξολοθρευσουμε τον οχτρο!

Βρε να μαζευτούμε!!! Τι σου είπαν κοριτσάκι μου; Μην σε αγγίζει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Βρε να μαζευτούμε!!! Τι σου είπαν κοριτσάκι μου; Μην σε αγγίζει τιποτα

Με προσέβαλαν εμμέσως πλην σαφώς λεγοντας μου ασχετοι μπηχτες ότι εγώ θα κάνω δίδυμα τώρα λέει έτσι τα κάνουν,ασχετος που δε ξέρει καν τι κάνω,απλα και μόνο επειδή δεν έχω κάνει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Με προσέβαλαν εμμέσως πλην σαφώς λεγοντας μου ασχετοι μπηχτες ότι εγώ θα κάνω δίδυμα τώρα λέει έτσι τα κάνουν,ασχετος που δε ξέρει καν τι κάνω,απλα και μόνο επειδή δεν έχω κάνει ακόμα.

Α σε καταλαβαινω ! Μη δίνεις σημασία !! Μην απαντάς καν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η bebe2 είπε:

Α σε καταλαβαινω ! Μη δίνεις σημασία !! Μην απαντάς καν 

Με ξέρεις να μην απανταω;? Και τρίδυμα του λέω μπορώ να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Με ξέρεις να μην απανταω;? Και τρίδυμα του λέω μπορώ να κάνω.

Το κακό είναι ότι ο κόσμος δεν σκεφτεται ανοίγουν το στόμα τους και λένε ότι να ναι !εγώ πριν μιλούσα με μια "φίλη" στο τηλέφωνο και επειδή χασμουριομουν μου λέει μηπως έχεις και καθυστέρηση ?? Ψάχνουν κάτι να βρουν να πιυν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Το κακό είναι ότι ο κόσμος δεν σκεφτεται ανοίγουν το στόμα τους και λένε ότι να ναι !εγώ πριν μιλούσα με μια "φίλη" στο τηλέφωνο και επειδή χασμουριομουν μου λέει μηπως έχεις και καθυστέρηση ?? Ψάχνουν κάτι να βρουν να πιυν 

Με πείραξε πολύ πρώτον γιατί ήταν άσχετος κ το πήγε αμέσως ότι εσυ θα κάνεις εξωσωματική ας πούμε χωρίς να ξέρει τίποτα,να κάνεις λέει δίδυμα τώρα έτσι τα κάνουν.δεν μου αρέσει να ακούω να ειρωνευονται έτσι γυναίκες που περνάνε τόσα για να γίνουν μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Με πείραξε πολύ πρώτον γιατί ήταν άσχετος κ το πήγε αμέσως ότι εσυ θα κάνεις εξωσωματική ας πούμε χωρίς να ξέρει τίποτα,να κάνεις λέει δίδυμα τώρα έτσι τα κάνουν.δεν μου αρέσει να ακούω να ειρωνευονται έτσι γυναίκες που περνάνε τόσα για να γίνουν μανούλες.

Δεν έχουν ούτε τη νοημοσύνη ούτε την παιδεια να το καταλάβουν ! Ξέρω πως νιώθεις ! Όλες νομίζω ξέρουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Με πείραξε πολύ πρώτον γιατί ήταν άσχετος κ το πήγε αμέσως ότι εσυ θα κάνεις εξωσωματική ας πούμε χωρίς να ξέρει τίποτα,να κάνεις λέει δίδυμα τώρα έτσι τα κάνουν.δεν μου αρέσει να ακούω να ειρωνευονται έτσι γυναίκες που περνάνε τόσα για να γίνουν μανούλες.

Ο κόσμος είναι δυστυχώς κ αδιάκριτος αλλά και αφελής. Πού ξέρει ο καθένας εάν έχει λεφτά για εξωσωματική και εάν έχει κ την ψυχική-σωματικη δύναμη να το κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η France είπε:

Ο κόσμος είναι δυστυχώς κ αδιάκριτος αλλά και αφελής. Πού ξέρει ο καθένας εάν έχει λεφτά για εξωσωματική και εάν έχει κ την ψυχική-σωματικη δύναμη να το κάνει.

Βασικά δεν γνωρίζουν ότι υπάρχει κάποιο θέμα,μπορει να μη θέλουμε ακόμα δηλαδη,καλα και ντε πρέπει αμέσως να κάνουμε παιδια κι αν δε τα κάνεις αμέσως έχεις πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Βασικά δεν γνωρίζουν ότι υπάρχει κάποιο θέμα,μπορει να μη θέλουμε ακόμα δηλαδη,καλα και ντε πρέπει αμέσως να κάνουμε παιδια κι αν δε τα κάνεις αμέσως έχεις πρόβλημα.

Εγώ αυτήν την ιστορία την ζω 5 χρόνια τώρα ! Με πληγώνε τόσο πολύ μέχρι που σταμάτησα να ασχολούμαι και ηρέμησα ! Τώρα οποίος πει η με ρωτήσει κάτι τον βάζω στη θέση του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @bebe2 τις εδομάδες κύησης τις μετράνε από την περίοδο, αλλά  έχουν πιο καλή γνώση για πητ και γενικά για την ανάπτυξη του εμβρύου επειδή ξέρουμε ακριβώς και την ημερομηνία σύλληψης στην εξ. Άρα ξέρουμε ότι σίγουρα θα έπρεπε να είναι τόσο ο σάκος ή να ακούμε καρδιά, ενώ στη φυσική παίζει γιατί δεν ξέρουμε ακριβώς άρα μπορεί το έμβρυο να είναι όντως λιγότερων ή και περισσότερων ημερών. 

Κορίτσια μην ακούτε κανέναν. Όλοι αυτοί θα πουν το μακρύ και το κοντό τους για οτιδήποτε. Το θέμα είναι ότι εμείς μαι χαρά είμαστε  και για αυτό τους ακούμε όλους βερεσέ. Από πότε δηλαδή είναι κακό ένας άνθρωπος να κάνει εξωσωματική; Φόνο κάνουμε; Εγώ το φόνο, την κλεψιά και τα ψέμματα ξέρω για κακό. Η μαμά μου, μου έλεγε να μη λέω ψέμματα, όχι να μην κάνω εξωσωματική. Επίσης μου έλεγε να μην κοροϊδεύω τα άλλα παιδάκια γιατί αν κάποιος είναι διαφορετικός από εμένα, προφανώς με βλέπει και εκείνος διαφορετική και δεύτερον αν ένα παιδάκι έχει πρόβλημα π.χ δεν μπορεί να περπατήσει μπορεί και εγώ κάποια μέρα να μη μπορώ και τότε δε θα μου αρέσει κ καθόλου να με κοροϊδεύουν. Μου έλεγε ότι ίσα-ίσα πρέπει να το σέβομαι και να το θαυμάζω περισσότερο για την προσπάθεια που κάνει να έρχεται στο σχολείο, ενώ του είναι πιο δύσκολο από εμένα που μπορώ να περπατήσω. Δεν ξέρω, σ' αυτούς προφανώς η μαμά τους έλεγε ότι είναι πολύ καλύτεροι από το παιδάκι που δεν μπορεί να περπατήσει, λες και έκαναν κανένα κατόρθωμα. Το κατόρθωμα πάντως το παιδάκι που δεν περπατούσε το έκανε.  Τέλος πάντων  ο καθένας τα βλέπει όπως θέλει σε αυτή τη ζωή, αυτό όμως δεν αλλάζει την αντικειμενική πραγματικότητα. Σημασία για μένα έχει όχι αν θα φέρεις στον κόσμο ένα παιδί με φυσική σύλληψη ή εξωσωματική ή ακόμα και αν θα υιοθετήσεις ένα παιδί, αλλά το αν θα το μεγαλώσεις με αγάπη. Βέβαια για κάποιους μπορεί να μετράει μόνο το πώς θα το πιάσεις. Εδώ κάποιοι καλοθελητές λένε ότι άλλο η καισαρική , άλλο ο φυσικός τοκετός. Με τον φυσικό τοκετό, όσο να ναι είσαι περισσότερο ''μάνα''. Ούτε αυτό το καταλαβαίνω. Αλλά αν κάνω παιδί και γεννήσω με καισαρική, τους παραχωρώ το δικαίωμα να είναι περισσότερο μάνες. Κόντρα θα πάμε τώρα; Η βλακεία είναι ανίκητη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου πολύ όμορφα τα είπες!!! Για τις γιορτές θα μείνουμε Γερμανία. Στις 2 Ιανουάριου θα πάμε Ελλάδα για να ξεκινήσουμε την εξωσωματική θεωρητικα 3-4 Ιανουαρίου. 

@bebe2 καλά αποτελέσματα σήμερα με την χοριακη! 

Καλημέρα κορίτσια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...