Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η satya είπε:

Μα αυτό είναι το τρελό, πας κάπου για να νιώσεις ασφάλεια και όχι για να γίνεις γιατρός στην θέση του γιατρού. Εμένα ο προηγούμενος μετά από 6 φυσικούς κύκλους με ρώταγε πως να προχωρήσουμε στον επόμενο, λες και ήμουνα βοηθός του....

Ε ναι είναι για γέλια.Αν είχα σου λέω χρήματα θα τον άλλαζα,με το κέντρο δεν έχω πρόβλήμα,απλά δε μπορώ ο συγκεκριμένος να βλέπει τις αποτυχίες και να κάνει συνέχεια τα ίδια.Με κούρασε,κάθε φορά πρέπει να προτείνω εγώ κάτι άλλο.Τώρα να δούμε πώς θα δεχτεί αυτό το καινούργιο που είπα στη συνεργάτη του στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Μα αυτό είναι το τρελό, πας κάπου για να νιώσεις ασφάλεια και όχι για να γίνεις γιατρός στην θέση του γιατρού. Εμένα ο προηγούμενος μετά από 6 φυσικούς κύκλους με ρώταγε πως να προχωρήσουμε στον επόμενο, λες και ήμουνα βοηθός του....

Χαχαχα κι όμως έτσι κάνουν,εμενα χτες έτσι είπε,κανε ότι θες λέει θες να τα βαλεις βαλτα δε θες κατεψυξε τα.γιατρε του λέω εσείς θα κρίνετε αν είναι καλές οι συνθήκες κ μου απαντάει,εγω τα βάζω γενικά.δηλ πειράματα θα κάνουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαχα κι όμως έτσι κάνουν,εμενα χτες έτσι είπε,κανε ότι θες λέει θες να τα βαλεις βαλτα δε θες κατεψυξε τα.γιατρε του λέω εσείς θα κρίνετε αν είναι καλές οι συνθήκες κ μου απαντάει,εγω τα βάζω γενικά.δηλ πειράματα θα κάνουμε;

Υπευθυνότητα καμία, όντως για γέλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν πιστεύω ότι είναι τόσο μ@@@ οι γιατροί, αλλά κάποιες καταστάσεις έχουν τα υπέρ  και τα κατά τους. Τότε πιστεύω αφήνουν την απόφαση επάνω μας γιατί η ιατρική δεν είναι μαθηματικά 2 +2=4. Σου λέει αν πχ ξανακάνω ωοληψια μπορεί και να πάρω 2 ωραία ωάρια ή και τίποτα, αλλά αφού έχω έμβρυα μήπως να προχωρήσω αφού μπορεί να πετύχω με αυτά και να μην ταλαιπωρω τη γυναίκα;  Άρα σε αυτές τις περιπτώσεις σου λέει αποφάσισε εσύ πόσο αντέχεις ψυχολογικά,οικονομικα κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια εγώ δεν πιστεύω ότι είναι τόσο μ@@@ οι γιατροί, αλλά κάποιες καταστάσεις έχουν τα υπέρ  και τα κατά τους. Τότε πιστεύω αφήνουν την απόφαση επάνω μας γιατί η ιατρική δεν είναι μαθηματικά 2 +2=4. Σου λέει αν πχ ξανακάνω ωοληψια μπορεί και να πάρω 2 ωραία ωάρια ή και τίποτα, αλλά αφού έχω έμβρυα μήπως να προχωρήσω αφού μπορεί να πετύχω με αυτά και να μην ταλαιπωρω τη γυναίκα;  Άρα σε αυτές τις περιπτώσεις σου λέει αποφάσισε εσύ πόσο αντέχεις ψυχολογικά,οικονομικα κλπ.

Φιλενάδα!!!! Πήρες το μέρος του γιατρού;;;θα αρχίσουμε τους συμπεθεροκαβγαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια εγώ δεν πιστεύω ότι είναι τόσο μ@@@ οι γιατροί, αλλά κάποιες καταστάσεις έχουν τα υπέρ  και τα κατά τους. Τότε πιστεύω αφήνουν την απόφαση επάνω μας γιατί η ιατρική δεν είναι μαθηματικά 2 +2=4. Σου λέει αν πχ ξανακάνω ωοληψια μπορεί και να πάρω 2 ωραία ωάρια ή και τίποτα, αλλά αφού έχω έμβρυα μήπως να προχωρήσω αφού μπορεί να πετύχω με αυτά και να μην ταλαιπωρω τη γυναίκα;  Άρα σε αυτές τις περιπτώσεις σου λέει αποφάσισε εσύ πόσο αντέχεις ψυχολογικά,οικονομικα κλπ.

Ίσως να σκέφτονται και έτσι ή ανάλογα και με την περίπτωση της κάθε κοπέλας.Απλά κάποιοι όταν δε πετυχαίνουν με τη πρώτη μετά σε βλέπουν διαφορετικά,ιδίως αν είσαι και πάνω από 40.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την @Πιου-πιου

@sansa μου εχεις σκεφτει οτι τα femara μπορει να βοηθουν στην ποιοτητα των ωαριων σου? Γιατι αυτο που ενδιαφερει κυριως δεν ειναι ο αριθμος. Αλλα η ποιοτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Συμφωνώ με την @Πιου-πιου

@sansa μου εχεις σκεφτει οτι τα femara μπορει να βοηθουν στην ποιοτητα των ωαριων σου? Γιατι αυτο που ενδιαφερει κυριως δεν ειναι ο αριθμος. Αλλα η ποιοτητα. 

Δε ξέρω βρε κορίτσι σε τί βοηθούν πια.Αλλά δε πρέπει να αλλάξουμε και κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Φιλενάδα!!!! Πήρες το μέρος του γιατρού;;;θα αρχίσουμε τους συμπεθεροκαβγαδες!

Κόρη γιατρού είμαι. Δε μπορώ να μην πάρω τα κομμάτια του μπαμπάκα μου. Και σάνσα μου πάλι δε συμφωνώ. Πιστεύω ότι όταν έχουν μια κοπέλα που δυσκολεύεται και παλεύει δεν την βλέπουν σα χαμένη περίπτωση. Πιο πολύ θέλουν να πετύχει. Απλά εκεί κιόλας τα χάνουν και βάζουν την ψυχολογία μας πάνω από όλα.

@nikona μου βοήθεια. Προστάτεψέ με από τη συμπεθέρα. Έχει και θάρρος και θα μου βγάλει τα μάτια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Δε ξέρω βρε κορίτσι σε τί βοηθούν πια.Αλλά δε πρέπει να αλλάξουμε και κάτι;

@sansa μου επίτρεψέ μου αλλά νομιζω πως δεν εχουμε τις καταλληλες γνωσεις εγω εσυ και η καθεμία για να παιρνουμε τις αποφασεις. 

Το αν βοηθάει και πού βοηθάει το ξέρουν οι γιατροί.  Απλα καλο θα ηταν να δουλεψεις λιγο μεσα στο μυαλο σου κ το θεμα της ποιοτητας οπως ειπα.  

Και δεν θελω να επαναλαμβανομαι και να γινομαι ισως κουραστικη αλλα θα σου πω σε περιπτωση που δεν θυμασαι την περιπτωση μου. Ειμαι 34. Εκανα διεγερση με πρωτοκολλο ανταγωνιστων και πηραμε 3 ωάρια ΜΟΝΟ!!! Κι ομως το ενα απο αυτα εμφυτευθηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa μου επίτρεψέ μου αλλά νομιζω πως δεν εχουμε τις καταλληλες γνωσεις εγω εσυ και η καθεμία για να παιρνουμε τις αποφασεις. 

Το αν βοηθάει και πού βοηθάει το ξέρουν οι γιατροί.  Απλα καλο θα ηταν να δουλεψεις λιγο μεσα στο μυαλο σου κ το θεμα της ποιοτητας οπως ειπα.  

Και δεν θελω να επαναλαμβανομαι και να γινομαι ισως κουραστικη αλλα θα σου πω σε περιπτωση που δεν θυμασαι την περιπτωση μου. Ειμαι 34. Εκανα διεγερση με πρωτοκολλο ανταγωνιστων και πηραμε 3 ωάρια ΜΟΝΟ!!! Κι ομως το ενα απο αυτα εμφυτευθηκε. 

Εγώ πάντως λέω ότι είναι και καθαρά θέμα τύχης.Πότε θα βρεις το καλό το ωάριο.Είναι και το timing που λένε.Εμείς πότε θα σταθούμε τυχεροί δε ξέρω;Εντάξει δε βγάζω το γιατρό μου άκυρο,αλοίμονο,αλλά απλά δε μου αρέσει που δε δοκιμάζει κάτι το διαφορετικό.Α και αυτή τη φορά θα κάνω για πρώτη φορά ετ σε κατεψυγμένο κύκλο,δε το έχω κάνει ποτέ,όλο σε φρέσκο έκανα,για να δούμε,μήπως μου ταιριάξει καλύτερα,όταν βέβαια καταφέρω να μαζέψω τα έμβρυα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Εγώ πάντως λέω ότι είναι και καθαρά θέμα τύχης.Πότε θα βρεις το καλό το ωάριο.Είναι και το timing που λένε.Εμείς πότε θα σταθούμε τυχεροί δε ξέρω;Εντάξει δε βγάζω το γιατρό μου άκυρο,αλοίμονο,αλλά απλά δε μου αρέσει που δε δοκιμάζει κάτι το διαφορετικό.Α και αυτή τη φορά θα κάνω για πρώτη φορά ετ σε κατεψυγμένο κύκλο,δε το έχω κάνει ποτέ,όλο σε φρέσκο έκανα,για να δούμε,μήπως μου ταιριάξει καλύτερα,όταν βέβαια καταφέρω να μαζέψω τα έμβρυα.

Εγω δεν συμφωνώ οτι ειναι καθαρά και μονο θέμα τύχης αλλα θεωρω πως ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας και αυτος!!! Πιστευω πολυ στην τυχη!!! 

Στο ευχομαι η επομενη ετ σου να ειναι η τυχερη σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Εγω δεν συμφωνώ οτι ειναι καθαρά και μονο θέμα τύχης αλλα θεωρω πως ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας και αυτος!!! Πιστευω πολυ στην τυχη!!! 

Στο ευχομαι η επομενη ετ σου να ειναι η τυχερη σας!

Σ¨ευχαριστώ και εγώ το εύχομαι κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου αα έτσι θα λέει μεθαύριο ή κόρη σου στο γιο μου είμαι κ κόρη νομικου?

Και πού να δεις τί θα λέει για τον πατέρα της... Νομίζω εκεί δεν θα τον παίρνει να μιλάει. Θα φοβάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

 

Και πού να δεις τί θα λέει για τον πατέρα της... Νομίζω εκεί δεν θα τον παίρνει να μιλάει. Θα φοβάται. 

Συμπεθέρα αλλιώς μου τα εταξες τα πράγματα,μου ελεγες θα είναι στα ωπα ωπα.θα τη κλέψουμε άμα μας κάνετε τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa να ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου καλή επιτυχία! Μην το γρουσουζευουμε λοιπόν λέγοντας για νίκες φλεγμονες κλπ. Ένα βήμα την φορά! Τώρα ωοληψια την Πέμπτη και ελπίζουμε ? Εγώ θα έλεγα ότι ο παράγων τύχη έχει σημασία αλλά την βοηθάμε κιόλας λιγάκι την τύχη μας..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Εγώ πάντως λέω ότι είναι και καθαρά θέμα τύχης.Πότε θα βρεις το καλό το ωάριο.Είναι και το timing που λένε.Εμείς πότε θα σταθούμε τυχεροί δε ξέρω;Εντάξει δε βγάζω το γιατρό μου άκυρο,αλοίμονο,αλλά απλά δε μου αρέσει που δε δοκιμάζει κάτι το διαφορετικό.Α και αυτή τη φορά θα κάνω για πρώτη φορά ετ σε κατεψυγμένο κύκλο,δε το έχω κάνει ποτέ,όλο σε φρέσκο έκανα,για να δούμε,μήπως μου ταιριάξει καλύτερα,όταν βέβαια καταφέρω να μαζέψω τα έμβρυα.

Σανσούλα μου σίγουρα είναι και πολύ θέμα τύχης. Και σου την ευχόμαστε ολόψυχα. Νομίζω ότι εμείς θέλουμε μόνο να δεις τα θετικά δεδομένα που έχεις σήμερα και να μην χάνεις την εμπιστοσύνη σου ούτε στον εαυτό σου , ούτε στο γιατρό σου. Είναι πολύ δύσκολος ο δρόμος αυτός και χρειαζόμαστε όλες υπομονή και επιμονή. Εγώ πιστεύω ότι όλες θα τα καταφέρουμε και μέσα στις όλες είσαι και εσύ. Θέλω να το πιστέψεις και εσύ αυτό για τον εαυτό σου. Πολλά φιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Συμπεθέρα αλλιώς μου τα εταξες τα πράγματα,μου ελεγες θα είναι στα ωπα ωπα.θα τη κλέψουμε άμα μας κάνετε τέτοια.

Στα ώπα-ώπα θα σου τον έχουμε, τόσα σου έχω τάξει, δεν αλλάζει αυτό αλλά δε νομίζω να μας την κλέψετε. Θα φοβηθεί σου λέω τον μπαμπά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η satya είπε:

Κορίτσια εγώ αύριο θα πάω για scratching και εξέταση Νίκα πινοπόδια! Έχω λίγο άγχος να μην πονέσει, δεν τράβηξα και λίγα με την αιμορραγια λίγες μέρες πριν και είμαι λίγο μαγκωμένη :-(

 

Καλή επιτυχία κορίτσι κ χωρίς πόνο!!!!!! Scratching θα κάνω κ εγώ σε ένα μήνα. Ελπίζω να μας βοηθήσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η satya είπε:

Είναι μια εξέταση για να δουν το ενδομήτριο εαν υπάρχει κάποια φλεγμονή και scratching σου "ψαλιδίζουν" το ενδομήτριο για να αναπλαστεί, κάτι τέτοιο....

Είναι κάτι σαν ξύσιμο ώστε να πάει πιο εύκολα το έμβρυο κ να κολλήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Στα ώπα-ώπα θα σου τον έχουμε, τόσα σου έχω τάξει, δεν αλλάζει αυτό αλλά δε νομίζω να μας την κλέψετε. Θα φοβηθεί σου λέω τον μπαμπά ...

Τι στο καλό συμπεθερο γκάνγκστερ έχω? Φοβάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι κ χωρίς πόνο!!!!!! Scratching θα κάνω κ εγώ σε ένα μήνα. Ελπίζω να μας βοηθήσει!!!!

Ευχαριστώ πολύ θα παρω παυσίπονο πριν σίγουρα! Μακάρι να βοηθήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως εγώ συμφωνώ με την πιου - πιου που συμφωνει με τη νικονα που συμφωνει με τη Γιαδικιαρογλου :P (στο θέμα γιατρών  που αναφερθήκατε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...