Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ελενίτσα μου μπράβο. Με έκανες να χαρώ τώρα! Με το καλό να προχωρήσει.

Ναι έχω ίωση. Και αν ανεβάσω έστω δέκατα, πάει η ετ.

Κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο για τις συμβουλές. Σα να είστε η μανούλα μου. Από το πρωί μαγειρεύει κοτοσουπες. Το τί πορτοκάλι, μέλι,βιταμίνες και γιατροσοφί έχω κάνει δε λέγεται. Και συνέχεια κρεββάτι. Προς το παρόν οριακά 37 (36,9). Το βράδυ είναι τα δύσκολα όμως. 

Τέλος πάντων ότι και να γίνει δεν χάθηκε ο κόσμος. Θα πάω τον άλλο μήνα με την Ελενίτσα! Ε, Λενιω θα είμαστε παρέα λες;

 

θΑ δειξει η αυριανη, σε καθε περιπτωση επειδη θα κανεις ο,τι σου πει ο γιατρος θα ξέρεις ότι ηταν το καλύτερο. Ειτε προχωρήσετε είτε οχι. Στο χειρότερο σενάριο όπως είπες θα πας ενα μηνα μετά δε χαθηκε ο κόσμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου είναι ο βρωμοοκτωβρης.. Εύχομαι να μην σηκώσεις πυρετό αλλά ότι και να συμβεί είναι μόνο ένας μήνας! 

@Eleni73 μπράβο Ελεναρα! Συγχαρητήρια! Θα περιμένουμε νέα για την εξέλιξη του. Δεν θα γίνει εμβρυομεταφορα τώρα σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Irini13i είπε:

Κορίτσια καλημέρα.απο το πρωί μέχρι και τώρα έχω έντονο πονοκέφαλο και δε λέει να περάσει με πονάει έτσι όπως με πονούσε όταν ήταν να μου έρθει περίοδος δος.μεθαυριο είναι να μου έρθει ελπίζω πως όχι γιατί τη Τετάρτη με είπαν να κάνω χοριακή.τι να συμβαίνει τώρα δε ξέρω πείτε μου κ δεις τη γνώμη σας

Δεν παίρνεις φάρμακα? Προγεστερονη κλπ? Μήπως ο πονοκέφαλος είναι παρενέργεια των φαρμάκων? Μακάρι να έχεις θετική χοριακη γιατί όπως ίσως διάβασες είχαμε πολλές αποτυχίες αυτό το μήνα.. Ελπίζω να μας αλλάξεις το κακό σερί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είμαστε όλες τυχερές κορίτσι μου.ξαπλωσα το μεσημέρι και μου πέρασε κάτι σαν ημικρανία ένιωσα ευτυχώς ξελαφρωσα να σαι καλά.φυσικα και παίρνω φάρμακα να θες χαχαχαχαχα.. προγεστερόνη κολπικά ουτροτζεσταν φιλισιν σαλοσπιρ και αντιπηκτική ένεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Irini13i είπε:

Κορίτσια καλημέρα.απο το πρωί μέχρι και τώρα έχω έντονο πονοκέφαλο και δε λέει να περάσει με πονάει έτσι όπως με πονούσε όταν ήταν να μου έρθει περίοδος δος.μεθαυριο είναι να μου έρθει ελπίζω πως όχι γιατί τη Τετάρτη με είπαν να κάνω χοριακή.τι να συμβαίνει τώρα δε ξέρω πείτε μου κ δεις τη γνώμη σας

Ειρήνη μου κάνε λίγο υπομονή και μην χαλάς την καρδούλα σου ... περίμενε μέχρι την τετάρτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι καθε εμπόδιο για καλό λένε ... είμαστε δεν είμαστε ...εδώ μαζί θα είμαστε!!!!!! ❤️

@Magaiver μου οχι δεν θα κάνω ...κατσε να δούμε να μαζέψουμε κανα εμβρυάκι

@Λίτσα 88 σου εύχομαι μια μέγααλη χοριακή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια σας έχασα λίγο. @Eleni73 μπράβο ελενακι μου μακάρι να πάνε όλα καλά κ να προχωρήσει. @Πιου-πιου πως μου είσαι εσύ;δε θέλω άγχη λίγες ωριτσες έμειναν.

Εγώ. Κορίτσια τώρα το βράδυ ποναω στις ωοθήκες κ με τσιμπανε,φοβαμαι μη σκάσουν πριν ξεκινησω τους ανταγωνιστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια σας έχασα λίγο. @Eleni73 μπράβο ελενακι μου μακάρι να πάνε όλα καλά κ να προχωρήσει. @Πιου-πιου πως μου είσαι εσύ;δε θέλω άγχη λίγες ωριτσες έμειναν.

Εγώ. Κορίτσια τώρα το βράδυ ποναω στις ωοθήκες κ με τσιμπανε,φοβαμαι μη σκάσουν πριν ξεκινησω τους ανταγωνιστες.

Βγήκε η εξέταση οκ. Δεν έχω περάσει το 37, άρα ελπίζω. Θα δούμε αύριο. Μη φοβάσαι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Είναι πολύ νωρίς ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Βγήκε η εξέταση οκ. Δεν έχω περάσει το 37, άρα ελπίζω. Θα δούμε αύριο. Μη φοβάσαι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Είναι πολύ νωρίς ακόμα. 

Ωραία,ενα κρυωματακι είναι.φοβαμαι γιατί τη δεύτερη μέρα πριν ξεκινησω το ένα ήταν 8 χιλιοστά,με τις ενεσεις πόσο να μεγαλώνουν τη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ωραία,ενα κρυωματακι είναι.φοβαμαι γιατί τη δεύτερη μέρα πριν ξεκινησω το ένα ήταν 8 χιλιοστά,με τις ενεσεις πόσο να μεγαλώνουν τη μέρα.

Μη φοβάσαι εμένα το τερατακι 2η ημέρα ήταν 11. Μου είπε ότι αν ήταν 10 και κάτω δε θα είχαμε κανένα πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μη φοβάσαι εμένα το τερατακι 2η ημέρα ήταν 11. Μου είπε ότι αν ήταν 10 και κάτω δε θα είχαμε κανένα πρόβλημα. 

Άντε να δουμε,με πονάνε κ νομίζω ότι θα σκάσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άντε να δουμε,με πονάνε κ νομίζω ότι θα σκάσουν.

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άντε να δουμε,με πονάνε κ νομίζω ότι θα σκάσουν.

Μπλουμπλουκα όλα καλά θα πάνε. Εγώ  νομίζω είναι  πολύ καλό σημάδι, δείχνει ότι είναι πολλά και μεγαλώνουν. Δε γίνεται να σπάει τίποτα τόσο νωρίς. Πόσο να έχει γίνει 22; Αποκλείεται. Ποια μέρα αρχιζεις ανταγωνιστή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

 

Μπλουμπλουκα όλα καλά θα πάνε. Εγώ  νομίζω είναι  πολύ καλό σημάδι, δείχνει ότι είναι πολλά και μεγαλώνουν. Δε γίνεται να σπάει τίποτα τόσο νωρίς. Πόσο να έχει γίνει 22; Αποκλείεται. Ποια μέρα αρχιζεις ανταγωνιστή; 

Την έκτη μέρα μεθαύριο το πρωί,η γιατρός μου είχε πει ότι στα 18 γίνεται ή ωορρηξία,με πιασανε κ μένα οι μελαγχολίες μου είδες;αύριο θα είμαστε χαρούμενες που θα είσαι με τα εμβρυακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Την έκτη μέρα μεθαύριο το πρωί,η γιατρός μου είχε πει ότι στα 18 γίνεται ή ωορρηξία,με πιασανε κ μένα οι μελαγχολίες μου είδες;αύριο θα είμαστε χαρούμενες που θα είσαι με τα εμβρυακια.

Ναι θα είμαστε μια χαρά ο,τι και να γίνει. Και να μην τα βάλω πάλι για καλό θα είναι. Θα το πάμε απλά ανάποδα.  Θα μυριστεί η νύφη το γαμπρό. Την ίδια διαφορά θα έχουμε από την ανάποδη. Έλα θα έχουμε και καλά νέα από τα κορίτσια που περιμένουν. Θα αρχίσουν και Εμμανουήλ μπεμπε2,  πέτυχε και η Ελένη. Όλα καλά θα πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι θα είμαστε μια χαρά ο,τι και να γίνει. Και να μην τα βάλω πάλι για καλό θα είναι. Θα το πάμε απλά ανάποδα.  Θα μυριστεί η νύφη το γαμπρό. Την ίδια διαφορά θα έχουμε από την ανάποδη. Έλα θα έχουμε και καλά νέα από τα κορίτσια που περιμένουν. Θα αρχίσουν και Εμμανουήλ μπεμπε2,  πέτυχε και η Ελένη. Όλα καλά θα πάνε. 

Θα μπει ή νυφουλα μου κ θα πεις κ ένα τραγούδι,τι ώρα έχεις εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 και εγώ είχα αυτόν το φόβο μην σκάσουν αλλα ποτέ δεν συνέβη. Μην φοβάσαι. Αποκλείεται ο γιατρός να μην το έχει λάβει υπόψη του. Είναι πολύ βασικό αυτό για να του ξέφυγε..

@Πιου-πιου οπότε αύριο θα γίνει αφού όλα φαίνονται καλά για την ώρα..? Μέχρι τελευταία στιγμή αγωνία. Τι ώρα αύριο είναι η εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 και εγώ είχα αυτόν το φόβο μην σκάσουν αλλα ποτέ δεν συνέβη. Μην φοβάσαι. Αποκλείεται ο γιατρός να μην το έχει λάβει υπόψη του. Είναι πολύ βασικό αυτό για να του ξέφυγε..

@Πιου-πιου οπότε αύριο θα γίνει αφού όλα φαίνονται καλά για την ώρα..? Μέχρι τελευταία στιγμή αγωνία. Τι ώρα αύριο είναι η εμβρυομεταφορα?

Αυτό με τους ανταγωνιστές είχες κάνει;ξέρεις τώρα δεν το έχω ξανακάνει και φοβαμαι με πονεσαν πολύ πριν κ πρηστηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 αποκλείεται να σπάσει κάτι μέχρι την 6 η ημέρα.

@Magaiver Mag μου τώρα αυτό συζητάμε με τον Πιου -Πιου μήπως δεν πρέπει να προκαλέσουμε την τύχη μας. Δεν έχω δέκατα αλλά είμαι χάλια. Μου λέει μήπως πρέπει ούτως ή άλλως να είμαι στα καλά μου. Τέλος πάντων θα δούμε τί θα γίνει και το βράδυ. Η ετ είναι 11 αλλά 8 η αποψυξη. Κορίτσια ειλικρινά σας ευχαριστώ. Στεναχωριέμαι και που όλες σήμερα ασχολούνται με αυτό, γιατί δεν είναι και ευχάριστο. Αντί να γελάμε, να ανεβαίνουμε. 

Νομίζω ότι γι αυτό έπεσε και η Μπλουμπλουκα, στεναχωρηθηκε για τη νύφη της.?.

Ο,τι και να γίνει θα είναι για καλό και δε θα στεναχωρηθω. Αν δε σκάσω μύτη μέχρι τις 10 θα έχω πάει να φέρω τη νύφη ή τις νύφες γιατί εγώ ένα  magaiverακι το έχω βάλει στο μάτι για τη δεύτερη. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Bloublou85 αποκλείεται να σπάσει κάτι μέχρι την 6 η ημέρα.

@Magaiver Mag μου τώρα αυτό συζητάμε με τον Πιου -Πιου μήπως δεν πρέπει να προκαλέσουμε την τύχη μας. Δεν έχω δέκατα αλλά είμαι χάλια. Μου λέει μήπως πρέπει ούτως ή άλλως να είμαι στα καλά μου. Τέλος πάντων θα δούμε τί θα γίνει και το βράδυ. Η ετ είναι 11 αλλά 8 η αποψυξη. Κορίτσια ειλικρινά σας ευχαριστώ. Στεναχωριέμαι και που όλες σήμερα ασχολούνται με αυτό, γιατί δεν είναι και ευχάριστο. Αντί να γελάμε, να ανεβαίνουμε. 

Νομίζω ότι γι αυτό έπεσε και η Μπλουμπλουκα, στεναχωρηθηκε για τη νύφη της.?.

Ο,τι και να γίνει θα είναι για καλό και δε θα στεναχωρηθω. Αν δε σκάσω μύτη μέχρι τις 10 θα έχω πάει να φέρω τη νύφη ή τις νύφες γιατί εγώ ένα  magaiverακι το έχω βάλει στο μάτι για τη δεύτερη. ❤️

Στενοχωρήθηκα ή αλήθεια είναι,ετοιμαζομασταν να πάμε βόλτα κ λέω δε μπορεί να συμβαίνει.ασε που δεν ήθελα να βγω στο κόσμο μη κρυωσω χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου  ατυχία η όλη κατάσταση ρε γαμώτο. Μακάρι να είσαι περδίκι το πρωί κ να βάλεις τα εμβρυάκια σου, αλλά να μη μπορείς να το χαρείς κ λίγο;; Τώρα διάβαζα τα νέα σας κ εσύ είσαι στην αναμονή κ στο άγχος από τώρα... υπομονή κοριτσάκι μου. Το βασικό είναι να είσαι εσύ καλά κ έτοιμη για να τα υποδεχτείς... αυτά  θα σε περιμένουν... @Eleni73 Μου μπράβο!!! Περιμένουμε νέα σου για την εξέλιξη του!!! Εύχομαι να ειναι το τυχερό σου!!! @Bloublou85 μου δεν θα σου σπάσει κανένα... Εγώ με 40+ δεν έπαθα τίποτα. Το φουσκωματάκι φυσιολογικό είναι. @Irini13i προσπάθησε να χαλαρώσεις. Ο πονοκέφαλος μπορεί να προκαλείτε από το άγχος σου. Είχα αρνητική χοριακή πριν λίγες μέρες, αλλά εγώ το διαπίστωνα διαφορετικά ( τεστ φαρμακίου κ χοριακή 4 μέρες πριν)? Σε καμία περίπτωση δεν σου το προτείνω. Λάθος κίνηση γιατί αυξάνει το άγχος. Περίμενε την ημέρα της χοριακής σου. Οι κακές σκέψεις δεν γινεται να μην περνούν από το μυαλό σου. Αλλά εσύ θα σκέφτεσαι θετικά. Οτι θα πας την Τετάρτη κ θα εχεις μία τριψήφια χοριακή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου να πάρετε την σωστή απόφαση! Δεν λέω την γνώμη μου.. Θα περιμένω να δω τι έγινε τελικά το πρωί! Καλη ξεκούραση♥

@Bloublou85 ναι αυτό το πρωτόκολλο είχα κάνει. Αποκλείεται να σπάσουν! Μην το σκέφτεσαι καν. Η ιδέα μας είναι επειδή νιώθουμε τις ωοθηκες ενώ συνήθως όχι. Είναι βαριές και πρησμενες επειδή δουλεύουν υπερωρίες. Ετοιμάζουν τα αυγουλακια σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Τελικά πήρα το μεγάλο ΟΧΙ ανήμερα 28η Οκτωβρίου. Και το πιο αστείο είναι ότι φταίει μια ίωση που ήρθε από  τη Γερμανία! Δεν πειράζει φτάνει που κάνουμε το καλύτερο. 

@Bloublou85, ο άντρας μου μου είπε να σου πω ότι η νύφη μας τηρεί τις παραδόσεις. Να είναι λέει μικρότερη από το γαμπρό έστω λίγες ημέρες.Να μη στεναχωριομαστε λέει, έρχεται.

@Magaiver, @Zeta. Η γκαντεμιά του Οκτωβρίου συνεχίζεται. Πάμε για καλύτερους μήνες κορίτσια, μας έβγαλε νοκ-αουτ αυτός. Ας φύγει επιτέλους,ατέλειωτος είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες κοριτσια! 

@Πιου-πιου μου ειμαι σιγουρη οτι ολο αυτο εγινε για καλο. Ο επόμενος μηνας θα ειναι ο τυχερος σας! Μπραβο για τον τρόπο που το αντιπετωπιζεις, εισαι πολυ δυνατη και υπομονετικη και σιγουρα θα ανταμειφθεις γι αυτο. 

Σας φιλω ολες κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα σε ολες κοριτσια! 

@Πιου-πιου μου ειμαι σιγουρη οτι ολο αυτο εγινε για καλο. Ο επόμενος μηνας θα ειναι ο τυχερος σας! Μπραβο για τον τρόπο που το αντιπετωπιζεις, εισαι πολυ δυνατη και υπομονετικη και σιγουρα θα ανταμειφθεις γι αυτο. 

Σας φιλω ολες κοριτσια!

Σ' ευχαριστώ. Σίγουρα είναι για καλό. Και εμείς όλες θέλουμε το καλύτερο. Χρόνια πολλά για σήμερα. Να περάσετε καλά. Ξέρω ότι η όμορφη Θεσσαλονίκη το γιορτάζει σήμερα. Να πας το μπεμπουλη βόλτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Σ' ευχαριστώ. Σίγουρα είναι για καλό. Και εμείς όλες θέλουμε το καλύτερο. Χρόνια πολλά για σήμερα. Να περάσετε καλά. Ξέρω ότι η όμορφη Θεσσαλονίκη το γιορτάζει σήμερα. Να πας το μπεμπουλη βόλτα.

Ειμαι σιγουρη για ολα τα κορίτσια της παρεας οτι πολυ γρηγορα θα τα καταφερετε ολες!

Και του χρόνου! Δεν νομιζω να βγουμε πιου πιου μου γιατι ειναι βροχερος ο καιρος. 

Επισης, ετσι επειδη το ανεφερες, δεν ειμαστε απο Θεσσαλονικη ουτε ζουμε εκει. Μονο τις εξωσωματικες καναμε εκει. Ειμαστε απο μια αλλη πολη, 3 ωρες μακρια απο Θεσσαλονικη κ πιο ψηλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...