Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Άρα όλα οκ @Bloublou85 μου; Δεν πόνεσες ούτε λιποθύμησες;

@bebe2, σου είπα μας έβγαλε τρελές. Το έχουμε ξαναπάθει λέει και δε δίναμε σημασία. Α, και να είμαστε ευχαριστημένες γιατί το αίμα δείχνει καλή ωορρηξία, δεν θα γίνει κυστικό το ωάριο να τρέχουμε. 

@Magaiver . Καλώς την. Πώς είσαι σήμερα; 

Λίγο τρελές μπορεί να είμαστε ! Αλλά τι να κάνουμε ??? Ευτυχώς που εχουν λίγη τρέλα και οι ιατροί μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Στρουντελ;;άρχισαν οι λιγουριτσες ή μου φαίνεται;;;;βρε ξεπατωθηκαμε αλλά δεν περιμένω πια.

Ξεκάθαρα συμπτώμα εγκυμοσύνης η λιγούρα για στρουντελ ?

Ποτέ δεν ξέρεις... Να σου θυμίσω την ιστορία Μελισανθη Δράκου!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι :) Είμαι μια χαρά! Σήμερα θα φύγω νωρίτερα από την δουλειά και θα πάω να φάω ένα στρουντελ! Μου έχει κολλήσει εδώ και πολλές μέρες αλλά έλεγα να μην κάνω την γουρούνια επειδη με τα φάρμακα θεωρητικά αλάτι και ζάχαρη πρέπει να περιορίζονται. 

Εσύ ξέρεις περίπου ποτε θα γίνει η εμβρυομεταφορα? Πόσες μέρες μέτα την ωορρηξία γίνεται όταν κάνεις με κατεψυγμένα?

Όλες σας σκέφτομαι και μου κάνει πολύ καλό να μην είμαι στο μικρόκοσμό μου. Αλλά όποιο κορίτσι περιμένει το σκέφτομαι περισσότερο. Ίσως γιατί και στην εντατική με σωληνάκια να με βάλεις δε διαμαρτύρομαι, αλλά αυτή η αναμονή ... δεν ξέρω εμένα με τρελαίνει, πιστεύω ότι είναι το πιο δύσκολο. Φάε το στρούντελ σου να το ευχαριστηθείς... Δεν ξέρεις, μπορεί να ζητάνε στρούντελ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ξεκάθαρα συμπτώμα εγκυμοσύνης η λιγούρα για στρουντελ ?

Ποτέ δεν ξέρεις... Να σου θυμίσω την ιστορία Μελισανθη Δράκου!?

Μα στρουντελ??χαχαχα συνήθως ζητάνε καμιά πάστα κανενα γαλακτομπουρεκο.αμα κατάφερα να μείνω με τόσες δουλειές που εκανα αυτές τις μέρες,με το εργαλείο που περάσαμε σήμερα κ χωρίς να κανω το κεράκι θα στο κλεψω το ψευδώνυμο θα ονομασω το δικό μου magaiver.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όλες σας σκέφτομαι και μου κάνει πολύ καλό να μην είμαι στο μικρόκοσμό μου. Αλλά όποιο κορίτσι περιμένει το σκέφτομαι περισσότερο. Ίσως γιατί και στην εντατική με σωληνάκια να με βάλεις δε διαμαρτύρομαι, αλλά αυτή η αναμονή ... δεν ξέρω εμένα με τρελαίνει, πιστεύω ότι είναι το πιο δύσκολο. Φάε το στρούντελ σου να το ευχαριστηθείς... Δεν ξέρεις, μπορεί να ζητάνε στρούντελ :)

Τι γίνεται εσύ στην αναμονή ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο εμενα κορίτσια!

@Bloublou85!!! Τι σου ειπε γι αυτο που κανατε? Σου εκανε διαστολή τραχήλου ή δεν χρειαζόταν???

Οσο γι αυτο που ειπες για την προβα στην ωοληψια νομιζω ειναι ό,τι καλύτερο. Ήθελα να στο πω κιόλας, σν κ νομιζω οτι στο ειπα κάποια στιγμη. Κι εμενα η γιατρος τωρα στην ωοληψια εκανε προβα κ ηξερε μετα ακριβώς την διαδρομη που θα επρεπε να ακολουθησει καθώς ειναι δυσκολη η θεση της μητρας μου. Πες το εσυ στον γιατρο αν μπορεσεις. 

@Magaiver λιγες μερουλες εμειναν!!! 

Φιλακια σε ολες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου έκανε διαστολή έσω τραχηλικου στομιου κ πέρασε ένα εργαλείο ίσα ίσα από το στόμιο μόνο για δούνε ότι διαπερνάει εύκολα.αυτο που ζητούσε ο γιατρός δεν γινόταν να το κάνουμε χωρίς αναισθησία κ δεν καταλαβαίνουμε κ το λόγο που το ζήτησε ενώ μπορεί να το δει στην ωοληψία.εγω θα την κάνω σε πανεπιστημιακό όπως καταλαβαίνεις δύο φορές θα τον δω αλλά όταν πάω για την ωοληψία θα του πω να το κάνει δεν έχω να χάσω κάτι.τωρα έχω κάτι πονακια περιόδου κ φοβάμαι μήπως είχε συμβεί τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

τωρα έχω κάτι πονακια περιόδου κ φοβάμαι μήπως είχε συμβεί τίποτα.

Αφού μπορεί να το κάνει στην ωοληψία γιατί σε ταλαιπωρούν. Τί να κάνουν και αυτοί, όμως ό,τι μπορούνε κάνουν. Μη φοβάσαι, όλα καλά είναι. Εδώ δε συμβαίνει τίποτα στην ωοληψία. Και αφού δεν μπήκε πιο βαθιά αποκλείεται να χάλασε και το άλλο... Ναι εγώ περιμένω. Δεν περνάνε οι μέρες. Υπολογίζω την ε/τ όταν θα αρχίσεις και εσύ τη διέγερση 26-27. Εκτός αν μου την κάνεις εσύ για τα καλά... Φαντάζεσαι να γίνει έτσι;:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αφού μπορεί να το κάνει στην ωοληψία γιατί σε ταλαιπωρούν. Τί να κάνουν και αυτοί, όμως ό,τι μπορούνε κάνουν. Μη φοβάσαι, όλα καλά είναι. Εδώ δε συμβαίνει τίποτα στην ωοληψία. Και αφού δεν μπήκε πιο βαθιά αποκλείεται να χάλασε και το άλλο... Ναι εγώ περιμένω. Δεν περνάνε οι μέρες. Υπολογίζω την ε/τ όταν θα αρχίσεις και εσύ τη διέγερση 26-27. Εκτός αν μου την κάνεις εσύ για τα καλά... Φαντάζεσαι να γίνει έτσι;:)

Μη μου φοβάσαι μαζί θα είμαστε,αν και τις προαλλες πατησα κατά λάθος κάτι κουτσουλιές κ μπήκα στο αυτοκίνητο κ λερωσα το πατακι κ γελουσα λέω έλα χριστε κ παναγια.να σου πω τώρα ποτέ θα κάνεις υπέρηχο να δεις ενδομητριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μη μου φοβάσαι μαζί θα είμαστε,αν και τις προαλλες πατησα κατά λάθος κάτι κουτσουλιές κ μπήκα στο αυτοκίνητο κ λερωσα το πατακι κ γελουσα λέω έλα χριστε κ παναγια.να σου πω τώρα ποτέ θα κάνεις υπέρηχο να δεις ενδομητριο;

Γούρι, γούρι! Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα πετύχεις! Μακάρι να μου την κάνεις έτσι γυριστή, εγώ αυτό θέλω για σένα. Δε φοβάμαι, άλλωστε δε σε αφήνω να πας αλλού θα σε ξεμαλλιάσω αν μ' αφήσεις! Πω, πω τότε "κέφια'' που θα έχεις. Όλα τα φαρμακεία θα πρέπει να εφοδιαστούν με αναλυτικές οδηγίες για τη συντήρηση των βιταμινών εγκυμοσύνης. Θα σου πάρω δώρο ένα θερμόμετρο για μέτρηση θερμοκρασίας ντουλαπιού! 

Ας πάρω τώρα το σοβαρό μου: Την Κυριακή το πρωί. Αλλά πηγαίνει σφαίρα το ενδομήτριο. Θα κάνω και την προγεστερόνη μου βέβαια. Την ωορρηξία περιμένουμε Κυριακή - Δευτέρα και μετά μετράμε 5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Faith είπε:

9η μερα κυκλου με 5 χιλ ενδομητριο.τι λετε?

Ας περιμένουμε λίγο μηπως παχύνει .... δεν είναι και οτι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Γούρι, γούρι! Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα πετύχεις! Μακάρι να μου την κάνεις έτσι γυριστή, εγώ αυτό θέλω για σένα. Δε φοβάμαι, άλλωστε δε σε αφήνω να πας αλλού θα σε ξεμαλλιάσω αν μ' αφήσεις! Πω, πω τότε "κέφια'' που θα έχεις. Όλα τα φαρμακεία θα πρέπει να εφοδιαστούν με αναλυτικές οδηγίες για τη συντήρηση των βιταμινών εγκυμοσύνης. Θα σου πάρω δώρο ένα θερμόμετρο για μέτρηση θερμοκρασίας ντουλαπιού! 

Ας πάρω τώρα το σοβαρό μου: Την Κυριακή το πρωί. Αλλά πηγαίνει σφαίρα το ενδομήτριο. Θα κάνω και την προγεστερόνη μου βέβαια. Την ωορρηξία περιμένουμε Κυριακή - Δευτέρα και μετά μετράμε 5.

Αντε με το καλό κι εσύ κοριτσάκι!! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Γούρι, γούρι! Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα πετύχεις! Μακάρι να μου την κάνεις έτσι γυριστή, εγώ αυτό θέλω για σένα. Δε φοβάμαι, άλλωστε δε σε αφήνω να πας αλλού θα σε ξεμαλλιάσω αν μ' αφήσεις! Πω, πω τότε "κέφια'' που θα έχεις. Όλα τα φαρμακεία θα πρέπει να εφοδιαστούν με αναλυτικές οδηγίες για τη συντήρηση των βιταμινών εγκυμοσύνης. Θα σου πάρω δώρο ένα θερμόμετρο για μέτρηση θερμοκρασίας ντουλαπιού! 

Ας πάρω τώρα το σοβαρό μου: Την Κυριακή το πρωί. Αλλά πηγαίνει σφαίρα το ενδομήτριο. Θα κάνω και την προγεστερόνη μου βέβαια. Την ωορρηξία περιμένουμε Κυριακή - Δευτέρα και μετά μετράμε 5.

? Νομίζεις πως δεν έχω θερμόμετρο του δωματίου;;;αφού έχω τις άλλες ενεσεις που πρέπει να είναι έως 25 βαθμούς.τα έχω κλείσει όλα σε ένα συρτάρι.τετοια ν ακούω για το ενδομητριο τέτοια.κκοιτα μη συμπεσουμε με τη παρέλαση θα έχουμε δύο εθνικές γιορτές μία του όχι κ μία ή εμβρυομεταφορα της πιου πιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδιαθέτησα επιτέλους μετα απο 1 εβδομάδα!!!! Απο αυριο ξεκινάω τα χαπια για τροποποιημένο και την Τετάρτη ο πρώτος υπέρηχος!!! Αντε κουράγιο εναν κύκλο ακόμη!!!!! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οταν  κανετε ετ , τι προετοιμασια κανετε σε χαπια???? και αν τα εμβρυα ειναι κατεψυγμενα ποτε ξεκιναει η προετοιμασια??? στο συγκεκριμενο κυκλο η απο τον προηγουμενο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

? Νομίζεις πως δεν έχω θερμόμετρο του δωματίου;;;αφού έχω τις άλλες ενεσεις που πρέπει να είναι έως 25 βαθμούς.τα έχω κλείσει όλα σε ένα συρτάρι.τετοια ν ακούω για το ενδομητριο τέτοια.κκοιτα μη συμπεσουμε με τη παρέλαση θα έχουμε δύο εθνικές γιορτές μία του όχι κ μία ή εμβρυομεταφορα της πιου πιου!

Ήταν δυνατόν να μην έχεις; Εγώ όμως θα σου πάρω το πιο εξελιγμένο μέχρι καφέ θα φτιάχνει. Άσε το σκέφτηκα και αυτό. Την ημέρα του ''ΟΧΙ'' πώς θα μου πει εμένα η τύχη "ΝΑΙ''; Αλλά σε όλα ανάποδη είμαι, οπότε δεν ξέρεις.

@Eleni73, @Faith  δεν έχω καταλάβει. Στον κύκλο με φάρμακα δεν υπάρχει περιθώριο να φτιάξεις το ενδομήτριο με τα φάρμακα και να κάνεις την ε/τ όποτε είναι κατάλληλες οι συνθήκες; Πάλι υπάρχουν συγκεκριμένες ημέρες που πρέπει να γίνει;

@antzy9, εγώ στο φυσικό ξεκινάω από τον ίδιο κύκλο. Αδιαθετώ, περιμένω την ωορρηξία και από την επόμενη παίρνω cyclacur, utrogestan, prezolon, ενέσεις Klexane, σαλοσπίρ και τα αγαπημένα σε όλες μας feliine και την 5η ημέρα θα βάλω τα εμβρυάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια οταν  κανετε ετ , τι προετοιμασια κανετε σε χαπια???? και αν τα εμβρυα ειναι κατεψυγμενα ποτε ξεκιναει η προετοιμασια??? στο συγκεκριμενο κυκλο η απο τον προηγουμενο???

Λοιπόν ή διαδικασία ξεκινάει τη δεύτερη μέρα περιόδου αν και εφόσον είμαστε καθαρές από κύστη κτλ.ξεκιναμε με cyclacour,σε κάποιες άλλες βέβαια χορηγούνται κ κάποια αυτοκόλλητα που δεν ανταποκρίνονται μόνο στα cyclacur.ε ελέγχουμε υπερηχογράφημα το ενδομητριο ανα δύο τρεις μέρες κ όταν φτάσει στο επιθυμητό πάχος συνήθως από 8 κ άνω θεωρείται καλό για εμφύτευση,κανουμε την εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Αδιαθέτησα επιτέλους μετα απο 1 εβδομάδα!!!! Απο αυριο ξεκινάω τα χαπια για τροποποιημένο και την Τετάρτη ο πρώτος υπέρηχος!!! Αντε κουράγιο εναν κύκλο ακόμη!!!!! ?

 

Μπράβο κορίτσι. Θα ηρεμήσεις κιόλας. Θα κάνεις και ε/τ ή  μόνο ωοληψία; Καλή επιτυχία και πολύ τύχη, Ελενάκι μου. Θέλω τοοοσο πολύ να τα καταφέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ήταν δυνατόν να μην έχεις; Εγώ όμως θα σου πάρω το πιο εξελιγμένο μέχρι καφέ θα φτιάχνει. Άσε το σκέφτηκα και αυτό. Την ημέρα του ''ΟΧΙ'' πώς θα μου πει εμένα η τύχη "ΝΑΙ''; Αλλά σε όλα ανάποδη είμαι, οπότε δεν ξέρεις.

@Eleni73, @Faith  δεν έχω καταλάβει. Στον κύκλο με φάρμακα δεν υπάρχει περιθώριο να φτιάξεις το ενδομήτριο με τα φάρμακα και να κάνεις την ε/τ όποτε είναι κατάλληλες οι συνθήκες; Πάλι υπάρχουν συγκεκριμένες ημέρες που πρέπει να γίνει;

@antzy9, εγώ στο φυσικό ξεκινάω από τον ίδιο κύκλο. Αδιαθετώ, περιμένω την ωορρηξία και από την επόμενη παίρνω cyclacur, utrogestan, prezolon, ενέσεις Klexane, σαλοσπίρ και τα αγαπημένα σε όλες μας feliine και την 5η ημέρα θα βάλω τα εμβρυάκια.

Σκεψου όταν κάνουμε παιδί θα σας ρωταω σε ποια θερμοκρασία θα πρέπει να είναι το νερό για το μπάνιο.συνηθως στην εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα δεν κάνουμε ωορρηξία κάνουμε απ τη δεύτερη μέρα προετοιμασία κ όταν παχύνει τα βάζουμε.αλλα εσύ ακολουθήσει φυσικό κύκλο,να σου πω την αλήθεια κι εγώ έτσι θα προτιμουσα αλλά οι γιατροί θέλουν να έχουν τον έλεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Σκεψου όταν κάνουμε παιδί θα σας ρωταω σε ποια θερμοκρασία θα πρέπει να είναι το νερό για το μπάνιο.συνηθως στην εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα δεν κάνουμε ωορρηξία κάνουμε απ τη δεύτερη μέρα προετοιμασία κ όταν παχύνει τα βάζουμε.αλλα εσύ ακολουθήσει φυσικό κύκλο,να σου πω την αλήθεια κι εγώ έτσι θα προτιμουσα αλλά οι γιατροί θέλουν να έχουν τον έλεγχο.

Μόνο για το νερό; Το βασικό ξέχασες τη θερμοκρασία για το γάλα; Την αποστείρωση των μπιμπερό; Θα τα τσουρουφλίζεις όλα. Άσε να σου πάρω το υπερθερμόμετρο θα σπάει μετά τους 200c. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μόνο για το νερό; Το βασικό ξέχασες τη θερμοκρασία για το γάλα; Την αποστείρωση των μπιμπερό; Θα τα τσουρουφλίζεις όλα. Άσε να σου πάρω το υπερθερμόμετρο θα σπάει μετά τους 200c. 

Εντάξει αυτά δεν τα έχω σκεφτεί καλά θέλω να μεινω έγκυος.κ άμα έρθουν κ δίδυμα τι θα κάνουμε;ναι το θέλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Γούρι, γούρι! Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα πετύχεις! Μακάρι να μου την κάνεις έτσι γυριστή, εγώ αυτό θέλω για σένα. Δε φοβάμαι, άλλωστε δε σε αφήνω να πας αλλού θα σε ξεμαλλιάσω αν μ' αφήσεις! Πω, πω τότε "κέφια'' που θα έχεις. Όλα τα φαρμακεία θα πρέπει να εφοδιαστούν με αναλυτικές οδηγίες για τη συντήρηση των βιταμινών εγκυμοσύνης. Θα σου πάρω δώρο ένα θερμόμετρο για μέτρηση θερμοκρασίας ντουλαπιού! 

Ας πάρω τώρα το σοβαρό μου: Την Κυριακή το πρωί. Αλλά πηγαίνει σφαίρα το ενδομήτριο. Θα κάνω και την προγεστερόνη μου βέβαια. Την ωορρηξία περιμένουμε Κυριακή - Δευτέρα και μετά μετράμε 5.

κοντεύεις δηλαδή!!! Την άλλη εβδομάδα θα γίνει η δουλειά ?

Η συνομιλία πιου-πιου με bloublou85 είναι τόσο διασκεδαστικη! Σας ευχαριστώ κορίτσια που με χαλαρωνετε τις τελευταίες μέρες αναμονής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 ελενιτσα! Μπραβο! Να ηρεμησει ο οργανισμος! Με το καλο η καινουρια προσπαθεια!!!

@Faith νομιζω θα μπορουσε να ειναι κ πιο παχυ. Παιρνεις οιστρογόνα ή σε φυσικο κυκλο εισαι?

@antzy λαθος tag

@antzy9 μου εγω μια φορα που εκανα με κατεψυγμενα ξεκινησα με καταστολη μία βδομαδα πριν την περιοδο. Μιση ενεση arvecap των 3,75ml. Οταν ηρθε περιοδος ξεκινησα υπερηχους για παρακολουθηση του ενδομητριου κ ξεκινησα κ σικλακιουρ. Αργοτερα την προγεστερονη. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...