Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Τι να πω βρε κορίτσια... ελπίζω να διαψευστώ... το μόνο που ξέρω είναι οτι εχω τον καλυτερο αντρούλη του κόσμου κ θα φέρω τον κόσμο ανάποδα να του κάνω πολλά πολλά παιδιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Όσες κοπέλες περιμένουν εύχομαι καλή επιτυχία. Ήθελα να σας ρωτήσω όσες το έχετε περάσει, πώς είναι η εμπειρία της εμβρυομεταφοράς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Όσες κοπέλες περιμένουν εύχομαι καλή επιτυχία. Ήθελα να σας ρωτήσω όσες το έχετε περάσει, πώς είναι η εμπειρία της εμβρυομεταφοράς;

Η πιο ωραια διαδικασια της εξωσωματικης, κατα τη γνωμη μου.

Εγω ημουν συγκινημενη και τις τρεις φορες! Αισθανόμουν ένα δέος καθε φορα!

Αν εννοεις απο την αποψη του πόνου, ειναι σαν να κανεις τεστ παπ. Εγω δηλαδη δεν πονεσα καθολου. Απλα νιωθεις μια μικροενόχληση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Η πιο ωραια διαδικασια της εξωσωματικης, κατα τη γνωμη μου.

Εγω ημουν συγκινημενη και τις τρεις φορες! Αισθανόμουν ένα δέος καθε φορα!

Διαρκεί πολλή ώρα; Είναι επίπονο; Το άγνωστο γαρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η France είπε:

Διαρκεί πολλή ώρα; Είναι επίπονο; Το άγνωστο γαρ.

Εξαρτάται απο τον γιατρό και την εσωτερική ανατομία της γυναίκας συνήθως είναι ελάχιστα ενοχλητική διαδικασία ως προς την αίσθηση. Εχεις όμως καλή ψυχολογία οποτε ολα πάνε καλά!!!!! Η διάρκεια δεν ειναι μεγάλη κανα 10λεπτο υπόθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η France είπε:

Διαρκεί πολλή ώρα; Είναι επίπονο; Το άγνωστο γαρ.

Οχι δεν ειναι επίπονο, εγω το αισθανθηκα σαν την ενοχληση του τεστ παπ, παρόλο που η μητρα μου εχει οπισθια κ αριστερη κλιση. 

Δεν διαρκει πολλη ωρα. 5-10 λεπτα περιπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Όσες κοπέλες περιμένουν εύχομαι καλή επιτυχία. Ήθελα να σας ρωτήσω όσες το έχετε περάσει, πώς είναι η εμπειρία της εμβρυομεταφοράς;

Η πιο ωραία στιγμή της διαδικασίας με χαμόγελο επειδή για να έχεις φτάσει σε αυτό το στάδιο σημαίνει ότι είχατε γονιμοποίηση και πέρασε ηδη πάνω από το μισό της διαδικασίας. Κρατιέστε χέρι χέρι με τον σύντροφό σου και πολύ συγκίνηση γενικώς στην ατμόσφαιρα!!! Πόνος δεν υπάρχει. Μην φοβάσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver στο εξωτερικό την έκανες; Εδώ δεν αφήνουν το σύντροφο μέσα. Τουλάχιστον σε εμένα αλλά και σε 2 κέντρα που είχε πάει η αδελφούλα μου. Θα μου άρεσε πολύ. 

@France μου καθόλου δεν πονάει. Είχα βέβαια άγχος αλλά ήταν ωραία. Σου δείχνουν και τα εμβρυάκια και σκέφτεσαι πώς είσαι τουλάχιστον για λίγες ώρες έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Η πιο ωραία στιγμή της διαδικασίας με χαμόγελο επειδή για να έχεις φτάσει σε αυτό το στάδιο σημαίνει ότι είχατε γονιμοποίηση και πέρασε ηδη πάνω από το μισό της διαδικασίας. Κρατιέστε χέρι χέρι με τον σύντροφό σου και πολύ συγκίνηση γενικώς στην ατμόσφαιρα!!! Πόνος δεν υπάρχει. Μην φοβάσαι!

Μπήκε μαζί ο άντρας σας μέσα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Zeta. Ζέτα μου τι έγινε ?δεν μπορώ να δω τις προηγούμενες σελίδες κολλαει 

Έκανα τεστ το πρωί, βγήκε αρνητικό κ μετά πήγα κ έκανα χοριακή κ βγήκε μηδενική. Θα ξαναπάω την Πέμπτη που ηταν προγραμματισμένη κανονικά μήπως γίνει κανένα θαύμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Magaiver στο εξωτερικό την έκανες; Εδώ δεν αφήνουν το σύντροφο μέσα. Τουλάχιστον σε εμένα αλλά και σε 2 κέντρα που είχε πάει η αδελφούλα μου. Θα μου άρεσε πολύ. 

@France μου καθόλου δεν πονάει. Είχα βέβαια άγχος αλλά ήταν ωραία. Σου δείχνουν και τα εμβρυάκια και σκέφτεσαι πώς είσαι τουλάχιστον για λίγες ώρες έγκυος.

Πιου πιου εμενα ήταν μέσα κ τις δύο φορές μου κρατούσε το χέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ζητήσατε ή σας το πρότειναν; Όλες τις κοπέλες μόνες μας μας είχαν στο δωματιάκι αναμονής και μετά μόνες τους τις έπαιρναν μέσα. Σα να πηγαίνεις για επέμβαση αλλά με τα πόδια. Μετά φωνάζανε τους συνοδούς όταν μας έβγαζαν. Και έκανε εκεί μέσα και ένα κρύο καλοκαιριάτικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Το ζητήσατε ή σας το πρότειναν; Όλες τις κοπέλες μόνες μας μας είχαν στο δωματιάκι αναμονής και μετά μόνες τους τις έπαιρναν μέσα. Σα να πηγαίνεις για επέμβαση αλλά με τα πόδια. Μετά φωνάζανε τους συνοδούς όταν μας έβγαζαν. Και έκανε εκεί μέσα και ένα κρύο καλοκαιριάτικα...

Εμενα μπήκε μόνος του,αλλα εμενα δεν ήταν αλλες κοπέλες εκείνη την ώρα μόνο εγω έκανα μεταφορά κ δεν πήγαινα σε άλλο κρεβάτι εκεί που εκανα τη μεταφορά εκεί εμενα για μία ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου ναι στο Μόναχο την έκανα. Μαζί με τον άντρα μου δίπλα και κοιταζόμασταν συγκινημένοι ♥

Καταπληκτική στιγμή! 

Εσύ τι έγινε με την περίοδο? Σου μειώθηκε η ροή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου ναι στο Μόναχο την έκανα. Μαζί με τον άντρα μου δίπλα και κοιταζόμασταν συγκινημένοι ♥

Καταπληκτική στιγμή! 

Εσύ τι έγινε με την περίοδο? Σου μειώθηκε η ροή ?

Όχι μόνο η ροή. Τελείωσα κιόλας 3η μέρα. Πάντα 5 έχω. Ίσως φταίει το ωάριο - γίγας. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα με το ενδομήτριο. Πάντα ήταν όλα ρολόι, δεν ξερω τι εγινε. Την Τετάρτη θα ξέρω υποθέτω. Αχ μας τσακίζουν αυτές οι αναμονές... Εσύ κοριτσάκι μου προσπάθησε να μην αγχώνεσαι γιατί η δική σου αναμονή είναι η δυσκολότερη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Έκανα τεστ το πρωί, βγήκε αρνητικό κ μετά πήγα κ έκανα χοριακή κ βγήκε μηδενική. Θα ξαναπάω την Πέμπτη που ηταν προγραμματισμένη κανονικά μήπως γίνει κανένα θαύμα...

Μάλλον βιαστηκες λίγο μην απογοητευεσαι! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω στο πρωτο κεντρο που καναμε τις δυο προσπαθειες μονη μου ημουν στο χειρουργειο για την εμβρυομεταφορα.

Σε αυτην την προσπαθεια που αλλαξαμε κεντρο επέτρεψαν κ στον συζυγο να μπει. Ειχε χεστεί λιγο βεβαια(μολις ειδε τον καθετηρα, σκεφτοταν, πού θα μπει ολο αυτο???) ...αλλα του αρεσε τελικα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona εμένα ο καθετηρας που χρησιμοποιούν μου φαίνεται μικρούλης..

@Πιου-πιου μήπως δεν φταίει το ωάριο αλλά η στεναχώρια που περάσατε με τα δυσάρεστα του συγγενή σου? 

Εγώ κοριτσια έχω πόνους περιόδου και όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου. Και πολύ πονοκέφαλο επίσης.. ίσως από τις μεγάλες δόσεις προγεστερονης?Ποίος ξέρει?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η France είπε:

Διαρκεί πολλή ώρα; Είναι επίπονο; Το άγνωστο γαρ.

Χρονικά είναι τίποτα. 5-10 λεπτά που είπαν και τα κορίτσια πήρε και σε εμένα συν 10 λεπτά που με άφησαν πάνω στην καρέκλα να χαλαρώσω. Μετά σηκώθηκα και έφυγα κατευθείαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...