Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

α οκ.δεν ξερω βρε αθηνα μου.μηπως να ξανασυζητουσες με το γιατρο ή με καποιον αλλο γιατρο?

Αν ξανα προσπαθησω ,σιγουρα θα παω σε αλλο γιατρο...Σ ευχαριστω για το ενδιαφερον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Τί εννοείς κορίτσι αν έχεις;Γιατί διάβασα ότι είναι δωρεάν μέσω ασφάλειας,μετά λένε κάτι ότι δίνεις όσα θέλεις το γιατρό και τον εμβρυολόγο.Αλλά κάποιες έγραφαν αρνητικά σχόλια για ένα γιατρό εκεί,θα μου πεις ο καθένας λέει τη γνώμη του.Δε ξέρω τί θα κάνω,γενικά με τα νοσοκομεία δε τα πάω καλά,ήμουν σε ένα νοσοκομείο στη Θεσσαλονίκη πριν πάω στο κέντρο που είμαι και κόντεψα να σκοτωθώ.

Εμας ο γιατρός μας είπε απο πριν650€ ..αλλά μετά σε συζήτηση και με αλλά κορίτσια έμαθα πως ακριβώς επειδή είναι δημόσιο αν δεν έχεις δεν τρέχει τίποτα . Όταν πας για ωοληψια κ εμβρυομεταφορα δεν σου λέει κανεις δώσε.. Και πίστεψε με παίρνουν τόσα που δεν θυμούνται ποιος έδωσε κ ποιος όχι.. κ μεις οι δώσαμε αμφιβάλλω άμα το θυμόταν την άλλη στιγμή...κ ο γιατρός είναι πολύ καλός σαν γιατρός..Έτσι κ αλλιώς σε όλη την διαδικασία έχεις τον δικό σου γιατρό που είναι σε επαφή με αυτον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

@Athena D. καταλαβαίνω απόλυτα αυτο που λες «ποτε δεν ειναι αρκετό..»

Εγω λέω εφόσον ακομα εχεις κάποια ωάρια τότε δοκίμασε εξωσωματική σε φυσικό κύκλο... πάνε σε κάποιο καλο κέντρο εξωσωματικής στην Αθήνα να ενημερωθείς σωστά.. η σπερματέγχυση δύσκολα να πετυχει, χωρίς διέγερση κιολας.. ειναι για μικρότερες γυναίκες και για ζευγάρια που έχουν θεμα με το σπερμα κυρίως.. Και εμένα που ειμαι 40 ο γιατρός μου το ξέκοψε, μου ειπε δεν εχει νόημα η σπερματέγχυση.. 

Δεν ξερω πως το βλέπεις το θεμα των δανεικών ωαρίων, αλλα εχεις παρα πολλές πιθανότητες να γίνεις  μανούλα ετσι.. με σπερμα του συζύγου και θα το  κυοφορεις εσυ, πραγματικά δεν θα εχει διαφορά, θα ειναι δικο σου παιδι.. διάβασα πως μέχρι τα 50 μπορεις να κάνεις εξωσωματική με δανεικά.. εύχομαι να πραγματοποιηθεί  το όνειρο σου και όλων των κοριτσιών εδω μεσα.. συγχαρητήρια και στις νέες εγκυουλες!! 

Καταλαβα... Αρα να αποκλεισουμε την σπερματέγχυση.

Λιγο δυσκολο να παω περα απο τα μερη μου!Οικονομικα ειναι αδυνατον και για αλλους λογους.Την Αθήνα την εχουμε αποκλεισει οποτε...Το ιδανικο θα ηταν να εβρισκα εδω ,ενα γιατρο να το παμε με εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο..

Το θεμα των δανεικων ειναι στην σκεψη μας...Βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Οπως τα λες ειναι!Θα ερθει την καταλληλη στιγμη και μονο ο Θεος ξερει ποια ειναι αυτη.Τιποτα δεν γινεται τυχαια!Περιμενουμε σε λιγες μερες ε;;;Κουραγιο και υπομονη!

Ναι την Πέμπτη στις 31/5!!

Πλησιάζουν οι μέρες!!!

Μακάριιιιιιιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa δε το έχω κανει ποτέ αυτό το πρωτόκολλο! (Altermon και ovitrelle και άλλη μια που δεν την θυμάμαι) ίσως χρειάζεσαι και αλλαγή πρωτοκόλλου!!!προφανώς τα φάρμακα αυτά δε σου ταιριάζουν!!!Δε ξέρω βέβαια το ιστορικό σου και που εστιάζεται ακριβώς το πρόβλημα αλλά δε μου αρέσει που ο γιατρός σου κάνει υποθέσεις!!!μακάρι να μπορούσα να σε βοηθησω και να μπορούσα να σου βρω λύση τουλάχιστον στο θέμα του γιατρού!!!Δυστυχώς εγώ από τους οικονομικούς έπεσα στους ακριβούς αναγκαστικά αλλά δεν κάνουν υποθέσεις και προσπαθούν να βρουν λύσεις!!!ανασυγκροτησου άρχισε να βάζεις στην άκρη κάποια χρήματα και η γνώμη μου είναι να πάρεις και άλλη γνώμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

@love30 ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Ευχαριστω να εισαι καλα και εσυ γρυγορα ευχαρηστα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Από προσωπικη εμπειρία μου έκανα μέθη γιατί είχα κάνει διέγερση . Κοπέλες με φυσικό κύκλο και ένα ωάριο χωρίς μέθη και δεν πόναγαν καθόλου. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις . Καλή επιτυχία σε ο,τι και να κάνεις . 

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι,δε ξέρω τί θα κάνω,είμαι πολύ μπερδεμένη,πρέπει να αλλάξω γιατρό να δούμε χρήματα πού και πότε θα βρω,αλλά και φάρμακα,δε μας φτάνει το ένα πρόβλημα έχουμε και άλλο.Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ... νομιζω είστε οι μόνες που καταλαβαίνετε πραγματικά τι νιώθω ... 3η προσπάθεια εξωσωματικής και είμαι στην 5η μέρα Εμβρυομεταφορας. Όπως και στις άλλες 2 αποτυχημένες δεν έχω κανένα σύμπτωμα ... ξεκίνησα την πρώτη πέρυσι τον Οκτώβριο λόγω ασπερμιας ... από κει που έπαιρνα μόνο παυσίπονα ξαφνικά βομβαρδίζομαι με ορμόνες ... δε θέλω να μιλήσω σε καμία φίλη μου .. σε κανέναν δικό μου βασικά γιατί δε βρίσκω παρηγοριά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bratislava αρχικά σου εύχομαι καλή επιτυχία και ένα θετικό αποτέλεσμα!!!καταλαβαίνω την αγωνία σου πάρα πολύ καλά!!!εγώ πάω για εμβρυομεταφορα την Πέμπτη!!!Όλα καλά θα πανε και να κάνεις θετικές σκέψεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι,δε ξέρω τί θα κάνω,είμαι πολύ μπερδεμένη,πρέπει να αλλάξω γιατρό να δούμε χρήματα πού και πότε θα βρω,αλλά και φάρμακα,δε μας φτάνει το ένα πρόβλημα έχουμε και άλλο.Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση.

Να ρωτησω, σε Δημοσιο νοσοκομειο που ειναι δωρεάν έχεις σκεφτεί να πας? Στο Ελενα εχουν πολυ καλα στατιστικα και κριτικες. Προσωπικα αν κατεληγα σε εξωσωματικη θα σκεφτομουν πολυ σοβαρα το Δημοσιο για να μη με αγχωσει το θεμα λεφτων γιατι δεν ξερεις με ποια προσπαθεια θα πετυχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bratislava είπε:

Καλησπέρα ... νομιζω είστε οι μόνες που καταλαβαίνετε πραγματικά τι νιώθω ... 3η προσπάθεια εξωσωματικής και είμαι στην 5η μέρα Εμβρυομεταφορας. Όπως και στις άλλες 2 αποτυχημένες δεν έχω κανένα σύμπτωμα ... ξεκίνησα την πρώτη πέρυσι τον Οκτώβριο λόγω ασπερμιας ... από κει που έπαιρνα μόνο παυσίπονα ξαφνικά βομβαρδίζομαι με ορμόνες ... δε θέλω να μιλήσω σε καμία φίλη μου .. σε κανέναν δικό μου βασικά γιατί δε βρίσκω παρηγοριά .

Καλη επιτυχια ευχομαι! Προσπαθησε να εισαι αισιοδοξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχια ευχομαι! Προσπαθησε να εισαι αισιοδοξη!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ ! Προσπαθώ ! Και σε σένα ότι καλύτερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elviraice είπε:

@Bratislava αρχικά σου εύχομαι καλή επιτυχία και ένα θετικό αποτέλεσμα!!!καταλαβαίνω την αγωνία σου πάρα πολύ καλά!!!εγώ πάω για εμβρυομεταφορα την Πέμπτη!!!Όλα καλά θα πανε και να κάνεις θετικές σκέψεις!!!!

Αχ και σε σένα !!!! Ευχαριστω πολύ θα σκέφτομαι μπεμπακια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Να ρωτησω, σε Δημοσιο νοσοκομειο που ειναι δωρεάν έχεις σκεφτεί να πας? Στο Ελενα εχουν πολυ καλα στατιστικα και κριτικες. Προσωπικα αν κατεληγα σε εξωσωματικη θα σκεφτομουν πολυ σοβαρα το Δημοσιο για να μη με αγχωσει το θεμα λεφτων γιατι δεν ξερεις με ποια προσπαθεια θα πετυχεις

Καλησπέρα.Μένω Θεσσαλονίκη,είναι λίγο δύσκολο νομίζω να κατεβαίνω Αθήνα.Αν έμενα κάτω θα είχα περισσότερες επιλογές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα.Μένω Θεσσαλονίκη,είναι λίγο δύσκολο νομίζω να κατεβαίνω Αθήνα.Αν έμενα κάτω θα είχα περισσότερες επιλογές.

θα το δεις. Δεν ξερω τι παιζει απο Δημοσια Νοσοκομεια στη Θεσσαλονικη. Σιγουρα θα υπαρχουν και εκει. Διαφορετικα αν το παρεις αποφαση, το ταξιδι στην Αθηνα θα ειναι πολυ πιο φτηνο (ειδικα οπως ειναι τα αεροπορικα τωρα) σε σχεση βεβαια με μια ιδιωτικη προσπαθεια εξωσωματικης. Για ρωτα ομως και για Θεσσαλονικη. Προσωπικα πλην του κοστους εμπιστευομαι και πολυ τους γιατρους του δημοσιου. Για κατι σοβαρο εκει θα πηγαινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2018 at 10:35 ΠΜ, ο/η love30 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου ολα να σας πανε καλα!!

χαιρομαι απιστευτα για σενα! να πανε ολα τελειαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2018 at 12:37 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@Dim83 μου ειπε πως δεν χρειαζεται για μενα καποια αλλη εξεταση. Εχω κανει ηδη πολλες ειπε. Ελπιζω να εχει δικιο.

Βραχυ πρωτοκολλο με ανταγωνιστη θα κανουμε αυτη τη φορα.

Περιμενουμε τα αποτελεσματα του συζυγου κι αν ειναι ολα οκ θα ξεκινησουμε.

Εγω λογω δουλειας πιεζομαι τωρα μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες κ ειναι δυσκολο να εχω ωοληψια ή εμβρυομεταφορα μεχρι να τελειωσω τα μαθηματα. Οποτε γι αυτο ειπαμε μαλλον τον μεθεπομενο.

 

 

καλη αρχη να εχετε και ολα να πανε καλα κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2018 at 5:34 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Είχε βρεθεί κορίτσι χρόνια φλεγμονή,απ ότι μου είπαν ενδομητριριδα.Έκανα θεραπεία για 35 μέρες με αντιβιωσεις και 8 ενδοκοιλοτικες πλύσεις,αλλά δε μπόρεσα να κάνω επανεξέταση για να δω αν έφυγε.Όντως δεν έχουν αποδείξεις για τα ωάρια,αλλά επιμένουν ότι αυτά φταίνε.Έχω βάλει και παρά πολύ καλά έμβρυα αυτά τα δύο χρόνια,αλλά εμφύτευση μηδέν.Λέει ότι επειδή είναι χρωμοσωμικα ανώμαλα δεν εμφυτευονται.Ούτε μια χοριακη 10;Όλο μηδέν,τόσο ανώμαλα είναι πια;Και για τους φυσικούς κύκλους δεν ήταν θετικός,αλλά μετά δεν είπε τίποτα.Βέβαια όταν μου είπαν τη τιμή αναθεωρησα,γιατί δε μπορώ να βρω τα λεφτά.Η ήπια διέγερση βγαίνει πολύ πιο φτηνά.Λόγω του ότι έχουμε κάνει πολλές προσπάθειες μας κάνουν έκπτωση κάθε φορά.Θα ήθελα να αλλάξω γιατρό γιατί δε συμφωνούμε πλέον,αλλά όλοι οι αλλοι ζητάνε τρελά ποσά.Όσο για τον σύζυγο πάντα έτσι ήταν στη συμπεριφορά του,θα μείνεις φυσιολογικά λέει.Ζει στον κόσμο του.Εδώ ποτέ δε παραδέχτηκε ότι έχει πρόβλημα,ολιγοασθενοσπερμια.Θα δω κορίτσια τί θα κάνω,αυτή τη στιγμή δε ξέρω απολύτως τίποτα.

@sansa Καλησπέρα, εύχομαι να κρατήσεις ένα μωρό στην αγκαλιά σου .και σύντομα.Σου γράφω διότι διαβάζω την ιστορία σου..θα θελα να σου προτείνω να ηρεμήσεις να τα βάλεις κάτω και να πάρεις τη δυνατή απόφαση για εσενα.Σκοπος δεν είναι να τα παρατήσεις καταλαβαίνω ότι έχεις κάνει αρκετές προσπάθειες αλλά τη μάχη δε την χάνεις θα κερδίσεις!εμένα ο σύζυγός έχει αζωοσπερμια και είπαμε ότι εφόσον θέλουμε παιδάκι εάν χρειαστεί θα προχωρήσουμε και σε δότη..Δε καταλαβαίνω??ντροπή Είναι?Αφού το λαχταράει η ψυχή σου κάντο με όποιον τρόπο γινεται...επισης μην το παίρνεις το βάρος εσύ γιατί κ ο σύζυγός δε πάει πίσω έχει πρόβλημα και εκείνος.. Τώρα όσο για το οικονομικό απευθύνεσαι σε δημόσιο νοσοκομείο που γίνονται μια χαρά.. καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας!

Σε αυτήν τη συζήτηση, βρήκα κι εγώ την παρηγοριά μου, ένιωσα λιγότερο μόνη μου και περισσότερο δυνατή. Τα συναισθήματα διαδέχονται το ένα το άλλο με καταιγιστικούς ρυθμούς. Απογοήτευση, στεναχώρια, θυμός, αισιοδοξία, και πάλι από την αρχή. Έχω χάσει το μέτρημα των φορων που έκλαψα μόλις είδα την περίοδο μου. Τώρα διανύω τις τελευταίες άχαρες ημέρες μέχρι να κάνουμε την πρώτη μας εξωσωματική. Τα άγχη και οι φοβίες υπάρχουν αλλά τουλάχιστον τώρα είμαι στην τελική ευθεία κι αυτό με καταπραϋνει κάπως. Έχουν αναλάβει οι ειδικοί λέω. Αυτοί ξέρουν.

Αυτό που μου έχει καρφωθεί στο μυαλό είναι οτι πέρα από το άγχος, την πίεση και τα λοιπά, έχουμε να διαχειριστούμε και το διόλου ευκαταφρόνητο κόστος της διαδικασίας. Το βρίσκω απαράδεκτο ειδικά σε μια χώρα με τέτοιο δημογραφικο προβλήμα. 

Να ευχηθώ σε όλες μας κρατήσουμε σύντομα ένα μπεμπακι στην αγκαλιά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η astraki είπε:

Καλημέρα σε όλες σας!

Σε αυτήν τη συζήτηση, βρήκα κι εγώ την παρηγοριά μου, ένιωσα λιγότερο μόνη μου και περισσότερο δυνατή. Τα συναισθήματα διαδέχονται το ένα το άλλο με καταιγιστικούς ρυθμούς. Απογοήτευση, στεναχώρια, θυμός, αισιοδοξία, και πάλι από την αρχή. Έχω χάσει το μέτρημα των φορων που έκλαψα μόλις είδα την περίοδο μου. Τώρα διανύω τις τελευταίες άχαρες ημέρες μέχρι να κάνουμε την πρώτη μας εξωσωματική. Τα άγχη και οι φοβίες υπάρχουν αλλά τουλάχιστον τώρα είμαι στην τελική ευθεία κι αυτό με καταπραϋνει κάπως. Έχουν αναλάβει οι ειδικοί λέω. Αυτοί ξέρουν.

Αυτό που μου έχει καρφωθεί στο μυαλό είναι οτι πέρα από το άγχος, την πίεση και τα λοιπά, έχουμε να διαχειριστούμε και το διόλου ευκαταφρόνητο κόστος της διαδικασίας. Το βρίσκω απαράδεκτο ειδικά σε μια χώρα με τέτοιο δημογραφικο προβλήμα. 

Να ευχηθώ σε όλες μας κρατήσουμε σύντομα ένα μπεμπακι στην αγκαλιά μας!

Καλη επιτυχια να σου πανε ολα καλα καλα αποτελεσματα!!! Το κοστος ειναι πολυ μεγαλο και δυστηχως δεν κανουν κατι περα απο καποιες ενεσεις που μας δινουν δωρεαν αλλα το ειπαμε αλλωστε παιζουν με τον πονο μας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η astraki είπε:

Καλημέρα σε όλες σας!

Σε αυτήν τη συζήτηση, βρήκα κι εγώ την παρηγοριά μου, ένιωσα λιγότερο μόνη μου και περισσότερο δυνατή. Τα συναισθήματα διαδέχονται το ένα το άλλο με καταιγιστικούς ρυθμούς. Απογοήτευση, στεναχώρια, θυμός, αισιοδοξία, και πάλι από την αρχή. Έχω χάσει το μέτρημα των φορων που έκλαψα μόλις είδα την περίοδο μου. Τώρα διανύω τις τελευταίες άχαρες ημέρες μέχρι να κάνουμε την πρώτη μας εξωσωματική. Τα άγχη και οι φοβίες υπάρχουν αλλά τουλάχιστον τώρα είμαι στην τελική ευθεία κι αυτό με καταπραϋνει κάπως. Έχουν αναλάβει οι ειδικοί λέω. Αυτοί ξέρουν.

Αυτό που μου έχει καρφωθεί στο μυαλό είναι οτι πέρα από το άγχος, την πίεση και τα λοιπά, έχουμε να διαχειριστούμε και το διόλου ευκαταφρόνητο κόστος της διαδικασίας. Το βρίσκω απαράδεκτο ειδικά σε μια χώρα με τέτοιο δημογραφικο προβλήμα. 

Να ευχηθώ σε όλες μας κρατήσουμε σύντομα ένα μπεμπακι στην αγκαλιά μας!

Καλώς ήρθες @astraki!!! Εχεις απολυτο δικιο για το οικονομικο. Δυστυχως πολλά ζευγάρια έχουν "γονατίσει".

Καταλαβαίνουμε τα συναισθηματα σου. Άλλωστε πολλές από εμας ετσι νιωσαμε και νιωθουμε.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι να σας πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Αχ κορίτσια περιμένω τα αποτελεσματα της δεύτερης χοριακης.....το στομάχι μου έγινε κομπος

Καλη θα ειναι θα το δεις σκεψου θετικα !!!καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...