Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver @Eleni73 @Zeta. είμαι ακόμα στην έκτη μέρα περιόδου,οποτε έχω ακόμα περίπου 22 μέρες.ενταξει όμως έχω ακόμα μία τελευταία ευκαιρία να προσπαθήσω με τον αντρουλη μου.αααα δε σας είπα μου είπε να πάρω κ κάτι βιταμίνες που ενισχύουν τα ωάρια,τις ovamax.

Έχεις ακόμη!!! Και έχθές διάβαζα ένα αρθρο με ερευνα  για το πως η μελατονίνη βελτιώνει την ποιότητα των ωαρίων το ovamax την περιέχει... πόσα την ημέρα σας είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου και να μη χρειαστεί να κάνεις τίποτα άλλο. Αλλιώς θα έχεις και εμένα παρέα τον άλλο μήνα. Το αποφάσισα κορίτσια θα κάνω καινούργια διέγερση και αυτή τη φορά θα τα εξετάσω τα εμβρυάκια, ίσως να μπορέσω να βάλω και αμέσως - αν γλιτώσω την υπερδιέγερση. Τις βλαστοκυστούλες μου θα τις κρατήσω για back up για ένα δεύτερο παιδάκι ίσως -αν είμαι τόσο τυχερή και κάνω το πρώτο! Πάω ένα ταξιδάκι εξωτερικό δυστυχώς όχι για καλό - σοβαροί λόγοι υγείας ενός συγγενή. Γυρίζω και αρχίζω δυναμικά. Ό,τι μπορώ θα κάνω βρε κορίτσια, θέλω να ξέρω ότι έκανα το καλύτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 καντε την προσπαθεια σας αυτον τον μημα και ευχομαι να ειναι τυχερηηη!!! Απόλαυσε το οσο μπορεις!!!

Οσο για την κλιση που ειπε, ισως η μητρα σου εχει περιεργη κλιση και αυτο δυσκολευει την εμβρυομεταφορα. Αν ομως ο γιατρος εχει μια εικονα απο πριν ειναι πιο ευκολο να οδηγησει τον καθετηρα στον σωστο δρομο. Θυμαμαι που ειχες πει οτι ειχε αιμα μετα στον καθετηρα??? (Αν δεν κανω λαθος)

Ε, μπορει μεχρι να βρει τον σωστο δρομο τοτε ο γιατρος να σε τραυματισε.

Κι εμενα η μητρα μου εχει περιεργη θεση.

Αριστερη οπίσθια κλιση κ κάμψη. Δεν ειναι κατι κακο, απλα θελει λεπτό χειρισμό κατα την εμβρυομεταφορά.

 

Ναι ναι ακριβώς είχα πονέσει στη τελευταία εμβρυομεταφορα.εντωμεταξυ τη cetrotide δεν την παίρνεις κ αυτή από τον εοππυ όπως τη gonal? Γιατί μου την έχει γράψει στο φαρμακείο με συμμετοχή κ την ovitrelle.τ ην άλλη φορά τα πηρα όλα δωρεάν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Έχεις ακόμη!!! Και έχθές διάβαζα ένα αρθρο με ερευνα  για το πως η μελατονίνη βελτιώνει την ποιότητα των ωαρίων το ovamax την περιέχει... πόσα την ημέρα σας είπε;

Δεν είπε? χαχα θα πάω από βδομάδα στη γιατρό μου εδώ που θα κάνει τη παρακολούθηση κ θα μου τα εξηγησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Bloublou85 ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου και να μη χρειαστεί να κάνεις τίποτα άλλο. Αλλιώς θα έχεις και εμένα παρέα τον άλλο μήνα. Το αποφάσισα κορίτσια θα κάνω καινούργια διέγερση και αυτή τη φορά θα τα εξετάσω τα εμβρυάκια, ίσως να μπορέσω να βάλω και αμέσως - αν γλιτώσω την υπερδιέγερση. Τις βλαστοκυστούλες μου θα τις κρατήσω για back up για ένα δεύτερο παιδάκι ίσως -αν είμαι τόσο τυχερή και κάνω το πρώτο! Πάω ένα ταξιδάκι εξωτερικό δυστυχώς όχι για καλό - σοβαροί λόγοι υγείας ενός συγγενή. Γυρίζω και αρχίζω δυναμικά. Ό,τι μπορώ θα κάνω βρε κορίτσια, θέλω να ξέρω ότι έκανα το καλύτερο. 

Πιου πιου περαστικά εύχομαι στο συγγενή σου,σε περιμένω να ξεκινήσουμε μαζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Πιου πιου περαστικά εύχομαι στο συγγενή σου,σε περιμένω να ξεκινήσουμε μαζι!!!

Εγώ κορίτσι εύχομαι να μην ξεκινήσουμε μαζί. Εσύ δηλαδή να μη χρειαστεί να ξεκινήσεις, αφού μπορούμε και μόνες μας, σου εύχομαι η δική σου φορά να είναι τώρα. Αλλά αν χρειαστεί θα είμαστε παρέα. Σε θέλω κάθε μέρα ανεβασμένη, όπως σήμερα, όλα θα γίνουνε, θα δεις. Πολλά φιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι ναι ακριβώς είχα πονέσει στη τελευταία εμβρυομεταφορα.εντωμεταξυ τη cetrotide δεν την παίρνεις κ αυτή από τον εοππυ όπως τη gonal? Γιατί μου την έχει γράψει στο φαρμακείο με συμμετοχή κ την ovitrelle.τ ην άλλη φορά τα πηρα όλα δωρεάν.

Οχι αυτη δεν ανηκει στα φαρμακα της διεγερσης.

Με συμμετοχη θα την παρεις απο το φαρμακειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Να είναι όλα θετικα και ας έρθει το παιδάκι είτε με τον φυσικό τρόπο είτε με την εξωσωματική! Αυτό με την κλίση της μήτρας είναι πολύ συχνο. Και η δική μου είναι υπό κλίση. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό..Εγω παίρνω κάτι άλλες βιταμίνες profertil λέγονται. Αλλά ειναι παρά πολύ ακριβές και δεν ξέρω εάν είναι καλύτερες από αυτές που είπε ο γιατρός σου. Πόσο κοστίζουν οι δικές σου?

@Eleni73 Τι πρόγραμμα έχεις τώρα που κλεινεις μια εβδομαδα από την εμβρυομεταφορα? Δηλαδή ο γιατρός σου έχει πει να μείνεις σπίτι ξαπλωμένη κλπ ή ξαναγύρισες στις δραστηριότητες σου?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ευχαριστωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver εκανες την ovitrelle εχθες? Πώς αισθάνεσαι που πλησιαζει η μερα?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εσυ τι κανεις? Παρακολουθησατε αυτον τον μηνα το ενδομητριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver 85 ευρώ έχουν.αυριο έχεις ωοληψία;;με το καλοοο!

Κορίτσι άντε με το καλό να ξεκινήσεις.Και εγώ παίρνω τις ovamax μαζί με dhea.Δύο κάψουλες την ημέρα.Μόνο να προσέχεις ποιες ώρες της ημέρας τις παίρνεις,γιατί περιέχουν μελατονίνη και φέρνουν πολύ υπνηλία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona έχω ραντεβού την Δευτέρα για να μετρήσουμε ενδομήτριο ! Θα είμαι 13η μέρα... Μας έπεσε και το ΣΚ στη μέση οπότε Δευτέρα... Θα σας πω κι εγώ τα νέα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι άντε με το καλό να ξεκινήσεις.Και εγώ παίρνω τις ovamax μαζί με dhea.Δύο κάψουλες την ημέρα.Μόνο να προσέχεις ποιες ώρες της ημέρας τις παίρνεις,γιατί περιέχουν μελατονίνη και φέρνουν πολύ υπνηλία.

Ευχαριστώ κοπέλα μου,κι εσύ τόσο τις παίρνεις η υπάρχουν κ φθηνότερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου,κι εσύ τόσο τις παίρνεις η υπάρχουν κ φθηνότερες;

Τόσο έχουν,αλλά εγώ τις παίρνω από την εταιρεία και επειδή παίρνω και τις dhea απ¨αυτούς μου τις αφήνει 70 ευρώ,έπαιρνα και τις fertilimax για ένα πεντάμηνο,οπότε καταλαβαίνεις τί τους έχω δώσει.Τουλάχιστον μου πάνε δύο μήνες γιατί δίνω στα dhea 30 ευρώ για 20 μέρες,ένα σωρό λεφτά.Τώρα αν βοηθάνε δε ξέρω,σίγουρα μια μικρή βελτίωση θα υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Τόσο έχουν,αλλά εγώ τις παίρνω από την εταιρεία και επειδή παίρνω και τις dhea απ¨αυτούς μου τις αφήνει 70 ευρώ,έπαιρνα και τις fertilimax για ένα πεντάμηνο,οπότε καταλαβαίνεις τί τους έχω δώσει.Τουλάχιστον μου πάνε δύο μήνες γιατί δίνω στα dhea 30 ευρώ για 20 μέρες,ένα σωρό λεφτά.Τώρα αν βοηθάνε δε ξέρω,σίγουρα μια μικρή βελτίωση θα υπάρχει.

Μου είπε ότι βοηθάνε παρά πολύ στα ωάρια,τωρα δε ξέρω θα τα πάρουμε κ αυτα τι να κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Μου είπε ότι βοηθάνε παρά πολύ στα ωάρια,τωρα δε ξέρω θα τα πάρουμε κ αυτα τι να κανουμε.

Εδώ που φτάσαμε τί να κάνουμε.Έχω δώσει λεφτά σε βιταμίνες τόσα χρόνια άστα να πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία σε όσες ξεκινατε ή όσες ξεκινατε σε λίγο καιρό!!!!! γρήγορα να ακούσουμε ευχάριστα νέα!!!!εγώ δυστυχώς πρέπει να περιμένω κάνα 3μηνο πριν ξεκινήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

Καλή επιτυχία σε όσες ξεκινατε ή όσες ξεκινατε σε λίγο καιρό!!!!! γρήγορα να ακούσουμε ευχάριστα νέα!!!!εγώ δυστυχώς πρέπει να περιμένω κάνα 3μηνο πριν ξεκινήσω....

Τι κάνεις σοφία;γιατί πρέπει να περιμένεις σε τι φαση βρίσκεσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι γίνεται όταν αδιαθετεις σαββατοκύριακο κ αργία;γιατί όταν αδιαθετησω πάλι θα πέσει το σκ της 28ης.πως θα κάνω οιστραδιολη κ υπερηχο υπάρχει περίπτωση να μου πουν να περιμένω μετά κ άλλο μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου επειδή έχω και θρομβοφιλία πήγα στον αιματολόγο μου τον Σεπτέμβριο για τις τελευταίες οδηγίες με σκοπό να περάσω επιτροπή Οκτώβρη και να ξεκινήσω την εξωσωματική....όταν λοιπόν πήγα με έβαλε να κάνω πιο εξειδικευμένες εξετάσεις για να είναι σίγουρος και μου είπε ότι ο οργανισμός μου είναι σε κακό χάλι....θεραπεία 3μηνη με βιταμίνες και πολλά άλλα διαφορετικά δεν πρόκειται να πετύχει τίποτα...ο γυναικολόγος μου είπε ότι χωρίς το οκ του αιματολόγου δεν κάνουμε τίποτα...οπότε περιμένω...ανέβαλα και την επιτροπή για να κάνω καρυότυπο, χρωμόσωμα ψ και κυστική ίνωση και βλέπουμε....ψυχολογικά με πήρε από κάτω αλλά τώρα είμαι πολύ καλύτερα....απ' οτι διαβάζω εσύ τα πας πολύ καλά και αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!!!! Ετοιμάζεσαι για δεύτερη εξωσωματική;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 συνηθως υπαρχουν και μθκροβιολογικα εργαστηρια που ανοιγουν κ σαββατο. 

@Sofia35 κανε υπομονη αυτο το διαστημα που πρεπει. Μπραβο που το ψαξατε και συνεχιζετε. Καλη επιτυχια και στις υπολοιπες εξετασεις. 

Ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι η τυχερη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ @nikona μου και εγώ αυτό λέω.... αφού είναι να το κάνουμε, να το κάνουμε σωστά ε και μετά είναι θέμα τύχης...τουλάχιστον θα είμαι ήσυχη.. ελαττώνω και το τσιγάρο...τα δικά σου τα νέα τα διαβάζω και χαίρομαι πάρα πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...