Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Eleni73 μπραβο! Ευχομαι να παει πολυ καλα κι αυτη η προσπαθεια σας! Θα περιμενουμε νεα.

@Bloublou85 μπραβο που ξεαγχωθηκες και σου ηρθε. Αν ομως εχθες ηταν μονο ροζ υγρα και οχι κανονικη ροη μπορεις τη Δευτερα να κανεις τις ορμονικες καθως θα ειναι 3η μερα περιοδου. Εκτος κι αν εχεις αλλες οδηγιες απο τον γιατρο σου. 

Καλο μηνα σε ολες! Με πολυ καλή τυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @nikona τελικά ούτε σήμερα έχω ροή είναι όπως είμαστε στη τέταρτη μέρα περιόδου.εχω κανονικά πόνους αλλά ροή κανονική όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα! @nikona τελικά ούτε σήμερα έχω ροή είναι όπως είμαστε στη τέταρτη μέρα περιόδου.εχω κανονικά πόνους αλλά ροή κανονική όχι.

Καλημέρα! Εγώ είχα έτσι τον προηγούμενο μήνα και θεώρησα ότι ήταν από την θάλασσα. Σχεδόν δεν είδα αίμα.. όλο καφέ και ροζ. Αυτό τον μήνα όλα φυσιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα! Εγώ είχα έτσι τον προηγούμενο μήνα και θεώρησα ότι ήταν από την θάλασσα. Σχεδόν δεν είδα αίμα.. όλο καφέ και ροζ. Αυτό τον μήνα όλα φυσιολογικά.

Είχες πάθει κ εσύ διαταραχή με την εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Είχες πάθει κ εσύ διαταραχή με την εξωσωματική;

Δεν θα το έλεγα. Εξωσωματική έκανα (2η) τον Μάρτιο και αυτή την ανωμαλία την είχα στην περίοδο του Ιουλίου. Θεώρησα ότι ήταν απ'την θάλασσα. Ενδιάμεσα όλα φυσιολογικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα! @nikona τελικά ούτε σήμερα έχω ροή είναι όπως είμαστε στη τέταρτη μέρα περιόδου.εχω κανονικά πόνους αλλά ροή κανονική όχι.

Αχ βρε κορίτσι τί τραβάς και εσύ.Εύχομαι σύντομα να τη βρεις την άκρη και να πάνε όλα καλά.Εγώ όσες φορές πήρα αντισυλληπτικά ή τα primolut nor ή τα cyclacur για λειτουργική κύστη που υπήρχε,μόλις τα σταμάτησα μετά από 3 μέρες αδιαθέτησα,πολύ σταθερά κάθε φορά.Eleni εύχομαι να προχωρήσει το εμβρυάκι και να μας πεις καλά νέα,χωρίς μέθη ωοληψία;Μπράβο,εγώ ποτέ δε θα το τολμούσα.Κορίτσια εγώ σήμερα αδιαθέτησα και τη Δευτέρα έχω ραντεβού για ορμονικό έλεγχο και υπέρηχο,αν όλα είναι καλά ξεκινάω στο καπάκι το δεύτερο κύκλο και ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Δεν θα το έλεγα. Εξωσωματική έκανα (2η) τον Μάρτιο και αυτή την ανωμαλία την είχα στην περίοδο του Ιουλίου. Θεώρησα ότι ήταν απ'την θάλασσα. Ενδιάμεσα όλα φυσιολογικά

Α εγώ το μαιο δεύτερη με κατεψυγμενα από τότε μαύρα χαλια,στη πρώτη που είχε γίνει ωοληψία όλα μία χαρά μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Αχ βρε κορίτσι τί τραβάς και εσύ.Εύχομαι σύντομα να τη βρεις την άκρη και να πάνε όλα καλά.Εγώ όσες φορές πήρα αντισυλληπτικά ή τα primolut nor ή τα cyclacur για λειτουργική κύστη που υπήρχε,μόλις τα σταμάτησα μετά από 3 μέρες αδιαθέτησα,πολύ σταθερά κάθε φορά.Eleni εύχομαι να προχωρήσει το εμβρυάκι και να μας πεις καλά νέα,χωρίς μέθη ωοληψία;Μπράβο,εγώ ποτέ δε θα το τολμούσα.Κορίτσια εγώ σήμερα αδιαθέτησα και τη Δευτέρα έχω ραντεβού για ορμονικό έλεγχο και υπέρηχο,αν όλα είναι καλά ξεκινάω στο καπάκι το δεύτερο κύκλο και ο Θεός βοηθός.

Άντε sansa μου καλή επιτυχία κ εγώ δευτέρα θα πάω στη γιατρό να δούμε θα κάνω σαλπιγγογραφια,ελπιζω κ εγώ να ξέρω σε λίγες μέρες αν θα ξεκινησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άντε sansa μου καλή επιτυχία κ εγώ δευτέρα θα πάω στη γιατρό να δούμε θα κάνω σαλπιγγογραφια,ελπιζω κ εγώ να ξέρω σε λίγες μέρες αν θα ξεκινησω.

Καλή επιτυχία κορίτσι σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η sansa είπε:

Αχ βρε κορίτσι τί τραβάς και εσύ.Εύχομαι σύντομα να τη βρεις την άκρη και να πάνε όλα καλά.Εγώ όσες φορές πήρα αντισυλληπτικά ή τα primolut nor ή τα cyclacur για λειτουργική κύστη που υπήρχε,μόλις τα σταμάτησα μετά από 3 μέρες αδιαθέτησα,πολύ σταθερά κάθε φορά.Eleni εύχομαι να προχωρήσει το εμβρυάκι και να μας πεις καλά νέα,χωρίς μέθη ωοληψία;Μπράβο,εγώ ποτέ δε θα το τολμούσα.Κορίτσια εγώ σήμερα αδιαθέτησα και τη Δευτέρα έχω ραντεβού για ορμονικό έλεγχο και υπέρηχο,αν όλα είναι καλά ξεκινάω στο καπάκι το δεύτερο κύκλο και ο Θεός βοηθός.

@sansa την έκανα χωρίς μέθη ναι ..ενταξει δεν είναι ότι καλύτερο ,,,, δεν θα ήθελα να το ξανακάνω.Γονιμοποιήθηκε το ωάριο αλλα είναι αχνές οι διαιρέσεις με ότι αυτό σημαίνει οπότε περιμένουμε αυριο και μεθαύριο νεότερα!!! Η αγωνία δεν τελειώνει ΠΟΤΕ ,,, αλλάζει απλά μορφή τελικά.

Αντε με το καλό κι εσύ τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eleni73 είπε:

@sansa την έκανα χωρίς μέθη ναι ..ενταξει δεν είναι ότι καλύτερο ,,,, δεν θα ήθελα να το ξανακάνω.Γονιμοποιήθηκε το ωάριο αλλα είναι αχνές οι διαιρέσεις με ότι αυτό σημαίνει οπότε περιμένουμε αυριο και μεθαύριο νεότερα!!! Η αγωνία δεν τελειώνει ΠΟΤΕ ,,, αλλάζει απλά μορφή τελικά.

Αντε με το καλό κι εσύ τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις; 

Ελένη μου ευχομαι να προχωρησει καλα!!!! 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τι κανεις? Ξεκινησες τελικα τα καινουρια χάπια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 Καλή επιτυχία! Μην σκεφτεσαι την ταλαιπωρία αρκεί να έχετε ένα καλό εμβρυακι!Στείλε μας νέα!!!

❤️ Για να δούμε γονιμοποιήθηκε αλλα ..... αναμονη νεοτέρων αυριο και μεθαυριο ... δεν είναι και πολύ καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Ελένη μου ευχομαι να προχωρησει καλα!!!! 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τι κανεις? Ξεκινησες τελικα τα καινουρια χάπια? 

Ευχαριστώ @nikona μου ,,, για να δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα και εγω είμαι σε φαση εμβρυμεταφορας...την αλλη Δευτέρα θα κανω χοριακη. Χτες ενω επλεα σε πελάγη ευτυχίας χτυπαει το τηλ κ είναι ο γιατρός, κανενα εμβρυακι απο τα τρια που ηταν για κατάψυξη δεν τα κατάφερε...μεχρι.κ αυτος απόρησε διοτι αυτα ηταν πολυ καλα υποτίθεται...οταν ρωτησα το γιατι μου ειπε πολλοι λόγοι...οποτε καταλαβαίνετε κανενα απόθεμα. Τωρα εχω μονο δυο στην κοιλίτσα μου...ελπιζω να τα καταφέρουν αυτά...δε θέλω να σκέφτομαι οτι συσχετίζονται με τα άλλα...τι αγωνια κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Κοριτσια καλησπερα και εγω είμαι σε φαση εμβρυμεταφορας...την αλλη Δευτέρα θα κανω χοριακη. Χτες ενω επλεα σε πελάγη ευτυχίας χτυπαει το τηλ κ είναι ο γιατρός, κανενα εμβρυακι απο τα τρια που ηταν για κατάψυξη δεν τα κατάφερε...μεχρι.κ αυτος απόρησε διοτι αυτα ηταν πολυ καλα υποτίθεται...οταν ρωτησα το γιατι μου ειπε πολλοι λόγοι...οποτε καταλαβαίνετε κανενα απόθεμα. Τωρα εχω μονο δυο στην κοιλίτσα μου...ελπιζω να τα καταφέρουν αυτά...δε θέλω να σκέφτομαι οτι συσχετίζονται με τα άλλα...τι αγωνια κορίτσια...

Εχεις δίκιο κρίμα είναι , όμως να σκεφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!!!

Εγω τα που μαζευω ένα ένα,,, τι να πω :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ καλημερα και καλωσηρθες στην παρεα μας! 

Λυπαμαι για τα τρια εμβρυακια που δεν τα καταφεραν. Δυστυχως συμβαινουν και αυτα.

Ομως μην συνδεσεις αυτα τα εμβρυακια με αυτα που εχεις ηδη στη μητρα σου. Το περιβαλλον της μητρας ειναι το ιδανικοτερο! 

Καταλαβαινω απολυτα οτι θα ηθελες να εχεις και στην καταψυξη. Ολες το θελουμε αυτο. Δυστυχως ομως καμια φορα δεν τα καταφερνουμε ειτε γιατι δεν κανουμε αρκετα ωαρια ειτε γιατι δεν επιβιωνουν. Εγω στην τριτη προσπαθεια που καναμε(δευτερηδιεγερση) εκανα μονο τρια ωαρια. Γονιμοποιηθηκαν ολα. Τα καταφεραν δυο. Και το ενα επιασε. Οπότε ο μεγαλος αριθμος ναι μεν μας δινει ισως μια ανασα αλλα δεν ειναι απαραιτητα καλο. Ολα γινονται. 

Καλη επιτυχια στη χοριακη σου. Υπομονη και θετικες σκεψεις! Αισιοδοξια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Ροζ καλημερα και καλωσηρθες στην παρεα μας! 

Λυπαμαι για τα τρια εμβρυακια που δεν τα καταφεραν. Δυστυχως συμβαινουν και αυτα.

Ομως μην συνδεσεις αυτα τα εμβρυακια με αυτα που εχεις ηδη στη μητρα σου. Το περιβαλλον της μητρας ειναι το ιδανικοτερο! 

Καταλαβαινω απολυτα οτι θα ηθελες να εχεις και στην καταψυξη. Ολες το θελουμε αυτο. Δυστυχως ομως καμια φορα δεν τα καταφερνουμε ειτε γιατι δεν κανουμε αρκετα ωαρια ειτε γιατι δεν επιβιωνουν. Εγω στην τριτη προσπαθεια που καναμε(δευτερηδιεγερση) εκανα μονο τρια ωαρια. Γονιμοποιηθηκαν ολα. Τα καταφεραν δυο. Και το ενα επιασε. Οπότε ο μεγαλος αριθμος ναι μεν μας δινει ισως μια ανασα αλλα δεν ειναι απαραιτητα καλο. Ολα γινονται. 

Καλη επιτυχια στη χοριακη σου. Υπομονη και θετικες σκεψεις! Αισιοδοξια! 

Μακάρι πραγματικά να τα καταφέρω!μου δινεις κουραγιο nikona. Εσυ δηλαδη τωρα εισαι έγκυος?μου ειπε να τρωω κ ασπράδια αυγών καθημερινά. Επειδή η ψυχολογία παίζει ρολο, εχω αφησει πισω αυτο το γεγονός, προσπαθώ να μη σκέφτομαι...κ αυτο που κάνω ειναι να τους μιλάω να τους δωσω δύναμη!Εγω εκανα την Πέμπτη εμβρυομεταφορα και μου ειπε τρεις μερες σπίτι κ όχι εντελώς ακινησία γιατι Πρέπει να αιματωνεται η μήτρα. Απλως οχι βαρη κ κούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ελένη μου ευχομαι να προχωρησει καλα!!!! 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τι κανεις? Ξεκινησες τελικα τα καινουρια χάπια? 

Καλημερα @nikona ! Τα ξεκινησα ναι ! Βεβαια εχω παρενεργειες, ναυτιες, ταση για εμετο και επιμονους πονοκεφαλους... κανω υπομονη μεχρι αυριο που θα κανω ξανα υπερηχο. Ευχομαι να εχουν κανει δουλιτσα και να δουμε διαφορα στο ενδομητριο.. Αναμονη μεχρι αυριο τ απογευμα λοιπον ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@sansa την έκανα χωρίς μέθη ναι ..ενταξει δεν είναι ότι καλύτερο ,,,, δεν θα ήθελα να το ξανακάνω.Γονιμοποιήθηκε το ωάριο αλλα είναι αχνές οι διαιρέσεις με ότι αυτό σημαίνει οπότε περιμένουμε αυριο και μεθαύριο νεότερα!!! Η αγωνία δεν τελειώνει ΠΟΤΕ ,,, αλλάζει απλά μορφή τελικά.

Αντε με το καλό κι εσύ τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις; 

Εύχομαι να έχει τις κατάλληλες διαιρέσεις και να προχωρήσει.Εγώ θα κάνω ήπια διέγερση πάλι με femara και 150 merional με gonal.Για να δούμε αύριο τις ορμόνες και τον υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κοριτσια καλησπερα και εγω είμαι σε φαση εμβρυμεταφορας...την αλλη Δευτέρα θα κανω χοριακη. Χτες ενω επλεα σε πελάγη ευτυχίας χτυπαει το τηλ κ είναι ο γιατρός, κανενα εμβρυακι απο τα τρια που ηταν για κατάψυξη δεν τα κατάφερε...μεχρι.κ αυτος απόρησε διοτι αυτα ηταν πολυ καλα υποτίθεται...οταν ρωτησα το γιατι μου ειπε πολλοι λόγοι...οποτε καταλαβαίνετε κανενα απόθεμα. Τωρα εχω μονο δυο στην κοιλίτσα μου...ελπιζω να τα καταφέρουν αυτά...δε θέλω να σκέφτομαι οτι συσχετίζονται με τα άλλα...τι αγωνια κορίτσια...

Καλή επιτυχία να πάνε όλα καλά...

Τρίτης μέρας έβαλες η βλαστοκυστες μετά από πόσες μέρες δηλαδή σου είπε δεν πρωχορησανε έβαλες πρώτα τα εμβρυακια σου και μετά άρχισαν να γονυμοποιουν τα υπόλοιπα συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν κατάλαβα.... Και πάλι καλά αποτελέσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...